nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

niby z  jakiej racji skoro słuchać waszego idola to kazdy odpowiada za siebie tylko  a po drugie przy takiej polityce to ja też bede leżał koło niego

 

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13
Napisano (edytowany)

Duda to czysty populista, chyba nikt o zdrowych zmysłach i trzeźwym myśleniu tego pana nie poprze. Obiecywać że sie komuś coś da to każdy potrafi, takich ludzi omjam z daleka.

Edytowano przez adams452

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

niby z  jakiej racji skoro słuchać waszego idola to kazdy odpowiada za siebie tylko  a po drugie przy takiej polityce to ja też bede leżał koło niego

 

Odpowiadasz i jeżeli masz kaprys z własnych pieniędzy temu człowiekowi pomóc to dlaczego masz tego nie zrobić?

 

I jakiej polityce? Że to co robisz zależy od Ciebie? Że jak przeinwestujesz to tylko do siebie pretensje?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Jak Korwin wam przeszkadza to jest jeszcze Kowalski, Słomka, Kukiz, Wilk lepiej na nich zagłosować niż na bande z wiejskiej :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Kilka refleksji

- Zwolennicy Dudy, Komora czy Jarubasa nagują i reagują agresja na Korwina. Dla mnie świadczy to o tym że jest on istotnie inny od restzty o czym wiemy oraz o tym że oni między sobą się nie różnią.

- Obrażanie Korwina nie uchodzi prawdziwym gentelmanom. Wyzywanie od idiotów i debili świadczy o niskim poziomie kultury lub o niemożności odparcia argumentów.

- Korwina nie da się zrozumieć wyrywkowo. On proponuje alternatywny system. którego istnienie i funkcjonowanie niedowiarki mogłyby choć próbować sobie wyobrazić.

- Jest stare powiedzenie że jeśli wszyscy mówią że coś jest niemożliwe to trzeba znaleźć kogoś co o tym nie wie, przyjdzie i po prostu to zrobi.

- Demokracja jest głupawym ustrojem - Wyobraźmy sobie że poddajemy pod powszechne głosowanie "Czy za obecną pensję chcesz pracować 40 czy 50 godz/tydz" wynik jest pewny. To czego chce ogół jest dla niego często zgubne. Tam gdzie mamy związki zawodowe to widzicie jak firmy stoją. Nikt normalny nie pozwoli by przcownicy decydowali jak ma działać firma bo wtedy patrzą przez pryzmat własnej wygody.

- Fakt że Korwin jest niezwykle inteligentnym i błyskotliwym mierzy się niechęcią środków masowego przekazu do zapraszania go do debat z PSLD I POPISEM. Kilka lat temu pare razy zaprosili , intelektualnie zniszczył i skompromitował kilku znanych to teraz przestali

-Cieszmy się że taki Korwin jest czy się z nim zgadzamy czy nie. Jak go nie będzie to zostanie nam Bronek, Duda, i jedynie słuszny socjalizm.. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Czekaj, czekaj. Sam oprócz śmiesznego rolnego i KRUSu nie płacisz podatków

 

słuchaj cwaniaczku ja płace rolnego 153zł/ha to jest 2,5kwintala żyta, według ostatnich wyliczeń 1ha żyta daje dochód -(słownie minus)1429zł bez dopłat, a -598zł z dopłatami.

Ile Ty płacisz dochodowego jak firma nie ma dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Ten film dobitnie pokazuje jak demokracja jest głupim ustrojem i jak ludzie są manipulowani przez telewizję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

słuchaj cwaniaczku ja płace rolnego 153zł/ha to jest 2,5kwintala żyta, według ostatnich wyliczeń 1ha żyta daje dochód -(słownie minus)1429zł bez dopłat, a -598zł z dopłatami.

Ile Ty płacisz dochodowego jak firma nie ma dochodu?

 

Nie wiem kto na III klasie ziemi sieje żyto ale jego sprawa. Według moich obliczeń, w moim gospodarstwie podatek rolny to niecałe 6% dochodów. Jak pszenica była po 1000 złotych było poniżej 5%. Policz sobie ile % stanowi ten podatek dla warzywników, sadowników czy mleczary. Pewnie ok 1% a 2 lata temu dla cebularzy jeszcze mniej. Dla uproszczenia, nie doliczam dopłat, zwrotów akcyzy za paliwo czy materiał siewny.

 

A teraz policz mi, ile jako rolnik płacisz KRUSu i składki zdrowotnej a ile przedsiębiorca.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krassus przelicz sobie w tym roku to zobaczysz co zostaje warzywnikom :)  Jedno powiem wam nie wiem ile macie pola ale jak ja bym miał 100ha brał bym dopłatę a nic nie rbił i tyle w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale ile zostawało w tamtym roku warzywnikom? Niektórzy się chwalili, że na cebuli interesy życia porobili i żaden z Was nie zrobił oszczędności na chude lata?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106
Napisano (edytowany)

Bo rolnik to taka konstrukcja której zawsze mało. A o warzywniaków i sadowników to się nie martwcie mają się dobrze. warzywniacy w tym roku np na pekinie są w stanie wycisnąć około 25tyś /ha a przypominam że pekin to jest poplon najpierw rosła cebulka około 10tyś/ha.

A sadownicy cóż jak raz na 5 lat coś się popsuje to znaczy że przyszedł czas na drobną selekcje naturalna, powtarzam drobną, bo jak ktoś nie jest w stanie przetrzymać jednego roku kryzysu to naprawdę słabo liczenie musiało mu wychodzić.

ps. biała kapuch dochodzi już 0,5zł za kilogram przy minimum 60 tonach z ha mamy 30tyś no dycha musi zostać. A niektórzy zbierają 80 ton.

 

Na świecie nie ma cudotwórców, czy Korwin czy Duda a nawet Komorowski i Ogórek to jeden wuj tylko w innym opakowaniu

Edytowano przez janusz20
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu ,że całe to agrofoto jest zinfiltrowane przez podstawioną V kolumnę która ośmiesza rolników i rolnictwo. Być może ta V kolumna wiadomego pochodzenia potrzebuje swojego nadzoru nad wypowiedziami innych jednak ich wybiórcze wyliczenia nijak się maja do faktów.

Pytanie I . Po co mam płacić podatki w kraju rządzonym przez obcych?

Pytanie II. Dlaczego ktoś twierdzi że jako rolnik  nie płacę podatków?

Pytanie III. Czy wypowiadający się Krassus posiadł wszystkie rozumy?

Pytanie IV. Komu tak naprawdę służy ta dyskusja skłócająca rolników?

A teraz odpowiedzi .

Nie chcę płacić podatków w kraju w którym obcy górale ze wzgórz Golan siedzą w rządzie i w polskim Knesecie. Nie chcę płacić podatków w kraju który na arenie międzynarodowej jest ośmieszany przez każdego. Nie chcę płacić podatków które i tak zostaną zmarnowane w kolejnych aferach przez rządowych kolesi Rysia, Misia i innych. Nie chce płacić podatków w kraju w którym za ich niweczenie nie ma żadnej odpowiedzialności karnej. Nie chcę , ale muszę .

Twierdzenie że rolnik nie płaci podatków często dużo większych niż   reszta mieszkańców kraju jest mitem. Pomijając podatek gruntowy, ubezpieczenia które też są formą podatku, kredytowe odsetki, akcyzę, VAT należy zauważyć ,że rolnik prawie całość swoich pieniędzy inwestuje w rozwój gospodarstwa. W tym wypadku nabywając towary o sporej wartości płaci ukryte podatki w cenie ciągnika czy kombajnu na którego zakup marża pomiędzy kosztem wyprodukowania a ceną sprzedaży  nie rzadko wynosi 50% . W tej cenie zawiera się zapłacony przez rolnika podatek który sprzedawca jako pośredni poborca wpłaca do skarbówki. Podobnie przy zakupie mniej wartościowych towarów. Chociażby materiał siewny. Rolnik kupujący nasiona w cenie 300% wyższej od uzyskiwanej za swoje plony płaci podatek wliczony przez sprzedawcę w cenę materiału siewnego . Podobnie kupując w sklepie mięso ,nabiał, czy warzywa, często z własnej produkcji,  płaci za nie wielokrotnie drożej bo tam wliczono również podatek. Inna jest struktura płaconych podatków przez rolników i to boli malkontentów , którzy chcieliby aby pomimo tego wszystkiego rolnik z tego co mu zostanie ( o ile mu zostanie)   na chleb, ubranie i najpotrzebniejsze środki do życia sporą część zaniósł do US. Niestety nie każdy kto mieni się przedsiębiorcą musi tak jak rolnik inwestować setki tysięcy w gospodarstwo. Niektórym przedsiębiorcom wystarczy łopata, kielnia, młotek, poziomica  czy betoniarka . Ile to kosztuje? Grosze. Ile w tym podatku ? Również grosze. Jeszcze mniej inwestuje urzędnik który wcale nie kupuje długopisu, papieru maszynowego, komputera czy kopiarki. On to dostaje na koszt nas wszystkich. Niby też płaci podatki, ale z tą różnicą ,że najpierw z naszych podatków płaci się mu spore wynagrodzenie a następnie część tych naszych pieniędzy zabiera w formie podatku ( ot, tak dla  sprawiedliwości). W innych zakładach podobnie. Czy to górnik czy hutnik czy stoczniowiec. Do pracy narzędzi swoich nie przynosi a i galoty i kurtkę i buty  mu zakład funduje . Płacąc podatek , płaci go od wyraźnego dochodu co w rolnictwie nie jest takie proste.  W rolnictwie często zaciera się granica pomiędzy przychodem i dochodem bo rolnik oprócz pracy ( podobnie jak górnik , hutnik, czy stoczniowiec) inwestuje również swoją wiedzę i  własne środki finansowe. 

Krassus ta dygresja jest do Ciebie. Z twoich wypowiedzi mniemam ,że jesteś człowiekiem szczęśliwym i osiągasz dochody w swoim gospodarstwie. Żyjesz ze swojej pracy sam dla siebie lub rodziny i możesz kpić z innych. Ja , również żyję z gospodarstwa . Sprzedaję około 1000 ton towaru na rynek o wartości 6,5 mln zł.  . Liczę każdą złotówkę bo na utrzymaniu mam oprócz rodziny dwudziestu paru pracowników i pomimo sporej sumy przychodów nie czuję się bogaty. Ale nie to jest tu ważne. Odnosząc się z buńczuczna kpiną do innych wytykasz im ile to mogą zarobić na jabłkach, mleku czy pszenicy. Zauważam ,że ty nie orientujesz się nawet jak się krowy doi. Bo w moich stronach jest takie powiedzenie że "krowa doi pyskiem " i to też nie przez cały rok. Aby osiągnąć rekordowe wydajności potrzeba zwielokrotnionych nakładów , aby jabłonie  wydały duży i zdrowy plon tez potrzeba zwielokrotnionych nakładów, to samo dotyczy pszenicy. A gdzie pogoda, gdzie różnice glebowe gdzie stabilność cen? O tym chyba zapomniałeś licząc zyski pozostałym i  patrząc wyłącznie na ostatni rok który do najgorszych nie należał . Co z latami suchymi , co z posiadaczami gruntów słabych klas, co z tymi którym pogoda nie pozwoliła w pole wjechać w czasie żniw, czy tymi którzy jeszcze nie są na tyle silni aby inwestować w silosy i musieli za bezcen sprzedać swoje plony bezpośrednio po żniwach? Nie kpij i nie równaj wszystkich do swojej sytuacji.

Bez względu na to kto zostanie prezydentem i kto będzie stał u steru rządu w obecnej chwili to i tak dla niego rolnik będzie trzecią kategorią człowieka. Dobitne słowa Jerzego Urbana , rzecznika w rządzie F. Rakowskiego , że "rząd się sam wyżywi" pokazują stosunek rządu do tej części społeczeństwa która pracuje na bezpieczeństwo żywnościowe kraju i który pokutuje do dziś.. Dzisiaj nie ma takich gospodarzy jak E.Gierek, czy budowniczy Gdynii Kwiatkowski. Dzisiaj tylko prześmiewcy ,spekulanci i karierowicze przyspawani do stołków a co jeden to urodziwszy krzywonos posiada. Każdy idiota może wybudować na kredyt autostradę ale nie każdy idiota może poprowadzić gospodarstwo rolne. Po 1980 roku każdy premier Polski był bankrutem bo kraj zostawiał z coraz większym długiem. Dlaczego? Bo wcześniej , przed objęciem stanowiska w rządzie nie pracował na gospodarstwie i też o dojeniu krów pojęcia nie miał. Jedyne czego nauczył się w swojej żydowskiej szkole to strzyżenie baranów i to z niezłym skutkiem bo polskie  barany takie potulne , ufne i wierne. A najbardziej obcym włażą w d..ę za kilka srebrników zresztą tez dopisanych do długu kraju nad Wisłą

post-27529-0-03571600-1423525481.jpg

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

V kolumna jest i będzie bo rzadzą komuniści lub opcja niemiecka..Prawdziwych POLAKÓW ze świecą szukać w rzadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Spośród zestawy, który nam zaoferowano na prezydenta, zdecydowanie pozostaje mi zagłosować na Dudę.

Oczywiście pod warunkiem, ze utrzyma ton i sposób zachowania i nie będzie miał jakichś dziwnych wpadek.

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

V kolumna to ludzie F.P.R :D


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Janusz uprawiałeś kiedykolwiek pekina czy dane wyssane z palca powiedz podziel sie, powiem ci kolego wkład do ha to około 5tyś, nasiona 1,5-2 tyś, ziemia do rozsady 400zł, do tego tak twój czas, woda podlewanie, ok masz rozsade, dwa środki ochrony w granicach około 2tyś, w tym roku mało bo mi kwota się zamkneła w 3tyś, nawozy przed sadzeniem 1trys, do tego dolistne około 500zl  ropy i czasu nie licze, zbiór około 1tyś z ha, zależy ile ludzi, prąd do agregatu około 1tys na miesiąc, więc licz kolego sam wklad około 7tyś a nie licze prądu teraz mamy luty i cena 0,40 gr za pekina plon w tym roku około 40-50t z ha a nawet mniej, nie wiem skąd masz takie dane ale kolego dane wyssane z palca a jak masz jakieś konkretne to pokaz mi czarno na białym, a jak nie masz pojęcia o czymś to się nie wypowiadaj. I nie piszcie mi to nie rób tego jako ze mam mało pola muszę się zajmować jak ja to mówię reczną produkcją albo taka która z dwa razy do roku bedzie rosła, a jak komuś się podoba uprawiać warzywa bo to kokosy, he he proszę bardzo ja nie bronię. Mówię tak jakbym miał 100ha pola żył bym tylko z dopłaty, potrzebne by mi był traktor, brona talerzowa, i siewnik do nawozów i tyle. Tak samo sad zakładaj a dowiesz się ile to kosztuje godzin ręcznej pracy i nakładów, a dopiero potem pisz

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Czekaj, koszt produkcji to 7tys jak napisałeś a sprzedając go masz 16tys przychodu?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj