nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

OKEY    154

Tylko powodem kartek w komunie nie był ustrój tylko nasz brat Ruski który wchłaniał wszystko jak czarna dziura . Nikt nie mówi że karmiliśmy połowę Rosji a propaganda była taka że w Rosyjskich sklepach stały kosze do których Rosjanie wrzucali żywność dla  Polaków bo tam bieda i ludzie nie mają co jeść.

Jakoś inne kraje dbają o siebie i zachodnie firmy produkują u nas ale podatki płaca we własnych krajach. my tylko dostarczamy tanią siłę roboczą.

Poszukajcie w internecie jak działa Szwedzki H&M . Produkuje swoje"markowe' ciuchy w Indonezji. W Polsce postawili najwieksze w europie centrum dystrybucyjne swoich towarów oczywiście korzystając z unijnych dotacji ale z Polskiej puli. Podatki oczywiście płaci tylko w Szwecji a my mamy byc zadowoleni że zatrudniają iles tam osób za 1500zł . 

 

UE zgodziła sie ostatecznie na nie zwracanie państwowych dotacji dla LOTu ale pod warunkiem że LOT zrezygnuje i nie będzie latać na niektórych liniach.

Oczywiście w to miejsce zaraz weszła Lufthansa i czy to nie jest dbanie Niemców o własne interesy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Smutna prawdą...

;) Kas tu trafiłeś...gdyż

Fakt faktem...mam koleżankę po studiach i cóż ciężko z pracą (w ogóle dla niej) w warmińsko-mazurskim,tam % bezrobocia jeden z największych w kraju...pracuje dorywczo. Zatem  teraz robi kurs j. niemieckiego i planuje kurs na opiekuna, po to aby wyjechać do Niemczech i zajmować się starszymi :(

Tak jak piszesz OKEY...przypomniało mi się....więc wspomnę, a co tam....żeby uciec od tematu...

Miałam też epizod kilka lat temu pracy sezonowej między nauką, w marce ciuchów w Amsterdamie w G-STAR RAW, m.in. w show-room'ach przy szyciu pierwszych prób nowej kolekcji....(z 2 koleżankami)....Potem przedstawiciel-projektant jechał do Nowego Yorku z egzemplarzem na przymiarkę z Liv Tyler do kampanii reklamowej (mam foto), a dopiero potem cała produkcja odbywała się w Chinach/ czy Indiach. To norma..

Okropnie nudna praca przy ciuchach , przy zamówieniach i skanowaniu........

100x wolałam przy roślinach, nawet ubrudzić się w błocie   ;)

Jednakże najtańszą siłą roboczą nie jesteśmy, gdyż wypierają nas powoli np. Rumunii i Ukraińcy.

Każdy ma wybór, kto umie walczyć o swoje, docieka przepisów i wymagań jakie obowiązują w danym kraju, może ubiegać się o normalny kontrakt za takie same wynagrodzenie co obywatele danego kraju, zależnie od branży i kwalifikacji.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Kartki na produkty nie były takie złe jak je dzieciarnia wspomina. Nawet dzisiaj nie zjadacie miesięcznie tyle mięsa ile było na przydziałowe kartki. Aż dziwne że w czasie kartek nikt nie umarł z głodu i na co dzień nie głodował. Oprócz eksportu do Rosji , mieliśmy też w portfelach nadwyżki pieniężne które  powodowały nienormalne zachowania. Do takich zaliczam kupowanie wszystkiego co było osiągalne w sklepach , bez względu na to czy było to potrzebne czy nie. dzisiejszy przykład Grecji pokazuje że podobne kryzysy można wywołać z dnia na dzień. Żydowska finansjera już się o to postara. Grecy mają pilnie zrezygnować ze swoich swobód obywatelskich aby żydowska finansjera mogła w trybie pilnym zrealizować zyski od kredytów udzielonych na zakup niemieckich czołgów. Czołgi jak wiadomo niczego nie produkują więc zarówno zapłata za nie jak też odsetki musi wysupłać obywatel grecki. Grecja jako państwo może funkcjonować bazując na samej turystyce, jednak bez kosztów dodatkowych jakim są np. czołgi.

Tak naprawdę Wasza dyskusja nie prowadzi do niczego oprócz przytaczania przykładów i wylewania żalów . Piszcie o konkretach, co należy zrobić aby można z dumą patrzeć na swój kraj. obrażacie się gdy piszę ,że wujek Adaś H. chciał dla Polaków dobrze lecz ci go nie rozumieli. Uważacie go za mordercę milionów istnień podobnie jak żyda Stalina, Lenina czy Trockiego. Ale pamięci Waszej umknął fakt ,że w czasie istnienia całej ludzkiej cywilizacji na świecie zawsze byli tacy ludzie. Miło się czyta książki historyczne o faraonach , Aleksandrze Wielkim, cesarzach rzymskich , papieżach i królach francuskich , angielskich czy flamandzkich. Car Aleksander budując swój Petersburg czy Napoleon później go zdobywający to wszystko są mordercy którzy przyczynili się do unicestwienia setek tysięcy czy milionów ludzi. Czym różni się Pol Pot od Busha czy Obamy. To też są mordercy lecz wg Was cywilizowani. Czy ofiary z Iraku, Syrii, Libii, Afganistanu  , a to co po sobie zostawili najeźdźcy jest demokracją? Nie, to tylko wyzysk i geszeft . Dlatego nie dziwcie się ,że poglądy skrajne , lecz coraz bardziej popularne biorą górę nad obecnym porządkiem świata gdzie zdanie obywateli się nie liczy.

Obrzezańcy powinni się nad tym zastanowić czy poprawianie stwórcy w tym temacie nie powinno pójść dalej i oprócz obrzezania nie powinno się im całkowicie obcinać jaj po to aby nie mnożyli się jak króliki na nieszczęście świata i narodów rzekomo niewybranych. Przynajmniej w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prawda

ereksio:"Tak naprawdę Wasza dyskusja nie prowadzi do niczego oprócz przytaczania przykładów i wylewania żalów."

 

Ja napisałam kiedyś pogląd, że jestem za wyjściem z UE,( gdyż nasi przedstawiciele nie są asertywni i łatwo ulegają)... niż uzależnianiem się od niej, życiem na jej koszt i powiększanie długu, za który się upomną, zaciskając nam pętlę coraz bardziej. Jednakże teraz to, do czego przyzwyczaiła nas unia, życie na kredyt bardziej ludziom odpowiada, przez co jesteśmy coraz mniej samowystarczalni a bardziej wygodni. Wiem, że to oznaczałoby biedę. Wiec zaraz pewnie mnie wyzwiecie...bo przecież otwarte granice są lepsze, prawda?

Uważam, że Polacy są szczególnym narodem umiejącym się odnaleźć.....lecz naiwnym.......

Irytują mnie nasi rządzący  tak łatwo oddają się UE i nie potrafią postawić na swoim, broniąc swojej suwerenności i tożsamości narodowej. A przede wszystkim odciąć się od niekończącego się przekonania, że ciągle jesteśmy winni coś Żydom.

Tuskowi, Sikorski to przykłady pozoranctwa unijnego  bez HONORU  poniżający się za pieniądze. Dla naszego polskiego dobra?

 

Ponad 50 % Brytyjczyków opowiada się za wyjściem z UE.

"Dzisiejszy eurosceptycyzm Brytyjczyków spowodowany jest ich niechęcią wobec dokładania do ratowania bankrutujących członków Unii Europejskiej, jak Grecja, Włochy, czy Hiszpania. W czasach kryzysu w Wielkiej Brytanii coraz bardziej niechętnie patrzy się także na imigrację. Dzisiaj wielu Brytyjczyków chętnie przyjęłoby bowiem pracę, której dotąd podejmowali się tylko przybysze z tzw. nowej Unii."

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://pikio.pl/konserwatysci-z-po-chca-przejsc-do-pis/ :

"Konserwatyści z PO chcą przejść do PiS"

http://wsensie.pl/dummy-category-3/item/5949-platforma-bedzie-wyprzedawac-przed-wyborami-szykuje-sie-prywatyzacja-pzu-pge-oraz-pko :

"Platforma będzie wyprzedawać przed wyborami? Szykuje się prywatyzacja PZU, PGE oraz PKO"

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02337-Rzad-Tuska-zgodzil-sie-na-wielka-pozyczke-dla-Grecji.htm :

"Rząd Tuska zgodził się na wpakowanie 26 mld zł w ratowanie Grecji. Pieniądze mogą w najbliż- szych tygodniach opuścić nasz kraj"

http://wpolityce.pl/polityka/255985-jeszcze-chwila-a-w-po-tez-beda-tuska-przeklinac-za-ucieczke-zdrade-liczne-klamstwa-i-wywindowanie-kopacz :

"Jeszcze chwila, a w PO też będą Tuska przeklinać. Za ucieczkę, zdradę, liczne kłamstwa i wywindowanie Kopacz"

3578cc5fe6e26187ba2cc2adcca54792.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

dużo racji ma Ziemkiewicz:

To nie Tsipras (abstrahując, czy rzeczywiście jest populistą) doprowadził do greckiego kryzysu. On go tylko odziedziczył.

Do kryzysu doprowadziły rządy "odpowiedzialne", "neoliberalne", a każdy ich nieodpowiedzialny i fatalny w skutkach krok miał błogosławieństwo Unii Europejskiej i międzynarodowych instytucji finansowych. Unia i finansowa plutokracja trzymały nad nieodpowiedzialnym zadłużaniem sie Grecji parasol, patronowały dokonującym tego rządom, a wręcz je do nieodpowiedzialnej, rozrzutnej polityki zachęcały. Można było przecież tym "leniom, chcącym żyć na cudzy koszt" po prostu odmówić kolejnej transzy, ba - nawet nie odmawiać, a tylko uzależnić kredyt od spełnienia pewnych warunków.

Podobnie patronowała Unia równie nieodpowiedzialnemu zadłużaniu Węgier przez Gyurcsany'ego i Polski przez Tuska. Ich nigdy nikt, tak jak dawnych przywódców greckich, nie nazwał w europejskich elitach "populistami". Przeciwnie, byli dobrzy i popierani, bo zadłużając swoje narody, nakręcali zyski korporacjom i rządom głównych unijnych graczy.

W wypadku PO - robią to dalej. Jedną gębą bezczelnie oskarżając o populizm Dudę, PiS i Kukiza oraz strasząc, że zrobią oni w Polsce "drugą Grecję", drugą gębą zapowia władza PO-PSL rozdawanie milionów i miliardów, bezwstydnie wykorzystując możliwości dalszego zadłużania kraju dzięki zdjęciu z nas unijnej procedury nadmiernego deficytu. I znowu, po raz kolejny wykorzystuje PO pojawiające się możliwości zaciągania pożyczek na wspieranie konsumpcji, a nie prorozwojowych czy proinnowacyjnych inwestycji.

Jest w tym cyniczna, bezczelna logika. Ta ekipa nie walczy już o władzę, walczy by być możliwie silną opozycją. Rozdając pieniądze emerytom, urzędnikom i właścicielom bramek na autostradach, rzucając je na różne "programy", niby to dla Śląska albo dla młodych, świadomie działa na rzecz bankructwa, z góry oskarżając o jego spowodowanie tych, którzy cały ten gnój, jakiego PO z PSL narobiły przez prawie dziewięć lat, odziedziczą na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

????????????

"Niemiecka kanclerz Angela Merkel, w ostatnich dniach negocjacji z Grecją zdradziła się z swoimi prawdziwymi intencjami. Niemcy zażądały części terytorium Grecji w zamian za długi. Rząd w Atenach stanowczo odmówił pokrycia zobowiązań za pomocą pieniędzy mających pochodzić z sprzedaży greckich wysp."

http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/06/europejska-wojna-ekonomiczna-zniszczy-euro-niemcy-przegrywaja-na-froncie-greckim-00459421.html

 

"Banki będą mogły wkrótce legalnie kraść pieniądze z naszych kont"

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/banki-beda-mogly-wkrotce-legalnie-krasc-pieniadze-naszych-kont?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszędzie kradną ale u nas to na potęgę gdzie nie spojrzeć, nie sięgnąć okiem to nasz rząd jest w tym po prostu ekspertem jak obedrzeć obywatela zgodnie z prawem. Wygląda na to że w Polsce trzeba mieć tyle żeby się obkupić albo nie mieć nic. Prawo w naszym kraju w wielu przypadkach jest po prostu chore i to bardzo. @Ywa jeśli chodzi o całokształt Twoich wypowiedzi ja się z Tobą zgadzam   

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

za komuny bylo lepiej i tyle powiem i sprawiedliwiej mogloby wrocic chcociaz czesc rzeczy z komuny by wszystko bylo panstwowe albo chociaz w czesci panstwowe i by bylo odbrze a tak to niektorzy sa milionerami niewiedza co robic z kasa a reszte biede klepie

Tradycyjnie zapraszam więc na Kubę lub do Korei Północnej, tam do dziś wszystko jest państwowe.

 

Smutna prawdą...

;) Kas tu trafiłeś...gdyż

Fakt faktem...mam koleżankę po studiach i cóż ciężko z pracą (w ogóle dla niej) w warmińsko-mazurskim,tam % bezrobocia jeden z największych w kraju...pracuje dorywczo. Zatem  teraz robi kurs j. niemieckiego i planuje kurs na opiekuna, po to aby wyjechać do Niemczech i zajmować się starszymi :(

Tak jak piszesz OKEY...przypomniało mi się....więc wspomnę, a co tam....żeby uciec od tematu...

Miałam też epizod kilka lat temu pracy sezonowej między nauką, w marce ciuchów w Amsterdamie w G-STAR RAW, m.in. w show-room'ach przy szyciu pierwszych prób nowej kolekcji....(z 2 koleżankami)....Potem przedstawiciel-projektant jechał do Nowego Yorku z egzemplarzem na przymiarkę z Liv Tyler do kampanii reklamowej (mam foto), a dopiero potem cała produkcja odbywała się w Chinach/ czy Indiach. To norma..

Okropnie nudna praca przy ciuchach , przy zamówieniach i skanowaniu........

100x wolałam przy roślinach, nawet ubrudzić się w błocie   ;)

Jednakże najtańszą siłą roboczą nie jesteśmy, gdyż wypierają nas powoli np. Rumunii i Ukraińcy.

Każdy ma wybór, kto umie walczyć o swoje, docieka przepisów i wymagań jakie obowiązują w danym kraju, może ubiegać się o normalny kontrakt za takie same wynagrodzenie co obywatele danego kraju, zależnie od branży i kwalifikacji.

Bzdury opowiadasz, Ukraińcy w Holandii to zjawisko marginalne, bo nie mają prawa do legalnej pracy, a Rumuni nie mogą być "najtańszą siłą roboczą", gdyż są tutaj na tych samych zasadach co my Polacy, a większość z Nas jedzie tu na minimalnej krajowej... Co jak co, ale warunki pracy i pobytu w tym kraju znam jak nikt inny na tym forum, jestem tam od 13 lat. I powiem tyle, miodu nie ma, ale trzeba być wyjątkowym głupkiem, żeby nie mieć minimum tego, co zapewnia tu PRAWO, które jest w tym kraju ŚWIĘTĘ i szanowane, czy komuś się to podoba czy nie. I możemy się sporo od tego narodu nauczyć, zamiast marudzić że nas wykorzystują. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kaszlak nie chciałam Cię zdenerwować....tylko sprowokować do rozmowy ^^

Kilka lat wstecz sprawa Ukraińców i Rumunów była nagłaśniana w polskim otoczeniu emigracji z obawy przed tym, że gotowi będą za mniejszą stawkę pracować...Jednak tak się nie dzieje, jest sprawiedliwie jak piszesz to dobrze :) więc Polacy wciąż górują opanowując tamtejszy rynek pracy! (nie liczę muzułmanów, bo nie orientuje się...tyle ich tam, choć większość rodzin niepracujących) Poprawiaj..jakby co....

Nie wyolbrzymiaj za nadto moich słów - odnośnie ostatniego Twojego zdania. W większości są tacy, co pracują za najniższą krajową, zgadza się. Jednakże Holendrzy wycwanili się i coraz częściej wymagają nie angielskiego a j.holenderskiego w mowie. Tych Holendrzy szanują w pracy itd. Na początku rozmawiają po angielsku, a jak mają zły dzień to po holendersku mówią do pracownika. Znam takich Polaków, co w kasze dmuchać sobie nie dadzą, w przepisach, rozliczaniu, poruszaniu się po urzędach samodzielni oraz mają łatwość uczenia języka. Np. śmiało nagabują szefa o podwyżkę..... Tacy pracownicy dodatkowo namawiani są do funkcji w administracji czy tłumaczeniu. Piszę oczywiście o kontraktach holenderskich w firmach holenderskich, nie o agencjach pośrednictwa.

 

P.S. JA MARUDZĘ????....dzięki za podsumowanie i za to że prosto z mostu "walisz", tyle

:P

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ta "mniejsza stawka" była wodą na młyn strachu przed Rumunami i Bułgarami. Przyjechali, nic złego się nie stało, zresztą z nich tacy pracownicy jak ze mnie baletnica... Prawda taka, że większość z Nas w Holandii wypełnia pewną niszę tych prac, których się Holendrom nie chce robić. Mogą sobie na to pozwolić, mając tak małe bezrobocie i taką ilość emigrantów ze wschodu UE. Z tym mówieniem po angielsku to racja, mają Holendrzy parcie na szkło żeby przerobić każdego na swoją modłę. Ale jak to skwitował kiedyś mój szef (Szkot, 11 lat w NL) do dyrektora na dywaniku, czemu po tylu latach nie mówi w ich języku, a On na to że nie ma tego zapisanego w swojej umowie. Ogólnie panuje tu zasada, jak się dasz tak se masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Europa, wbrew deklaracjom, boi się jednak nie tego, że wyjście ze strefy euro, a kto wie, czy z czasem i nie ze struktur politycznych Unii, doprowadzi Grecję do upadku, katastrofy i nędzy - ale że się tak nie stanie.

– Można było przecież tym "leniom, chcącym żyć na cudzy koszt" po prostu odmówić kolejnej transzy....

Podobnie było gdy Donald Tusk zadłużał Polskę. – W wypadku PO - robią to dalej. Jedną gębą bezczelnie oskarżając o populizm Dudę, PiS i Kukiza oraz strasząc, że zrobią oni w Polsce "drugą Grecję"."

http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/2367-ziemkiewicz-tuska-nalezy-powiesic-na-warszawskiej-kolumnie-zygmunta

 

Austriacy zbierają podpisy pod wnioskiem o opuszczenie UE

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie widzisz choć cienia analogi sytuacji w Grecji do obiecanek Prezydenta Dudy ?? PiS to socjaliści, a socjalizm działa tak, że rozdaje ale nie swoje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kaszlak :) ...ja się tak staram....już naprawdę obiektywnie...poprzez różne źródła i wypowiedzi.....NIE MOJE.....!!!!!!

a TY DALEJ SWOJE .......tylko nie mów, że popierasz PO i zagłosujesz na ich frakcje???????????

:o :o

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Oczywiście że popieram i na PO zagłosuję (były już podejrzenia że pracuję dla tej partii w roli "hejtera" na tym forum), ale w przeciwieństwie do Ciebie potrafię zrozumieć, że ktoś ma inne poglądy polityczne, a moje nie są jedynie słuszne. Poza tym szanuję demokratyczne wybory, tak jak ostanie wybory prezydenckie. Wygrał człowiek, na którego nie głosowałem, ergo nie chciałem żeby był moim prezydentem, ale zdecydowała większość a mnie pozostało ten wybór przyjąć, pomimo różnicy raptem 3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Analogia widoczna gołym okiem ma podtekst żydowski. Kaszlak, ty przestań cenzorować czyjeś wypowiedzi i spróbuj sam od siebie coś napisać , żerujesz na naszych poglądach nie wnosząc niczego nowego  do tematu. Póki co żydek z wybiórczej straszył drugim Majdanem a o to przecież nietrudno. Jak oni się za coś wezmą..... , to macie pewne.

Może odpowiecie co to są te "środowiska finansowe" które tak chętnie innym krajom pożyczały? Kto kryje się za tym określeniem? Czy są to tacy sami tajni geszefciarze którzy do Polski onegdaj zboże sprowadzali , a które Zagórny z Leperem wysypali na tory? A co się stanie gdy więcej krajów wypnie się na te środowiska finansowe i pokaże im gest Kozakiewicza?  Przecież Islandia nie jest w stanie wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A Ty kolego spróbuj w końcu napisać coś innego, a nie ciągle że za wszystkie nieszczęścia tego świata odpowiadają Żydzi. Jeszcze z początku było to szokujące, może nawet inspirowało ale teraz robi się to już nudne i żałosne. Dziś rano robiłem to, co większość ludzi robi z rana i zabrakło mi papieru wiadomego rodzaju, to też wina Żydów ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nowus-ordo-seclorum-w-ich-wlasnych-slowach-2015-06

„Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek [New Word Order].”

„Ziemia, ze względu na swoją unikalną naturę i ważną role jaka odgrywa w ludzkich siedliskach, nie może być traktowana jako zwykła własność, kontrolowana przez osoby prywatne, podlegające naciskom i niedomogom rynkowym. Prywatne posiadanie ziemi jest również głównym instrumentem akumulacji i koncentracji bogactwa i stąd, jeśli nie będzie powstrzymane, może się stać wielka przeszkodą w planowaniu i implementacji planów rozwoju… społecznej sprawiedliwości… a zdrowe warunki, środowisko dla ludzi może być osiągnięte jeśli ziemia jest użyta w interesach społeczeństwa jako całości. Dlatego publiczna kontrola użytku ziemi jest nieodzowna."

[wstęp do „Agenda 21”, Punkt 10.]

a56.jpg

 

Kaszlak szanuję Cię, ale nie rozumiem,........podaj pozytywny przykład. Przynajmniej mam powód, by tu zaglądać ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Być może chcieli ci zrobić na złość i schowali ci srajtaśmę.  Dla mnie wszystkie kolejne występki koszerbandy są stale szokujące, a dla ciebie stały się normą nad którą wg. ciebie  nie powinno się dyskutować. Jestem zdeklarowany co do swoich poglądów i nie dam się zgasić leszczom którzy unikają trudnych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"PROBLEM OSZUSTWA LICHWY” i „BANKOWY NADZÓR NAD POLSKĄ” pokazuje skalę przemocy finansowo – prawnej nad Polakami....nadzoru w Polsce nie ma. Wręcz przeciwnie, banki zagraniczne sprawują nadzór nad Polską oraz jej obywatelami, za pomocą krajowych pomocników i bezczelnie ich grabią."

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/06/wojciech-sawicki-do-poslow-z-sejmowej-komisji-finansow-w-sprawie-projektu-bezczelnej-lichwy/

"Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów powinny być zlikwidowane za to, że są narzędziem ponadnarodowych korporacji finansowych w przestępczym niszczeniu obywateli polskich."

.....

"Dla kredytu 1000 zł na 30 lat, maksymalny koszt pozaodsetkowy wyniesie:

1000 x 25 / 100 + 1000 x 30 x 365 x 30 / 365 / 100 = 250 + 9000 = 9250 zł

Ale mamy ograniczenie tego kosztu do wysokości samego kredytu, czyli wyniesie to 1000 zł., więc dla kredytu 1000 zł z takim kosztem pozaodsetkowym, RRSO = 23,17%, a kwota do zapłaty = 6319 zł, co oznacza, że to ponad 6x więcej od kwoty pożyczonej."

"Skomplikowanie systemu kredytowego i monetarnego ma prosty cel, żeby ludzie tego nie rozumieli. Ale ludzie to mało: żeby naukowcy z ekonomii tego nie rozumieli i zdecydowana większość profesorów ekonomii niewiele rozumie system kredytowy, a prawie wcale cały system monetarny, w którym kredyty są istotnym elementem. Cała nauka ekonomii i szerzej nauk społecznych została ukształtowana w ubiegłym wieku przez różne fundacje edukacyjne zakładane przez Rockefellerów, Rothschildów, Morganów, Carnegi itp"

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Co to za różnica która partia będzie rządzić ,skoro i tak jesteśmy pod batem UE ,no niestety trzeba się do tego przyznać ,głosowalismy za wejściem więc teraz ponosimy tego skutki ,Polska zawsze lubiła byc pod batem tylko ,że za czasów zaborów jak pamietacie ,to krzywda łączyła naród a teraz go dzieli ponieważ znika klasa srednia .Kraj podzieli się na biednych i bogatych a w tym przypadku o pospolitym ruszeniu nie ma mowy bo kraj jest podzielony.Unia rzadzi i jej wpływy beda dyktowały co ma byc i gdzie ,a rzadzący zachłyśnięci zachodem sprzyjaja jej w tych działaniach .My jako naród nie  zrobimy nic, bo dzis to odbywa się legalnie pod nazwą wspólna polityka rolna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

 ywa cos zle przepisalas- bo kto bierze kredyt 1000 zl na 30 lat,nie wiem czy jakikolwiek bank nawet para ma taka oferte, oblicz jaka by byla miesieczna rata :D

ereksio ciebie zgasza leszcze w bialych kitlach ,ktorzy beda mieli dla ciebie odpowiedni ubior -kaftanik z zadlugimi rekawami wiazanymi z tylu.

tomasz jak myslisz kogo bylo wiecej w czasie rozbiorow-powstancow czy polakow w sluzbie carskiej, polska [zreszta jak kazdy kraj] zawsze byla ,jest i bedzie podzielona, kto wybral dude -zabor rosyjski i mentalne podkarpacie czyli polska b, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacus wychodzi na to, że nie pofatygowałeś się, aby przeczytać nawet artykułu, bo to był prosty przykład ^^

...........Tak, ludzie muszą w dzisiejszych czasach "zapierdzielać"  (temat nacjonalizm), pomimo postępu i nowoczesności. Taki poddańczy system rodem z średniowiecza. Coraz mniej dla siebie....a więcej dla.......?

A po co trzeba harować za marne grosze byle jak i byle gdzie, bo nie ma innego wyboru, po to aby nie mieć czasu na myślenie, aby nie chciało zadumać się nam głębiej nad tym, co nam szykują możnowładcy....zalewając nas przy tym dodatkowo tyloma ogłupiającymi rozrywkami, ano?

Wasal (łac. vassus, z celt. gwas, sługa) – we wczesnym średniowieczu osoba wolna oddająca się pod opiekę seniora w akcie komendacji. W zamian za lenno wasal zobowiązywał się służyć wiernie seniorowi radą i pomocą orężną.

 

A Ty taki pokorny jesteś wobec tego?

:huh:

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Teraz jest to robione w białych rękawiczkach niby nikt nikogo nie zmusza ale jednak tak się dzieje. Z małym wyjątkiem kiedyś było tak i już bo ludzie albo posiadali wiedzę albo nie już nie mówiąc tu o "średniowieczu", wystarczy spojrzeć parędziesiąt lat wstecz gdzie każdy kto był wykształcony bądź jakimś władcą miał się dobrze władca z wiadomych celów a wykształcony bo zazwyczaj u tego władcy pracował. Teraz prezentuje się to tak że Ci w rządzie żyją jak władcy wykształceni już nie bo tylko namiastka i dochodzą jeszcze Ci co dobrze kombinują i umieją kraść w taki sposób że jest to legalne w świetle prawa. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj