nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@grego to prawdziwe i logiczne przedstawienie sytuacji z pewnością.....ale co mam w tej sytuacji siedzieć z założonymi rękoma?

Inne kraje bardzo doceniają nasze produkty dlatego tyle eksportujemy..........jakościowo są na bardzo wysokim poziomi..................oni swoje ziemie w latach 70 przenawozili.........Tylko my ciągle mamy poczucie niedowartościowania i z tego powodu nie mamy własnego ja i nie bronimy zdrowych polskich ziem i wartości. Zachód w końcu otworzył swoje ramiona do nas....a my z zachwytem lgniemy do wszystkiego co błyszczące. Dla mnie np. w Holandii jest zbyt idealnie aż nierealnie poukładane wystrzyżone itd......będąc tam tęskniłam za polskimi zakrzaczeniami i dzikością natury. Rolnicy holenderscy wcale nie mają tam super nowych ciągników, co więksi owszem, a poza tym stare pordzewiałe, jak obserwowałam na polach i u byłego pracodawcy. Raz przejeżdżając autokarem zaparło mi dech, bo zobaczyłam Holendra, który obok swojego domu zaraz, bronował pole przy użyciu 2 wielkich (chyba zimnokrwistych) koni ...jasnobrązowych z jasnymi grzywami.........nigdy nie zapomnę tego  widoku...Poza tym w co dzień jeżdżą na koniach poboczami, chodnikami. Pomyślałam tylko, że tam ludzie się obudzili w końcu......a nam wpychają to co u nich jest już wypierane....tak samo jak było z azbestem.

 

Obwiniamy prezydenta, rząd itd.......ale to my podchwytujemy ich zalecenia........to my odpowiadamy za to, co kupujemy i jak wspieramy naszą gospodarkę i przemysł...

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dokładnie zaczął bym patrzeć na siebie najpierw, ktoś tą sprzedaż napędza w tych supermarketach, a olewa Polskie sklepy. Większość znajomych odpowiada, że ma to w głębokim poważaniu i idzie gdzie taniej i nie interesuje ich kto to wyprodukował i kto sprzedaje.... Owszem można by zrobić porządek z tymi marketami ale z pewnością oznaczało by to wzrost cen, a wyborcy juz nie byli by tacy zachwyceni, ale zrobić sie da.  No ale z przemysłem to już niestety nie taka prosta sprawa, ot tak zbudujemy polskie firmy produkujące samochody, statki, ciągniki? Polski przemysł przez 15 lat nie potrafił wyprodukować podwozia do Kraba i w końcu zamówili je w Korei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łukasz 19899 widzisz tak gospodarze na takim areale i jakoś ide do przodu, i stać mnie i na nowy traktor i na inne rzeczy grunt to troszkę pomyślunku, nie potrzebuje 100ha aby mieć jakie takie pieniądze skoro z 1ha też można sporo wycisnąć. Kolego nie nacjonalizacja przedsiębiorstw a po co wystarczy jedna prosta sprawa, supermarketo wpierdzielić dochodowy podatek skoro u nas zarabiają niech oddają część zysków do budżetu to już jest spory kapitał, sama biedronka co roku powinna płacić  4mld zł skoro zwykły Kowalski ze sklepu musi bulić niech oni zaczną mówicie podniosą ceny, a spoko niech podnoszą to zwykły kowalski ze sklepu zacznie znowu zarabiać taka prawda, i tego się niemry boją że będą bulić albo manele pakować z powrotem do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

3ha i nowy traktor :ph34r: ? Heh nieźle się ubawiłem, juz nawet nie chodzi o to czy faktycznie kupiłeś ten ciągnik za pieniądze z gospodarstwa, ale jaki był sens tego zakupu na taki areał, kiedy Ci się on zamortyzuje ? Ja jeżdżę 15 letnim nie dlatego, że mnie nie stać ale dlatego, że zakup nowego ciągnika za 250tys, który miałby pracować  rocznie 150-200mtg na 40ha jest marnotrawstwem. A zakup nowego na 3ha to już bym nazwał głupotą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ludzie o co wy sie spieracie ? to nie ma sensu . zachodnie firmy tak jak najbardzie niech inewstują w polsce ale na takich samych warunkach jak polacy , drugie moim zdaniem w pierwszej kolejnosci powinien być brany pod uwage kapitał polski i typowo produkty polskie , do pieniądze które obywatel polski wyda czy też rząd zostaną w kraju , i generują kolejne miejsca pracy , a co za tym idzie rosnie popyt na inne towary też na nasze , ludzie bedą zarabiać , bedą płacić podatki , nie bedą chodzić do opieki po kase za free, bedą kupować produkty nasze , my kupimy środki do produkcji i maszyny , a co za tym idzie damy kolejne miejsca pracy , wszystko jest takie proste , tylko potrzebny jest człowiek który przełoży interes narodu ponad swój , i o to w tym chodzi o nic wiecej , tak sie rodzą potęgi gospodarcze i państwa w których chce sie żyć i nie trzeba emigrowac


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian106    19

I co was razi ze pojechał podziękować Matce Boskiej, nie wiem, a kwiaty składał na grobach Lecha i Marii i wielkiego patryioty Marszałka Piułsudzkiego ale o tym media cicho sza, nie pojmuje dlaczego nie chcecie mu dać szansy, wychodzi na to że PO i Komorowski to takie ideały że nie do zastąpienia, poprostu nie da się ich zastąpić, na jesieni ruch obywatelski wchodzi do sejmu, i robi porządek z różową komuną z synusiami i curusiami SB-eków czas odwalić od koryta, zarówno SLD i PSL a także PO, i niektórych z Pisu, przesadzają poprostu, stare klakiery pokroju żelichowskiego, i Millera, czy Grupińskiego, wizja ich polski nie podoba się młodym ludziom w czym dali wyraz podczas tych wyborów, poczekajmy zobaczymy jak będzie a może wszyscy zaskoczymy się Duda i to bardzo pozytywnie, jedno wiem czas PO się kończy i oni dobrze o tym wiedza teraz przyszedł czas na władze ludu, macie przykład pani Bieńkowskiej że w tym kraju cymbały za 6 tyś robią, skoro tak mówi to na zmywak pojedzie już w listopadzie. Grego skoro ty masz 40 ha i nie dajesz rady się utrzymac to ja nie wiem, ale wiem jedno jak rządzisz jak twoi idole z PO to się nie dziwię biedaku, chcesz się zamienic ze mną prosze bardzo ja mam 3,25 i daje rade się z tego utrzymać i coś odłożyć, a nie jęczeć jak ty, a w piwnicy to chyba ciebie trzymali człeku, gość dobrze mówi i ma mieć prawo swoje zdanie. Skoro tak najeżdżasz na Maciarewicza to powiedz dlaczego go nie postawią przed trybunałem stanu, przecież PO i żielone trole mają większość, hm może się jakoś podzielisz z nami swoimi teoriami, skoro to taki złodziej i cymbał. Dobrze że rozwalił złodziejskie Wsi przynajmniej nie kradną już, a dwa widac ma haki takie na rządzących że boją się go ruszyć

To powiem ci ze jesteś jakiś genialny ze potrafisz odłożyć i wyżyć z 3,25 ha. Jesteś chyba jedyna osoba na świecie o tak wybitnym umyśle

No chyba ze masz zbiory powyżej 10 ton z hektara to bardzo przepraszam za moją uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dokładnie zaczął bym patrzeć na siebie najpierw, ktoś tą sprzedaż napędza w tych supermarketach, a olewa Polskie sklepy. Większość znajomych odpowiada, że ma to w głębokim poważaniu i idzie gdzie taniej i nie interesuje ich kto to wyprodukował i kto sprzedaje.... Owszem można by zrobić porządek z tymi marketami ale z pewnością oznaczało by to wzrost cen, a wyborcy juz nie byli by tacy zachwyceni, ale zrobić sie da.  No ale z przemysłem to już niestety nie taka prosta sprawa, ot tak zbudujemy polskie firmy produkujące samochody, statki, ciągniki? Polski przemysł przez 15 lat nie potrafił wyprodukować podwozia do Kraba i w końcu zamówili je w Korei.

 

Ty rozumiesz co czytasz w ogóle? Czy tylko zrzędzić tu potrafisz. Wszystko ci nie pasuje. Nie trzeba robić porządków z marketami. One były i będą. Niech sobie ludzie w nich kupują. Chodzi tylko o to, aby podatek od zysków, który teraz jest płacony za granicą gdzie zyski się transferuje był płacony w Polsce. Albo niech te firmy inwestują pieniądze z zysków w Polsce a nie za granicą. Tylko o to tu chodzi. Ale ty nic z tego nie pojąłeś. Starałem się wytłumaczyć dokładnie, tak samo dla klienta nie będzie to miało wpływu na cenę produktu, gdzie firma zapłaci podatek i tak musi go zapłacić w Polsce lub we Francji. Cit w Polsce jest niższy tak na marginesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@adrian pomysłowy przedsiębiorczy ogrodnik na pewno potrafi ^^

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Tu nie trzeba ustaw, ceł, ani przepisów, wystarczy nie kupować zagranicznego, i samo zginie bez racji bytu zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak się nie da. Zawsze natkniesz się na coś zagranicznego. A co do tych 3 ha to pewne rodzaje produkcji np ogrodnictwo mogą być zyskowne. Ale jest tu sporo osób które za bardzo pojęcia nie mają tylko mnóstwo sloganów w głowach. Jak pisałem nic się nie da itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

No ale zamiast dżondyra kupić ursusa, ile to piniędzów będzie na rozwój fabryki, a głowne elementy i tak światowej marki więc psuć się nie będą, a montaż, praca prestiż i podatki w kraju. Tak niewiele potrzeba by być dobrym duchem kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale obcy kapitał wytworzył w Polsce 13,5% PKB więc nie tak dużo (dane z rocznika statystycznego z 2014 roku). Do tego, nie mają żadnych ulg. Strefy ekonomiczne są dostępne i dla Niemców i dla Polaków chcących inwestować. Do tego, warto zwolnić fabrykę produkującą samochody z podatku od nieruchomości albo dać jej grunt za symboliczną złotówkę bo to ona później zatrudni 1000 osób z gminy więc gmina tak i tak nie będzie stratna. Zamiast firmy, podatki zapłacą zatrudnieni. Możemy opodatkować obcy kapitał tylko co to nam da? Jeżeli my nałożymy podatki a nasi sąsiedzi będą dawać im ulgi, kto zbuduje u nas fabryki? Im mniej miejsc pracy w kraju, tym mniejsze będą pensje i to pracodawca będzie wybrzydzał kogo zatrudnić i będzie dyktował warunki. Czyste prawo popytu i podaży.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Guzik prawda Poldanor ze swoich biogazowni użytkuje tani  prąd tylko nadwyżki sprzedaje do sieci a każdy inny musi całość sprzedać a następnie 2 razy drożej odkupić tucznika do swoich ubojni kupują tylko od rolników którzy biorą od nich prosięta i co Polska z tego ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak dobrze pamięta, każdy może produkować prąd na własne potrzeby. Jedynie trzeba od tego zapłacić akcyzę. Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno opłacało się bardziej sprzedawać wytworzoną energię niż produkować ją dla siebie. Prąd z gniazdka był tańszy. 

Podatki, mniejsze bezrobocie, lokalne małe firmy żyją z pieniędzy ludzi tam zatrudnionych.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230
Napisano (edytowany)

(...)

PS dajcie już spokój z tym Smoleńskiem. dajcie spokój tym ludziom. Odczytane nagrania mówią jednoznacznie. Mieli lądować do skutku. Tak powiedział pilotom Kazana. No i wylądowali. Wizyta w kampanii wyborczej miała się odbyć za wszelką cenę. A że piloci byli pod presją, popełniali błędy, przygotowaniu wizyty towarzyszył bałagan po stronie polskiej i rosyjskiej tak to się skończyło. Wszystko się złożyło do kupy i wyszła tragedia. Takie są dowody. I tu zgoda część ich nie widzi bo nie chce, bo taki ma interes polityczny, lub jak ktoś wyżej napisał jest otumaniona przez tych z interesem politycznym.

 

To ze tupolew nie mogł sie roztrzaskac na takiej brzusce, (zreszta są dowowody na to, że była ścięta kilka dni przed katastrofą) próbowałem wam uzasadnic w 732 poście na 37 str. tej dyskusji, ale skoro pociągnąłeś temat, mówiąc, że "mieli rozkaz lądować,  no WYLĄDOWALI", to zauważ że faktycznie wyladowali!!!  co ujęli niemieccy dziennikarze, tylko jakoś nikt tego nie powielał, tak samo jak nawet nikt nie zdementował informacji, ktora poszła w TVP zaraz o 10 ze trzy osoby przeżyły, nikt nawet się do tego później nie odniósł, nie wspomniał ze to była nieprawdziwa informacja

-prosze, najciekawszy moment 1:40 :

-jak się do tego odniesiecie? co tam widać??? czyżby nasz tupolew był w takim samym stanie jak ten: http://www.fakt.pl/Wypadek-Tu-204-wszyscy-przezyli-Katastrofa-smolenska,artykuly,186755,1.html , więc co się stało w ciągu tych kilku minut?? na to tez ktoś zna odpowiedź, co sie działo w ciągu tych kilku minut : https://www.youtube.com/watch?v=pWwYfCPTZG0 , ciekawe czemu były żołnierz bedąc 200m od rozbitego samolotu nie poszedł zobaczyć co sie stało... i nie chce o tym mówić,

zrozumcie ze PO prało mózgi dzięki "joannie spod krzyza" i zrobiło z kaczyńskiego i macierewicza idiotów, ale to tylko taka gra, a Ci którzy dalej w wierzą, że smoleńsk to był zwykły wypadek, maja strasznie ograniczone horyzonty... -to tak co by troszke rozjaśnić zaćmione myslenie tym którzy jeszcze nie widzą co robiło z nami PO, i ze wprowadzało tylnymi drzwiami rzady totalitarne, przecież każdy kto był im na kontre robił sobie krzywde, np ś.p. Lepper, co sam sie powiesił?? nikogo nie było w mieszkaniu, tylko okno czy tam drzwi balkonowe były uchylone, szkoda ze nikt nie mówi, ze akurat pod tymi drzwiami, czy tam oknem stało !! rusztowanie !! a o sprawach gospodarczych to już nie bede sie rozpisywał, bo widzę ze jest więcej ludzi którzy zauważają jak mamy prowadzona politykę gospodarczą, a rzad PO dokładnie realizował założenia (przytoczonego tu przez @RaFaL47 w 737 poście na 37 str.) "planu balcerowicza", Kaczyński stał im na drodze, to sie rozbił z całą elitą! -mało dowodów? nie skjłada sie to w całość?? zrozumcie ze żyjecie w teatrze reżyserowanym przez PO...

Edytowano przez marobas
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prowadzę działalność ogrodniczą, osłony i warzywa w większości, w tym pola sa użytkowane minimum 2 razy w roku a niektóre 3 i 4 razy, a dwa szukałem czegoś około 50km jeżeli za używkę miałem dać 40tyś i nie wiadomo co kupić to przy odrobinie szczęścia udało się złapać program i miałem za pół pieniążków, a czemu nie polski, uwierzcie chciałem ale ursus nie robił 50km w tedy a we wniosku miałem zapisanego jelenia także nie chciałem zmieniać. Także nie mówcie że się nie da bo można, a po co 50 km na 3 ha już odpowiadam, do c330 nie zapnę głębosza, kombajnu do warzyw czy innychg wymagających maszyn, a dwa produkcja skoncentrowana wymaga starań, uprawy tunelowe i inne, jak mi ktoś już kiedyś powiedział mając 100ha nie produkuję nic a żyję z samych dopłat i wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6377

W całej tej"likwidacji WSI" chodziło tylko i wyłącznie o archiwum. Było to ostatnie nietknięte archiwum, Kaczyńscy bali się a raczej nie byli pewni co tak naprawdę tam jest. 
Maciarewicz nawet nie wiedział kogo ma weryfikować i jakie struktury ma rozpędzić dlatego prewencyjnie zawiesił w obowiązkach kogo się dało i powołał na stanowiska kierownicze nowych ludzi a to harcerzy a to strażników z parku narodowego, jedynym warunkiem była lojalność wobec niego.
Kiedyś np. po około prawie roku ktoś go zapytał co dalej z żołnierzami w jednym z dużych miast na wschodzie Polski , bo już prawie rok są zawieszeni w obowiązkach?
Odpowiedź - A to my jeszcze ich nie zwolniliśmy.
Panowie , czasami oprócz tzw zmowy złych sił występuje głupota ludzka w czystej postaci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak79@ Fakt pisałem, ale cóż może to tylko plotka a może rozrywka polityczna nie wiem, kiedyś może się dowiemy. Pytanie co rozumiesz przez pojęcie "motłoch ", to nie jest średniowiecze, czy oceniasz ludzi na podstawie stopy życiowej i statusu społecznego. Biedny nie oznacza głupi, nie każdemu sumienie pozwala dorabiać się na czyjejś krzywdzie i oszukanstwie. Jeśli naprawdę jesteś realistą to wiesz że w naszym pięknym kraju nie dojdziesz uczciwie do pieniędzy, dobry przykład "Optimus " Kluski. U nas we wsi też jest kupa bambernikow co się dorabiają na ludzkiej krzywdzie, nie każdy z tego "motłochu " przeinwestuje, ale są wypadki losowe, choroby, śmierć bliskiej osoby kiedy ciężko jest się pozbierać, wtedy zjawiają się hieny żeby za grosze wyrwać ziemię.

To była co najwyżej plotka polityczna, tylko po co powielać głupoty w jak by nie było, merytorycznej dyskusji ?? Co do motłochu, że jestem zwolennikiem wiedzy książkowej, podam za słownikiem języka polskiego: http://sjp.pl/mot%C5%82och, zwłaszcza pierwsza definicja. Biedny nie musi oznaczać jednocześnie głupiego, ale jak prawi porzekadło, "czemuś biedny, boś głupi, czemuś głupi, boś biedny". Nie sądzę że trzeba się dorabiać na czyjejś biedzie i krzywdzie, choć to najłatwiejszy sposób, a że w naszym społeczeństwie wciąż funkcjonuje mit szybkiej fortuny, to różnie to bywa. U mnie największy "bambernik" ma 300ha (dwóch braci po 150 każdy), nigdy w czasie rozmowy nie czułem ich wyższości nade mną, a byli już z propozycją zakupu mojej ziemi. Ale są ludzie i ludziska.

 

Ludzie o co wy sie spieracie ? to nie ma sensu . zachodnie firmy tak jak najbardzie niech inewstują w polsce ale na takich samych warunkach jak polacy , drugie moim zdaniem w pierwszej kolejnosci powinien być brany pod uwage kapitał polski i typowo produkty polskie , do pieniądze które obywatel polski wyda czy też rząd zostaną w kraju , i generują kolejne miejsca pracy , a co za tym idzie rosnie popyt na inne towary też na nasze , ludzie bedą zarabiać , bedą płacić podatki , nie bedą chodzić do opieki po kase za free, bedą kupować produkty nasze , my kupimy środki do produkcji i maszyny , a co za tym idzie damy kolejne miejsca pracy , wszystko jest takie proste , tylko potrzebny jest człowiek który przełoży interes narodu ponad swój , i o to w tym chodzi o nic wiecej , tak sie rodzą potęgi gospodarcze i państwa w których chce sie żyć i nie trzeba emigrowac

Był chyba 2 lata temu ciekawy przykład, wystawiono do sprzedania znanego polskiego producenta AGD, Zelmera (mój ulubiony zresztą). Typowo polska marka i polskie produkty, jakoś "polski kapitał" nie był zainteresowany w ogóle firmą w dobrej kondycji i z tradycjami. Zelmera kupił, o zgrozo, niemiecki Bosch-Siemens, wszyscy się obawiali że marka za niedługo zniknie z rynku, co lepsze technologie zostaną przejęte pod nowe logo, polscy inżynierowie zostaną zdegradowani do kierowników produkcji lub kontroli jakości a fabryka do lokalnej montowni. Tak się jednak nie stało, marka pozostała i ma się nieźle. Jeśli chcemy sięgać po hasła patriotyzmu gospodarczego, zacznijmy od siebie i kupujmy to co polskie.

 

Tu nie trzeba ustaw, ceł, ani przepisów, wystarczy nie kupować zagranicznego, i samo zginie bez racji bytu zgodnie z prawem.

Masz 100% racji, ale wiele towarów siłą rzeczy nie ma polskich odpowiedników. Poza tym zapytaj się ludzi jakie mają ciągniki, wiele osób gardzi polskimi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Koledzy jak będziecie mieć co najmniej 100 ha to ,będziecie musieli mieć zachodni sprzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Zależy jaki sprzęt,znam ludzi co na 100 ha używają krajowych pługów,talerzówek,przyczep,rozrzutników i nie narzekają.

Ale żeby robić na 100 ha Polską prasą albo siewnikiem to sobie nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Macie Panowie rację, ale ilu znam gospodarzy po 20-30 ha którzy np. na nową linię Ursusa nie chcą ani patrzeć i z przekory kupili Zetora Majora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian106    19

@adrian pomysłowy przedsiębiorczy ogrodnik na pewno potrafi ^^

Aaa z tym się mogę zgodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3035

sprawdzilem wyniki wyborcze,w swojej komisji duda dostal ledwie 42%- wiedza sasiedzi jak kto siedzi-jest u nas takie powiedzenie, oczywiscie w 2 szpitalach psychiatrycznych w okolicy ponad 70 %, ale komorowski jak zawsze go pobil w aresztach i wiezieniach. po wizycie na wawelu jego matka powiedziala ze bedzie prowadzil "swieta polityke", pozniej to wycieli w ogolnopolskich stacjach, czuja juz skad wieje wiatr, tylko kto mi wytlumaczy co to znaczy ?? chyba ze zadzwonie do niej i sie dowiem -bez trudu mozna znalezsc numer stacjonarny. :D

juz wiem co ma duda wspolnego ze wsia mieszkal na siewnej :P ,


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak będzie się wygłupiał i po kościołach jeździł to za 5 lat pójdzie won jak Komorowski. Po to jest demokracja panowie. Tym bardziej, że młodzi dochodzą do głosu a oni jakoś po kościołach mniej chętnie biegają niż rodzice. MI tam się najbardziej podobało tj nie podobało jak matka Dudy mówiła, że Wigilię z jednej miski jedzą. Fuj. Chyba kiedyś u któregoś z rodziców ostra będą w domu była, że z jednej miski jedli.

Co do gospodarstw i polskiego sprzętu. Duże ponad 100 ha nie bardzo sobie z polskim sprzętem radę dadzą. Ciągnika ze świecą nie znajdziesz. A jakość tych mniejszych i osiągi względem zachodnich wiele do życzenia pozostawia. Ale sprzedało się przez te 15- 20 lat dużo pronarów, farmtacków, farmerów, polmotów czy ursusów. Ludzie je nadal kupują i są to coraz lepsze ciągniki. Gdy kiedyś dotacje z unii na prow wyschną lub poważnie zmaleją. A polskie ciągniki jeszcze się poprawią. Może więcej ludzi zechce je kupić. Zetor jednak lepiej się rozwija niż nasz ursus. Mają większe cięższe ciągniki. A więc dla trochę bogatszych klientów. A u nas jest mnóstwo montowni a co za tym idzie duża konkurencja na rynku tanich ciągników.

Jeśli chodzi o maszyny uprawowe, transportowe. To bardzo dużo polskich rolnicy kupują. Jest jeszcze sporo takich co uważają, że lepiej złoma z zachodu zakupić. A potem płaczą na frum, że nie równe pole po starym gruberze. Ale jest ich coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

Żaden Duda ani nawet Bóg jakby był prezytentem nic nie zrobi jeśli obywatele będą strzelać do własnej bramki. To skąd brać pieniądze na rozwój Polski Ja się pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj