nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Rolnik1111    27

Dla mnie w tej debacie nie było żadnych konkretów i nikt nikogo nie skopał ale wszystkie afery w których brał udział Komorowski,kręcenie i mieszanie w zeznaniach w prokuraturze.

Po tym Komorowski według mnie powinien być skończony,obejrzyjcie sobie na YT jego przesłuchanie.

Tutaj jest tylko takie streszczenie:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polszu    11

Kilka moich uwag, taki przyczynek do tej jak i do wszystkich dyskusjii w dziale HydePark-->Polityka. Zwłaszcza dla wszystkich miłośników tzw. "liberalnego POstępu", zindoktrynowanej przez media "gimbazy" jak i rodzin "działaczy koalicyjnych".

 

1. Dla mnie działacze partii chłopskich co nie odróżniają żyta od jęczmienia, czy też pszenżyta...to jednak nie ludowcy:-)

2. Myślę, że wieś pokazała w pierwszej turze kto jest jej kandydatem.

3. Dla mnie prawdziwą partia chłopską  to był aktualnie nieistniejący PSL Piast....myślę, że wiecie w jakim bloku znajdują się związani z nią ludzie. Jednym z najbardziej znanych jej działaczy był obecny europoseł J. Wojciechowski. Dla mnie człowiek instytucja który dla Polski i polskiej wsi zrobił bardzo dużo. Gdyby obecna władza nie pokrzyżowała (z czystej złośliwości.. ) tego co udało mu się wywalczyć (były wstępne zgody) - mieli byśmy o wiele równiejszy i sprawiedliwszy system dopłat w EU.  ---> tak więc ciesze się z wyniku wyborów, jako pstryczka dla według mnie zepsutego zwłaszcza od góry PSL.

4. Debata powinna się opierać wyłącznie na prawdzie, wkładanie w usta kontrkandydata zmyślonych wziętych z sufitu słów i poglądów powinno być potępione.

 

"Polonia semper fidelis"

 

 

 


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Nie było żadnego skopania tyłka tak samo jak nie było rzeczowej rozmowy ale same uogólnienia. Oczywiscie pełna mobilizacja mediów w ostatnim czasie żeby uratować ciepłe posady, bo przecież nikt nie zaryzykuje zmiany jeśli przytulne stanowisko i dobre pieniądze rozbestwiaja do granic możliwośći. Medale od Komorowskiego dla szefa tvp, tvn, Lisa są faktami z którymi nie można dyskutować i oczywiście obligują do czegoś. Nawiasem mówiąc powinni teraz chodzić z tymi medalami żeby można było odróżnić kto jest juz całkowicie służalczy. Można wmawiać że większość elektoratu Dudy stwarza tylko atmosfere spisku ale kiedy kondycja kraju jest fatalna ,rozgrabienie finansów i zniszczenie przemysłu sięga granic, czy nie kłamiąc można stwierdzić że władza w kraju jest sprawowana w sposób odpowiedzialny? Prawda jest ze jestesmy w bagnie zadłużenia, bezrobocia i emigracji. Możne PiS to nie jest siła polityczna która jest nową jakośćią ale jeśli mogę rzucić małą kłode pod nogi prywatyzacyjnej machinie sprzedającej wszystko co mamy od górnictwa, stocznie, ziemie rolną a nawet lasy aż wkoncu nie bedzie juz czego i kolejni politycy czmychna do brukseli zostawiając nas na lodzie, to własnie to zrobie i zagłosuje na Dude.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Obaj obiecują aby wybory wygrać ,a po nich i tak nic sie nie zmieni ,jak dla mnie to  samobójstwo na dwa sposoby ,albo sie powiesić ,albo strzelić sobie w łeb ,tylko wybór pozostaje w moich rekach, a efekt ten sam .W Polsce nie ma nikogo kto by zadbał o interesy społeczeństwa nie tylko rolników  ,wiadomo wszystkim jednocześnie się nie dogodzi ale to co teraz się dzieje to woła o pomstę do nieba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

zmiennicy juz stoja w pierwszym szeregu-kaczynski,macierewicz[gdziez sie podziewal tyle tygodni] brudzinski,szydlo,blaszczyk.kempa-prawdziwa elita polityczna polski, jakby to ujal pilsudski-wam kanarki szczac prowadzac a nie polityke uprawiac[cytat autentyczny].

 

piekna rodzina -tylko zeby nie wyszlo tak jak w 2005 z rodzina l. kaczynskiego , pamietacie perypetie m. smutniewskiej-dubienieckiej czy jak sie dzisiaj nazywa, prawdziwe tradycyjna katolicka rodzina -no nie :D  :D  :D  :D  .jak ktos nie kojarzy o co chodzi to niech poszuka albo ja kiedys pokrotce wyjasnie. tez byly piekne spoty wyborcze a potem polska norma obludy i falszu ktorej w kazdej kampani i partii  nie brakuje.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Obaj obiecują aby wybory wygrać ,a po nich i tak nic sie nie zmieni ,jak dla mnie to  samobójstwo na dwa sposoby ,albo sie powiesić ,albo strzelić sobie w łeb ,tylko wybór pozostaje w moich rekach, a efekt ten sam .W Polsce nie ma nikogo kto by zadbał o interesy społeczeństwa nie tylko rolników  ,wiadomo wszystkim jednocześnie się nie dogodzi ale to co teraz się dzieje to woła o pomstę do nieba .

 

A co się takiego dzieje pomijając politykę?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Napisano (edytowany)

Dzieje się bardzo dużo - nie wszyscy tylko to dostrzegają. Państwo wymaga poważnych i przemyślanych reform. Pomimo podniesienia podatków mamy coraz większy deficyt. Mówienie o PO i stabilnym państwie po prostu jest śmieszne. Wystarczy zobaczyć jakie problemy mają KRUS, ZUS, NFZ. Nie poprawi tego również bezsensowny rozrost administracji. PO to patria anty-obywatelska - straszą tym PiS-em a tak naprawdę to ich trzeba się bać. Kaczor miał fotoradarami zastawić Polskę ( słowa Tuska i jego ludzi) a kto to zrobił to chyba nie trzeba tłumaczyć. Mi ani PIS nie pomagał ani PO - na szczęści nie potrzebuję pomocy od państwa, chwiałbym tylko aby mi tyle nie zabierali. A rolnicy to niby co mają po rządzeniu przez ich wybrańców z PSL - jakie ceny na giełdach rolnych są każdy może sprawdzić. Gdzie ta stabilizacja prawna rynku rolnego? Przydzielanie dopłat - np. cukrowa dla osób posiadających limit ( nie muszą nawet mieć plantacji) i wiele innych. Mamy bardzo drogie władze na które nas po prostu nie stać - jak pracownik zarabia za dużo do swoich zdolności to mądry szef ma tylko jedno wyjście. Nie ufam Dudzie i nie wierzę że on coś zmieni ale zagłosuję na niego przeciwko Komorowskiemu. Nie chcę takiego prezydenta. 8 lat podpisywał wszystko jak leci a teraz mówi że potrzeba zmian? Wypomina Dudzie zmianę poglądów a sam co zrobił i to jeszcze w 3 dni? Gada o pomocy dla młodych - niech lepiej dopłaca do biletów bo te programy są tak samo sensowne jak jego cała kadencja. Nie robił nic a teraz ma wiele zastrzeżeń - tylko do kogo? Przecież to on i jego koledzy rządzą od 8 lat. W Polsce potrzeba zmiany, trzeba w końcu rządu który zadba przede wszystkim o interes Polski ( nie Izraela, USA, czy UE). Jak ktoś zna historię a ona lubi się powtarzać to wie doskonale że Polska wiele razy pomagał innym tylko co w zamian dostała? Pisze tu ktoś o Piłsudskim - tylko on takich niby liberałów to by wysłał w jedno miejsce. Zresztą jacy z nich liberałowie:) Ja daję im czerwoną kartkę - nie chcę takiego prezydenta, na jesieni dam drugą czerwoną i powiem że nie chcę takiego rządu gdzie niekompetencja ministrów aż bije po oczach ( Ewa Kopacz, Joanna Kluzik-Rostkowska, Grzegorz Schetyna, Joanna Mucha, Jarosław Gowin, Sławomir Nowak). Obecnie bardziej niż PiS boję się dalszych rządów PO.

Edytowano przez akmaly
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Obaj obiecują aby wybory wygrać ,a po nich i tak nic sie nie zmieni ,jak dla mnie to  samobójstwo na dwa sposoby ,albo sie powiesić ,albo strzelić sobie w łeb ,tylko wybór pozostaje w moich rekach, a efekt ten sam .W Polsce nie ma nikogo kto by zadbał o interesy społeczeństwa nie tylko rolników  ,wiadomo wszystkim jednocześnie się nie dogodzi ale to co teraz się dzieje to woła o pomstę do nieba .

Nic dodać nic ująć  -a PIS u rolników dodatkowo ma czerwoną kartkę za ubój rytualny i jak dla mnie to ostatnia partia która zrobi coś dobrego dla rolników - a osoby związane z rolnictwem w tej partii które głosowały za ubojem były potem dyscyplinarnie karane przez partię A PO-PSL nic lepszego - tak jak piszesz wybór jest żaden - strzał w łeb albo szubienica Tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Widziałem to już wcześniej, pytanie czy pokazywali to już w tv? Gdyby to było na Dude już dawno było by o tym głośno. Zauważyłem że cała tv stara się Bronka pokazywać w samych superlatywach natomiast Dude starają się pokazać negatywnie. Nie popieram obu partii ani obu kandydatów lecz pójdę zagłosować na Dude po to aby zobaczyć czy on poprawi sytuację Polski. Bronka nie ponieważ miał 5 lat i co zrobił? Nie chcę patrzeć jak kolejne 5 lat pierdzi w stołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

szczerze duda lepiej niech zostanie chociaż i tak dużo sie nie zmieni byle by to dziadostwo z psl nigdy wiecej do sejmu nie weszło , już po czy pis nie jest takie złe jak te bydło z psl i im tylko o stołki chodzi nic wiecej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

I Bronek spierdzielił z debaty  z Kukizem, miała być a widać bul się przestraszył, he he, wszyscy zarzucają że Duda zmienił poglądy ale bronek w ciągu 3 dni zmienił się tak jakby prostytutka w zakonnice się zmieniła, śmiech i żenada, w niedziele koniec z Brędzisławem, ludzie są bardzo cięci na PO i brędka, także będzie dobrze a na jesien prawdziwa rewolucja przy parlamentarnych

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Ciekawa dyskusja. Dużo trafnych spostrzeżeń odnośnie rządów obecnie nam panujących. Dziwi mnie tylko dlaczego po takim okresie grabienia czego się da i kogo się da są jeszcze tacy co chcą głosować na pana, który cały czas się kompromituje.Teraz kilka cytatów "Rusza czarna propaganda lisów Olejników tadlów... Po zwycięstwie Dudy rzeki popłyną w odwrotne strony. Gazoport się spali ze wstydu. Fotoradary wykończą kierowców. Dziki zjedzą rolników... Ile jeszcze głupot nagadać przez kilka dni, by za wszelką cenę nie dopuścić do prezydentury Andrzeja Dudy? A my bracia Polacy, musimy dopilnować, żeby im się nie udało. Nareszcie mamy jakieś ambitne zadanie!" "Bronisław Komorowski świetnie się miewał przez ostatnie pięć lat. Wielbił Jaruzelskiego, gloryfikował i wspierał wsi polsko-kagiebowskie ramię Moskwy, ochoczo żyrował wszystkie bezeceństwa oraz służalstwa rządu Tuska i kopacz, wraz z nimi 21 razy podniósł podatki, radykalnie podwyższyl Polakom wiek emerytalny, planował sprzedaż lasów państwowych, wyrzucił do kosa na śmieci kilka milionów podpisów Polaków, którzy domagali się referendów w kluczowych sprawach..." Jest jeszcze wiele tego typu wypowiedzi które ukazują realia, a nie fałsz medialny, propagandę sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Mnie najbardziej bawi to tłumaczenie Bronka i PO że w Polsce jest tak źle bo przed nimi rządził PIS :lol:

8 lat rządów PO i w raz nic nie mogli poprawić bo przed nimi PIS wszystko wyniszczył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i piękna debata Komorowski na swoim terenie TVN i co he he biedula się pogubił co nieco, brawo dla pana Andrzeja za odwagę i nie sranie się z bulem, tak trzymać takiego prezydenta trzeba z jajami jak berety a nie wydmuszki. Ludziska wasz los w waszych rękach nie dajcie się wy***ac przez kolejne 5 lat taka prawda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Panowie kto by nie rządził to i tak będzie źle ,ja boję się że jak przejdzie Duda to pisowcy zaostrza konflikt z Rosją a to nam do szczęścia nie potrzebne ,,przeciez to nasz rynek zbytu ,tylko zniszczony przez rządy PO i PiS i odbudowa go jest mało realna przynajmniej na kilka lat ,zachłysnęliśmy się Unią która za nędzne dopłaty zarzuca nasz rynek swoimi towarami ,staliśmy się rynkiem zbytu ,a nie producentem ,choć  niby promują nas ze zdrową żywnością ,jak dla mnie to parodia niszczą to co działało przez lata ,moze byliśmy zacofani ale żyliśmy spokojniej nie martwiliśmy sie o jutro . Dziś nam potrzeba gospodarza który zadba o nasze interesy na Wschodzie i na Zachodzie Europy aby móc realizować swoje 'obietnice wyborcze' ,a takiego kandydata w tych wyborach nie ma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosyjskie-sankcje-nie-zaszkodzily-naszemu,19,0,1790995.html

 

Jakoś bez problemu sobie poradziliśmy bez Rosji. Nie wiem dlaczego, ale cały czas z Rosji robicie naszego głównego partnera w handlu mimo, że liczby mówią co innego. Ciekawe dlaczego?

 

Co do zadłużenia.

Tak wygląda nasze zadłużenie na tle innych europejskich państw.

http://g6.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1758000/1758671-dlug-publiczny-jako-procent-pkb.jpg

Tu macie dług netto czyli po odjęciu od długu tego, co rząd trzyma w skarpecie

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_public_debt

A tutaj dane ile tego długu nam przybyło pod rządami Tuska

http://g9.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/1901000/1901543-relacja-dlugu-publicznego-do-pkb.jpg

 

Czyżby ogromne zadłużenie pod rządami Tuska to mit...?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

A jak wygląda zadłużenie Polski na tle państw Europy wschodniej i Azji tj.Białorusi, Rosji, Mongolii,Chin?No powiedz Krassus no powiedz. 


Tomasz78 ma rację.Kandydata ni ma i koniec.

 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
Napisano (edytowany)

W sumie napewno wcale zadluzenie nie wzroslo patrzac przez wlasne statystyki prorzadowe bo przeciez wszystko mozna przedstawic
w zielonych strzalkach ,szczty kreatywnej ksiegowosci. . . dodajmy do tego grabierz pieniedzy podatnikow z OFE, finansowanie kampani PO z pieniedzy NBP po wodeczce u sowy Belki z Sienkiewiczem przy udziale Tuska, za co nawiasem powinni stanac przed sadem i zwalajac na ludzi wiek emerytalny latajacy ich zadluzenie mozna wrecz odniesc wrazenie ze dlug gwaltownie spadl. . . Zreszta byly premier widzac co sie dzieje zbiegl z kraju na ugadana posadke w UE (ciekawe za co kupiona) zostawiajac kraj w rozsypce i wyborcow na lodzie ,zarabiajac obecnie tyle co prezydent USA. Ciekawe czy Merkel zostawila by niemcow albo inny premier. No ale niema co sie dziwíc bo za 6 tys pracowalby tylko idiota. . . Wladza oderwana od rzeczywistosci.

Edytowano przez dzarjan8111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale ja podałem statystyki przed 2014 rokiem czyli reformą OFE i są to też statystyki międzynarodowe a nie naszego rządu.

I zaraz, w statystyki dotyczące naszego państwa nie wierzycie, oczywiście jak są dobre, ale w statystyki innych państw już tak? Tu macie jak wygląda zadłużenie na świecie.

http://pl.tradingeconomics.com/belarus/government-debt-to-gdp

 

I widzicie, na wsi to może trudne do zrozumienia, ale w mieście na tym polega kariera. Awansuje się z jednego stanowiska na drugie, lepsze, bardziej prestiżowe i płatne.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

No przepraszam bo poprostu pomyślałem że posada premiera to służba narodowi a nie posadka za kase która się rzuca z dnia na dzień tylko dlatego bo ktos da więcej, to pokazuje jakim się jest człowiekiem. Chyba nie uważasz żę Cameron albo Merkel poszła by na taki układ zostawiając swój kraj i wyborców w środku kadencji na lodzie a taki prezydencik UE jest tylko instrumentem w ich rękach do polepszania bytu swojego narodu na arenie Uni. Ludzie poprostu czuliby się opuszczeni jak pasażerowie okrętu z którego czmycha jego kapitan. Jestem też bardzo ciekaw twojej opini na temat ugadywania wyciągania naszych pieniędzy NBP jak z własnej kieszeni przez Belke i dawania ich Sienkiewiczowi na cel niekonstytucyjny (kampania PO) wzamian za załtwienia? Bardzo nurtuje mnie też pytanie czy zarabiasz więcej niż 6tys. zł czy jesteś nazywany cyt. " Idiotą albo złodziejem"  przez czołowego polityka Platformy Obywatelkiej z którą sympatyzujesz panią Bieńkowską. Oczywiscie niechce znać na nie odpowiedzi i mam nadziję że tak, bo tego życzę wszystkim, niestety zdecydowana większość Polaków jest znieważana.  Zielona wyspa na mapie kryzysu? http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tak-sie-zarabia-w-Europie-Polska-w-grupie-biedakow-2915322.html    nie sądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

A może wklej nam statystyki gdzie była polska 20 lat, 10 lat i gdzie jest teraz i sobie porównamy, czy jest coraz gorzej i biedniej?

 

Dla lepszego porównania, wklej też link ile zarabia Merkel. Bo coś kojarzę że zarabia bardzo podobnie co Tusk w Brukseli. Czyż nie powinna mniej skoro służy krajowi?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waco    556

Nie mogą aferzyści wygrać - patrz film Cejrowskiego.

Już się pozakładałem z chłopakami. Jeśli wygra Poseł, to przegram sporo kasy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego @Krassus - to że kraje starej UE są bardziej zadłużone od Polski nie znaczy że mamy im dorównać.

20 lat temu byliśmy w poważnym kryzysie po zmianie ustroju - była to normalna kolei rzeczy a porównywanie tamtych czasów do obecnych są delikatnie mówiąc wielkim nietaktem. 

Bez Rosji dobrze sobie radzą różne odnogi przemysłu - już dawno Rosja przestała być naszym głównym partnerem handlowym. Teraz są Niemcy - wszystko ok ale nie zapominaj że piszesz na forum rolniczym i sprawdź proszę ceny produktów na rynku rolnym w Polsce po wprowadzeniu embarga. Jałmużna z UE w postaci dopłat też wszystkiego nie załatwi bo porównując ceny produktów rolnych i wydatków na nawozy, opryski i całą resztę wyjdzie na to że więcej zostało rolnikowi przed tą UE. Ogromnym plusem są natomiast dotacje które dają szansę kreatywnym na rozwój tylko jest jedno ale - można nakupić sprzętu ale później trzeba to utrzymać a to że mam nowy sprzęt, produkuję lepiej nie znaczy że sprzedam drożej. Mamy PSL - niby ludowa partia a nic nie robi w kwestii stabilizacji prawnej rynku rolnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj