nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

miwigos    3515

ereksio to co ty siejesz maryche że za 1 tone dostajesz 6500 zł

Wiadomo wszyscy po jednych pieniądząch ,ale PSL choć troche MOŻE o nas pomyśli bo pozostali to napewno NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego krassus moment to koszty produkcji, dołóż jeszcze tak koszt 40zł za folie do owinięcia 2ton kapusty, dalej sprawdziłem prąd to jest 1200zł za miesiąc, mamy luty hm praktycznie marzec więc 5 tyś okolo sam prąd a raty mi nie spadną a i jeszcze cena najęcia pracownika i nie do końca wiesz czy sprzedasz więc odejmij sobie to jeszcze a i w tym roku tak kijowo się przechowuje że szkoda mówić. Mówiłem skoro widzi wam się to dużo he he zapraszam do sadzenia, nie jeden zęby połamał na tej kapuście, ale skoro uważacie że da się ja nikomu nie bronie. Chłopie dobrze że mi nie przeliczyłeś zysku z tunelu bratków bo by wyszły ci takie sumy że niewiem czy na wiejskiej takie maja na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Kolego @miwigos chyba zartujesz z tym PSL. W czym  oni pomogli nam rolnikom? Wprowadzili nas do uni!!!Tylko na jakich warunkach??? Są przy władzy juz tyle lat i co im zawdzieczamy??? Tyle ile innym a moze i mniej,bo to oni powinni o nas dbać jako nasi przedstawiciele. Nigdy nie oddałem głosu na PSL,popierałem Samoobrone jak istniała. A nasz minister..... szkoda pisać.Ja juz wole kandydature Dudy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Cimoszewisz jest tak płytki, że głowa boli. Jego wypowiedź jak dla mnie ma wydźwięk propagandy. Pachołek wystawiony przez kumpla z rządu. Gospodarujemy na 17 ha słabej gleby. Uprawiając średnio - intensywnie, ze względu na słabe gleby i niską wierność plonowania w ciągu 10 lat straciliśmy około 30-35 ton zboża. Zaznaczam, że staramy się dobierać rośliny, które do smakowitych dla zwierzyny nie należą. Równowartość tych strat na dzisiejszy dzień to 15-17 tyś. Jak to się ma do worka ziemniaków wspomnianego przez Cimoszewicza?  Jeśli na pola weszłyby uprawy intensywniejsze to straty byłyby znacznie większe. TYM KRAJEM RZĄDZI PROPAGANDA A SPOŁECZEŃSTWO JEST OGŁUPIONE I  WIERZY WE WSZYSTKO CO SKORUMPOWANI POLITYCY POWIEDZĄ.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

A czy obecny prezydent Bronek w jakiś sposób zaskoczył czy obraził nasze społeczeństwo? Myśle że on dobrze reprezentuje nasz Polski kraj na arenie między narodowej. Duda pogorszy sprawe. Tylko o reszcie polityków to nie wspominam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Pojawia się tu nazwa, parszywa nazwa PSL... chyba niepotrzebnie.

 

W jaki sposób obecny prezydent dobrze nas reprezentuje? Nicnierobieniem?

Czy może podpisywaniem wszystkich szkodliwych ustaw, które mu serwuje rządząca "mafia" ?

Jest tak nijaki i bezbarwny, że szkoda gadać...

Zgodzę się, że cała nasza klasa polityczna powinna być wymieniona, niestety na horyzoncie nic się "nowego" nie pojawia.

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panie Panowie jedni tak inni tak wiem że nic nowego nie powiem wszystko zależy ile kto ma lat kto pamięta lata 80 miał kilkanaście ha starczyło na ciągnik komplet maszyn spokojnie sobie kupił tak pamiętam zrobił ojciec sąsiedzi itd ,teraz inne czasy demokracja czy jak to zwał mamy ciągniki zachodnie tylko kasy od lat kilku coraz mniej i co mnie po demokracji jak zdrowie tracę na myśleniu jak spłacać rachunki na czas a najgorsze nie widzę szans na poprawę naszego bytu nim nasi rządzący nie pomyślą że Polska graniczy ze wschodem i Białoruś Rosja Ukraina i inne mniejsze kraje to nasz rynek zbytu na kilkadziesiąt lat a jak nasi politycy skakają tylko że oni nic nie tracą pensje co miesiąc mają ,piszę w nerwach ale taka prawda a prezydent jakie nazwisko mnie wisi kto zostanie innej pocji niema tylko  musi współpracować z całym wschodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Kupowali nowe ale bez kabiny a cywilizacja ich wyprzedziła o 50 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ereksio ma rację z tą V kolumną. Swoją drogą, jakim trzeba być tępakiem, aby uważać PSL za uczciwą partię, będącą w dodatku przedstawicielem rolników? To żałosna chorągiewka, raz daje ciała SLD, raz PO, potem przyjmuje uciekinierów z Twojego Ruchu, śmiech na sali!!! I wiecznie głupio śmiejący się Żelichowski, który posłem jest już chyba z zawodu, frajer Sawicki, który nie potrafi załatwić najprostszej sprawy i ktoś śmie jeszcze wiązać z nimi nadzieje... W dodatku kto do chole...y jeszcze na nich głosuje? Kto w ogóle zaprasza do Tv tego pajaca Kowalczyka od papryki? To w ogóle jakiś śmieszny karierowicz, który nie potrafi nawet dobrze się wysłowić, przynosi Nam tylko wstyd i nic więcej. Z kolei Komorowski to kompletny analfabeta, który nie potrafi zapamiętać kilku zdań, więc albo stęka, albo czyta z kartki, w dodatku to człowiek Tuska, a prezydentem został tylko z przypadku. Oczywiście, że zagłosuję na Dudę, wszyscy obiecują cuda, ale facet jest młody i bardzo elokwentny, słowem- przeciwieństwo obecnego żyrandola.


A jeśli chodzi o PO...Wy naprawdę nie widzicie tej pogardy, która wypływa z ust posłów tej partii??? Tych Szejnfeldów, Kidaw Błońskich i innych oderwanych od rzeczywistości członków PO? Tego trajkoty Niesiołowskiego, co wchodzi w tyłek raz Tuskowi, raz Komorowskiemu, jak chłopiec jakiś...I wszyscy są już teraz przekonani, że znów zgarną władzę, trochę warto by było utrzeć im nosa...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

No i jeszcze Pawlak i Kalinowski ten który najwięcej jodłował za unią szczerbak jeden i proszę zauważyć, że też gęba wiecznie zadowolona.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego drodzy panowie przede wszystkim przegonić te pseudo arbuzy, i iść głosować to przede wszystkim, każda nowa miotła lepiej zamiata od starej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

 

 

 

Ten wspaniały i dźwięczny spot Korwina już się komuś nie spodobał i .... został wykasowany z youtube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar353    40

Ale to PiS chciało zabrać dopłaty bezpośrednie w całej uni i te pieniądze przeznaczyć na wojsko oraz zablokowało PLS-owski projekt zniesienia zakazu uboju rytualnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PSL jest skończone i skompromitowane. A Wasi ojcowie jakoś nie mieli dopłat i potrafili świetnie gospodarzyć, prawda??? To niech sobie zabierają te śmieszne dopłaty, rynek sam wyreguluje ceny i gitara, a tak na każdym kroku urzędasy straszą rolników ucięciem części bądź całości dopłat, obóz dosłownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

PSL jest skończone i skompromitowane. A Wasi ojcowie jakoś nie mieli dopłat i potrafili świetnie gospodarzyć, prawda??? To niech sobie zabierają te śmieszne dopłaty, rynek sam wyreguluje ceny i gitara, a tak na każdym kroku urzędasy straszą rolników ucięciem części bądź całości dopłat, obóz dosłownie...

 

Z tym gospodarzeniem naszych ojców to bez przesady. Tak samo były dołki cenowe, klęski itp. Były lata że ludzie ledwo na podatek umieli utargować - lata 50-60 a że potem był Gierek to się trochę odkuli. I lata 88-89 - szalenizna i 0 stabilizacji. Tak czy siak ludzie zarabiali jak państwo wspierało albo chyliło się ku upadkowi. 

 

Teraz skutecznie utrudnia się prowadzenie rentownego gospodarstwa - zakaz uboju, sprowadzanie z zachodu wieprzowiny itp. Nawet dzików nie ma komu wybić. Jak już pojawia się rynek zbytu to rządzący albo kogoś oplują albo syfu narobią i d*pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowka62    22

PSL jest skończone i skompromitowane. A Wasi ojcowie jakoś nie mieli dopłat i potrafili świetnie gospodarzyć, prawda??? To niech sobie zabierają te śmieszne dopłaty, rynek sam wyreguluje ceny i gitara, a tak na każdym kroku urzędasy straszą rolników ucięciem części bądź całości dopłat, obóz dosłownie...

 

Prawda jest taka że obecnie na świecie interwencjonizm Państwa w rolnictwo jest obecny nawet w USA - niby ostoi kapitalizmu.  Tylko  interwencja powinna polegać na tym że w czasie nadprodukcji umiejętnie nadwyżka  powinna być  "zbierana" z rynku i "oddawana" gdy towaru jest mniej. 

Co najważniejsze powinno być to przeprowadzane szybko i sprawnie by nie dopuścić do wielkich wahań na rynku. I powinno to się odbywać na szczeblu krajowym a nie UE ponieważ biurokracja unijna działa zbyt wolno i niestety będzie wspierała  członków - założycieli UE Francję oraz Niemcy. 

Dopłaty bezpośrednie nie są potrzebne Polskiemu rolnikowi.

Po pierwsze w wielu gospodarstwach stanowią główne żródło dochodu, stanowią tzw socjal. Dopłaty w tym przypadku nie przekładają się na produkcje rolną

Po drugie - od 2015 roku to UE  poprzez dywersyfikację oraz tzw "cały pakiet zazielenia" ingeruję w kierunek produkcji danego gospodarstwa. Krótko mówiąc rolnik stanie przed dylematem czy ma dostać większe dopłaty i produkować tak jak Unia nakazuje (nawet ugorować) lub czy ma zarabiać na produkcie, którego cena jest najwyższa.  

Po trzecie jak Kolega wyżej zauważył wszechogarniająca biurokracja, kupa urzędników, absurdalne przepisy.  Dopłata pochodzi z pieniędzy podatników - także rolników.   Wiadomo że czym mniejsze podatki tym wzrost gospodarczy większy,  więcej pieniązków które zostają w kieszenie podatników i które mogą być wydawane na żywność etc.  Zanim pieniądze trafią do rolnika w postaci dopłat to wędrują one od Urzędu Skarbowego, Ministerstwa Finansów do UE z UE z powrotem do polskiego rządu, pozniej ARiMR i pózniej do rolnika. Ile trafia do polskiego rolnika - nikt nie wie

Po czwarte Czy dopłaty mają wpływ na niższą cenę żywności - nie sądze.

 

Ps. Sorry za ten wywód nie dotyczący tematu. A co do Pana Dudy - jest młody elokwenty, inteligentny i naprawdę ma duże szanse zostać Prezydentem RP. Jest tylko jeden warunek - musi być druga tura - w  pierwszej tak zagłosuje na JKM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurek1    2

Następny przydupas Jarka który teraz za Hofmana kuwetę po kocie wynosi. A cała ta solidarność i związki są na usługach ruskich żeby zrobić zamęt jak na Ukrainie by Putin mógł nam tez pomóc . Pan  Izdebski następny nabrał kredytów a teraz obwinia rząd za swoją pazerność jak większość strajkujących .Ja jakoś żyję z ziemi (30 ha) które w większości sam zakupiłem ,ale nie kupuje ciągnika i sprzętu na fikcyjne umowy dzierżawy po to by sąsiadowi gól chodził ,a gdy trochę gorsze ceny to komornik do garnka zagląda . i dobrze może to nauczy rozumu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micdab    2

Ale to PiS chciało zabrać dopłaty bezpośrednie w całej uni i te pieniądze przeznaczyć na wojsko oraz zablokowało PLS-owski projekt zniesienia zakazu uboju rytualnego

 

Nie cytuj proszę tych głupot powielanych przez pana posła Kalinowskiego i jego świte, bo nie da sie słuchać jednego jedynego argumentu PSL, którego używa od nie wiem ilu już lat przeciwko Kaczyńskiemu... 

 

A nawet jeśli miałoby tak być to super ! 

 

Ja mam w d*pie jałmużnę i słowa tego świniarza z PSLu, który ma czelność nazywać się ministrem rolnictwa !

Kazał dzis zająć sie wypełnianiem wniosków o dopłaty unijne a nie walką o swoje.

 

Wolałbym nie dostawać złotówki z unii ale sprzedawać za godziwe pieniądze zboże, ziemniaki, byki, świnie, owoce miekkie, twarde, czerwone i zielone na wolnym rynku, który nie jest kontrolowany i dławiony przez zakazy i nakazy unijne, które dotyczą tylko polaków... 

 

Co do prezydenta, to mam wrażenie, że każdy będzie lepszy od obecnego jaśnie panującego buca. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dziwne, każdy większy rolnik nie chce powrotu do lat 90 bo obecnie jest mu o wiele lepiej, a Ci najmniejsi krzyczą, że gdyby nie dopłaty to zwojowaliby świat. Oczywiście pomijam kwestię obecnych dopłat gdy każdy po 3 razy dziennie do banku dzwoni z pytaniem czy przyszły i na forum klnie gdy ich nie ma na czas. Co tu się dzieje...

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim skromnym zdaniem dopłat nie wymyślono po to żeby nasze żony chodziły w futrach, a mianowicie są one po to żeby jeden z drugim nie zostawił tego "kieratu" w diabły przecież profesja którą się zajmujemy jest  nieprzewidywalna, nieopłacalna, a dopłaty są po to aby było wrażenie opłacalności. Panowie który szanujący się biznesmen  zainwestuje swój cały dochód w przedsięwzięcie uzależnione w 80 % od pogody- chyba żaden. Nasze planowanie ile zbierzemy ile zarobimy itp czasem jest jak wróżenie z fusów i tyle. Podziwiam młodych rolników zaczynających zabawę w "farmera" a już na pewno  nie zazdroszczę tym którzy kupili ziemię za 80 tys ,90tys,czy 100tys, i zachodzę w głowę jaki rachunek ekonomiczny nimi kierował. A co do polityków tak między nami rolnikami żaden ale to żaden z obecnie piastujących :D  swoje stołki nie rzadko już od kilkunastu lat nie jest pro rolniczy. Krótko rzecz ujmując sto procent do wymiany! Wszyscy nas wyborców widzą tylko przed wyborami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj