nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Alamo    1514

Stalowe rządy PiS, odrodzenie lewicy.Ku zmartwieniu wielu ludzi i radości pewnej ich części, PiS będzie miał się w 2017 roku dobrze. Na pewno nie dojdzie do obalenia rządu. Opozycja osłabnie, KOD będzie miał mniejsze poparcie i chcąc się ratować, spróbuje przekształcić się z ruchu demokratycznego w coś w rodzaju partii politycznej. Dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej przewiduję mierne poparcie. Bardzo uaktywni się SLD, powróci Aleksander Kwaśniewski i wyjdzie z pewnymi propozycjami. Będzie chciał stworzyć środek między PO czy partią Ryszarda Petru a PiS-em. Jednak PiS wygra następne wybory, choć będzie rządził w koalicji. Rząd zachowa swój sztywny elektorat, w dużej mierze kupiony przez 500+. 2017 rok będzie czasem stalowych rządów PIS-u.

 

Oto co przewiduje Jackowski. Bardzo dobrze,nie cofać się ani o metr,jak pod Moskwą i Stalingradem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Azoty potaniały ze znacznym opóźnieniem i nie ze względu na niskie ceny paliw a ze względu na konkurencję jaką im zrobił agrolok wschodnią saletrą.

Więc sobie poszukaj w necie jak to działa aby nie żyć w nieświadomości.

 

http://www.money.pl/u/data_window/?smb=oil.z  popatrz na ceny ropy w czasie, oraz na reguły zmian cen gazu w zależności od zmian cen ropy   http://www.cire.pl/pliki/2/mechanizm_cen_gazu.pdf.   Dodaj do tego czas na wyprzedanie drogo wyprodukowanych zapasów i pewnie sie zgodzi i nie bedziesz żył w nieswiadomości. ;)  

Mareczek , dobrze ze jesteś bo myslałem że jakieś załamanie przechodzisz :P

W rzeczy samej, na początku podchwyciłem tenat bez sprawdzenia ale dosyć szybko to zweryfikowałem. Nie mogłem jednak odmówić sobie uciechy czytania głosów obrony takiego postepowania. Jeśli cofniesz się ze 3 strony to zobaczysz że coby PAD nie zrobił bedzie mu wybaczone zawsze. Bazkrytycznie, bezrefleksyjnie , bezmyslnie.

 Zwolennicy dobrej zmiany! Podziekujcie @look19 bo dalej byście bronili słuszności zakupu Toyki :blink:

@Alamo - dzieki za słowo na sobotę :D

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie : Czy dorosły facet uprawiający sex z 13 letnim dzieckiem powinien  być za ten czyn ukarany czy nie  ?

Może i powinien

Znaczenie słowa ,, może " - «partykuła nadająca wypowiedzi odcień przypuszczenia, wahania, osłabienia kategoryczności.

                                          -  «partykuła używana wówczas, gdy mówiący nie chce udzielić jednoznacznej odpowiedzi.


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman -   jestem  byłem  i  będę   tylko że  nie komentowałem bo zrobiłem  sobie  przerwę  Świąteczną.   Kto  to  jest  ten  PAD ???? bo nie wiem.      Moim zdaniem  to każdy  Nowy  Prezydent  powinien dostawać  Nową  flotę  samochodów  tak jak to jest w USA  a nie starymi  rzęchami jeździć.  Tak samo jak  powinni  kupić  jakieś  porządne  Samoloty. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Proszę bardzo http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-krajowe/art,90,pad-w-kwidzynie-nie-zapominam-o-swoich-zobowiazaniach.html

Jako socjalista widzę że rozrzutny jesteś jeśli chodzi o kasę podatników którą trzeba koryto wypwłnić. Może i samoloty co kadencję wymieniać?Nowe pałace budować by nie musieli meszkać po sobie? 

Ja nadal popieram zdanie JKM który mówił że trzba zlikwidować koryto a niie wymieniać świnie przy nim. W przeciwnym razie będą właśnie wymieniać auta co kadencję


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6372

 

Ustawa deubekizacyjna uchwalona a w niej takie kwiatki

Policjanci żyli w kraju nietotalitarnym od 1 sierpnia 1990 

Cytat:

Art. 13b. 1. Za służbę na rzecz totalitarnego państwa uznaje się służbę od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. w niżej wymienionych cywilnych i wojskowych instytucjach i formacjach:

Żołnierze jeszcze cały sierpień represjonowali.

Cytat:

Art. 13b. 1. Za służbę na rzecz totalitarnego państwa uznaje się służbę od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 sierpnia 1990 r. w niżej wymienionych wojskowych instytucjach i formacjach – jednostkach organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej i ich poprzedniczkach:

 

To co było w sierpniu 1990 ?Podziemne państwo totalitarne?Ustawa "policyjna"określa państwo totalitarne do 31 lipca, ustawa wojskowa do 31 sierpnia 1990

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Proste pytanie: czy uprawiasz( nie chodzi o ogródek przydomowy) jakiekolwiek warzywa lub owoce do sprzedaży w ilościach hurtowych( min. 25ton)?

 

Nie, nie uprawiam ale miałem styczność z setkami ton w tym roku i w poprzednim. Jeśli rolnikom żyje się gorzej to pośrednicy was dymają, a pośrednicy to bardzo często więksi rolnicy których było stać na budowę większych przechowali z linią produkcyjną lub grupy producenckie. A to wszystko co powyżej bardzo często członkowie PSL, lub SLD. Więc eksport wzrósł i to jest naoczny fakt, więc na podstawie tego mam prawo przypuszczać że rolnikom (badylarzom) się poprawiły warunki.

 

Jesli tak strasznie doiły azoty to czemu nie sprowadzano azotu z terenu UE gdzie zapewne był tańszy, tak jak Polish agro w tym roku?

Przecież sprowadzono z zagranicy tańszą saletrę gruzińską więc o co ci chodzi?

Nie ma czegos takiego jak Agrolog i już ten fakt obrazuje twoja orientację w temacie. 

Jesli twierdzisz że na rynku warzyw i owoców nie jest źle to wystawiasz sobie takie samo świadectwo jak podczas o pisaniu o Agrologu którego nie potrafisz nawet poprawnie napisać. Moze troche malinek wyjechało z Lubelszczyzny ale to jest margines marginesu spośród tego co jest w kraju. Z ciekawosci - co sie uprawia z warzyw czy owoców w okolicach Chełma bo moim zdaniem nic.

Przechodzisz samego siebie stwierdzeniem że błąd w pisowni nazwy mało ważnej firmy obrazuje moją orientację na temat gruzińskiej saletry. Ten błąd może obrazować moją orientację w temacie agrologu, a nie cenach nawozów azotowych o których wydaje mi się rozmawiamy. Jeśli nie ma się argumentów do merytorycznej rozmowy używa się kociego ogona, raz w lewo raz w prawo.

Co do wyłudzania to oczywiscie są bardzo medialne wielkie przekrety na wielkie kwoty. Moim zdaniem jak ktoś prowadzi proceder na dużą skalę to najgorsze co może go spotkać to chwilowe zamknięcie biznesu. Jak był ciapa to może pójdzie do paki ale pewnie bedzie tam kiblował jak Siara w killerze :P .

Te przekręty które przytoczyłem raczej medialne nie były, w sumie nie oglądam TV ale raczej nie słyszałem o tym od nikogo. Ja to widziałem na własne oczy, często piszę ogólnikowo i podaję przykłady. To akurat są autentycznie naoczne sytuacje.

Moim zdaniem jak ktoś prowadzi proceder na dużą skalę to najgorsze co może go spotkać to chwilowe zamknięcie biznesu. Jak był ciapa to może pójdzie do paki ale pewnie bedzie tam kiblował jak Siara w killerze :P .

Może też go spotkać załamanie nerwowe a w konsekwencji stryczek, może go też spotkać utrata całkowitego majątku. US się nie patyczkuje i kilka mln. do końca miesiąca to nie jest hop siup nawet dla takich kozaków jak B3Agro. Blokada kont, w związku z tym utrata płynności finansowej, brak terminowości w spłatach zobowiązań dla banków oraz kontrahentów dostarczających towar, wygaszenie produkcji/handlu banki przysyłają kolejnych komorników po hipoteki, US przysyła kolejne wezwania do zapłaty, masz coraz więcej siwych włosów, zostajesz bankrutem.

Jeśli będziesz dorosły i będziesz wyjeżdżał po za miasto powiatowe, czyli dorosłym obytym człowiekiem zrozumiesz o czym piszę i że problemy z dzieciństwa oraz młodości (typu rozbite auto taty, wpadka z policją i nielegalnym przedmiotem) to mrzonki.

Nieco łatwiej wytłumacze ci do czego prowadzi proceder "faktury nie piszemy". Bliski ci zapewne temat Radia Maryja pokazuje czym jest efekt skali. Jak każda babka da parę złoty miesięcznie lub ew. jakieś cegiełki na ratowanie stoczni to zbieraja sie sumy wystarczajace na małe imperium. Gdyby co drugi nasz rodak uniknął zapłacenia 20Pln Vat na miesiąc  to już masz ok 5mld Pln/rok Masa moich sąsiadów paląc fajki zza granicy unika ok 6 Pln podatków/ opakowaniu więc przy "spalaniu" 1op/dzień uszczuplają nasz socjalistyczny budzet o ok 180 Pln/mc = ok.2200PLn/rok.Tylko na fajkach zaznaczam. 1000 takich sąsiadów generuje 2,2mln przewału na VAT i akcyzie rocznie. Gdyby złapano jednego przedsiębiorce który oszukał Skarb Państwa na ww. kwote to byłyby kamery i prasa bo to bardzo medialny sukces naszych służb. Niby kwotowo to samo ale dla ciemnoty przedsiebiorca byłby gangsterem a ci co pala nieopłacone fajki są nieszkodliwi bo "tak sie robi"

Mylisz się, oni nie są nieszkodliwi tylko korzyści ze złapania ich będą mniejsze niż poniesione nakłady na całą akcję. Dlatego medialnie łapie się jednego przestępce który przemyca paręnaście tysięcy paczek do PL i w ten sposób zapobiega temu aby 1000 sąsiadów wygenerowało 2,2 mln przewału na VAT.

A wszystkie ,faktury nie piszemy,, są systematycznie kontrolowane i sprawdzane, podczas takiej kontroli większość,,faktury nie piszemy,, jest ujawniane. Z tym że takich kontroli jest bardzo mało względem ilości przedsiębiorców bo są nie opłacalne. Skala duża ale wałki tak rozdrobnione, małe że rozpracowanie ich z osobna jest nie warte świeczki.

Rzad i propaganda Populizmu i Socjalizmu nie może niestety powiedzieć że masa Vat i innnych podatków ucieka właśnie na drobnicy i jest nie do wyegzekwowania. Na potrzeby ciemnoty należy zło spersonifikować i precyzyjnie wskazać (markety, Tusk, KOD, mafia Vat, TK  itd) bo przecież nie powiedzą że bedą ganiać drobnice czyli swój własny elektorat :P

Geniuszem to ty nie jesteś skoro uważasz że jakikolwiek rząd musi komukolwiek tłumaczyć że masa podatków ucieka na drobnicy. Wyżej o tym pisałem że drobnica jest nie do wykrycia, a na pewno nie z tą liczbą kontroli. Wzrost liczby kontroli to kolejne koszta więc działanie bez sensu.

Ale żeby robić z tego odkrycie ameryki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman -  Prezydent Andrzej Duda  nie pilnuje  żyrandola  jak jego  poprzednik   tylko wychodzi  do  ludzi   nie boich  się  ich wie  jak ma się  zachować.  Bo  jego  poprzednik jak wyszedł w kapani  między  ludzi  to  mu  do  ucha  szeptali  jak ma się  zachować  bo  biedak nie wiedział  jak ma się  zachować :lol: :lol: :lol: .     W końcu  mamy  Prezydenta  za Którego  nie musimy się  wstydzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

 

Przecież sprowadzono z zagranicy tańszą saletrę gruzińską więc o co ci chodzi?

 

Przechodzisz samego siebie stwierdzeniem że błąd w pisowni nazwy mało ważnej firmy obrazuje moją orientację na temat gruzińskiej saletry. 

 

 

Może też go spotkać załamanie nerwowe a w konsekwencji stryczek, może go też spotkać utrata całkowitego majątku. US się nie patyczkuje i kilka mln. do końca miesiąca to nie jest hop siup nawet dla takich kozaków jak B3Agro. Blokada kont, w związku z tym utrata płynności finansowej, brak terminowości w spłatach zobowiązań dla banków oraz kontrahentów dostarczających towar, wygaszenie produkcji/handlu banki przysyłają kolejnych komorników po hipoteki, US przysyła kolejne wezwania do zapłaty, masz coraz więcej siwych włosów, zostajesz bankrutem.

 

 

 

Mylisz się, oni nie są nieszkodliwi tylko korzyści ze złapania ich będą mniejsze niż poniesione nakłady na całą akcję. Dlatego medialnie łapie się jednego przestępce który przemyca paręnaście tysięcy paczek do PL i w ten sposób zapobiega temu aby 1000 sąsiadów wygenerowało 2,2 mln przewału na VAT.

A wszystkie ,faktury nie piszemy,, są systematycznie kontrolowane i sprawdzane, podczas takiej kontroli większość,,faktury nie piszemy,, jest ujawniane. Z tym że takich kontroli jest bardzo mało względem ilości przedsiębiorców bo są nie opłacalne. Skala duża ale wałki tak rozdrobnione, małe że rozpracowanie ich z osobna jest nie warte świeczki.

 

 

Skoro azoty tak nas kroiły to zapewne trzeba było sprowadzać je ze wspólnego obszaru celnego jakim jest UE a nie z Gruzji. Prawda jest taka że wszędzie wokoło azoty kosztowały podobnie bo właśnie ceny gazu je determinują. Saletra Gruzińska to wieksza skala dopiero w 2016.

 

Jesli Agrolok to mało istotna firma to kto jest istotny? 

 

Może go spotkać wiele złych rzeczy ale jesli przewala z premedytaacją to zapewne oficjalnie nie ma żadnego majątku, samochody w leasingu, biuro wynajęte  i ani wierzyciele ani US nic mu nie zrobią. Biednemu nie ma co zabrać i właśnie dlatego US chciały łapać rolników za niezapłacony przez dostawców Vat. 

 

 

Co do braku sensu łapania za parę paczek fajek czy nienapisana fakture to zgadzam sie w zupełności. Drobiazgu nie wyłapią ale jak pisałem wcześniej właśnie ten drobiazg tworzy olbrzymią dziure i rządowe marzenia o uszczelnieniu to mrzonka. 

 

Mareczek , jeden pilnował żyrandola drugi po nocach sedziów zaprzysiega i ustawy podpisuje. Zamienił stryjek .........

Duda ma za to bez wątpienia ładniejszą żonkę :lol:

Do tej pory nie rozumiem natomiast oburzenia gdy powiedział że małolat powinien wziąć kredyt i zmienic pracę lub gdy Bieńkowska mówiła że taki mamy klimat. Powiedzieli szczerą prawdę prosto w oczy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro azoty tak nas kroiły to zapewne trzeba było sprowadzać je ze wspólnego obszaru celnego jakim jest UE a nie z Gruzji. Prawda jest taka że wszędzie wokoło azoty kosztowały podobnie bo właśnie ceny gazu je determinują. Saletra Gruzińska to wieksza skala dopiero w 2016.

 Dlaczego wnioskujesz że trzeba było sprowadzać je ze wspólnego obszaru celnego jakim jest UE. Nie przyszło ci do głowy że trzeba było je sprowadzać od producenta z najlepszą ofertą cenową i tak też zrobiono.

Z saletrą gruzińską to już w 2015 dobito targu, a dopiero w 2016 wysiano ją na pola bo saletrę na pola sieję się na wiosnę jak byś nie wiedział. A pośrednicy azot u producenta kupują w maju - lipcu jak byś nie wiedział. Więc nie snuj teorii że agrolok w styczniu 2016 roku dogadywał gruzińską saletrę.

Jesli Agrolok to mało istotna firma to kto jest istotny?

Brniesz w ślepą uliczkę. W tej rozmowie nie jest istotna firma a tym bardziej poprawna pisownia jej nazwy, tylko nawóz, azotowy nawóz.

 

Może go spotkać wiele złych rzeczy ale jesli przewala z premedytaacją to zapewne oficjalnie nie ma żadnego majątku, samochody w leasingu, biuro wynajęte  i ani wierzyciele ani US nic mu nie zrobią. Biednemu nie ma co zabrać i właśnie dlatego US chciały łapać rolników za niezapłacony przez dostawców Vat.

Jak pis wziął się za ten przekręt to szybko im majątki poznajdywał. Możesz wierzyć bądź nie ale o stryczku to też nie jest przykład tylko autentyk.

US chciał łapać rolników którzy kupili od propagatora tego przekrętu. Za PO zrobiono ustawę dla kilku ludzi aby mogli robić przekręt i ci ludzie bardzo dobrze się przygotowali do przekrętu aby w przyszłości jak zmieni się rząd nie ponieść konsekwencji. Dlatego wyciągnięto rękę do Bogu Ducha winnych rolników. Przypadkiem nie było to jeszcze za czasów PO, nie chcieli oni przypadkiem pozamiatać problemu pod dywan gdy wiedzieli że nadchodzą niepewne czasy i dla przykładu medialnie ukarać rolników za domniemane machlojki?

 

Coś mi się wydaje że właśnie tak było. Przyszedł pis i zaczął łapać wszystkich przekręciarzy którzy w między czasie dopatrzyli się luki prawnej stworzonej przez PO dla wąskiego grona bardzo grubych ryb z zachodu PL.

 

Co do braku sensu łapania za parę paczek fajek czy nienapisana fakture to zgadzam sie w zupełności. Drobiazgu nie wyłapią ale jak pisałem wcześniej właśnie ten drobiazg tworzy olbrzymią dziure i rządowe marzenia o uszczelnieniu to mrzonka.

Zrozum to że wypowiadając słowa: _uszczelnimy system podatkowy_ nikt nigdy nie miał na myśli takich drobiazgów, mimo to że każdy zdaje sobie sprawę z tego jak wielka jest to skala, dlatego opracowano pojęcie czarny rynek. Zamiast znieść podatki prawie całkowicie i dać wolną rękę czarnemu legalnemu rynkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Azoty najdroższe były w 2012-2014. Piszesz że azoty nas kroiły (pewnie w domniemaniu przez PO-PSL) więc na rynku UE były znacząco tańsze a tylko u nas zły Tusk kazał wysokie ceny ustalić. Jeśli tak było to czemu nie sprowadzano wtedy azotów z Niemiec czy dajmy na to Francji? Ano dlatego ze to gówno prawda - ceny azotu były i są  determinowane przez cene gazu który był wtedy drogi

Jak spojżysz na wykres cen ropy to widać "jak byk" że pod koniec 2014 ropa zaczęła znacząco tanieć i należało sie spodziewać że za kilka miesięcy gaz też znacząco potanieje.Myslę że gruzini mogli klepać z Chemirolem i Agrolokiem kontrakt gdzieś w 2 kwartale i w 4  kwartale mielismy juz gruzińską. saletrę

Gdzie ja napisałem że Agrolok dogadywał w styczniu? Napisałem ze gruzińska pokazała sie w 2016 na większą skalę bo wtedy masę ludzi zaopatruje się w nawozy wysiewane wiosna jakbys nie wiedział :P Do tego opóźnione dopłaty spowolniły sprzedaż.

Tak więc powtórze raz jeszcze- spadek cen azotów nie został wywołany ani gruzińską saletrą, ani "dobra zmianą" a istotnym spadkiem cen ropy na światowych rynkach.

 

Co do Agroloku - może nie on jest istotny w dyskusji ale swiadomość kto jest na rynku istotny a kto nie, jest juz ważna do poprawnego rozumienia sytuacji na rynku

 

Możesz przytoczyć jakieś artykuły w których to stoi napisane jak ten dzielny PIS zarekwirował majątki i wyłapał te grube  ryby z zachodu PL?

 

Szacunki dotyczące dziury w Vat odnoszą sie nie tylko do dużych a do całej gospodarki. Jak juz się zgodziliśmy z małych tego nie wyegzekwuja, więc powstaje pytanie jaki jest stosunek tych potencjalnie mozliwych do wyłapania i tych których nigdy nie wyłapią. Może drobiazg stanowi 80% i jak pisałem uszczelnienie systemu to mrzonka

Jakbyś zniósł podatki całkowicie to żadnego czarnego rynku by nie było , koryto by opustoszało, świne by sie rozpierzchły i zapanowałoby prawo podaży i popytu jak było od zarania świata

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A kto ocenia zgodność z konstytucją? Podporządkowany władzy TK? Ocenia tak jak pasuje władzy. Zmiana ordynacji wyborczej o której sie przebąkuje może skutkować zapewnieniem ciągłości włądzy na wiele kadencji. Tuba peopagandowa z mediów publicznych........ Całkiem jak w Rosji w której też wg ich konstytucji panuje demokracja a wydaje mi sie że się zgodzisz że Putina można nazwać dyktatorem.

Co do tzw. głupoty opozycji - co masz na myśli konkretnie? 

 

Inteligencja nie ma nic do rzeczy, moralność też,  ale dobre wychowanie i maniery już tak. Istotne jest co JK tam pozostawił. Istotne dokumenty powinien zabrać ze sobą do biura poselskiego lub zabrać ze sobą. Jeśli zostały tam gazety, krzyżówki czy Playboy to szkodliwość jest żadna. Nie zmienia to faktu że w zaistniałej sytuacji nie powinni tam grzebać. 

 

Ile dróg, autostrad, stadionów zostało zbudowane? Można się pytać czy można było więcej - zapewne tak. Czy można było lepiej - zapewne tak ale mówienie że nic nie zrobili jest nieobiektywne i bezmyslne. Możesz twierdzić że szklanka jest w połowie pusta ale gdy twierdzisz że szklanka jest całkim pusta to jest to bzdura.

Jeśli budzet będzie miał takie wysokie wpływy to po co zakładaja 60 mld deficytu? Ciagle nie mogę sie tego dowiedzieć

Dla kogo te stocznie bedą budować statki?

 

A jaki machloje poszły przy stadionach ? Zapomniałeś dodać ze portal internetowy dla bezdomnych którzy nie mają internetu to też sukces Po ;D, na drogi w połowie dała unia za sprzedaż majątku polskiego w obcy kapiotał słyszałeś o odbudowie polskiej marynarki wojennej ? to już wiesz do kogo bedą budować statki , pozatym stocznie rozp,,,, tusk  pod wpływem niemioszków , a dlaczego ? bo gdyby stocznie polskie miały sie dobrze , niemieckich już by nie było ,

 

 Bez myślne jest dalej wierzyć w to że ci sami co okradali polske przez tyle lat odrazu sie opamiętają i bedą o nią dbali , to jest bezmyśle , wciskają ludzią kit a ci łykają jak mały cielak mleko , Obecny rząd chociaż stara sie poukładać wszystko , chociaż nie zawsze wszystko jest ok , ale tylko ten co nic nie robi nie popełnia błedów ,


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
Ulman -   spokojnie  powoli  wszystkich  rozliczą.  Widzisz  co się  dzieje w sejmie  jak  zmniejszyli SB UB Emerytury  uszczelniają  VAT i   wszyscy  widzą  kto  przeciw  temu  protestuje.   Poczekaj  jeszcze  trochę  a  zobaczysz   jak   zaczną  rozliczać   wszystkich  to  będziesz  pisał  że  demokracja  zagrożona  bo  PiS  opozycję  zamyka  lub byłych  Kluczowych Polityków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Z racji końca roku życzę wam misie kolorowe żeby piss tak za mordy chwycił że aż się zesracie ;)

 

Szczęścia zdrowia w Nowym Roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co szkoda ci że sam musisz sr**? :lol:

Azoty najdroższe były w 2012-2014. Piszesz że azoty nas kroiły (pewnie w domniemaniu przez PO-PSL) więc na rynku UE były znacząco tańsze a tylko u nas zły Tusk kazał wysokie ceny ustalić. Jeśli tak było to czemu nie sprowadzano wtedy azotów z Niemiec czy dajmy na to Francji? Ano dlatego ze to gówno prawda - ceny azotu były i są  determinowane przez cene gazu który był wtedy drogi

Jak spojżysz na wykres cen ropy to widać "jak byk" że pod koniec 2014 ropa zaczęła znacząco tanieć i należało sie spodziewać że za kilka miesięcy gaz też znacząco potanieje.Myslę że gruzini mogli klepać z Chemirolem i Agrolokiem kontrakt gdzieś w 2 kwartale i w 4  kwartale mielismy juz gruzińską. saletrę

Gdzie ja napisałem że Agrolok dogadywał w styczniu? Napisałem ze gruzińska pokazała sie w 2016 na większą skalę bo wtedy masę ludzi zaopatruje się w nawozy wysiewane wiosna jakbys nie wiedział :P Do tego opóźnione dopłaty spowolniły sprzedaż.

Tak więc powtórze raz jeszcze- spadek cen azotów nie został wywołany ani gruzińską saletrą, ani "dobra zmianą" a istotnym spadkiem cen ropy na światowych rynkach.

 

Co do Agroloku - może nie on jest istotny w dyskusji ale swiadomość kto jest na rynku istotny a kto nie, jest juz ważna do poprawnego rozumienia sytuacji na rynku

 

Możesz przytoczyć jakieś artykuły w których to stoi napisane jak ten dzielny PIS zarekwirował majątki i wyłapał te grube  ryby z zachodu PL?

 

Szacunki dotyczące dziury w Vat odnoszą sie nie tylko do dużych a do całej gospodarki. Jak juz się zgodziliśmy z małych tego nie wyegzekwuja, więc powstaje pytanie jaki jest stosunek tych potencjalnie mozliwych do wyłapania i tych których nigdy nie wyłapią. Może drobiazg stanowi 80% i jak pisałem uszczelnienie systemu to mrzonka

Jakbyś zniósł podatki całkowicie to żadnego czarnego rynku by nie było , koryto by opustoszało, świne by sie rozpierzchły i zapanowałoby prawo podaży i popytu jak było od zarania świata

Więc dlaczego kupili gruzińską saletrę zamiast puławskiej i jeszcze sprzedawali ją taniej niż diler puławski?

Azoty pod ręką PO kroiły nas do ostatniej chwili z nadzieją że się nie wyda tani gaz. poczytaj sobie nawet temat o nawozach jaki tam panowało oburzenie że gaz tani a azot nie tanieje.

 

Więc skoro poprawna pisownia nazwy agrolog nie jest istotna to o co ci chodzi? Kto trzęsie rynkiem wiadomo a czy piszę się to przez k czy g jakie to ma znaczenie?

 

Nie wiem czy pis złapał te grube ryby od afery paliwa bez VAT, ale przypuszczam że nie dokonał tego. Źle zrozumiałeś, mi chodziło o cfaniaczków rozsianych po całej Polsce co myśleli że też są grubymi rybami i mogą korzystać na wałku i tak też robili ale do czasu aż wałek (za sprawą pisu) upadł i grube ryby mające duże plecy wstały od stołu bez strat a na przystawkę dla prokuratorów i US zostawiono płoteczki z całego kraju.

 

Grube ryby z zachodu to prawdopodobnie ściśle powiązana siatka POpapranej mafii. A pis nie wsadzi nikogo z POpapranej mafii bo gdy stracą władzę POpaprana mafia w ramach odwetu powsadza pisowców.

 

Aby kogoś powsadzać władzę musi przejąć partia z poza układu. I pis do tego doprowadzi. Osłabi cały układ łącznie z sobą aby za jakiś czas otworzyć drzwi na rozcież dla patriotów którzy chcą dobra Polski. 

 

Jak byś zniósł, ale nie zniosłeś. Jeśli znasz skuteczny sposób na zniesienie podatków masz moje poparcie, finansowe także. Jednak do czasu w którym tego dokonasz, wolę aby zrobiono wszystko co może uszczelnić system podatkowy, aby złodzieje nie żerowali na państwie na obywatelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

A jaki machloje poszły przy stadionach ? Zapomniałeś dodać ze portal internetowy dla bezdomnych którzy nie mają internetu to też sukces Po ;D, na drogi w połowie dała unia za sprzedaż majątku polskiego w obcy kapiotał słyszałeś o odbudowie polskiej marynarki wojennej ? to już wiesz do kogo bedą budować statki , pozatym stocznie rozp,,,, tusk  pod wpływem niemioszków , a dlaczego ? bo gdyby stocznie polskie miały sie dobrze , niemieckich już by nie było ,

 

 Bez myślne jest dalej wierzyć w to że ci sami co okradali polske przez tyle lat odrazu sie opamiętają i bedą o nią dbali , to jest bezmyśle , wciskają ludzią kit a ci łykają jak mały cielak mleko , Obecny rząd chociaż stara sie poukładać wszystko , chociaż nie zawsze wszystko jest ok , ale tylko ten co nic nie robi nie popełnia błedów ,

Jesli poszły machloje to brać ich za d*pę ale nie pisz że nic nie zostało zrobione bo to poniżej pewnego poziomu intelektualnego. Moze zostało zrobione za drogo czy niegospodarnie ale negowanie tego co zrobiono jest mocno słabe :blink:

Jak juz wybudujesz ta morderczą flotę bałtycką to co potem? Kajaki, rowery wodne? Jak trzeba być ograniczonym wyznając logikę że by napić się mleka należy urządzić oborę i kupić krowę :P Poprawiłeś mi humor na dzisiejszą balangę

Bezmyślne to jest przekonanie ze głupi potrafią zadbać o cokolwiek. Odwieczny dylemat kto jest gorszy złodziej czy głupek?

 

Ulman -   spokojnie  powoli  wszystkich  rozliczą.  Widzisz  co się  dzieje w sejmie  jak  zmniejszyli SB UB Emerytury  uszczelniają  VAT i   wszyscy  widzą  kto  przeciw  temu  protestuje.   Poczekaj  jeszcze  trochę  a  zobaczysz   jak   zaczną  rozliczać   wszystkich  to  będziesz  pisał  że  demokracja  zagrożona  bo  PiS  opozycję  zamyka  lub byłych  Kluczowych Polityków

Tu i teraz stawiam karton dobrej wódki że przez najblizsze 2 lata nie zamkna nikogo z kluczowych polityków opozycji jak to barwnie ująłeś. Stoi?

 

 

Więc dlaczego kupili gruzińską saletrę zamiast puławskiej i jeszcze sprzedawali ją taniej niż diler puławski?

Azoty pod ręką PO kroiły nas do ostatniej chwili z nadzieją że się nie wyda tani gaz. poczytaj sobie nawet temat o nawozach jaki tam panowało oburzenie że gaz tani a azot nie tanieje.

 

Grube ryby z zachodu to prawdopodobnie ściśle powiązana siatka POpapranej mafii. A pis nie wsadzi nikogo z POpapranej mafii bo gdy stracą władzę POpaprana mafia w ramach odwetu powsadza pisowców.

 

 

Jak byś zniósł, ale nie zniosłeś. Jeśli znasz skuteczny sposób na zniesienie podatków masz moje poparcie, finansowe także. Jednak do czasu w którym tego dokonasz, wolę aby zrobiono wszystko co może uszczelnić system podatkowy, aby złodzieje nie żerowali na państwie na obywatelach.

By sprzedac coś co jest z  egzotycznego kraju trzeba zachecić ceną. Do tego pisałem ze musieli wyprzedać zapasy drogo wyprodukowane a że opóźniły się dopłaty to proces był dosyć długi. Po trzecie dystrybutorzy musieli tez umiejetnie grać ceną bo zaraz ciemnota by przyszła z pretensją że w listopadzie było drożej jak w lutym i że ich okradziono :D

To że PIS nikogo nie zamknie by samemu nie zostać zamknietym jest świetnym podsumowaniem niemocy tej władzy oraz ułomnosci intelektualnej jej elektoratu. Po co głosowac na partie majacą rozliczać gdy wiadomo że nie rozliczy bo sam bedzie sie bała rozliczenia? To będzie świetna anegdota sylwestrowa :D

 

Skutecznym sposobem byłoby przegłosowanie ustaw przez sejm ale jako że wszyscy z POPIS PSLD, N czy takze duża część Kukiza to jedna swołocz socjalistyczna o różnych odcieniach to muszą żyć za cudze bo inaczej nie potrafia. Właśnie dlatego koryto musi być pełne

Uszczelnienie systemu podatkowego to nic innego jak konkurowanie złodziejskiego państwa i obywateli o kasę. Państwo chce zapełnić koryto a podatnik nie chce być okradany z wypracowanych środków. Najbardziej zaradni (najmniej płacący) sa najwiekszymi wrogami państwa.

 

 

Spory sporami ale w całkiem dobrym humorze zaczynam sie przygotowywać do balangi. Utwierdzacie mnie w przekonaniu że myslenie ma przyszłość.

Życzę  świetnej zabawy i samych sukcesów w nadchodzącym roku!

Alkohol spożywany z umiarem nie szkodzi nawet w duzych ilościach!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6372

Trzeba uważać bo nam te stocznie jeszcze lotniskowiec z rozpędu zbudują. I co wtedy?  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5554

Bedą tam drony lądować :P

Do siego roku!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z racji końca roku życzę wam misie kolorowe żeby piss tak za mordy chwycił że aż się zesracie ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1679

Nie, nie uprawiam ale miałem styczność z setkami ton w tym roku i w poprzednim. Jeśli rolnikom żyje się gorzej to pośrednicy was dymają, a pośrednicy to bardzo często więksi rolnicy których było stać na budowę większych przechowali z linią produkcyjną lub grupy producenckie. A to wszystko co powyżej bardzo często członkowie PSL, lub SLD. Więc eksport wzrósł i to jest naoczny fakt, więc na podstawie tego mam prawo przypuszczać że rolnikom (badylarzom) się poprawiły warunki.

 

Przecież sprowadzono z zagranicy tańszą saletrę gruzińską więc o co ci chodzi?

Przechodzisz samego siebie stwierdzeniem że błąd w pisowni nazwy mało ważnej firmy obrazuje moją orientację na temat gruzińskiej saletry. Ten błąd może obrazować moją orientację w temacie agrologu, a nie cenach nawozów azotowych o których wydaje mi się rozmawiamy. Jeśli nie ma się argumentów do merytorycznej rozmowy używa się kociego ogona, raz w lewo raz w prawo.

Te przekręty które przytoczyłem raczej medialne nie były, w sumie nie oglądam TV ale raczej nie słyszałem o tym od nikogo. Ja to widziałem na własne oczy, często piszę ogólnikowo i podaję przykłady. To akurat są autentycznie naoczne sytuacje.

Może też go spotkać załamanie nerwowe a w konsekwencji stryczek, może go też spotkać utrata całkowitego majątku. US się nie patyczkuje i kilka mln. do końca miesiąca to nie jest hop siup nawet dla takich kozaków jak B3Agro. Blokada kont, w związku z tym utrata płynności finansowej, brak terminowości w spłatach zobowiązań dla banków oraz kontrahentów dostarczających towar, wygaszenie produkcji/handlu banki przysyłają kolejnych komorników po hipoteki, US przysyła kolejne wezwania do zapłaty, masz coraz więcej siwych włosów, zostajesz bankrutem.

Jeśli będziesz dorosły i będziesz wyjeżdżał po za miasto powiatowe, czyli dorosłym obytym człowiekiem zrozumiesz o czym piszę i że problemy z dzieciństwa oraz młodości (typu rozbite auto taty, wpadka z policją i nielegalnym przedmiotem) to mrzonki.

Mylisz się, oni nie są nieszkodliwi tylko korzyści ze złapania ich będą mniejsze niż poniesione nakłady na całą akcję. Dlatego medialnie łapie się jednego przestępce który przemyca paręnaście tysięcy paczek do PL i w ten sposób zapobiega temu aby 1000 sąsiadów wygenerowało 2,2 mln przewału na VAT.

A wszystkie ,faktury nie piszemy,, są systematycznie kontrolowane i sprawdzane, podczas takiej kontroli większość,,faktury nie piszemy,, jest ujawniane. Z tym że takich kontroli jest bardzo mało względem ilości przedsiębiorców bo są nie opłacalne. Skala duża ale wałki tak rozdrobnione, małe że rozpracowanie ich z osobna jest nie warte świeczki.

Geniuszem to ty nie jesteś skoro uważasz że jakikolwiek rząd musi komukolwiek tłumaczyć że masa podatków ucieka na drobnicy. Wyżej o tym pisałem że drobnica jest nie do wykrycia, a na pewno nie z tą liczbą kontroli. Wzrost liczby kontroli to kolejne koszta więc działanie bez sensu.

Ale żeby robić z tego odkrycie ameryki :blink:

 

Odpowiem w twoim stylu: nie znam cię, ale miałem do czynienia z ludźmi, którzy twierdzą, że jesteś debilem.

Na resztę twoich wynurzeń szkoda czasu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać że zabrakło Ci argumentów zreszta ngdy ich nie miałeś :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 BIEDA NADCHODZI. (...) już za 2 dni będę przedsiębiorcą rozliczającym się w Republice Czeskiej.

 

 

Z racji końca roku życzę wam misie kolorowe żeby piss tak za mordy chwycił że aż się zesracie ;)

 

 

Tak chojrakował .

A to d*pa a nie chojrak !


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj