nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ulman    5534

Tak jak mówił Piłsudski - Naród wspaniały tylko ludzie k**wy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zawsze jest z podatków. Gdyby Państwo miało nadwyzkę budzetowa to byłoby z podatków bieżących a ze nie ma to bierze kredyt który zostanie spłacony z podatków przyszłych. Dziwne że nie rozumiesz bo to tak samo jest w gospodarstwie. Maszynę kupowaną za gotówke lub na kredyt tak czy inaczej musisz pokryć ze środków które wypracowałeś lub dopiero  wypracujesz.

Odpowiedż czemu biore 500+ jest banalna. Biore bo za to płacę lub zapłacę.

Napisałem że "podnoszą opodatkowanie" w co wpisuje sie nowy podatek bankowy nadchodzący handlowy, zmiany w opodatkowaniu samozatrudnionych. 

Czemu ciągle omijasz proste pytanie które ci kilka razy zadałem? PIS ci jeszcze tego nie wytłumaczył że nie wiesz? Pomyśl to nic nie kosztuje

 

Dobrze że to zauważasz podobnie jest z PROW to też są pieiądze z naszych podatków tyle że beneficjentami są nieliczni a płacimy za to wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ty  twierdzisz  że   500+  jest  na kredyt  twój  kolega  Jacu czy jak mu tam  twierdzi że  z jego  podatków  to  jak  jedno  wyklucza drugie. Bo albo  to  jest z podatków  albo  z Kredytu.

Skoro twierdzicie  że  to  takie  złe  że  to  kiebłbasa  PiSu  to  dlaczego  jecie  kiełbase która  daje  to  niedobre  PiS ???

 

Jakie  Podatki  ci  podnoszą  wypunktuj   jakie

 

 

Ja  odpowiem  ci  za  Alamo  a  pokażę   dlaczego

https://www.youtube.com/watch?v=-rov3PMB6YI    

 

Widzę, że jesteś fanem skandynawskiej kryminalistyki skoro lubisz Sumlińskiego. Nie wiesz czy pozwał już Lisa i Newsweek za oskarżenia, że jest plagiatorem? Bo już minęło kilka miesięcy i cisza na temat. Nawet prawa strona o nim zapomniała.

Dobrze że to zauważasz podobnie jest z PROW to też są pieiądze z naszych podatków tyle że beneficjentami są nieliczni a płacimy za to wszyscy

 

Jak na razie to Hans z Nicolasem Ci fundują tym nielicznym ciągniki. A o tym jak zła UE jest przekonała się Wielka Brytania której po referendum jakoś za bardzo się nie spieszy do jej opuszczenia a zwolennicy wyjścia zniknęli dziwnym przypadkiem. 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Widzę, że jesteś fanem skandynawskiej kryminalistyki skoro lubisz Sumlińskiego. Nie wiesz czy pozwał już Lisa i Newsweek za oskarżenia, że jest plagiatorem? Bo już minęło kilka miesięcy i cisza na temat. Nawet prawa strona o nim zapomniała.

 

 

 

Tak Pozwał  Neswwek.

Wojciech  Sulmiński  pisze  prawdę   a największym  dowodem na to  jest  Książka pt. Niebezpiecznie Związki Bronisława Komorowskiego   Za którą  jakoś  Komorowski  go  nie pozwał  w czasie  Kampanii  a mógł  i to w trybie  wyborczym   bo  jak  potem  się  żalił  ta  książka  mu  zaszkodziła.  Potem    Wygrana  w sądzie  Wojciecha  Sumlińskiego  w Sprawie  Afery  Marszałkowej,  Gdzie  komorowski   kłamał   za co grozi  odpowiedzialność Karna.  Dziwnym Trafem  wszystkie Media  w Polsce które  dostały  akredytacje  do  nagrywania  przesłuchania  komorowskiego  nie  zrobiły  tego Dlaczego ???  Tylko dzięki  jednemu  uczciwemu dziennikarzowi  wiemy  jak komorowski  kluczył  i  kłamał  bo  sąd zezwolił  na nagrywanie  telefonem i  transmisje  na YT

Jeżeli  będziesz  wierzył  w Brednie  Lisa  i  jemu  podobnych  to  sorry  ale  nie mamy  o czym dyskutować

 

https://www.youtube.com/watch?v=y_JyM26Dmuc      

 

 

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Marian Kowalski - ochroniarz "intelektualista (chociaż akurat tego słowa to Marian mógłbynie zrozumieć ;) ) - jeżeli on jest dla ciebie kimś kogo warto słuchać to trochę słabo świadczy o tobie.....noale swój do swego ciągnie ;)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Marian Kowalski - ochroniarz "intelektualista (chociaż akurat tego słowa to Marian mógłbynie zrozumieć ;) ) - jeżeli on jest dla ciebie kimś kogo warto słuchać to trochę słabo świadczy o tobie.....noale swój do swego ciągnie ;)

 

Dla  jasności. Od 19. roku życia do 2002 prowadził w Lublinie sklep rodzinny. Był również założycielem Komitetu Obrony Kupców i Rzemieślników[1]. Od 2004 do 2007 był ławnikiem sądu rejonowego w Lublinie[2]. Pracował także jako ochroniarz (co wiąże się z oskarżeniami o pobicie jednego z klientów[6]) i trener personalny w klubie fitness[4].

Ta słucham  go  na YT  bo  mówi  jak  jest  nie boi się   i mówi głośno  co  myśli.  Co z tego  że  nie jest  intelektualistą 

Komorowski  był  Magistrem  Historii  a  co  wyprawiał 

 

Lepszy  Marian Kowalski jak  ten  pan

https://www.youtube.com/watch?v=J425CF-mwCk    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Mamy rok rządów PiS i prokuratura nie zajęła się kłamstwami Komorowskiego? Przecież składanie fałszywych zeznać to przestępstwo ścigane z urzędu. Czy może tak jak przy audycie po rządach PO, nic na niego nie mają więc jak skończyły się wybory to Sumliński został ze swoimi kryminałami odstawiony na bok bo swoje zadanie wykonał i już go nie potrzebują? I nie odpisuj mi, jeżeli twoim idolem jest Marian Kowalski to nie mamy już o czym dyskutować.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

I ty pewnie sprawdziłeś. Tylko jak zwykle nic z tego nie zrozumiałeś. Nie wiem czy ty czerpiesz z tego osmieszania się jakąś przyjemność? Ale próbując bronić bzdury jakie napisał @Roman176, że matka z trójką dzieci po śmierci 40 letniego męża zostanie bez środków do życia. Paradokslanie potwierdzasz to co napisałem i to w pierwszym zdaniu. Tak więc nigdy, ale to przenigdy nie używaj do obrony tekstów, których znaczenia nie rozumiesz.

 

W amoku , jakim się znajdujesz nie potrafisz odnieść się do mądrości którą sam spłodziłeś w swojej wyobrażni .

Być może skleroza , nie wiem , ale moim zdaniem chamstwo i upierdliwy charakter .

Jak zwykle zmieniasz zdanie myśląc że jedyna prawda  to ta zawarta w twoich wypocinach .

 

@hubertuss wymyślił taką teorie , do której się odnosiłem "  Bzdury piszesz za każdym razem. Jak umrze ojciec pracujący trójki czy tam iluś dzieci. To dzieci dostają rentę po ojcu w wysokości 900 zł na każde dziecko do 26 roku życia lub ukończenia nauki. Jeśli umrze jedno z małżonków, które zarabiało istotnie więcej od drugiego i ponosiło główny ciężar utrzymania rodziny to drugiej osobie przysługuje tez renta. Z tytułu spadku dochodów. Nawet gdy dzieci są już dorosłe. "

 

Wiec ponownie stwierdzam.

900 zł na każde dziecko jest nieprawdą , chyba że w wyjątkowych sytuacjach , zbieg okoliczności sprawi że przysługująca renta jest wielokrotnością tej sumy , u rolnika zaś nigdy .

Renta rodzinnna nie należy się do ukończenia 26 roku , tylko do 16 roku , chyba ze ktoś się uczy , to okres wydluża sie  o lat 26 .

Ale by to zrozumieć trzeba posiadać umiejętność czytania ze zrozumieniem , ze wskazaniem na to co pisze sie samemu .

Ty tej zdolności nie posiadasz.

Twój intelekt jest zbyt maly , by jakikolwiek tekst zakończyć własną puenta.

Zapożyczasz inwektywy  , boś Cienki Bolek . kolego @hubertuss

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

 

Nigdy , ale to przenigdy nie zarzucaj nikomu pisania bzdur , jesli nie sprawdzisz wcześniej czy twój zarzut ma oparcie w przepisach.

Po prostu jest to żałosne .

 

Renta rodzinna z ZUS przysługuje członkom rodziny osoby, która w momencie śmierci była uprawniona do emerytury czy renty z tytułu niezdolności do pracy, albo też pobierała zasiłek przedemerytalny lub świadczenie przedemerytalne. Wysokość renty zależy od wysokości tego świadczenia, która przysługiwałoby zmarłemu.

 

Ślizgasz się jak zwykle gdy ci wytknę twoje błędy. Przypominam ci, że ty to napisałeś komentując mój post. Ani słowa tu o składkach, ani słowa o wieku. Gdy ci wytknąłem, że to co tu napisałeś tylko potwierdza to, że teza iż matka trojga dzieci po śmierci 40 letniego męża zostanie bez środków do życia jest bzdurą. Przy założeniu oczywiście, że 40 letni mąż choć 5 lat pracował). To teraz mądrzysz się. To wszystko co teraz piszesz jest w linkach, które wcześniej wkleiłem. Więc niczym tu nie błysnąłeś. Jak się nabywa prawo do takiej renty każdy  mógł przeczytać. Łącznie z tobą.

Gdybyś skomentował podając konkrety o wieku czy wysokości świadczeń było by ok. A tak jak zwykle nie trafiłeś. Chciałeś zanegować przyznałeś po części rację. A teraz próbujesz się z tego wyślizgać. Oczywiście te 900 jest już po 7 latach. Na początku było mniej. I przyznaję to tym się zainspirowałem pisząc o 900 zł renty na każde dziecko. Ale wracając do sedna. Twierdzenie, że matka z trojgiem dzieci po śmierci 40 letniego męża zostanie bez środków dożycia jest bzdura i tu miałem rację. O ile mąż pracował przez 5 lat i opłacał składki zus lub krus.

W poście na poprzedniej stronie przyznałem, że nie miałem racji z wysokością świadczeń. Więc daremny twój trud. Bo chciałeś kilka godzin potem zabłysnąć.

Sformułowanie, którego użyłem pisząc "na każde dziecko do 26 roku życia lub ukończenia nauki". Jest nie najlepsze ale nie zaprzecza prawdzie. Do 26 roku życia lub ukończenia nauki to znaczy mniej więcej tyle, że jeśli dziecko się uczy to dostaje do 26 roku życia. A jeśli naukę ukończy wczesnej to do momentu, gdy ja ukończy.

Puenta jest więc taka, że komentarz ci nie wyszedł. Bo nie wytknąłeś moich błędów a potwierdziłeś w części to co napisałem. Gdy wkleiłem linki opisjące co i jak i przyznałem, że nie miałem racji z wysokością świadczeń. Ty dopiero postanowiłeś mnie poprawiać.

Pisząc "Więc ponownie stwierdzam" Łżesz jak pies. Bo wcześniej nie stwierdziłeś, że 900 zł na każde dziecko jest nie prawdą. Gdybyś to wcześniej stwierdził miał byś rację. Ale ty walnąłeś tekst, który w niczym nie zaprzeczał temu co ja napisałem. Co dowodzi tylko, że jesteś cienki bolek i nie potrafisz nic mądrego wypocić. Mój intelekt spokojnie wystarczy by takiego pseudo inteligenta jak ty zagonić w kozi róg. Co raz po raz robię.

PS niestety mam w rodzinie przypadek, gdzie dziecko po śmierci ojca, który 5 lat opłacał KRUS z czego dwa lata podwójnie bo prowadził dodatkową działalność bierze renty prawie 900 zł. Dokładnej sumy nie podam. Więc nie pisz, że u rolnika nigdy nie jest to możliwe. Bo na forum se nie radzisz. A wszystkiego to już na pewno nie wiesz. I wszystkich przypadków nie znasz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Mamy rok rządów PiS i prokuratura nie zajęła się kłamstwami Komorowskiego? Przecież składanie fałszywych zeznać to przestępstwo ścigane z urzędu. Czy może tak jak przy audycie po rządach PO, nic na niego nie mają więc jak skończyły się wybory to Sumliński został ze swoimi kryminałami odstawiony na bok bo swoje zadanie wykonał i już go nie potrzebują? I nie odpisuj mi, jeżeli twoim idolem jest Marian Kowalski to nie mamy już o czym dyskutować.

 

Dla  jasności  Wojciech  Sumlińskie  nie  pisze  Kryminałów  Jak nie czytałeś  to  nie pisz bzdur  ja  przeczytałem  każdą  jego  książkę  właśnie  czytam  najnowszą  bo  wczoraj  przywiózł  kurier.  Gdybyś  przeczytał  chociażby  jego jedną  książkę  pt. Z Mocy  Nadziei  lub Mocy  Bezprawia.  To byś  wiedział  ile  ten  człowiek   Czego  Dokonał  do  13 Maja  2008 roku.

Wojciech  Sumliński  ujawnił  Siatkę  przemytników  na ścianie wschodniej za co dostał  odznaczenia.

Wojciech Sumliński  przycyznił  się  do wydalenia  7 rosyjskich szpiegów  z Polski

Wojciech Sumlińśki  ujawnił  zdjęcia  Aleksandra  Kwaśniewskiego  z Markiem Dochnalem 

Wojsciech Sumliński  Ujawnił  Akta  Masy.

Wojciech Sumliński  Ujawnił  prawdę  o  śmierci  Księdza Jerzego Popiełuszki

Wojciech Sumliński  Zajął  się  Fundacją  Pro Civili  przez tą  sprawę   13.Maja 2008 Roku  Zaczął  się  Jego  Dramat.

Ale  największą  Zasługą  Wojciecha Sumlińskiego  jest   to  że  przyczynił  się  do  odsunięcia  Bronisława Komorowskiego z urzędu Prezydenta  za co  trzeba  dziękować   jemu  i  Polakom  za to  że  wybrali  Mądrze

 

A dlaczego  Jeszcze  Komorowski  niema  zarzutów  masz odpowiedź w tym  filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=-rov3PMB6YI     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Dobrze że to zauważasz podobnie jest z PROW to też są pieiądze z naszych podatków tyle że beneficjentami są nieliczni a płacimy za to wszyscy

Dlatego trzeba było brac. Redystrybucja środków jest powszechną praktyką w socjaliźmie

 

Dla  jasności. Od 19. roku życia do 2002 prowadził w Lublinie sklep rodzinny. Był również założycielem Komitetu Obrony Kupców i Rzemieślników[1]. Od 2004 do 2007 był ławnikiem sądu rejonowego w Lublinie[2]. Pracował także jako ochroniarz (co wiąże się z oskarżeniami o pobicie jednego z klientów[6]) i trener personalny w klubie fitness[4].

 

Czyli tak samo jak Ikonowicz.

 

Ten Sumliński nie zajmuje sie czasem willami na żoliborzu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 za dużo się chłopie naoglądałeś tych głupot  ;)

 swoją drogą to gdzie ty masz mózg,   że łykasz te brednie ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Gdyby PIS był prawicą to część z tego co Kolonko mówi moze by wprowadzili.

 

Wczoraj w RMF Gosiewska nie potrafiła odpowiedzieć czy przez rok wystepowali do Rosji o zwrot wraku a dzis Antek policmajser wykrył spisek rosyjsko egipski z Mistralami. Podobno wystąpili do ruskich z oficjalnym zapytaniem czy to prawda. Od takich ustaleń jest wywiad ale i to już pewnie rozpierniczone. Debile, debile, debile po stokroć......


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ślizgasz się jak zwykle gdy ci wytknę twoje błędy. Przypominam ci, że ty to napisałeś komentując mój post. Ani słowa tu o składkach, ani słowa o wieku. Gdy ci wytknąłem, że to co tu napisałeś tylko potwierdza to, że teza iż matka trojga dzieci po śmierci 40 letniego męża zostanie bez środków do życia jest bzdurą. Przy założeniu oczywiście, że 40 letni mąż choć 5 lat pracował). To teraz mądrzysz się. To wszystko co teraz piszesz jest w linkach, które wcześniej wkleiłem. Więc niczym tu nie błysnąłeś. Jak się nabywa prawo do takiej renty każdy  mógł przeczytać. Łącznie z tobą.

Gdybyś skomentował podając konkrety o wieku czy wysokości świadczeń było by ok. A tak jak zwykle nie trafiłeś. Chciałeś zanegować przyznałeś po części rację. A teraz próbujesz się z tego wyślizgać. Oczywiście te 900 jest już po 7 latach. Na początku było mniej. I przyznaję to tym się zainspirowałem pisząc o 900 zł renty na każde dziecko. Ale wracając do sedna. Twierdzenie, że matka z trojgiem dzieci po śmierci 40 letniego męża zostanie bez środków dożycia jest bzdura i tu miałem rację. O ile mąż pracował przez 5 lat i opłacał składki zus lub krus.

W poście na poprzedniej stronie przyznałem, że nie miałem racji z wysokością świadczeń. Więc daremny twój trud. Bo chciałeś kilka godzin potem zabłysnąć.

Sformułowanie, którego użyłem pisząc "na każde dziecko do 26 roku życia lub ukończenia nauki". Jest nie najlepsze ale nie zaprzecza prawdzie. Do 26 roku życia lub ukończenia nauki to znaczy mniej więcej tyle, że jeśli dziecko się uczy to dostaje do 26 roku życia. A jeśli naukę ukończy wczesnej to do momentu, gdy ja ukończy.

Puenta jest więc taka, że komentarz ci nie wyszedł. Bo nie wytknąłeś moich błędów a potwierdziłeś w części to co napisałem. Gdy wkleiłem linki opisjące co i jak i przyznałem, że nie miałem racji z wysokością świadczeń. Ty dopiero postanowiłeś mnie poprawiać.

Pisząc "Więc ponownie stwierdzam" Łżesz jak pies. Bo wcześniej nie stwierdziłeś, że 900 zł na każde dziecko jest nie prawdą. Gdybyś to wcześniej stwierdził miał byś rację. Ale ty walnąłeś tekst, który w niczym nie zaprzeczał temu co ja napisałem. Co dowodzi tylko, że jesteś cienki bolek i nie potrafisz nic mądrego wypocić. Mój intelekt spokojnie wystarczy by takiego pseudo inteligenta jak ty zagonić w kozi róg. Co raz po raz robię.

PS niestety mam w rodzinie przypadek, gdzie dziecko po śmierci ojca, który 5 lat opłacał KRUS z czego dwa lata podwójnie bo prowadził dodatkową działalność bierze renty prawie 900 zł. Dokładnej sumy nie podam. Więc nie pisz, że u rolnika nigdy nie jest to możliwe. Bo na forum se nie radzisz. A wszystkiego to już na pewno nie wiesz. I wszystkich przypadków nie znasz.

 

Jest takie przysłowie."mądrej głowie dość po słowie " z naciskiem na  "mądrej"

 Wysokość renty zależy od wysokości tego świadczenia, która przysługiwałoby zmarłemu. 

Wobec czego ani to nie jest 300 , ani 600 ani magiczne 900 zl . lecz identyczna kwota jaka otrzymałby ubezpieczony w przypadku trwałego kalectwa. Z liczbą dzieci związany jest jedynie współczynnik., jednak w żadnym wypadku nie jest to kwota wyższa od jego renty wypadkowej  , chorobowej badz emerytury .

A zresztą , bujaj się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wpisz w google hasło Sumliński+ plagiat to zobaczysz, że jego powieści to zlepek szwedzkich kryminałów. Chyba, że szwedzcy autorzy też inspirowali się biografią Komorowskiego. Niby takie twarde dowody na powiązania Komorowskiego z WSI a dalej chodzi wolny. Przypadek? Z tego co pamiętam to twój idol już raz był przyłapany na plagiacie i sam do tego się przyznał.

 

Więc pytanie, dlaczego mimo twardych dowodów posiadanych przez Sumlińskiego, Komorowski dalej chodzi wolny?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Gdyby PIS był prawicą to część z tego co Kolonko mówi moze by wprowadzili.

 

Wczoraj w RMF Gosiewska nie potrafiła odpowiedzieć czy przez rok wystepowali do Rosji o zwrot wraku a dzis Antek policmajser wykrył spisek rosyjsko egipski z Mistralami. Podobno wystąpili do ruskich z oficjalnym zapytaniem czy to prawda. Od takich ustaleń jest wywiad ale i to już pewnie rozpierniczone. Debile, debile, debile po stokroć......

 

A  Halicki z Po żalił się  w RMF  na Tuska  że  Blokował  Ustawę  Reprywatyzacyjną  ciekawe dlaczego ??

A  jak już  taka  się  Pojawiła  to   Komorowski   zamroził  ja  do  Trybunału  po czym  Jego  córka 26l Kupiła  za Gotówkę  mieszkanie w jednej z odzyskanych kamienic     ciekawe  co ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Przypominam, że PO od roku już nie rządzi a nowa władza miała wprowadzić nową jakość. A ty wyskakujesz z argumentem, że PiS kradnie mniej od PO.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wpisz w google hasło Sumliński+ plagiat to zobaczysz, że jego powieści to zlepek szwedzkich kryminałów. Chyba, że szwedzcy autorzy też inspirowali się biografią Komorowskiego. Niby takie twarde dowody na powiązania Komorowskiego z WSI a dalej chodzi wolny. Przypadek? Z tego co pamiętam to twój idol już raz był przyłapany na plagiacie i sam do tego się przyznał.

 

Więc pytanie, dlaczego mimo twardych dowodów posiadanych przez Sumlińskiego, Komorowski dalej chodzi wolny?

 

Jeżeli wierzysz  w Brednie  Nessweka  to  soryy  ale  mózgu  to ty nie masz skoro wierzysz   w takie bzdury.

 

Obejrzyj Filmik   jaki tu  wkleiłem już  dwa razy  a  Potem zadawaj  te same pytania.

 

Afera marszałkowa to plagiat. Bronisław Komorowski i Leszek Tobiasz zrzynali od Stiega Larssona. Tak wynika z publikacji na temat książki Wojciecha Sumlińskiego.

Od publikacji „Newsweeka” oskarżającej Wojciecha Sumlińskiego o plagiat minęło już sporo czasu, ale informacja, jak to bywa, żyje własnym życiem. Od czasu do czasu na twitterze pojawiają się nowe przykłady zdań mających dowodzić, że autor „Niebezpiecznych związków Bronisława Komorowskiego” kopiował od innych. Można by tu dyskutować o różnicach między plagiatem a intertekstualnością, albo zastanawiać się, czy każdy, kto używa tekście zwrotu „co ty wiesz o zabijaniu” musi dodawać w nawiasie: „Psy”, reż. W. Pasikowski, Polska 1992. Może i powinien. Tyle tylko, że ze sprawą książki o Komorowskim nie ma to nic wspólnego. Gdyby kogoś oburzało powtarzanie cudzych fraz, afera zaczęłaby się jeszcze przed premierą książki, bo ogłoszeniu jej tytułu.

W całej sprawie chodziło o to, żeby w obiegu publicznym zaczęła krążyć zbitka „Sumliński - plagiat”. Jak to w przypadku zbitek bywa, wielu odbiorców nie będzie się zastanawiać, co konkretnie za nią stoi, tylko stwierdzi, że książki Sumlińskiego są nic niewarte, więc i zarzuty pod adresem Komorowskiego są nieprawdziwe. Jest jednak pewien niuans. U Raymonda Chandlera postać Bronisława Komorowskiego wydaje się słabiej zarysowana niż u Sumlińskiego. Dużo słabiej. Tak właściwie, to nie przypominam sobie, żeby w ogóle była zarysowana. U Stiega Larssona też. I u Alistaira MacLeana. Gdyby nawet spadkobiercy wymienionych pisarzy wygrali z Sumlińskim procesy, to nie będzie to miało nic wspólnego z tym, jakie relacje łączyły

Bronisława Komorowskiego ze środowiskiem WSI.

Chyba że Komorowski i Tobiasz naprawdę ściągali ze Stiega Larssona. To by była zrzyna stulecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Autor książki zrzyna z innych książek, w sieci masz od groma porównań od kogo i co zerżnął. Ba, nawet spotkania z agentami zostały przepisane a ty wierzysz Sumlińskiemu bo tak napisał w książce bez żadnych dowodów? Bo chyba ma jakieś dowody na to, że Komorowski ma powiązania z WSI? Bo jak na razie nikt ich nie widział, nawet prokuratura w Wolnej Polsce.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Ktoś, kiedyś wytłumaczył Sumlińskiemu że do historii zmyślonej należy dorzucać trochę prawdy. Mogą to być fakty, ludzie o których wspominają również inne dokumenty.  Niestety sprawa Pro Civili została przez niego potraktowana jako kanwa do powieści Political Fiction. O ile cała robota śledcza miała jak najbardziej sens, o tyle działanie grafomańskie zaprzepaściło jej efekty.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Marekfarmer, czy ty masz wogóle coś do powiedzenia o wydarzeniach obecnych? PIS nic nie robi z tymi niby przekrętami by dać zajecie jełopom które na nich głosowały. Ciagłe tłumaczenie sie tym co było. Zły Tusk, Komorowski, PO, KOD układ , sitwa  Niech pokaża co potrafią o ile wogóle coś potrafią oprócz rozpierduchy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

To dlaczego  Bronisław Komorowski  nie podał  Wojciecha  Sumlińskiego  o oszczerstwa  Dlaczego  Prokuratura  nie ścigała  go  jak   Mówił publicznie że  Bronisław Komorowski to  przestępca ????

Emerytka która  zadzwoniła  do  Telewizji Trwam  Prokuratura  ścigała  za te same słowa  a Sumlińskiego  nie    Bali  się  go  czy  jak ???

 

Dlaczego  Bronisław Komorowski w Zeznaniach  przed  sądem   mówił  że spotkania z Sumlińskim o Pro Civili nie  odbył  a jak z nagrania wynika  takowe odbył ??? I  co sumliński kłamie.

To  dlaczego  Sąd  RP  uniewinnił go  od stawianych  mu  zarzutów  skoro Sumliński kłamie ????

 

Nowośmieszna  jak zwykle  śmieszna

https://www.youtube.com/watch?v=1fgMtjwRadA    

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

No niech ci będzie ze ma rację. No i co dalej? PIS jakoś tematu nie podejmuje bo tez ma niejedno za uszami a wiadomo że wiecej moga stracić wygrani niż przegrani. Jak miał te kontakty z WSI to może ma dowody że Pan Prezes to "gejzer" ? To by było jakby sie takie kwity znalazły........


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
marekfarmer

przecież sama się z tego śmieje 

jaki sens wklejania tych głupot ? 

człowieku masz jakiś mózg i własny pogląd  , zdanie , opinie  ? 

czy tylko zajmujesz się przeglądaniem chłamu i manipulacji na które jesteś podatny ?  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj