nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

jacus    3007

mysmy juz dawno unie wybrali w referendum[nie wiem czy glosowalas  w  tym referendum, bo ja tak] i chcac czy nie chcac musimy sie jej podporzadkowac, wiec pole manewru nie jest duze-mozemy dyskutowa o liczbie uchodcow czy 10 czy 100 tysiecy bo i tak nas to nie minie, czesc na pewno nas szybko opusci ale reszta zostanie i to bedzie pierwszy test z naszej europejskosci. ja juz na poczatku lat 90 mialem w austrii do czynienia z turkami i bosniakami i nic zlego w nich nie widzialem,razem pracowalismy i byli w porzadku, wolalem ich nawet niz rodakow..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

cienkie bolki - dudy i szydlo nie przebija, nie maja krakowskiej fantazji jak oni,, a tak w temacie co z obietnicami dudy-szlyszal ktos,cos, czy juz umarly smiercia polityczna i zostaly tylko po nich bidne i naiwne sieroty  :P  :P  :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

@hubertuss ale żebyś dał się wymanewrować z tym bankersem Rychem Petru słynnym z tego że jest podobny do Gruchy z filmu "Chłopaki nie płaczą", prawą ręką Balcerowicza oraz nieformalnym doradcą Donalda Tuska jak podaje nam portal WikiLeaks.

A jeśli chodzi o Eurokołchoz to Polska wcale nic nie musi i tu przykład pokazują nam państwa z grupy Wyszechradzkiej a w szczególności Viktor Orban, że jednak można grać na nosie całej UE.

 

comment_tcts7Xa9xf6ftLPLBNW6unFgowDIU9BH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Orban pogrywa to racja, ale razem z VAT-em najwyższym w UE i lizaniem tyłka Putinowi. A jak się zaczęli uchodźcy pchać, to szybko sobie o członkostwie przypomniał. Ale racją, sukcesu gospodarczego nie można mu odmówić. Choć PKB mamy większy, więc nie wiem skąd te głosy o "cudzie" gospodarczym.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

"Polska w sojuszach "od morza do morza"? Duda chce wskrzesić idee Piłsudskiego, planuje nowy blok państw

– Wiemy świet­nie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bał­ty­ckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę! – mówił w 2008 roku Kaczyński. Obecny kryzys ukraiński dowodzi, że przed sześciu laty Lech Kaczyński nie rzucał słów na wiatr. Podobnie zresztą Piłsudski, który przed śmiercią (w 1935 roku) mówił, że Polskę czeka jeszcze... maksymalnie 5 lat pokoju."

http://natemat.pl/123903,pilsudski-kaczynski-i-duda-co-ich-laczy-stosunek-do-rosji

 

"Duda za granicą znowu krytycznie o Polsce: „Rozwój jest głównie w statystykach"........przyznał, że obecnie nie zachęcałby Polaków do powrotu do kraju."

http://polska.newsweek.pl/andrzej-duda-z-wizyta-w-wielkiej-brytanii-duda-krytycznie-o-polsce,artykuly,370517,1.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

Według raportu Global Financial Integrity nasz kraj znalazł się w gronie 20 państw świata, z których w latach 2002-2011 "wyeksportowano" w nielegalny sposób najwięcej kapitału. Rozkład drenażu w poszczególnych latach:
2002: 1,11 mld USD
2003: 1,96 mld USD
2004: 0,42 mld USD
2005: 0,78 mld USD
2006: 0
2007: 3,3 mld USD
2008: 12,2 mld USD
2009: 10 mld USD
2010: 10,5 mld USD
2011: 9,1 mld USD

2012: 4,3 mld USD

 

później mówią, że pieniędzy nie ma,

co to się stało, w 2007, że nagle tyle miliardów zaczęło uciekać??? podobno jakaś okropna IV RP się skończyła? by żyło się lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Nie, koniec IV RP to nie był powód, zaczęło się to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_finansowy_od_2007, widać masz słabą pamięć albo celowo ten fakt pominąłeś.. Biedne gospodarki, a do takich się zalicza nasza, bazują na obcym kapitale, bo swojego po prostu nie miały. W momencie krachu gospodarczego inwestorzy zagraniczni zaczynają swój kapitał wycofywać w obcych rynków, a te obce rynki odczuwają to jako "ucieczkę kapitału". I nie ma w tym żadnej teorii spiskowej, choć wiem że bardzo byś chciał. Tak działa ekonomia w pojęciu globalnym, też mi się to nie podoba, ale jesteśmy wciąż za biedni żeby mieć na to jakiś większy wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

11737996_1603767696572624_84663715899557

Kaszlak masz racje,. Jesteśmy "biedni żeby mieć na to jakiś większy wpływ"....biedni umysłowo,zbyt prości i ufni, żeby znać się....na tym 'jak się robi politykę'.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

A co nas może "ubogacić" umysłowo? Kolejna encyklika czy statut PZPR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Według mnie drodzy przedmówcy, trzeba czasu. Jesteśmy wolni dopiero 25 lat, wielu z nas  o tym zapomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Orban pogrywa to racja, ale razem z VAT-em najwyższym w UE i lizaniem tyłka Putinowi. A jak się zaczęli uchodźcy pchać, to szybko sobie o członkostwie przypomniał. Ale racją, sukcesu gospodarczego nie można mu odmówić. Choć PKB mamy większy, więc nie wiem skąd te głosy o "cudzie" gospodarczym.

 

właśnie twoje wzory do naśladowania; Niemcy, Holandia i Francja wylizały rowa Putinowi podpisując porozumienie ws. Nord Strem2 . Pytam gdzie ta solidarność europejska? - na którą co chwilę powołujesz sie, gdzie sztandarowy projekt unii energetycznej lansowany przez Tuska? http://polskieradio.pl/42/3168/Artykul/1499532,Nord-Stream-2-powstanie-Jest-porozumienie-Gazpromu-z-zachodnimi-koncernami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Myślisz się, one rowa nie wylizaly, w przeciwieństwie do Węgier, bo ich na to stać. Putin bez pieniędzy Zachodu jest nikim. Tylko Orban próbuje grać jak te kraje, zapominając że jest post demoludem. Solidarności w EU nie ma, podaj choć jeden mój wpis w którym o niej pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Tu piszesz .agrofoto.pl/forum/topic/68172-cała-prawda-o-naszym-członkostwie-w-ue/page-18 

jak to jest?, że w sprawach ważnych dla unii musimy być solidarni i przyjąć część uchodźców, a w sprawach ważnych dla nas jak np.bezpieczeństwo gazowe unia ma to gdzieś i liczy się tylko biznes.

Bardzo ciekawe tłumaczenie - jak bogaty liże - to nie liże bo jest bogaty, natomiast jak biedniejszy liźnie - to zdyskredytować za lizanie. A może jak ten biedniejszy byłby pierwszy to dla tych bogatych mogłoby zabraknąć miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

kaszlak mylisz, mam nadzieję, że z niewiedzy, a nie celowo, nielegalne lub naciągane wyprowadzanie pieniędzy z odpływem kapitału czyli wyprzedażą akcji, waluty

wielu polityków zamiast garniturów powinno nosić pasiaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Masz rację, ale wolalbym żeby Jarek Nadety czy Antoni Nawiedzony nosili kaftany bezpieczeństwa.

Tu piszesz .agrofoto.pl/forum/topic/68172-cała-prawda-o-naszym-członkostwie-w-ue/page-18 

jak to jest?, że w sprawach ważnych dla unii musimy być solidarni i przyjąć część uchodźców, a w sprawach ważnych dla nas jak np.bezpieczeństwo gazowe unia ma to gdzieś i liczy się tylko biznes.

Bardzo ciekawe tłumaczenie - jak bogaty liże - to nie liże bo jest bogaty, natomiast jak biedniejszy liźnie - to zdyskredytować za lizanie. A może jak ten biedniejszy byłby pierwszy to dla tych bogatych mogłoby zabraknąć miejsca?

Napisałem że jesteśmy do tego zobowiązani, a to coś innego niż solidarność. Bogate kraje UE też nie pchają w nas pieniędzy z dobroci. Różnica pomiędzy bogatym a biednym taka, że bogaty w tym układzie występuje w roli partnera a nie wasala. No chyba nie porównasz Węgier do Niemiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

nie wiem co przywozisz z tej Holandii ale lepiej zmień dilera bo bredzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Napisałem że jesteśmy do tego zobowiązani, a to coś innego niż solidarność. 

   o jakim zobowiązaniu bredzisz ?


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045
Andrzej Duda przedstawił projekt zmian w systemie emerytalnym

- Zawarłem umowę ze społeczeństwem, że złożę projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Dziś jest ten dzień, gdy inicjatywę ustawodawczą składam - powiedział prezydent, odnosząc się do obietnic wyborczych złożonych w kampanii. Jeśli obecna koalicja rządząca odrzuci projekt, zostanie on złożony ponownie po wyborach parlamentarnych. 

 

Przedstawiając ustawę dot. reformy emerytalnej, prezydent zapowiedział, że każda osoba, która będzie chciała pracować dłużej, otrzyma taką możliwość: - Ta ustawa przywraca wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ona daje prawo do emerytury. To znaczy, że jeśli ktoś osiągnie wiek emerytalny, ma prawo zacząć pobierać emeryturę, ale może też, jeżeli ma taką wolę, jeżeli czuje w sobie siłę, jeżeli ma takie możliwości, pracować dalej. Po to, by mieć wyższą emeryturę, po to, żeby się realizować zawodowo. Jeżeli będzie miał inne plany, będzie miał taką możliwość - tłumaczył.

 

- Jest jeszcze jeden ważny element: Wreszcie nadszedł czas na to, aby ludzie wybrani w wyborach realizowali swoje zobowiązania. To, mam nadzieję, początek zmian Rzeczypospolitej, że ten, kto został wybrany, realizuje swoje zobowiązania. Chciałbym, żeby to się stało regułą na przyszłość - powiedział prezydent.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Z czego ten chwalebny przedruk ?? W każdym razie Pan Prezydent troszkę więcej obiecał ...

 

nie wiem co przywozisz z tej Holandii ale lepiej zmień dilera bo bredzisz

Ty zmień lekarza. Nara.

 

   o jakim zobowiązaniu bredzisz ?

Tobie też nara.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za to PO nie tyle obiecało a dużo więcej ukradło. Kaszlak tobie też pa pa. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

No to złóż wniosek do prokuratury, skoro ktoś coś ukradł. Do Ciebie się to nie tyczyło, ale nikogo nie zmuszam do rozmowy ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj