nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Miro osłabiasz mnie w tej chwili i to bardzo i to tak że szkoda cię cytować człowieku,  jakbyś policzył życie i ceny w naszym kraju sam byś stwierdził że 3tyś to na 4 osobową rodzinę to też mało jest, rachunki, media że o życiu nie wspomnę, człowieku nawet w bankrutującej Irlandi ludzie żyją, jakoś nie widzę żeby ludzie spierdzielali do biedy, a każdy pcha się do dobrobytu więc nie pisz dziecko głupot, no  chyba że jesteś klasa pracodawców i się żucasz żeby nie zapłacisz vbo sobie nowego merca nie kupisz. Dobrze płatnej pracy jest mało i niech nikt nie pisze że inaczej jest, pracy jest sporo ale na gównianych warunkach bez ubezpieczenia np rentowego, moja dziewczyna tak pracuje okolice Myślenic, ma na rękę 1600zł ma ubezpieczenie zdrowotne ale już składki rentowej jej nie opłaca, a jak powiedziała mi że się odezwała żebu ją ubezpieczył społecznie to powiedział jej ,, Pani nikt na siłę tutaj nie trzyma,, nasze państwo to patologia jest że daje taka możliwość, ogólnie rżądy zielonego trola i złodziejskiego PO to wymyśliły, gdzie za rządów innych partii  nie było tyle śmieciówek i takich umów o pracę, niedaleko koło mnie spółka amplus, hurtownia warzyw, wycwaniła się tak że zatrudnia rolników na takich warunkach że ty płać krus sobie z pola a my ci zapłacimy na czarno 1500zł za miesiąc i wszyscy będą happy, nawet za komuny nie było czegoś takiego ponieważ pomimo że rolnik, pracodawca miał obowiązek opłacić zus takiemu pracownikowi, a świadczenie miał i rentowe i emerytalne z tego. Kulawa koza napisałeś że jest roboty tak może i jest ale przeanalizuj oferty i powiedz mi i sam przyznasz rację że ofert pracy na przyzwoitym poziomie gdzie płaca jest realna do życia i gdzie opłacone jest ubezpieczenie zdrowotno emerytalne może mamy 20%. No chyba że wam płaca na poziomie 1500zł odpowiada i że uważacie że to kokosy, jeżeli tak to ja życze powodzenia w życiu i dorobieniu się czego kolwiek w życiu za takie pieniążki, gdzie nie mozesz na nic odłożyć i cię na nic nie stać a wiecznie siedzisz z notesem i się denerwujesz czy ci wystarczy. To tak jakby mi ktoś zaraz powiedział że rolnik ne moze brać za ziemniaki 1zł za kg bo przy plonie 20 ton ma 20 tyś zł, matko jakie kwoty, może i nie wielkie a nortmalne, cena taka że jest coś zrobić za to kupić i żyć, a nie mordować się za gówniane pieniądze całe życie. Ywa patologia jest tam gdzie prezes pkp za odejście z pracy ma 600tyś odprawy, patologia to gdzie prezes banku zarabia 200tyś na miesiąc i on jest wpisany do średniej krajowej, doszło do tego ze w Polsce zaczynają się robić slumsy jak w krajach 3 świata, gdzie mamy elitę bogatych a większość to bieda jest. Powiecie że jak się chce można wszystko znaleźć i mieć, tak zgodzę się ale nich będą dane możliwości tego rozwoju,  ludzi ma się w d*pie a przejmuje się uchodźcami, Kopaczowa bębni ze kasę na nich będzie dawać unia, ale nie powie skąd ta unia ma pieniądze że Polska oddaje do jej wspólnej kasy nasze ciężko zarobione pieniądze. Ja się nie zgadzam na takie życie i nie chce takiego życia dla swoich dzieci, chcę normalności, dobrej stabilnejh pracy i normalnego kraju do życia a nie wiecznie gnębionego i wykorzystywanego ponad miarę zwykłego szaraka

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

A chodziło w tej mojej wypowiedzi tylko oto że generalnie to ludzie wędrują za pracą z nie odwrotnie. Dlatego zawsze znajdzie się miejsce gdzie jej brak, dlatego ludzie przemieszczają się. Jedni w obrębie kraju a inni europy. Różni ich tylko odległość do pokonania do domu na święta .
Jakie to możliwości rozwoju chciałbyś dostać? Jakie do tej pory wykorzystałeś? 
Tak mam Mercedesa A Class z 1998 roku, i to jest dobry samochód sami chodzimy w kombinezonach a ludzie pracujący u nas zarabiają 4-6tyś. 

Pewnie to podpada pod klasę pracodawców, więc jako "proletariat" powinieneś mi skopać tyłek.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca u nas w kraju jest ale do osób zdesperowanych co zadowala ich 1000 zł i umowy śmieciowe bez ubezpieczenia i składek emerytalnych o czym się nie myśli jak jest się młodym, zdrowym i bez dochodów a jak przychodzi czas że siły do pracy odchodzą i jest wiek emerytalny to nie jeden się zdziwi że emerytury  nie dostanie lub dostanie zwykłe grosze a zapomogi z opieki społecznej nie dostanie bo mu powiedzą że ma emeryturę która może być mniejsza od tej zapomogi.

Praca na pełny etat z ubezpieczeniem i zarobkami od 3 tyś. na konto jest tylko dla osób co mają plecy i niekoniecznie wykształcenie w odpowiednim kierunku i niema się co dziwić że co mądrzejszy wyjeżdża za chlebem za granice bo tu pracuje i na chleb mu nie starcza a o dobrach luksusowych jak zakup nowego samochodu czy mieszkania za gotówkę to 99,9% społeczeństwa pracującego może sobie co najwyżej tylko pomarzyć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bo opozycja wcisnęła społeczeństwu mit, że nasz kraj jest w ruinie i to wina PO.

 

I jeżeli pracy brakuje w okolicy to się emigruje tam gdzie jest a nie żąda budowy zakładu pracy w okolicy bo nie chcesz się się wyprowadzać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Nie blużnij że w Polsce nie ma pracy!!!

jak się ludziom nie chce to tak jest albo jak są wybredni i chcieli by na początek zarobić 3000 to nie dziwota ze nie ma pracy.

jak ktoś chce to robote zawsze znajdzie, u mnie w pracy przyjmują ciągle , zarobki na początek od 1800zł na rękę a ludzi nie ma.....

wymagania:

-zawodowe wykształcenie

-chęć pracy.

Praca na produkcji, robimy części do nowych aut.

ta pięknie to wygląda, ale dodaj,że praca dla japońca gorąc,duszno i stoją nad tobą jak w obozie.Wypłata super za 10 lat odłożysz na działke a za 40 wybudujesz dom a pózniej to już fajrant super emeryturka pojedziesz do Grecji na wczasy i z Greków się będziesz śmiał że bankruci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo opozycja wcisnęła społeczeństwu mit, że nasz kraj jest w ruinie i to wina PO.

 

I jeżeli pracy brakuje w okolicy to się emigruje tam gdzie jest a nie żąda budowy zakładu pracy w okolicy bo nie chcesz się się wyprowadzać.

To że jest źle i to jest wina rządzących to wie każdy prócz ciebie a że ostatnie 8 lat rządziło PO i doprowadziło do wzrostu zadłużenia kraju o jakieś 600 mld.zł.przy tak skromnym naszym budżecie to jest ogromna suma pieniędzy wydana w 90% niecelowo tzn. nie na nowoczesne technologie, przemysł który będzie eksportował towary poza granice naszego kraju czy na nowoczesne laboratoria naukowe żeby coś wymyślić i produkować towary które wszyscy będą chętnie od nas kupowali (przykład grafen  opracowany przez Polskich naukowców tanią technologię produkcji lecz nie została podjęta prodókcjia na masową skalę z powodu braku środków na jej uruchomienie) takie przykłady można by mnożyć tak samo jak i niecelowe inwestycje które nie dają państwu żadnego dochodu tylko go upiększają żeby było ładnie i nowocześnie.

Co się tyczy emigracji za pracą to na to są potrzebne pieniądze żeby sprzedać za parę groszy nasze mieszkanie tam gdzie wszyscy są biedni i nie mają pracy i kasy na zakupy i kupić mieszkanie w miejscu gdzie jest praca i dobre zarobki ( wystarczy porównać ceny mieszkań w biednych miastach i bogatych i już wiesz ile ci brakuje żeby się przeprowadzić) a brać kredyt jak to robią posłowie którzy go nie spłacają i liczą zadłużenie na obywatela 30 000 tyś zł. a nie na 460 posłów.   

 

http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/wtorny-rynek-nieruchomosci-w-polsce-w-latach-2012-2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyjeżdżam, bo łatwiej odłożyć i zarobić za dwóch. Czas szybciej płynie jak dodatkowo bierze się weekendy i nocki :)

Jednakże to moja alternatywa do tego, żeby nie brać kredytów za nic!

.......................Dzisiaj dowiedziałam się, że mężczyzna 34letni powiesił się.Wziął kredyty m.in na krowy mleczne i z powodu dużego procentu nie dał rady spłacać. Straszne  :( ......a jeszcze 2 lata temu kupił od nas jałówkę.

Inny gospodarz zbankrutował i komornik przejął całe gospodarstwo z podobnego powodu w moim rejonie.

Tak łatwo dają, tak łatwo biorą kredyty.....Nie przypuszczają w dłuższej perspektywie, że niektóre rzeczy zmieniają się niezależnie od nich i ich dobrych chęci.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach brać spory kredyt to jest to ogromne ryzyko na które wiele osób przystaje i się nie przejmuje a później są samobujstwa bo nie daje rady spłacić lecz problemu nie likwiduje tylko zostawia go najbliższym.

 Ja w życiu nie wziąłem ani grosza kredytu i jakoś można żyć i sobie pozwolić na inwestycje i wczasy nad morzem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nasz krassus to taki hejter Po nie ma się co nim przejmować, przegrali raz na wiosnę polegną i na jesieni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krassus to nie żaden rolnik tylko osoba zajmująca się pozytywnym wizerunkiem rządzących polityków w necie, ma wiele profili na różnych forach i cały czas kreuje dobry wizerunek tej partii która mu płaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Chciałby,m żeby mi płacili ale tego nie robią. Ja wam pokazuje liczby, wy opieracie się na przeczuciach. Jak wspominałem wcześniej, zawsze co złe o Polsce to wina PO a gdy coś dobrego się pojawi to pomijacie ten fakt albo oczywiście wszyscy się mylą oprócz Was.

Poczekamy gdy na jesieni wygra wasza partia i zacznie spełniać obiecanki. Wtedy poznacie co to zadłużenie i jak teraz czują się Grecy bo to co obiecują kupy się nie trzyma. Już w ciągu 2 swoich lat pokazali na co ich stać i liczby nie kłamią. Oczywiście sprytnie zwalili to na PO.

I powtarzam, nigdy nie głosowałem na PO. Ale po co wam to piszę i się tłumaczę. Wiecie lepiej przecież.

 

@YWA. wyjeżdżając na Zachód Europy nie przeszkadza Ci tam, że podatki są tam wyższe, państwa są o wiele bardziej zadłużone od naszego i obyczajowo bardzo się różnią od naszego kraju i mają wszystko to złe z czym PiS walczy? Czy pieniądze Ci to wszystko wynagradzają?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

@Krassus oczywiscie że pieniądze wszystkiego nie rekompensują , zawsze coś osiąga sie kosztem czegos i wyjeżdżając nie musze przyjmować obyczajów panujących w danym kraju .

Edytowano przez Mironeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

obietnica Kopacz o dopłacie do najniższej pensji.. tego nawet koziołek matołek by nie wymyślił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

 

 

@YWA. wyjeżdżając na Zachód Europy nie przeszkadza Ci tam, że podatki są tam wyższe, państwa są o wiele bardziej zadłużone od naszego i obyczajowo bardzo się różnią od naszego kraju i mają wszystko to złe z czym PiS walczy? Czy pieniądze Ci to wszystko wynagradzają?

 

po co i na co to ściemnianie? ciągle powtarzasz że na zachodzie wyższe podatki - zgoda. Ale jakie zarobki? jaki procent z wynagrodzenia wraca do państwa, a ile zostaje na czysto. Minimalne wynagrodzenie w Niemczech to 1473€ w Polsce nierzadko też tylko że złotych. Niemiec za litr popularnej E95 płaci 1,46€, Polak po przeliczeniu 1,20€ tylko że Niemiec za najniższą kupi ponad 1000L paliwa, natomiast Polak 233L paliwa. Niemniej jednak przy każdej podwyżce mądrzy ''inaczej'' tacy jak TY tłumaczą że mamy najniższe ceny paliw w europie i podwyżki są nieuniknione bo musimy je zrównać z zachodem.

 

jeszcze raz

czy te liczby kłamią?

Niemiec 1473€ / 1,46€ =1008,90 litrów

Polak 1286zł / 5,5zł = 233,81 litrów

więc pytam co z tego że tam są wyższe podatki, droższe paliwa itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hejterowi baterie się popsuły w kalkulatorze i stąd jego błędy w wyliczeniach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/thumb/1/18/Price_level_index_for_4_groups_of_goods_and_services%2C_2014%2C_EU-28%3D100.png/350px-Price_level_index_for_4_groups_of_goods_and_services%2C_2014%2C_EU-28%3D100.png

 

Porównanie cen w Niemczech i w Polsce.

 

Żeby zarabiać tak jak Niemcy trzeba mieć gospodarkę jak Niemcy i produkować towary które pożąda cały świat. Mlekiem czy wieprzowiną nie podbijemy świata.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

duńczyk podbija wieprzowiną,niemiec mlekiem o gospodarkę trzeba dbać każdą jej gałąż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krassus żeby mieć gospodarkę jak niemcy proponuje aby oddali nam odebrane i gwałtem zabrane dobra, pieniądze i inne dobra i oddali kasę za dokonanie zniszczeń, do tego rekompensatę zachodu za to że nas sprzedali sowietom, dopiero człowieku mozemy mówić o tym że mamy gospodarkę a fakty sa takie że jakby nie II wojna światowa Polskja by była jedną z najlepszych gospodarek świata, i włąśnie tu mi się podobała postawa św pamięci Lecha Kaczyńskiego, kiedy jeszcze był prezydentem Warszawy, Niemcy upominali się o zwrot kasy za pozostawione mienie po wojnie a on wysłał im rachunek odbudowy warszawy i w tedy się zamkneli, właśnie dziś trzeba takiego polityka, z jajami nie bojącymi się ani żydów ani merkolanda tylko twardo stąpająco po swoim i przy swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska będzie silna i potężna tylko w tedy gdy u władzy będą ludzie dla których Polska będzie Ojczyzną , a nie prywatnym folwarkiem do zarabiania pieniędzy .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

byly takie czasy kiedy polska byla naprawde potezna i bogata ale to bylo dawno temu i nie wroci, stolica byla gdzie tam na poludniu,

a krajem rzadzili ludzie ktorzy nie mieli w sobie nawet grama polskiej krwi i moze temu tak im dobrze szlo..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władzę i władz podtrzymywanych przez bandytów. I jeśli takim społeczeństwem jesteśmy - podobnych gospodarzy powinniśmy się pozbyć''.

- Józef Piłsudski


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

duńczyk podbija wieprzowiną,niemiec mlekiem o gospodarkę trzeba dbać każdą jej gałąż

Niemiec podbija świat takimi markami jak Mercedes, Volkswagen, BMW, Claas, Fendt, Bosch, Siemens. To tylko część tzw. hitów eksportowych z tego kraju, wymień choć jedną polską markę z której słyniemy na całym świecie.

 

Krassus żeby mieć gospodarkę jak niemcy proponuje aby oddali nam odebrane i gwałtem zabrane dobra, pieniądze i inne dobra i oddali kasę za dokonanie zniszczeń, do tego rekompensatę zachodu za to że nas sprzedali sowietom, dopiero człowieku mozemy mówić o tym że mamy gospodarkę a fakty sa takie że jakby nie II wojna światowa Polskja by była jedną z najlepszych gospodarek świata, i włąśnie tu mi się podobała postawa św pamięci Lecha Kaczyńskiego, kiedy jeszcze był prezydentem Warszawy, Niemcy upominali się o zwrot kasy za pozostawione mienie po wojnie a on wysłał im rachunek odbudowy warszawy i w tedy się zamkneli, właśnie dziś trzeba takiego polityka, z jajami nie bojącymi się ani żydów ani merkolanda tylko twardo stąpająco po swoim i przy swoim

Niestety, obawiam się że to wszystko co wymieniłeś nie wystarczyło by, abyśmy mieli obecnie jedną z najlepszych gospodarek świata, aczkolwiek na pewno bylibyśmy z tym dziś ekonomicznie i gospodarczo mocniejsi. Potęga obecnych gigantów gospodarczych rosła za rewolucji przemysłowej, w czasie której naszego państwa nie było na mapie świata.  Potem dużo straciliśmy w XX wieku w czasie, kiedy byliśmy pod strefą wpływów Rosji Radzieckiej, aż dziw bierze jak wielu ludzi do dziś, nawet na tym forum jest zwolennikami oparcia naszej polityki zagranicznej i ekonomii na obecnej, Putinowskiej Rosji. A rekompęsatę chłopie to dostaliśmy w postaci Ziem Odzyskanych, o wiele bardziej cywilizacyjnie rozwiniętych, niż utracona Rubież Wschodnia. Pomimo to nie umieliśmy wykorzystać potencjału nowych terenów, częściowo przez naszego "przyjaciela" ze wschodu, który wywiózł z terenów poniemieckich większość wartościowej infrastruktury.

Żeby być uczciwym w wypowiedzi, mi też bardzo podobał się manewr ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który to Niemcom upominającym się o mienie utracone wystawił rachunek za zniszczoną Warszawę, choć nie byłem jego zwolennkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj