nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

aro1975    324

Ci co głosowali na pis to naiwniacy którzy połakomili się na obietnice tego śmiesznego człowieczka który został prezydentem i na resztę tej organizacji.

a najlepsza była wypowiedź jarka że jak zabraknie pieniędzy to się dodrukuje - bez komentarza. 500 zł na każde dziecko? kolejna bzdura - na drugie i kolejne do 18 roku życia może coś dadzą, ale skąd - z pustej kasy, jak całe społeczeństwo będzie musiało górników utrzymywać. 

nie mówię że rządy po były dobre, ale najwięcej złego zrobiło psl (przykład dopłat np. do strączkowych), brak reformy krus i przede wszystkim kolesiostwo.

w sumie dajmy czas nowej władzy zobaczymy co pokaże - osobiście myślę że rewolucji nie będzie i zakompleksieni ludzie sukcesu Polsce nie przyniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Dzisiaj rano w TVP Info była rozmowa z Maciejem Pawlickim, który mówił, że prezydent Duda dotrzymał słowa i wczoraj przesłał im projekt ustawy o pomocy dla frankowiczów. Jak przyznał jest parę rozbieżności, ale będą dalej nad tym projektem pracować zwłaszcza, że kancelaria prezydenta wykazuje duże zaangażowanie w tej sprawie. A co do tych wg. ciebie pustych obietnic to poczekajmy aż PiS przejmie władzę i wtedy zobaczymy czy się z nich wywiążą...

 

Weźmy pierwszą z brzegu, naprawdę myślisz że stać nasz kraj żeby miesięcznie wypłacać 500zł na dziecko ?? Mój znajomy ostatnio wyliczył, że jeśli ta obietnica przejdzie, to dostanie więcej na dzieci w Polsce niż obecnie dostaje w bogatej Holandii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Jak wejdzie te 500 na dziecko to se na stare lata dorobię zawsze 6tysi piechotą nie chodzi, zwłaszcza że ubrania, buty i kątek w chałupie jeszcze są a miska zupy tędy czy tamtędy to nie majątek zwłaczcza że produkty swoje. Pis do boju hura hura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze dla imigranta z Syrii .Emerytury dla ubeka .Odszkodowania dla żyda .Stypendium dla studenta z Ukrainy . A 500 zł na Polskie dziecko zrujnuje gospodarkę ;[ .esbecy450.jpegzydzi_odszkodowania.jpgpowinnismy-najpierw-pomoc-naszym-obywate


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Minimalne wynagrodzenie 1200 z groszami a nie 1750..

Ja uważam podobnie , Polska to bogaty kraj i stać nas na wszystko....

Co do kopalni to niema nie rentownych tylko żle zarządzane...

 

 


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A które państwowe przedsiębiorstwa były w Polsce dobrze zarządzane ?? Cześć forumowiczów płacze o wyprzedaży majątku narodowego, który zbudowaliśmy za PRL-u, a to właśnie nasze kopalnie są reliktem tamtej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kilka mogę Ci wymienić....

Z resztą co znaczy,, dobrze''??? Ze wszyscy w koło nakradną ile sie da i jeszcze zostanie na funkcjonowanie firmy?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 jasne ,możesz tylko nie wymieniłeś żadnej  ;)

może chodzi  o Lasy Państwowe które to zarządzane są przez ludzi którzy  tworzą owe państwo w państwie dla siebie i to oni są właścicielami tego lasu a nie państwo -czyli naród ? 

finansują się sami ,zapewniają sobie byt i dobrobyt z majątku państwowego - to ma być te dobre zarządzanie ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Weźmy pierwszą z brzegu, naprawdę myślisz że stać nasz kraj żeby miesięcznie wypłacać 500zł na dziecko ?? Mój znajomy ostatnio wyliczył, że jeśli ta obietnica przejdzie, to dostanie więcej na dzieci w Polsce niż obecnie dostaje w bogatej Holandii.

 

 

To w tej Holandii straszna bieda ;). Ja mieszkałem kilka lat w Irlandii oraz Anglii i te 500zł to są śmieszne pieniądze w porównaniu do pomocy jakie tamte państwa oferują. Zresztą ponad połowa naszych rodaków żyje tam tylko z socjalu a ich poziom życia jest kilkakrotnie wyższy od tego co mieli pracując w Polsce. Ale nie oto chodzi, jak powiedziałem niech przejmą władzę i po roku zacznijmy ich rozliczać. Ja podchodzę optymistycznie do życia i życzę im jak najlepiej, w końcu wszyscy chcą Polski bogatej i sprawiedliwej. Denerwuje mnie ta wrogość i zabetonowanie polskiej polityki, o ile potrafię zrozumieć polityków bo oni odgrywają pewną rolę, walczą o sondaże za to nie potrafię zrozumieć jak to może się udzielać zwykłemu wyborcy.  Przeczytałem parę postów w tym temacie i myślę, że jak niektórzy z was spotkaliby się na żywo to byście się pozabijali ;-)  Polityka to jest pewnego rodzaju show i trzeba do tego podchodzić z dystansem. W kampanii wszyscy dużo obiecywali(zwłaszcza PiS i PO), najmniej PSL i wyszedł na tym niestety najgorzej...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Kaszlak rozliczasz rząd który jeszcze nie powstał? Może rozliczysz nierząd który rządził osiem ostatnich lat i ich kilkadziesiąt afer. Kopalnie nie są nierentowne i nikt nie musi utrzymywać górników. To wymysł służący oddaniu kopalń za 1 zł dla swoich pobratymców. Górnicy pracują i za swą pracę otrzymują wynagrodzenie . To tak samo jakbyś napisał o utrzymywaniu rolników, hutników czy sprzedawczyń w hipermarketach. Indoktrynacja PO wyprała ci mózg co wcale nie przeszkadza tobie aby prezesi i zarząd kopalni był rentowny ze swoimi bajońskimi poborami.

Jeśli odetnie się tych pseudospecjalistów z PO z korzeniami żydowskimi od polskiej gospodarki to może być tylko lepiej.

Czy Polska jest bogata? Widocznie tak. potwierdza to żydowska finansjera która tak ochoczo pożycza Polsce na jej zgubę pieniądze.

Zamiast wmawiać głupotę i przywidzenia , może wytłumaczysz skąd w Polskim rządzie, ministerstwach ,kulturze wzięło się tylu opalonych górali ze wzgórz Golan?

Co do zarządzania to nie jest chyba mądre aby sprowadzać węgiel od "największego " wroga Polski skoro jest go pod dostatkiem w Polsce. Podobnie zboża i trzoda.

Dowiedz się najpierw ile holdingi i spółki płacą za wydobycie kopalniom i po ile oferują dalej efekt górniczej pracy. Skąd te różnice? Potem śmiało pisz że drogo, w co i tak nikt ci nie uwierzy. Tez nie głosowałem na PIS , ale jako rolnik szanuję demokrację. Minie czas, będzie ocena demokratycznego wyboru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

bo PSL to taki lisek chytrusek który myśli tylko o łupach i korzyściach  dla siebie i dla nich ,,koryto,, ważniejsze niż problemy wsi  ;)

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a mi się wydaje, że PIS z Rydzykiem oraz Kościołem zafundował nam coś więcej niż tylko polityczny show on naprawdę doprowadził do podziałów i wrogości. Spróbujcie porozmawiać z jakąś babcią słuchającą radia maryja, czy emerytów i wspomnieć o Po czy koniecznych reformach... Oczy wydłubią na miejscu to już jest fanatyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a jakie to reformy poza podniesieniem wieku i zamrozeniem kwoty wolnej PO wprowadziło? zabranie kasy z OFE? Ś.P. Mój Tata czekał z nowotworem prawie 2 miechy na tomograf, Kraków ustawił mu termin operacji za prawie pół roku, bo nie ma limitów, a kądy dzień się liczył, zachorował po we wrzesniu, udało sie do Zabrza na poczatek grudnia, oczywiście po znajomości... jednoczesnie minister Batruś oddał kasę z NFZ do budżetu, bo nie została wykorzystana, czy ktoś mi to wyjaśni z Reformatorów z PO??

jestem spokojny, gorzej nie bedzie, najwyżej bedzie nagonka jak za Lecha, ale coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak rozliczasz rząd który jeszcze nie powstał? Może rozliczysz nierząd który rządził osiem ostatnich lat i ich kilkadziesiąt afer. Kopalnie nie są nierentowne i nikt nie musi utrzymywać górników. To wymysł służący oddaniu kopalń za 1 zł dla swoich pobratymców. Górnicy pracują i za swą pracę otrzymują wynagrodzenie . To tak samo jakbyś napisał o utrzymywaniu rolników, hutników czy sprzedawczyń w hipermarketach. Indoktrynacja PO wyprała ci mózg co wcale nie przeszkadza tobie aby prezesi i zarząd kopalni był rentowny ze swoimi bajońskimi poborami.

Jeśli odetnie się tych pseudospecjalistów z PO z korzeniami żydowskimi od polskiej gospodarki to może być tylko lepiej.

Czy Polska jest bogata? Widocznie tak. potwierdza to żydowska finansjera która tak ochoczo pożycza Polsce na jej zgubę pieniądze.

Zamiast wmawiać głupotę i przywidzenia , może wytłumaczysz skąd w Polskim rządzie, ministerstwach ,kulturze wzięło się tylu opalonych górali ze wzgórz Golan?

Co do zarządzania to nie jest chyba mądre aby sprowadzać węgiel od "największego " wroga Polski skoro jest go pod dostatkiem w Polsce. Podobnie zboża i trzoda.

Dowiedz się najpierw ile holdingi i spółki płacą za wydobycie kopalniom i po ile oferują dalej efekt górniczej pracy. Skąd te różnice? Potem śmiało pisz że drogo, w co i tak nikt ci nie uwierzy. Tez nie głosowałem na PIS , ale jako rolnik szanuję demokrację. Minie czas, będzie ocena demokratycznego wyboru.

Rząd nie rząd, opinia jest jak d*pa, każdy ma swoją. Jak do tej pory obecni wygrani nie wykazali się w rządzeniu tym krajem, stąd moje obawy a nie rozliczenia. Rozliczam co najwyżej Pana Prezydenta z jego obietnic. Choć masz rację stawiając znak = między zwycięską partią a Prezydentem, jedno i drugie jest sterowane zza pleców przez Jarka Nadętego. Polska jest na tyle bogata, jakie są jej wskaźniki finansowe i gospodarcze, te są dostępne dla każdego. Chwalić się czym w każdym razie nie mamy. Ja szanuję demokrację jako wolny człowiek, minie czas i obyśmy nie mieli powtórki z 2007. To wcale nie było aż tak dawno, a mentalność ludzi w PiS aż tak się nie zmieniła...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak się nie ma czym chwalić, pani Kopacz mówi, że jesteśmy szóstą gospodarką Europy. Jakby nie patrzeć jesteśmy potęgą B)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

a mi się wydaje, że PIS z Rydzykiem oraz Kościołem zafundował nam coś więcej niż tylko polityczny show on naprawdę doprowadził do podziałów i wrogości. Spróbujcie porozmawiać z jakąś babcią słuchającą radia maryja, czy emerytów i wspomnieć o Po czy koniecznych reformach... Oczy wydłubią na miejscu to już jest fanatyzm

 

Przypomnij sobie kto i kiedy zaczął dzielić społeczeństwo pod hasłem '' ukryj babci dowód'' Dokładniej kto i kogo dzieli możesz poczytać pod tym linkiem http://niepoprawni.pl/blog/80/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tiaa jasne. Co do ukrywania dowodów... hmm, źle to powiedziane trochę choć przyznam, że nie każdy powinien mieć prawo głosu, jakaś weryfikacja poczytalności co niektórym starszym by się przydała. Były gminy gdzie na PIS głosowało 99%, dokładniej to były parafie gdzie ksiądz wprost nakazywał na kogo mają głosować no i szli zaraz po mszy.

 

Czy kopalnie są rentowne czy nie to sprawa nieco bardziej skomplikowana bo jakimś dziwnym trafem kopalnie sprzedane w prywatne ręce potrafią się same utrzymać, a te państwowe jakoś nie dlaczego? Pewnie zaraz usłyszę, że to żydowski spisek mający na celu sprzedaż kopalni... ale lepiej przyjrzeć się faktom. W kopalniach państwowych panuje ogromny przerost zatrudnienia, tragiczna wydajność, absurdalne przywileje, złe zarządzanie, lewe interesy z dostawcami mające na celu wydojenie kasy z budżetu itd. gdyby to zmienić większość kopalń pewnie jakoś by funkcjonowała bo dokładanie pieniędzy tylko pogłębia patologię i utwierdza górników, że nie muszą się starać bo kasę i tak dostaną, a kto to zmieni Jarosław z Dudami?

 

Niech ktoś mi poda przykład państwa gdzie rozdawnictwo, socjalizm, rządy związków zawodowych i kościoła pchnęły gospodarkę do przodu? Tak wychwalacie Wielką Brytanię, a gdyby nie jaka Thatcher i jej twarde podejście do związkowców oraz liberalne reformy to raczej nie było by gdzie jeździć po funciaki. Zaraz ktoś powie, że przecież tam też jest socjal no jest bo ich na to stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale pani Tchatcher, oprócz gnębienia związkowców, podwyższyła też dość znacząco podatki więc czy warto tak ją wychwalać? Tak samo uwielbiany Orban też jakimś cudotwórcą nie jest. Ale krzyczy, że UE jest zła więc musi być cudownym premierem.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja jak wcześniej pisałem pracowałem w Irlandii i Anglii i mogę Ci powiedzieć, że w Polsce związki zawodowe nie istnieją i nie mają nic do powiedzenia.... Tam jak masz problem idziesz do związków i wtedy to twój pracodawca ma problem... Tam jest inna kultura i nikt nie doi pracowników jak w Polsce. Robiłem w fabryce DELLa w Limerick, raz dziennie zwykły pracownik z linii wyciągał plakietkę z napisem Safety Officer i sprawdzał przestrzeganie zasad BHP. Na jego widok manager i line leaderzy wpadali w panikę. Jak dostrzegł tylko, że ktoś nie ma np. butów ochronnych to od razu pisał protokół i manager musiał się tłumaczyć u dyrekcji fabryki co najczęściej kończyło się obcięciem jego premii...  Wyobrażasz sobie taką sytuację w Polsce?

Teraz podaj mi które to były gminy gdzie PiS miał 99% i którzy księża nakazywali ludziom jak mają głosować.

Następna sprawa to rentowność kopalń. Struktura zatrudnienia jak najbardziej do zmiany ale nie pod ziemią tylko na górze. Prosty przykład elektrownie nie kupują węgla bezpośrednio w kopalniach tylko za pośrednictwem "dziwnych firm" przez które przechodzą tylko faktury. Samo zaopatrzenie spółek państwowych też jest bardzo mętne... Niektórzy mówią, że taką sytuację można wyleczyć tylko prywatyzacją albo likwidacją. To są pomysły w stylu Konowicza. Zresztą idąc takim tokiem myślenia należałoby zlikwidować państwo polskie bo taka patologia występuje w całej administracji. Przerost zatrudnienia, zatrudnianie z klucza partyjnego. ludzi niekompetentnych. Denerwuje mnie jak mówią, że PSL dba tylko o stołki i okupuje wszystkie etaty w spółkach czy agencjach państwowych, a prawda jest taka, że PO ma takich "partyjnych etatów" kilkakrotnie więcej - proporcjonalnie do przewagi jaką miała w parlamencie. Jakoś nikt o tym nie mówi. Ale trzeba być sprawiedliwym i powiedzieć, że takie same praktyki stosowały wcześniej PiS, Samoobrona, LPR, SLD itd.

Może jest tak jak mówi Kukiz, że trzeba rozwalić cały ten partyjniacki system. Ja liczyłem, że wraz z odchodzeniem pokolenia które żyło w PRL gdzie się kradło na potęgę bo państwowe to niczyje sytuacja się zmieni, ale jak widać nowe pokolenie przejmuje tamte wzorce...

 

 

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To, że mają pi.....ca na punkcie BHP to wiem i w Polsce dzieje się to samo przynajmniej w dużych koncernach i tym związki powinne się zajmować tymczasem u nas w państwowych firmach związki zabierają się zarządzanie i torpedują wszelkie próby restrukturyzacji. Czy muszę wspominać o Ursusie, Stoczniach, FSO, Kopalniach ile firm związki już rozłożyły?

Niestety danych do tej parafii nie podam bo to było w wiadomościach i nie pamiętam nazwy, był tam nawet wywiad.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Z węglem to jest w ogóle paranoja, najpierw podpisujemy pakt klimatyczny a potem chcemy oprzeć gospodarkę na węglu. Z jednej strony mówi się o drogim polskim węglu a jednocześnie chce się budować kopalnie odkrywkowe na jednych z najbardziej rozwiniętych terenów rolniczych (okolice Miejskiej Górki)

Związki rozwaliły te przedsiębiorstwa? Czy może nieudolne zarządy i wieloletnie zaniedbania. Niedaleko mnie zbankrutował potężny młyn, nie było tam związków  zawodowych, ludzie robili za minimalną pensję... Może trzeba się przyjrzeć jak te firmy były zarządzane i jaka była sytuacja gospodarcza. takie FSO czy Ursus były tylko montowniami Fiata czy MF bez żadnej koncepcji na przyszłość. To jest wg. Ciebie wina związków zawodowych???

Jeszcze raz proszę żebyś podał w których gminach PiS miał 99% poparcia i którzy księża z ambony nakazywali głosowanie na PiS. W których wiadomościach i ilu było takich księzy.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czy mógłbyś przypomnieć kto podpisał ten pakiet bo tak jakoś bezosobowo piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj