nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

dfk110    1

Panowie i Panie. Bronek jaki jest każdy widzi, znamy jego usposobienie opanowanie, a prezydent nie może za wiele zmienić w ustawodawstwie, on jest reprezentantem, przedstawicielem narodu. Jak chcecie uwierzyć obiecankom Dudy to najpierw sprawdżcie co z tych obiecanych spraw do załatwienie leży w gestii prezydenta. Od razu wam odpowiem nie wiele. Dla mnie to są puste obietnice, a poza tym za nim stoi prezes Jarosław a to już przerabialiśmy przed 2007 rokiem jak ktoś pamięta jakie mieliśmy stosunki z sąsiadami, ile km autostrad wybudowali, co zrobili dla nas rolników( ci też nie wiele ale przynajmniej kraj się buduje). a poza tym oni nie mają nic więcej do powiedzenia poza smoleńskiem, ich władza będzie polegała na szukaniu haków na przeciwników politycznych niestety taki jest Kaczyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Racja ,tylko jarek polski nie wysprzedał za zeta ,i w dupe uni nie wchodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekCosi    0

Raz, to nie była kradzież z OFE bo to nie były Twoje prywatne pieniądze, które sobie odłożyłeś. Dwa, jak nie podniesienie wieku to pokażcie inny sposób na załatanie dziury w ZUSie. Uprzedzam, obniżka pensji urzędnikom tego nie załatwi. ZUS co roku wydaje ponad 204 mld złotych, obsługuje 21 mln klientów a wydatki na utrzymanie ZUSu to ok. 4 mld złotych czyli ok. 2% budżetu ów instytucji. Ze składek pochodzi 50% budżetu, reszta to Fundusz Demograficzny, OFE i dopłata państwa. Czyli skąd wykombinować 100 mld złotych żeby wypłacać waszym babciom i dziadkom emerytury i niedługo waszym rodzicom? Służb mundurowych w to nie mieszajcie bo oni dostają z budżetu a nie ZUSu pieniądze.

 

a niby kogo to były pieniądze ??? swięty mikołaj je tam wpłacił ??? to są moje środki przeze mnie wypracowane i wpłacone i to właśnie ja powinienem zadecydować gdzie mają sie znajdować !!!

 

na załatanie dziury zarówno w Zusie jak i w budżecie wystarczy stworzyć warunki do rozwoju małej przedsiębiorczości, co za tym idzie nowe miejsca pracy niestety dzieje się zupełnie odwrotnie zamiast sciągać niskie składki od mas to pozostałości ludności w wieku produkcyjnym są dojone na MAX

 

wg Ciebie najlepiej podnieśmy wiek emerytalny do 75 lat -napewno załata to wszystkie dziury tylko pamiętaj ten pogląd zmienia się wraz z wiekiem

 

powiedz to swojej Babci i Dziadkowi lub Rodzicom ciekaw jestem czy będą zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Komorowski ostatnio skakał w butach w parlamencie japońskim po siedzeniu mówcy i współczuł ofiarom Żołnierzy Wyklętych. Pani Ogórek zapytana o rolnictwo na rynku ... odpowiedziała że   trzeba rozmawiać, trzeba. Grodzka/ki chadza na jakoweś manifestacje w damskich strojach, ale w domu co odkryki ostatnio reporterzy chadza wdziana w męske i ma żonę, Nowicka coś tam mróczy pod nosem że za mało skrobanek w Polsce. Palikot już sam nie wie co powidzieć. Jarubas za to popiera Putina.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jarubas mówi że nie w naszym interesie ingerencja na Ukrainie i nie w naszych rękach Ukraiński los.


Racja ,tylko jarek polski nie wysprzedał za zeta ,i w dupe uni nie wchodził

 

Tak, Jarek umiał co raz dowalić i Unii i Niemcom i Ruskim. Tylko że to też nic dobrego. Nam potrzebna mądra polityka zagraniczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

a niby kogo to były pieniądze ??? swięty mikołaj je tam wpłacił ??? to są moje środki przeze mnie wypracowane i wpłacone i to właśnie ja powinienem zadecydować gdzie mają sie znajdować !!!

 

na załatanie dziury zarówno w Zusie jak i w budżecie wystarczy stworzyć warunki do rozwoju małej przedsiębiorczości, co za tym idzie nowe miejsca pracy niestety dzieje się zupełnie odwrotnie zamiast sciągać niskie składki od mas to pozostałości ludności w wieku produkcyjnym są dojone na MAX

 

wg Ciebie najlepiej podnieśmy wiek emerytalny do 75 lat -napewno załata to wszystkie dziury tylko pamiętaj ten pogląd zmienia się wraz z wiekiem

 

powiedz to swojej Babci i Dziadkowi lub Rodzicom ciekaw jestem czy będą zadowoleni

 

Ale co mam powiedzieć? Według Ciebie emerytury nie powinni teraz dostać bo wcześniej na nią nie odkładali. Jak chcesz odzyskać "swoje" pieniądze to zabieraj rodzicom emeryturę a oni mogli przecież wcześniej sami odkładać na swoją przyszłość. Idioci żerujący na "Twoich" pieniądzach. I co da obniżenie składki o 300 złotych? Firm przybędzie 3-krotnie? Kto ma je otwierać skoro ludzie nie chcą rodzić dzieci? I nie, to wina rządu tylko taka kultura. Zobacz, że w Zachodniej Europie jest tak samo wśród białych. Jedynie importowani rodzą na potęgę. Ale widzimy co przez to dzieje na Zachodzie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Tak sobie przeczytałem ostatni post Krassusa i mogę stwierdzić, że szuka on winy niechęci do rodzenia dzieci w mentalności Europejczyków. No cóż, chyba w trochę innej rzeczywistości żyjesz, powiedz mi kto za Ciebie wszelkiego rodzaju składki płaci a powiem Ci kim jesteś. Otóż wiele młodych par chciałoby mieć dzieci(również wśród moich znajomych), ale sytuacja zmusza ich do tego, że nie mogą bo ich zwyczajnie nie stać pracując ciężko za niewielkie pieniądze i odprowadzając przy tym duże podatki. Przestań więc siać brednie, że ludziom nie chce się rodzić. Ich po prostu nie stać na dzieci, o własnościowym mieszkaniu nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    633

Rynek wschodni jest niepewny i rządzący powinni o tym wiedzieć, w momencie zamknięcia granicy na nasze towary już powinny być przygotowane inne możliwości dla naszych towarów - tak postępują poważne państwa. Putin prowadzi wojnę i chce pokazać że Polska jest w jego strefie wpływów, zakręca kurek, zablokuje dla naszych płodów granice ... na razie, tyle może, ale jak uda się na Ukrainie, jak pokona kraje nadbałtyckie to zapuka i do nas. W naszym interesie jest aby Ukraina wygrała konfrontację. Obecnie kacapy mogą Polskę zaatakować od strony morza, Obwodu Kaliningradzkiego i od Białorusi, ale jak pokonają Ukrainę to i z tego kierunku będzie nam groziło niebezpieczeństwo.

 

Co do PSL-u to ta formacja przestała być reprezentantem polskiej wsi, jeszcze kiedyś jak tam zasiadali Podkański, Wojciechowski, Pęk, Kuźmiuk to działali dla rolnictwa, a obecnie pozostał strażak Pawlak, Kalinowski i Sawicki. Od 2014 roku miały być wyrównane dopłaty z tymi które otrzymują rolnicy zachodni i co ??? JAJCO. To że PO ma polską wieś w d... to nie nowina, ale partia która odwołuje się do elektoratu wiejskiego ... Obecnie trwa protest rolników w Warszawie, przemilczany przez media, jedynie TVTrwam i TVRepublika pokazują prawdziwy obraz tych protestów, jeszcze jak rolnicy protestowali poza Warszawą przyjechał minister Sawicki, powiedział 2 czy 3 zdania że jest dobrze i że idźcie wypełniac wnioski na dopłaty, kamery nakręciły, potem zniknął, a wieczorem w dzienniku - minister rozmawia z rolnikami, a oni drogimi traktorami dalej drogi blokują, jak protest przeniósł się przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów podobnie przybył Piechociński w towarzystwie kamer i powiedział że - jest dobrze i źle robicie, bez dyskusji obrócił się na pięcie i zniknął wśród okrzyków - złodzieje, złodzieje ... PSL to obecnie partia samorządowo- urzędnicza.

 

Interesy polskiej wsi reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadziło za swoich rządów zwrot akcyzy do ON, obecnie złożyli ustawę o ochronie polskiej ziemi, aby obcokrajowcy nie mogli jej przejąć, która jest blokowana przez rządzących PO-PSL, kwestia obrony Lasów Państwowych, zrównania dopłat, umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych, ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO, kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym, zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat

 

Ja będę głosował na Dudę, bo to najlepszy kandydat, wystarczy na youtube posłuchać co ma do powiedzenia, z głowy nie z kartki, wierzę że wygra w drugiej turze ... Komorowskiemu ubywa mimo medialnego parasola ochronnego, a Dudzie rośnie, już widać po Nałęczu po jego wypowiedziach że się boją przegranej ...

 

Edytowano przez tracker

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

popieram Tomka. mnóstwo młodych ludzi chciałoby mieć dzieci ale dzisiaj fakt ich posiadania wiąże się z tragedią ekonomiczną. młodzi nie mogą sobie pozwolić na dzieci bo opieka socjalna państwa jest żadna. podnoszenie podatków aby zapewnić opiekę socjalną nic nie da bo pieniędzy jest ciągle mało. dziwne bo płacimy najwyższe podatki w Europie(opieram się na wywiadach ekonomistów), 

Edytowano przez MartineZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Bo system jest zły. Człowiek młody, dopiero po szkole jest obłożony z każdej strony daninami dla państwa. A z czego ma dać skoro dopiero doświadczenie w pracy zdobywa i jest w wieku reprodukcyjnym więc powinien być chroniony. Dlaczego dziś nie ma dzieci - a kto ma je rodzić i kiedy? Ciąża często równa się wywalenie z pracy. Nawet na matkę z dzieckiem źle patrzą bo jest ryzyko że zechce mieć kolejne. Za najniższą krajową nie sposób wyżyć a co tu mówić o dziecku. Popatrz na matki polki w UK - dzietność olbrzymia bo da się tam żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Ale co mam powiedzieć? Według Ciebie emerytury nie powinni teraz dostać bo wcześniej na nią nie odkładali. Jak chcesz odzyskać "swoje" pieniądze to zabieraj rodzicom emeryturę a oni mogli przecież wcześniej sami odkładać na swoją przyszłość. Idioci żerujący na "Twoich" pieniądzach. I co da obniżenie składki o 300 złotych? Firm przybędzie 3-krotnie? Kto ma je otwierać skoro ludzie nie chcą rodzić dzieci? I nie, to wina rządu tylko taka kultura. Zobacz, że w Zachodniej Europie jest tak samo wśród białych. Jedynie importowani rodzą na potęgę. Ale widzimy co przez to dzieje na Zachodzie.

 

 

widzisz kolego i tu dochodzimy do sedna sprawy... to jest ta polityka prorodzinna. Jaka ona jest ??? ŻADNA!!!!!jak i w wielu innych dziedzinach naszej gospodarki. Zostaliśmy kolonią EU i mamy być tylko rynkiem zbytu. Co zostało Polskiego w naszym kraju??? Nie trzeba być wielkim ekonomistą żeby wiedzieć, że jak nie będą się rodzić dzieci to nie będzie na emerytury. Dziś musi dwoje  małżonków pracować , żeby nie powiedzieć za***rdalać żeby jako tako żyć , a gdzie zarobić na mieszkanie , a gdzie jeszcze dziecko. Z kim je zostawić jak skończy się macierzyński żeby wrócić do pracy jak dziadkowie muszą jeszcze za***rdalać zdrowo do emerytury, a iść do pracy żeby zarobić na żłobek i nianie mija się chyba z celem, sam chyba to przyznasz. I na boga wytłumacz mi skąd bierze się w kraju tak wysoka średnia płaca krajowa bo ja nie wiem ską to się bierze, albo inaczej wiem (zarząd prezesi trzepią tak niebotyczna kasę że szkoda na ten temat rozmawiać, a średnia wychodzi dobra), bo ja obracam się bardzo dużo wśród ludzi i jakoś nie chwalą się ze tyle zarabiają. Nie mówimy o 10% naszego społeczeństwa tylko o ogóle . Czytam te twoje posty i stwierdzam ze niekiedy jesteś naprawdę oderwany od rzeczywistości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Krassus aby nie być gołosłownym

http://www.iv.pl/images/37553198887269437927.jpg

 

 

37553198887269437927.jpg

 3 lutego 2014 skradziono mi połowę zgromadzonych przeze mnie składek płaciłem od 1999r była to KRADZIEŻ !!!  w majestacie prawa 

 

No to właśnie Ci pisze, że możesz odebrać te pieniądze emerytom w swojej rodzinie. To nie były Twoje pieniądze. Na Twoją emeryturę będą dopiero Twoje dzieci się dokładać bo tak działa system emerytalny w Polsce czyli na podstawie tzw. umowy społecznej. Powiesz swojej babci, że okrada Cię z Twoich pieniędzy i żeby oddawała Ci emeryturę? Że jest idiotką bo jak była młoda nie odkładała sobie na starość?

 

 

A co boomu rodzeń. Statystyki mówią co innego. Polki w UK rodzą tyle samo co i w Polsce.

http://www.ons.gov.uk/ons/dcp171766_283876.pdf

 

Problem taki, że ponad 65% tam Polek jest w wieku 20-34 lat, w Polsce natomiast stanowią 38% populacji kobiet. Wnioski wyciągnięcie sobie sami czy mam Wam pomóc?

 

Co do jakości życia. Zobaczcie co się dzieje na bogatym Zachodzie. Niemcy, Japonia podobna dzietność do naszej, Francja i WB dzięki kolorowym mają wyższą niż średnia.

http://polska.newsweek.pl/europa-wymiera,54215,1,1.html

 

Spójrzcie na mapy i zobaczcie jak wygląda przyrost w biednych krajach np. w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No i co z tego że w Afryce jest po 15 dzieciaków na kobietę skoro żyją w nędzy i głodzie. Jak ktoś kto ma 4 tys na rodzinę i 3 tys opłat mając 2 dzieci ma wychować jeszcze 2?? Kto kobiecie da urlop w prywatnej firmie? Widziałeś żeby w 7-8 miesiącu ciąży kobieta dźwigała indyki w ubojni albo 8h sprzątała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie we wszystkich krajach. Na świecie jest 3 razy mniej ludzi umiera z głodu niż otyłości. Do tego co w tym dziwnego, że pracuje? Nasze matki, babki tak samo pracowały. Na Zachodzie Europy też się tak pracuje. Do tego jak chce może skorzystać z zasiłków macierzyńskich, urlopów itp. na które bardzo skarżą się pracodawcy.

 

Dwa, zobacz na dzietność na Białorusi, gdzie bezrobocie wynosi chyba 6%, dość socjalistyczne państwo które jest tu dość mocno wychwalane. Dlaczego tam dzietność jest na takim samym poziomie co w Polsce a Kirgistanie, Uzbekistanie jest wyższa?

 

Dla ciekawostki statystyki dzietności w jednych z najbardziej opiekuńczych krajach świata a do tego Norwegia jest jednym z najbogatszych państw. Gdzie ten wielki bum w tych krajach skoro polityka socjalna w tych państwach jest wzorem dla świata?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Norway

http://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Sweden

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Każdy rodzic chce żeby jego dziecko miało dobre rzeczy, dobre wykształcenie, dobre warunki, dobry start. Jak chcesz utrzymać za 4 tys zł 5 dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wykształcenie w Polsce jest darmowe i nie trzeba mieć bogatych rodziców żeby się kształcić w innym mieście. Jestem pokoleniem gdzie rodzice zarabiając razem połowę tego potrafili wykształcić dzieci a teraz się nie da?

I dlaczego w Norwegii, Szwecji, Niemczech czy Japonii dzietność jest tak mała mimo o wiele lepszych warunków do życia?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Jeszcze raz pytam: jak utrzymać rodzinę w mieście mając trochę kredytu i wychować 5 dzieci za 4 tys zł miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Normalnie. Tak jak to się robi normalnie. Tylko nie będzie każde dziecko miało po telefonie ani laptopie a rodzice przed nową plazmą nie będą spędzać świąt. Do tego, skoro 7 osób i 4 tys to kwalifikują się do pomocy społecznej jak i do różnych bonusów w postaci Kart Dużej Rodziny.

Kwestia tego jakie priorytety mają rodzice. Plazma czy dzieci.

 

I dlaczego nie odniesiesz się do moich statystyk?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

No ale słucham, wylicz mi co mają kupić a czego nie? Samo przedszkole to 5 stówek miesięcznie. A ciuchy? Jedzenie? i wszystko x5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Wykształcenie w Polsce jest darmowe i nie trzeba mieć bogatych rodziców żeby się kształcić w innym mieście.  

 To że mamy darmowe szkolnictwo to nie oznacza darmowego wykształcenia , ale co ty o tym możesz wiedzieć impotencie . ;)

 Utrzymaj dwóch studentów na dobrych uczelniach a zobaczysz jakie to darmowe jest wykształcenie .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Akademiki, praktyki, dojazdy, kieszonkowe - wszystko kosztuje dużą kasę a do dyspozycji mamy tylko 4 tys miesięczne - a dzieci x5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Mam kolegów których rodzice razem zarabiają mniej niż średnia krajowa netto i potrafili wykształcić 3 dzieci w jednym z najdroższych miast w Polsce czyli się.


Akademiki, praktyki, dojazdy, kieszonkowe - wszystko kosztuje dużą kasę a do dyspozycji mamy tylko 4 tys miesięczne - a dzieci x5. 

 

Ale masz stypendia mieszkaniowe, socjalne, żywieniowe a jak zdolne dziecko to i naukowe które potrafi wynosić nawet 1,5 tys złotych. Do tego w dużych miastach akademickich bez problemu można znaleźć pracę dorywczą.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tylko że Ty nie wiesz co to oznacza studiowanie na kierunku gdzie się wymaga. Nie mówimy o kierunkach dwuczłonowych typu "pedagogika - bezrobocie" itp. Moja znajoma studiuje fizjoterapie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W domu raz na miesiąc, Zajęcia rozrzucone po całym mieście. Wstaje o 5 rano - wraca po 20. W weekendy nauka. Kiedy ma pracować? Stypendium starcza na akademik. 

 

Mówimy o 5 dzieci a nie o jednym. Zresztą zanim studia jest jeszcze 19 lat wydatków na inne rzeczy a dzieci zakładamy 5 a nie 2. To nie jest realne żeby godnie żyć za 4 tys w 7 osób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj