nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No to dobra, idziemy dalej. Podnosimy pensje, każdy ma zarabiać minimum 3,5k na rękę. Jak pójdą pensje to i koszty usług też pójdą do góry. Nie zmienisz opon za 40 złotych, nikt Ci kostki za 25 zł/m2 nie ułoży czyli w skrócie koszty życia idą do góry. Jeżeli zbliżymy się płacami do Zachodu, Zachód zlikwiduje u nas fabryki i pojedzie na południe Europy produkować. Kto zapewni teraz zatrudnienie tym ludziom?

I w tym cały ambaras aby we dwoje nie robili tego na raz. Na cholere mi warsztat w którym pracuje 16 pracowników na 8 kanałach, a zarobki ich które poniekąd miały by wynosić 3,5 k byłyby oderwane od rzeczywistości w porównaniu do zarobku właściciela tego zakładu który prawdopodobnie ma takich jeszcze kilka. Albo dziad dzieli się swoimi profitami albo wykańcza go konkurencja którą tworzysz ty w warsztacie 2 osobowym prowadzonym wraz z ojcem/bratem.

 

Rozumiesz, te korporacje które podjęły by walkę tj. biedronka, banki, ubezpieczenia, zatrudniały by twoich przyszłych klientów którym zmieniał byś opony w tej samej kwocie co dzisiaj, a twój konkurent albo zwija manatki albo sprzedaje swoje nowiutkie X6 co by na wypłaty starczyło i zadowala się 6letnią E60.

 

Tak na marginesie rodzinne sklepy spożywcze, duże markety już wykończył, nawet już na wsiach.

Teraz przyjrzyj się hurtownią materiałów budowlanych. Poczekaj jeszcze chwilę aby ujrzeć za oknem u siebie na wsi castoramę która wykańcza zenka co ma skład budowlany.

 

EDIT:

hubertus przyznaję, przyłapałeś mnie. Nie znam w pełni poglądów ani programu żadnego z kandydatów. Ogólnie to średnio interesuję się polityką i nie wiem czy korwin obiecał 3,5k. Ale to co przez palce dolatuje do mych uszu z ust niektórych kandydatów, to co zrobili do tej pory inni kandydaci, to skąd jeszcze ci następni się wywodzą i do czego mogą dążyć to wolę korwina. A między innymi też dlatego że dotarło do mnie że chce sprywatyzować służbę zdrowia. Jak da 3,5 k minimalnej sprawni inaczej (oczywiście nie ubliżając osobą chorym) przeżyją, jeśli nie da takiej ustawy ich problem leni i darmozjadów.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5
Napisano (edytowany)

Ja w sejmie nie widzę ludzi na których mogę oddać głos. Jak dla mnie działania władzy ustawodawczej jak i wykonawczej jest destrukcyjne dla Polski. Jako przykłady takiego działania mogę wymienić :

-znalezione bodajrze 3 dziki z ASF mogły być po cichu zutylizowane a wyniki zafałszowane dla opini publicznej że są zdrowe aby nie strzelać sobie w stopę i nie tracić grubej kasy na sprzedaży świń

-nie wtrącać się w konflik na Ukrainie, przy embargu na zachodnią żywność mogliśmy niezłą kasę zarobić na eksporcie do Rosji

- wprowadzanie coraz to nowszych wymagań w ochronie środowiska w imię dobra obywateli a tymczasem tracimy na tym grube pieniądze a nic to nie daje bo sprowadzamy nawaszerowaną chemią żywność z zachodu i za chwilę jeszcze w pakiecie z GMO

-nie budujemy elektrowni jądrowej gdzie możemy mieć tańszą energię bo niby strach co by było w razie awarii a nikt chyba nie wie że mamy do okoła kraju z 10 jądrówek i w razie awarii i tak nas sięgnie

-wypszedając wszystko co państwowe, czy ta ziemia w zasobach ANR nie może być dzierżawiona rolnikom, dawało by to korzyści zarówno dla dzierżawiącego który nie musiał by się zadłużać w zachodnich bankach na całe życie jak również korzyść była by dla kraju w postaci wpływów do budrzetu z dzierżawy ograniczyło by to powszechne patologie np. wykup ziemii przez zachód, chore ceny płacone na przetargach,

-propagowanie odchyleń społecznych związki partnerskie, tranzwestyci itp do czego to ten kraj prowadzi.

Jak do władzy nie dojdzie jakaś normalna partia która zrobi porządek to niedługo z tego kraju nic nie zostanie. W wyborach najbliżej mi do Korwina choć i jego polityki bestjalsko kapitalistycznej nie popieram bo pogłębi ona rozwarstwienie społeczne bogaci się będą bogacić a biedni będą gnojeni. Ale i socjal dla każdego lenia i pijaka to nic dobrego.

Edytowano przez polek1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Korwin Mikke mówi że znieść minimalną pensję i umowy śmieciowe mogą zostać bo co kogo obchodzi jaką umowę podpisuje pracownik... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w sejmie nie widzę ludzi na których mogę oddać głos.

Ja też nie widzę, ale jeśli wcale nie oddam wygra marionetka rudego sprzedawcy.

 

Oczywiście że najlepiej byłoby wprowadzić władzę jednomandatową. Z każdego powiatu jeden poseł i ludziom na wsiach natłuc młotkiem do głów aby nie głosowali na partyjniaków tylko młodego nauczyciela, lekarza, czy rolnika który nigdy wcześniej, ani jego rodzina nie miała nic wspólnego z samorządami. Przy tym skasować immunitet i dać wysoką pensję aby wiedział że trzeba mądrze rządzić co by w następnej kadencji się dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wow, to z powodu niskiej płacy mamy przeludnienie w przedsiębiorstwach? Ciekawych rzeczy się dowiaduje...


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

My rolnicy stanowimy za małą grupę wyborców,aby coś zmienić, Ludzie głosują,aby jakoś to było...Trzeba nam przywódcy na miarę pewnego adolfa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W przedsiębiorstwach państwowych mamy w górnych szczeblach przeludnienie. Mam siostrzeńca - dostawiam stołek i kasę kosi... Stąd brak rentowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Siedzę dość blisko róznych partyjniaków i napiszę tylko tyle. PiS miał dobre założenia tylko osłabił się wewnętrznie , nazbierał różnej gawiedzi , słabnie na poptęgę a póki Kaczor będzie tam przewodniczącym to partia będzie podupadała z dnia na dzień. Dzisiejszy PiS to nie ten sam co kiedyś niestety , jadą tylko na bradziej na marce i nic więcej. PO wcale nie lepsza jednak nie uprawia tak agresywnej polityki jak Pisiory i tu tkwi problem oni wyslą młodych na śmieć w imię niewiadomych idei , nie służących nikomu ani gospodarce ani polityce europejskiej. 

 

Pisiory myślą że wieś jest tępa i pójdzie za nimi , reakcja wręcz odwrotna toną , potrzebna nam nowa partia , przekręty były , są i będą kto by nie rządził gdyż taki jest świat a małym ludkom pozostaje tylko frustracja i nic poza tym....

 

Przypomnijcie sobie jak rządził Kaczor ...... ekonomia to czysta matematyka wynik 2x2 =4 i choćby św. Piotr zasiadł na tronie nikt tego nie zmieni. Gospodarką i polityką rządzą ci którzy oddali władzę w 1989 roku , ich dzieci, wnuki zasiadają w radach nadzorczych, wielu spółek a władza to tylko marionetka. Popatrzcie na Hofmana jaki był zadufany w sobie ważny , nie odpowiadał na miłe dzień dobry i co ???

 

Wszyscy są tego warci i jak wybory to do babek, chłopów po głosy, po wyborach mali potrzebni przy urnach zostają zapomniani a ich problemom jak zawsze winni są ci którzy rządzili poprzednio.

 

Nie dajcie się ogłupić  większość tych przy korycie ma naród w d...pie , są to tzw. figuranci . mówią wam to co chcecie usłyszeć metody socjotechniczne są niebywałe i nie zrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego.

 

Wybór kto zostanie Prezydentem RP pozostawiam każdemu z was indywidualnie, luzie chcą zmian i liczą na lepsze ale nikt nie ma odwagi powiedzieć że idzie gorsze , na wschodzie wojna może potrwać wiele lat, Helga dogada się z Putinem jak zawsze patrzcie 1939 , a my co ? Gdzie mamy wysyłać świnie do islamistów ?? gdzie szukać nowych rynków zbytu w biednej Afryce? 

 

Pozdrawiam rozsądnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dramatem naszego państwa jest to, że normalni ludzie idą do biznesu i zarabiają tam spokojnie dobre pieniądze. Do polityki idą przeważnie lewusy, którym robić się nie chce nie bardzo co potrafią robić, karierowicze, lub dorobkiewicze i kombinatorzy. Normalnych mądrych i uczciwych ludzi jest w polityce kilka procent. Ale ci pierwsi trzymają ich z tyłu i nie dają nic powiedzieć. Jak dla mnie żaden kandydat nie wart jest mojego głosu.

Jedno mandatowe okręgi to dobry pomysł, tylko lewusy się na to nie zgodzą. Bo zamiast nich do koryta. Do władzy dostaną się pracowici i przeciętni ludzie znani w swojej okolicy. Nawet gdyby wybory jedno mandatowe odbyły się w podobnym systemie jak teraz. Czyli partyjnym. Ni jak nie dało by się do koryta przemycić lewusów, którzy są wysoko w partyjnych strukturach.

Jeśli już pójdę głosować, zagłosuję na panią Ogórek. Bo skoro żaden kandydat nie ma dla mnie cech merytorycznych to ona chociaż najlepiej wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wow, to z powodu niskiej płacy mamy przeludnienie w przedsiębiorstwach? Ciekawych rzeczy się dowiaduje...

wow brawo długo nad tym myślałeś?

A powinniśmy mieś przeludnienie przedsiębiorstw jedno osobowych wtedy cały wypracowany zysk konsumowało by owe przedsiębiorstwo i dopiero żmudną pracą właściciel mógł by się wzbogacić. A teraz jest jak jest, nie dość że niska płaca, to jeszcze w kolejce do tej roboty trzeba stać. Więc co się dzieję z ogromną gotówką, może ktoś się obrzydliwie bogaci bo mu ustrój na to pozwala? A może bardzo często tym kimś jest obcokrajowiec w pojedynczej osobie lub korporacji? 

 

Taki niby bystrzacha z ciebie i często coś mądrego uda Ci się napisać, a tak prostej rzeczy nie potrafi rozkminić. Jak nie mówią o tym w telewizji bo nie jest to na rękę elicie to już pewno nie prawda. Aj ludzie otwórzcie oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Jestem za tym,aby politycy zarabiali najniższą państwową.(brak immunitetu,diety i innych dodatków). Powinni iść młodzi ludzie,którzy mają pojęcie i chęci aby wyrównać poziom życia do krajów zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

O wygląda bardzo dobrze i z bliska:)) i z daleka. Jam mam zasadę wolę stare byle jakie niż nowe nie sprawdzone. Szczeble władzy są już niemal okupowane rodzinnie.

 

Czyli co Cucumis sativus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja bym dał takiemu jednomandatowemu posłowi i 300 a i 500 tys zł wypłaty miesięcznie, aby było duże zainteresowanie, ale cały czas podsłuch telefonu i samochodu, GPS i wszystkie inne środki inwigilacji. Praca na wyłączność w sejmie. Posiedzenia co dziennie, zakaz spotkań po za pracą z kolegami posłami, Obowiązek comiesięcznego spotkania z mieszkańcami swojego regionu w celu wysłuchiwania postulatów które chciano by wprowadzić w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dramatem naszego państwa jest to, że normalni ludzie idą do biznesu i zarabiają tam spokojnie dobre pieniądze. Do polityki idą przeważnie lewusy, którym robić się nie chce nie bardzo co potrafią robić, karierowicze, lub dorobkiewicze i kombinatorzy. Normalnych mądrych i uczciwych ludzi jest w polityce kilka procent. Ale ci pierwsi trzymają ich z tyłu i nie dają nic powiedzieć. Jak dla mnie żaden kandydat nie wart jest mojego głosu.

Jedno mandatowe okręgi to dobry pomysł, tylko lewusy się na to nie zgodzą. Bo zamiast nich do koryta. Do władzy dostaną się pracowici i przeciętni ludzie znani w swojej okolicy. Nawet gdyby wybory jedno mandatowe odbyły się w podobnym systemie jak teraz. Czyli partyjnym. Ni jak nie dało by się do koryta przemycić lewusów, którzy są wysoko w partyjnych strukturach.

Jeśli już pójdę głosować, zagłosuję na panią Ogórek. Bo skoro żaden kandydat nie ma dla mnie cech merytorycznych to ona chociaż najlepiej wygląda.

A który biznes poza spółkami skarbu państwa jest spokojny? :D Mało to firm zdycha? Spokojnie to jest jak masz kolegów w rządzie co Cię prezesem zrobią i najwyżej zmienisz miejsce pracy jak firma zdechnie. Nie zazdroszczę przedsiębiorcom :) Co do reszty to się zgadzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

A ja bym dał takiemu jednomandatowemu posłowi i 300 a i 500 tys zł wypłaty miesięcznie, aby było duże zainteresowanie, ale cały czas podsłuch telefonu i samochodu, GPS i wszystkie inne środki inwigilacji. Praca na wyłączność w sejmie. Posiedzenia co dziennie, zakaz spotkań po za pracą z kolegami posłami, Obowiązek comiesięcznego spotkania z mieszkańcami swojego regionu w celu wysłuchiwania postulatów które chciano by wprowadzić w życie.

 

 

Powiem Ci że sam myślę o wystartowaniu w wyborach do sejmu, bo już mam niszczenia tego kraju dość. Najgorsze że aby zbierać głosy dla samego siebie jest to bardzo skomplikowane i pracochłonne, bo złodziejskich przywódców partii nie będę reprezentował,  ale czego się nie robi dla dzieci i świadomości że zrobiłem wszystko żeby było sprawiedliwiej. I może ta twoja inwigilacja nie była by taka zła bo kolejną rzeczą przemawiającą żeby sobie dać spokój z polityką to to że za chwile zostaniesz zgnojony i ośmieszony w tv aby stracić poparcie i zaufanie wyborców, albo się powiesisz. Bo część ludzi jest tępych i tylko ogląda telewizje i myśli że widzi prawdę a nie czują stronności przekazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3
Napisano (edytowany)

Siedzę dość blisko róznych partyjniaków i napiszę tylko tyle. PiS miał dobre założenia tylko osłabił się wewnętrznie , nazbierał różnej gawiedzi , słabnie na poptęgę a póki Kaczor będzie tam przewodniczącym to partia będzie podupadała z dnia na dzień. Dzisiejszy PiS to nie ten sam co kiedyś niestety , jadą tylko na bradziej na marce i nic więcej. PO wcale nie lepsza jednak nie uprawia tak agresywnej polityki jak Pisiory i tu tkwi problem oni wyslą młodych na śmieć w imię niewiadomych idei , nie służących nikomu ani gospodarce ani polityce europejskiej. 

 

Pisiory myślą że wieś jest tępa i pójdzie za nimi , reakcja wręcz odwrotna toną , potrzebna nam nowa partia , przekręty były , są i będą kto by nie rządził gdyż taki jest świat a małym ludkom pozostaje tylko frustracja i nic poza tym....

 

Przypomnijcie sobie jak rządził Kaczor ...... ekonomia to czysta matematyka wynik 2x2 =4 i choćby św. Piotr zasiadł na tronie nikt tego nie zmieni. Gospodarką i polityką rządzą ci którzy oddali władzę w 1989 roku , ich dzieci, wnuki zasiadają w radach nadzorczych, wielu spółek a władza to tylko marionetka. Popatrzcie na Hofmana jaki był zadufany w sobie ważny , nie odpowiadał na miłe dzień dobry i co ???

 

Wszyscy są tego warci i jak wybory to do babek, chłopów po głosy, po wyborach mali potrzebni przy urnach zostają zapomniani a ich problemom jak zawsze winni są ci którzy rządzili poprzednio.

 

Nie dajcie się ogłupić  większość tych przy korycie ma naród w d...pie , są to tzw. figuranci . mówią wam to co chcecie usłyszeć metody socjotechniczne są niebywałe i nie zrozumiałe dla przeciętnego Kowalskiego.

 

Wybór kto zostanie Prezydentem RP pozostawiam każdemu z was indywidualnie, luzie chcą zmian i liczą na lepsze ale nikt nie ma odwagi powiedzieć że idzie gorsze , na wschodzie wojna może potrwać wiele lat, Helga dogada się z Putinem jak zawsze patrzcie 1939 , a my co ? Gdzie mamy wysyłać świnie do islamistów ?? gdzie szukać nowych rynków zbytu w biednej Afryce? 

 

Pozdrawiam rozsądnych.

Masz rację, że w PiS-ie się trochę zmienia i to są zmiany na gorsze, Ale co do rządów PiS-u to mimo tego, że ministrami byli ludzie niekoniecznie do tego stworzeni, to przypomnij sobie tamtejszy wzrost rozwoju gospodarczego, niskie ceny paliw i nawozów. Uważam, że teraźniejsi ludzie z PO mają misję sprzedania całej Polski, bo rolników już dawno sprzedali więc ja nie zamierzam głosować na Komorowskiego, który nawet teraz w tej ciężkiej sytuacji dla Polskiego rolnictwa zamiast pomóc, schował się.

Edytowano przez Jakub5080

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy każdy piesze że nie ma ludzi do rządzenia że zawsze Ci sami, pytanie kto na nich głosuję jak w jakimś już temacie ktoś napisał aby popierać najmniejsze partie a zarazem nowych ludzi. Ale część społeczeństwa nie idzie do wyborów (twierdząc że co tam mój głos) zaś druga cześć idzie do wyborów i popiera lidera aby w podświadomości nie być przypadkiem tym przegranym.

 

Odnośnie płac, piastowałem przez jedną kadencję najniższy szczebel w samorządzie (SOŁTYS) i kilka razy mówiłem aby to co robimy było społeczne to tyle razy spotykałem się z krytyką ile razy o tym wspominałem na 24 osoby 2 głośno twierdziły że i tak mało dostajemy (pozostali po cichu też pewnie ich popierali), więc na każdym szczeblu są ludzie którym zależy na pieniądzach niezależnie czy chodzi o kilka złotych czy kilka tysięcy ale są też tacy którzy wszystkiego co robią nie przeliczają na pieniądze.. Na podstawie moich obserwacji to rada gminy powinna się składać maksymalnie z 4 osób a nie z 15.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No ok w biznesie lekko nie ma ale przynajmniej nie masz stracha, że cię ktoś wykosi bo za dobry jesteś. A głosować niestety dlatego nie ma na kogo. Ponieważ pan Kaczyński, Tusk, Pawlak czy Miller wykosili konkurencje. Z każdej partii wylatywał ten kto miał coś do powiedzenia i sobą coś reprezentował. A zostawali bierni, mierni ale wierni. Dlatego nie ma na kogo głosować i dlatego do polityki ludzie nie idą a do biznesu tak. Jest sporo dobrze prosperujących firm. Gdzie osoby zdolne pracują jako kadra menadzerska, lub nawet jako dobrzy pracownicy zarabiają dobre pieniądze.

W spółkach skarbu państwa też różowo nie jest bo jak nie zmiana władzy ludzi utrąca to koledzy z partii żadni posad pomogą. Przykład z mojej okolicy. Pewien pan nie został wójtem, wsadzili go na prezesa spółki skarbu państwa. Małej ale ponad 10 tys pensji było. Teraz jego kolega z tej samej partii nie dostał się do sejmiku wojewódzkiego a był nie udolnym starostą. Postanowił więc tego pierwszego z funkcji prezesa wywalić i sam wlazł na jego miejsce. A że był wyżej w partii, jak chciał tak zrobił. A że spółka jedzie na minusie i podatnik do niej dokłada to ludzie już tylko się śmieją bo co mają robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Oglądałem to wystąpienie Dudy i można powiedzieć, że gość robi robotę, Bronek może już się dygać debaty hehe...

Powiedział kilka rozsądnych zdań o rolnictwie, jakoś tak widać, że ma w sobie patriotycznego ducha, co mi osobiście odpowiada, mam nadzieję że wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Wszyscy nas zawiedli i zawodzą, więc trzeba dać szanse nowym.Niema na kogo głosować tylko obiecanki cacanki jak w piosence Antosia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkigrzes    73

Oglądałem to wystąpienie Dudy i można powiedzieć, że gość robi robotę, Bronek może już się dygać debaty hehe...

Powiedział kilka rozsądnych zdań o rolnictwie, jakoś tak widać, że ma w sobie patriotycznego ducha, co mi osobiście odpowiada, mam nadzieję że wygra.

Wierzysz w bajki o tych obietnicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Największą wadą Dudy jest Kaczyński Macierewicz i kilku innych stojących z tyłu. Sam człowiek wygląda i mówi nie najgorzej. A że przed wyborami obiecują wszyscy. Nie ma co się dziwić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik32    2

Największą wadą Dudy jest Kaczyński Macierewicz i kilku innych stojących z tyłu. Sam człowiek wygląda i mówi nie najgorzej.

Prawda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj