nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertuss    4652

Jeśli już będzie to referendum z wyborami. To powinni tez dopisać pytania Palikota w sprawie funduszu kościelnego i religii w szkołach. Skoro Polska jest w 90 % krajem katolickim nie ma się czego bać. Niech ludzie się wypowiedzą. Poza tym niech będzie sprawiedliwie a nie tylko pytania jednej partii. Ale myślę,że Senat i tak nie dopuści do referendum z wyborami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytania o fundusz kościelny jak najbardziej powinny być, ponieważ rozpasanie biskupów jest ogromne, pora ukrócić ten proceder, ale z drugiej stroy jak zrobić z innymi religiami ktore mają mniejsze znaczenie a utrzymują się z tego. Co do rferendum, hm kiedy rodzice zebrali podpisy pan komorowski miał gdzieś aby zwołać feferendum, dopiero jak się zaczeła mu d*pa palić zrobił taki gest, z kolejii Duda też ma prawo do włąsnego widzimisię, a referendum z wyborami jest ekonomiczniejsze niż osobno. W każdym razie co teraz nie zrobi Borusewicz i tak będzie to przysłowiowy kop w d*pę dla platformy, bo i z tej strony, źle jak odwoła a jak się zgodzi też źle. Na razie prezydent platforma 1-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli już będzie to referendum z wyborami. To powinni tez dopisać pytania Palikota w sprawie funduszu kościelnego i religii w szkołach. Skoro Polska jest w 90 % krajem katolickim nie ma się czego bać. Niech ludzie się wypowiedzą. Poza tym niech będzie sprawiedliwie a nie tylko pytania jednej partii. Ale myślę,że Senat i tak nie dopuści do referendum z wyborami.

 

Też tak uważam dołożył bym jeszcze lekcje WF i plastyki ile szkół wiejskich mogło by funkcjonować gdyby pieniądze zaoszczędzone z tych lekcji przeznaczyć na ich działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Pytania o fundusz kościelny jak najbardziej powinny być, ponieważ rozpasanie biskupów jest ogromne, pora ukrócić ten proceder, ale z drugiej stroy jak zrobić z innymi religiami ktore mają mniejsze znaczenie a utrzymują się z tego. Co do rferendum, hm kiedy rodzice zebrali podpisy pan komorowski miał gdzieś aby zwołać feferendum, dopiero jak się zaczeła mu d*pa palić zrobił taki gest, z kolejii Duda też ma prawo do włąsnego widzimisię, a referendum z wyborami jest ekonomiczniejsze niż osobno. W każdym razie co teraz nie zrobi Borusewicz i tak będzie to przysłowiowy kop w d*pę dla platformy, bo i z tej strony, źle jak odwoła a jak się zgodzi też źle. Na razie prezydent platforma 1-0

Pan Prezydent ma oczywiście prawo do widzimisię w postaci referendum. Zspominasz chyba tylko o tym, że przez to glowa naszego psństwa poddaje pod ewentualność rzeczy, które miały być pewne za jego urzędowania, a które to pomogły mu wygrać wybory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Ja na pewno wywaliłbym ze szkół religie,plastykę i muzykę ale W-F bym zostawił bo każdy powinien mieć warunki żeby sobie poćwiczyć w dobrych warunkach.

A religie i plastyke można sobie bez problemu zrobić w domu a muzyka w szkole to totalna porażka więc jak ktoś to lubi to i tak nie będzie miał straty.

Od razu zrobiłyby się oszczędnośći i ile wolnego miałyby dzieciaki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Pytania w referndum są bez sensu,bo nie dotyczą ogółu społeczeństwa.
Co emerytów obchodzi podniesienie bądź obniżenie wieku emerytalnego?
Co emerytów obchodzi czy dzieci pójdą do szkoły w wieku 6 lat?
Co rodziców dzieci chodzących do szkoły obchodzi czy następne pójdą w wieku 6lat?
Co mnie obchodzi czy lasy mają byc państwowe, skoro są państwowe i mają takie pozostać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Fundusz Kościelny to płacenie za duchownych składek ZUS w zamian za odebrane kościołowi majątki po 2 Wojnie Światowej. Sęk w tym, że przez prawie 50 lat wartość tych składek pochłonęła wielką część wartości tych odebranych majątków. A po drugie ostatnimi czasy Kościół odebrał z powrotem wiele tych nieruchomości. Należało by uczciwie policzyć. Ile odebrali, ile pochłonęły dotychczasowe składki ZUS. I uczciwie rozliczyć się z Państwem Polskim. Do religii w szkołach nie mam pretensji niech sobie będzie. Ale katechetów w ramach swojej działalności powinien opłacać Kościół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Pan Prezydent ma oczywiście prawo do widzimisię w postaci referendum. Zspominasz chyba tylko o tym, że przez to glowa naszego psństwa poddaje pod ewentualność rzeczy, które miały być pewne za jego urzędowania, a które to pomogły mu wygrać wybory...

 

dokładnie, skoro on zapowiadał to w swoim programie i naród go wybrał gdyż obiecał to wprowadzić będąc prezydentem to jaki sens ma w tej chwili pytać się tego narodu czy chce aby zrealizował to co obiecał? To jest takie ogłupianie ludzie i dodatkowe podkopywanie aktualnego rządu, który jak wiadomo ma całkiem odmienne zdanie i tak jak kolega napisał ewentualne umywanie rąk.  W sumie to takie cwane dwulicowe zagranie bo co by teraz rząd nie zrobił do będzie źle, a Duda wyjdzie na dobrego ojca narodu i jest to tylko przygotowanie gruntu dla Pisu przed wyborami nic więcej.

 

@mirro, jestem tego samego zdania i też wielu konstytucjonalistów ma wątpliwości czy jest to w ogóle zgodne z konstytucją. Bo tak jak napisałeś referendum dotyczy najważniejszych fundamentalnych spraw państwa i narodu, a nie wybranych grup społecznych. Ale przecież wiadomo, że tu nie o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

No ale Pan Prezydent jest apolityczny, do żadnej partii już nie należy i szanuje zdanie wszystkich rodaków, zwłaszcza rolników. W końcu tytuł tego tematu już to sugeruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sens pytania narodu o obniżenie wieku emerytalnego jest banalnie prosty. PIS wie dobrze, że emerytów będzie coraz więcej a kasy w ZUS coraz mniej. Przez starzenie się społeczeństwa. Duda obiecał fakt. Ale jak by kiedyś doszło do braku kasy w ZUS i system się załamał. To powie przecież naród w referendum chciał. Doraźny interes wyborczy to drugi argument dla PIS by zrobić referendum z wyborami. A z drugiej strony PO zaczyna płacić rachunki za kłamstwa, obiboctwo i afery. Sami chcieli sami mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

skoro Duda wygrał bo obiecał to i tamto ,to po co ta farsa z tym referendum ? czyżby zapomniał co obiecywał ? 

paranoja i cyrk w wydaniu PIS-u , ale czego tu się spodziewać ?

liczą chyba na brak  frekwencji żeby się wymigać z tych łgarstw ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja na pewno wywaliłbym ze szkół religie,plastykę i muzykę ale W-F bym zostawił bo każdy powinien mieć warunki żeby sobie poćwiczyć w dobrych warunkach.

A religie i plastyke można sobie bez problemu zrobić w domu a muzyka w szkole to totalna porażka więc jak ktoś to lubi to i tak nie będzie miał straty.

Od razu zrobiłyby się oszczędnośći i ile wolnego miałyby dzieciaki.

 

A ja W-F bym wyrzucił.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

kurcze nawet "swiety mikolaj" bankrutuje, akurat tego przebieranca mi nie zal, niedawno portoryko zbankrutowalo. kolejka niebezpieczne zbliza sie do nas :lol:  :lol:  :lol: .

w 2020 zus zbankrutuje a ci madrzy politycy chca obnizac wiek emerytalny gdy konieczne bedzie niedlugo jego podnoszenie, w usa juz planuje sie podniesieni do 70 bo 67 juz jest,

 

prawdziwy maz stanu potrafi powiedziec wprost- jestescie idiotami a to co robicie jest bezdenne glupie-niestety duda nim nie jest i nie bedzie, jesli nie zablokowal bezsensownego referendum i chce jeszcze jednego to znaczy ze  nie nadaje sie na prezydenta i nie ma jaj.

 

hubertuss kosciol katolicki[i nie tylko] odebral z naddatkiem wszystko co stracil, aktualnie posiada 140 tys ha ziemi-zadna inna zagraniczna firma nawet czesci tego nie ma.do tego rozliczne nieruchomosci w tym polowe starego krakowa.kazda diecezja ma fundusz alimentacyjny :D  :D  u mnie w okolicy kazda plebania wyglada jak palac a proboszcz petentow na pokoje nie puszcza jak dawny,tylko w kancelarii przyjmuje.

sprawdzilem dokladnie sprawe komunii-mialem stare informacje, przepisy niedawno sie zmienily i mozna pod pewnymi warunkami 2 razy przyjac-co to zmienia, nic-jak to u nas mowia modli sie pod figura a diabla ma za skora.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2045

 

bo co by teraz rząd nie zrobił do będzie źle

 

 

kto referendum wojuje od referendum ginie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

A ja W-F bym wyrzucił.

ta i zamiast w-f dołożyc kilka godzin informatyki, niech dzieci se pograją jeszcze w szkole :D . Niebawem wszystkie dzieci będą miały krzywe kręgosłupy,zero kondycji ale będą miały tysięczny level w czymśtam. Jal chodziłem do szkoły był taki przedmiot "technika" i wydaje mi się,że był to bardzo ciekawy przedmiot ale informatyka wygrała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Powinna być i plastyka i wf i muzyka. To wszystko wbrew pozorom jest potrzebne. Najbardziej chyba wf zwłaszcza dla dzieci z miasta. Na wsi też coraz mniej dzieci pracuje w gospodarstwie. A rozwój fizyczny to podstawa. Co do samej religii to jest to w ramach działalności Kościoła. I to Kościół powinien finansować jej lekcje. Dla mnie nie przeszkadza jeśli będą w szkołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

kto referendum wojuje od referendum ginie :)

Dobrze to ująłeś, tylko że drugie referendum zaproponowane przez Pana Prezydenta, jeśli nawet przejdzie w senacie, nie ma szans być wiążące. Kolega @mirro mądrze napisał:

 

Pytania w referndum są bez sensu,bo nie dotyczą ogółu społeczeństwa.

Co emerytów obchodzi podniesienie bądź obniżenie wieku emerytalnego?

Co emerytów obchodzi czy dzieci pójdą do szkoły w wieku 6 lat?

Co rodziców dzieci chodzących do szkoły obchodzi czy następne pójdą w wieku 6lat?

Co mnie obchodzi czy lasy mają byc państwowe, skoro są państwowe i mają takie pozostać.

Z tego jasno wychodzi, że spora część społeczeństwa nie pójdzie głosować. Jeśli uwzględnimy ogólny odsetek polskich obywateli biorących czynny udział w życiu politycznym kraju, jest duże prawdopodobieństwo że frekwencja będzie za mała, aby referendum było ważne. Ale PiS wraz z "apolitycznym" Prezydentem Dudą będzie miał ręce czyste, no bo chcieli tych fundamentalnych zmian obiecanych w kampanii, ale społeczeństwo okazało się znowu niedojrzałe demokratycznie i nie poszło do urn.

A tu komentarz naszych "odwiecznych wrogów", do których obecnie najwięcej towarów eksportujemy: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18609926,niemiecki-dziennik-krytykuje-dude-miesza-sie-do-walki-wyborczej.html?lokale=local#BoxNewsImg

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe dlaczego Po wraz z psl chciało sprywatyzować lasy i to bardzo po cichu i jak by nie opozycja zrobili by to. Na rumuni tak już jest to austryiacy wycinają co popadnie, mówicie takie pytanie nie potrzebne bo lasy powinny być nie naruszalne a jednak liberałkowie chcieli je wykończyć, jak społeczeństwo się wypowie że mają być państwowe nikt ich nie ruszy w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dowody, że PO chciało lasy sprzedać. Ale nie jakaś notatka z 2009 roku tylko faktycznie podjęte kroki w celu sprzedaży tych lasów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

To są te dowody: https://pl.wikipedia.org/wiki/Populizm .

Jednym z zawartych w definicji mitów jest mit społeczny PiS-u o sprzedaży Lasów Państwowych przez PO. A stereotyp to złe PO co Polskę sprzedaje Niemcom, bo stoją za tą partią media niemieckie i żydowskie.

Ale przyznam za rację, że z tym Lasami to jedyny sensowny postulat w proponowanym przez Pana Prezydenta referendum, choć nie wiem po co to ruszać, skoro konstytucja zapewnia ich nietykalność.

Za definicją:

 

Konstytucja i ustawa o referendum ogólnokrajowym wyróżniają trzy rodzaje referendum ogólnokrajowego:

  • referendum w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa,
  • referendum w sprawie wyrażenia zgody na ratyfikacje umowy międzynarodowej, na podstawie której RP przekazuje organizacji narodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach,
  • referendum w sprawie przyjęcia ustawy zmieniającej Konstytucję RP.

Sprawy o szczególnym znaczeniu dla państwa muszą dotyczyć ogółu obywateli. Z tej definicji wynika jeszcze jeden fakt, Pan Prezydent ma zamiar zmienić konstytucję III RP, zapomniał jednak poinformować obywateli, że to Oni mają decydujący głos w tej sprawie. Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że bezpartyjność i niezależność Prezydenta Dudy jest iluzoryczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

zgadnijcie gdzie polacy wyjechali milionami-do krajow w ktorych lasy sa panstwowe czy prywatne ????? chyba kazdy domysli sie odpowiedzi :P  :P  :P .

u mnie taki bogo-ojczyzniany biznesmen na hurtowni, w ktorej handluje tonami chinskiego badziewia, a potem smieci pali za budynkiem, a papieru mu na paragony brakuje, na moje pytanie po co zbiera podpisy przeciw prywatyzacji lasu odpowiedzial szczerze[znamy sie lata]-bo z prywatnego trudniej bedzie drzewo krasc.. :D .

 

nie wiem czy wiecie ze nadlesniczy zarabia tyle co premier a lesniczy tyle co minister, na budowe drog lesnych w ostatnich latach wydano 2 mld zlotych. w lasach panstwowych pieniadze sa marnotrawione na potege jak w kazdym panstwowym przedsiebiorstwie, 

lasy moga spokojnie byc prywatne przy zapewnieniu rozsadnych planow urzadzenia i wycinki, wolnego wstepu dla mieszkancow, prawa zbierania runa lesnego.w wielu krajach nikt nieuprawniony nie moze do lasu wejsc-to juz przesada w prawie wlasnosci. u nas lasow jest bardzo malo okolo 5%powierzchni, tym bardziej widac patologie w tym temacie, od czasow jak jeszcze koniami z ojcem drzewa wyciagalem niewiele sie zmienilo.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj