nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

I co z tego,że na opozycję głosowało mniej osób. Przegrała wybory dlatego. Ale tu chodziło o to, że politycy pisu mówią, że sprawują wolę suwerenu. Czyli suwerennego narodu. A gdy mówimy o suwerennym narodzie nie rozróżniamy ilu ma prawa wyborcze a ilu nie. Naród to całość. Chodziło mi o to i tylko o to, że pomimo, że na opozycję głosowało mniej osób to mandat pisu i tak jest słabiutki. Zbyt słaby by mówić, że wykonują wolę suwerenu. Bo z suwerenu to wyjdzie, że gdzieś około 15 % głosowało na pis. Jeśli chodzi o uprawnionych do głosowania na pis głosowało nie całe 19 % wyborców. Co też jest słabym mandatem by mówić o wykonywaniu woli suwerenu. Po prostu wygrali wybory. I to z wynikiem takim sobie jak nie mniejszym, jeśli porównamy to ze zwycięstwem po i sld.

Opozycja wypowiada się w swoim imieniu. Nie słyszałem, aby ktoś z opozycji mówił, że ich zdanie jest zdaniem całego suwerenu czy całego narodu. Tak jak mówi to pis.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staraj się choć trochę używać rozumu  i czytać to co inni piszą 

to ilu głosowało to żadna tajemna wiedza , no chyba że dla ciebie  

 

nikt nie neguje że mniejszość i że przegrani są przegranymi 

tylko nikt nie ma prawa twierdzić że ma poparcie większości narodu skoro tak nie jest 

6 mln głosów to nie jest większości narodu  tylko mniejszość i takie są fakty

więc pytam kolejny raz na jaką wolę narodu (większość )powoływał się morawicki  ?  

czy może naród to jest on i jego prawo nie obowiązuje , a dokładnie regulamin sejmu ?

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Marko-kolo ja wiem, że ciebie myślenie boli. Poczytaj co się pisze, pomyśl i napisz. Myślenie nie boli :) No chyba, że to dla Ciebie za trudne. To rozumiem :) Oczywiście, że negujesz wygraną. Nie możesz pogodzić się z prostym logicznym faktem, że wygrali ci na których zagłosowała większość. I to twój problem :) Następnym razem zacznij się udzielać politycznie może przekonasz kogoś. Tylko wpierw zacznij myśleć. Nawet jeśli sprawia ci to ból :) Dasz radę! Wierzę w to :)

 

Hubertuss no i mają rację, że tak mówią. Wybory wygrane to w imieniu Polaków sprawuje  władzę. Zaklinasz rzeczywistość jak marko. On tez by chciał wmówić wszystkim, że ta wygrana to nie wygrana. Wyborców poszło powyżej 50% uprawnionych. Wybory są ważne. Wola Narodu jasna. O czym tu pisać? Boli Was, że przegraliście. I to jest problem platfusów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

PIS mówi, że wygrali "wolą większości narodu" - co nie jest prawdą. Nie wygrali nawet wolą większości uprawnionych do głosowania. Wygrali większością głosów tych, którzy poszli do urn - to już jest prawda. Ale w mentalności Polaków już tak jest, że żadne wybory w "pokomunistycznej" Polsce nie były wygrane większością głosów oddanych przez osoby uprawnione. Frekwencję przy urnach mamy jaką mamy. To, o co teraz się kłócicie, to najlepszy obraz stwierdzenia "kto nie idzie do wyborów, ten zgadza się wyborem rządu wybranego". Dlaczego? No właśnie dlatego, że jak by poszedł i oddał głos na byle kogo, to by popsuł frekwencję w poprzednich wyborach PIS, we wcześniejszych PO itd.

Ja w zeszłym roku PO też powiedziałem "nie". Wiedziałem, że PIS nic lepszego nie zrobi i nawet przewidziałem po części ich kroki - co teraz nie jednemu już przypomniałem w życiu codziennym, dlatego by nie dać PIS satysfakcji, iż mój nieoddany głos przyczyni się do wyższej ich wygranej - oddałem głos na nic nie znaczące nazwiska ugrupowania Korwina i Kukiza. Jak by tak każdy zrobił, kto nie poszedł do urn uważając, że nie ma na kogo głosować, to PIS teraz by nie rządził jak mu się podoba.

PS: Szacunek dla Rydzyka, że im załatwił przepustkę do rządzenia i że nawet w trakcie ciszy przedwyborczej puszczał fragment Pisma Św. (a konkretnie Księga Psalmów) w którym to jest mowa o miłowaniu przez Boga "Prawo i Sprawiedliwość". Stwierdzenia typu "musimy wybrać, czy chcemy prawo albo sprawiedliwość" itd...

Natomiast ci, co nie szli uważając, że i tak nic nie zmienią, to teraz niech też nie narzekają, bo po części przyczynili się do wygranej PIS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Oczywiście, że wygrał większością. Wyniki wyborów na to jasno wskazują. To jest oczywistą prawdą. Nawet SN to zrozumiał To wynika z systemu wyborczego.Ponad  50% wyborców poszło do wyborów i zagłosowało. Prawda boli dalej. Nie potraficie pogodzić się z porażką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Ciekawe czemu nikt nie podważa obecności w UE , skoro ci co w referendum unijnym byli na nie , oraz ci co z rożnych względów nie brali w nim udziału, stanowili większość obywateli RP mających prawo do glosowania ?

Co gorsze , przeciwna akcesji większość ,musi respektować warunki stawiane im przez mniejszość , niekiedy bardzo idiotyczne .

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Wybory są ważne. Wola Narodu jasna. O czym tu pisać? Boli Was, że przegraliście. I to jest problem platfusów :)

Wybory ważne - tak. Wola narodu jasna - już nie tak bardzo. Ja nie przegrałem, chociaż na PIS nie głosowałem. Ja swój cel osiągnąłem, bo nie oddałem głosu ani na PIS ani na PO - i właśnie o to mi chodziło, by ani mój głos, ani bierność nie przyczyniło się do ich wygranej. Jak by każdy tak zrobił, to by się losy wyborów inaczej potoczyły. Teraz mamy co mamy, ale moim zdaniem nie mają prawa narzekać ci, którzy głosowali na PIS ani ci, którzy wcale nie poszli do urn, bo to tym właśnie PIS teraz może podziękować.

 

Ciekawe czemu nikt nie podważa obecności w UE , skoro ci co w referendum unijnym byli na nie , oraz ci co z rożnych względów nie brali w nim udziału, stanowili większość obywateli RP mających prawo do glosowania ?

Jest tu ta sama sytuacja. Referendum za wejściem było proste: TAK lub NIE, a de facto przeszło na tak w ilości 30 parę procent wszystkich uprawnionych. To jest prawo i najważniejsze, by w papierkach się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

No to nie ma problemu. Wola Narodu jest.Większość wybrała.  Wystarczy się pogodzić z wola wyborców, którzy mieli odmienne zdanie niż y. I w tym jak widać jet cały problem :) Większość wybrała i wygrała. Jedyne co można kwestionować to wybory samorządowe sprzed 2 lat. Gdzie Komisja Wyborcza dopuściła do przekrętu. Tam też nie było woli Narodu? :) Ja uważam, że była. Nawet jeśli została przekręcona. To organ odpowiedzialny za te wybory zmienił wyniki. Brakiem postawy kontrolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Ja nie wierzę, by jakieś wybory były bez przekrętów. Prawda jest taka, że rządzący dzielą się funkcjami i nie zdziwił bym się wcale, jak by decyzje o wyborach były opierane o sejmowy bufet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Śmiała teza. Ale może masz racje..., może :) No tego jednak nie wiemy.Możemy domniemywać i zrobić rachunek prawdopodobieństwa. To jednak będzie tylko przypuszczenie :) , a nie pewność potwierdzona A wyniki wybory i ich wynik jest jasny i jednoznaczny :) Nawet jeśli twoje przypuszczenie zawiera jakiś ułamek prawdy.


Bardzo dobre pytanie Scoffer. Tez zapomniałem o tym referendum, które zostało sfałszowane. Sam głosowałem przeciw. Jak 20% rozumnych obywateli tego kraju. Czyli jestem większością, a muszę znosić plany lewackiej mniejszości. Cóż robić.... :)  Ale rację masz. Bez dwóch zdań idąc tym tokiem rozumowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

abstrahując już od referendum bo tu  wiadomo można dyskutować , proponuje  popatrzeć na obecne sondaże ilu jest za a ilu przeciw 

to taka ocena chyba dość miarodajna po tylu latach członkostwa ? 

 

no to jak panowie może  wyjście ? coś chyba ciężko będzie  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Piszemy o tym jakie były wyniki w momencie referendum. A nie dziś. To tak jakbyś czytać nie potrafił :) Dziś nikt z rolników dopóki dostaje dotacje nie będzie przeciwny. Jak się skończą i nastąpi otwarcie rynku będzie inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Jeszcze troche i sekta sama sie zapętli. 

Urojone problemy chca  rozwiazać i na siłe wyciagają urojone wnioski.

Na podstawie głupich wniosków podejmuja głupie działania które skutkuja kolejnymi głupotami i tak sie to toczy.

Czym wiecej głupot tym większa krytyka i coraz wiecej argumentów o tej głupocie dobitnie świadczących.

Czym większa krytyka  tym wiekszy syndrom "oblężonej twierdzy"

Czym wiekszy syndrom tym wiecej nerwów , inwektyw  w odpowiedzi na jakiekolwiek słowa krytyki czy argumenty.

Jak myslicie jakie bedzie kolejne stadium choroby?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

abstrahując już od referendum bo tu  wiadomo można dyskutować , proponuje  popatrzeć na obecne sondaże ilu jest za a ilu przeciw 

to taka ocena chyba dość miarodajna po tylu latach członkostwa ? 

 

no to jak panowie może  wyjście ? coś chyba ciężko będzie  :D  :D  :D

Masz zupełna rację z tym ciężarem .

Procedura wyjścia wymaga dużo więcej czasu , niż samozaoranie tworu zwanego UE . 

Zegar tyka nieuchronnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Ulman ty już się zapętliłeś :) Choroba u ciebie postępuję za szybko już na interwnecje lekarską. Ale nie przejmuj się będziemy z Tobą. Tym bardziej, że Służba zdrowia to efekt działań tobie podobnych osobników :) Na pewno cie uleczą :) Napisz do Kopacz albo Arłukowicza na pewno ci pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Własnie tak wygląda syndrom obleżonej twierdzy...

Urojona rzeczywistość,i urojone problemy daja głupie odpowiedzi. O tym właśnie pisałem :wacko: 

Mając cos do powiedzenia pewnie napisałbys "moim zdaniem nie jest tak gdyz  " wydaje mi sie że nie masz racji bo ...."  nie zgadzam się z opinią  ...." itd , itp. Jak ci to poprawia samopoczucie czy samoocene to ponazywaj mnie lewakiem, chorym, głąbem, czy co tam jeszcze masz w swoim doborze argumentów.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Ale Ulman dzieciaku samoocena piszę się inaczej :)(pomagam chorym to podpowiem odmiana dzieciaku :) )  , pamiętaj także o interpunkcji. Urojenia powoduje, że stajesz się infantylny , zapominasz interpunkcji. Generalnie źle chłopaczku :) Czas zacząć się leczyć :) Tylko nie licz na szybka poprawę. Acha :) I przeczytaj temat wątku :) Przyda Ci się . Pamiętaj jestem z Tobą :) Wierzę, że ci się uda i terapia ci pomoże. Jak nie,... no cóż , przykro będzie :) Na głowę nigdy nie jest za późno, choć jak czytam ciebie tą wątpię :)

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Inwektywy, obraźliwe sformułowania są skutkiem niemocy intelektualnej i niemożności dostosowania się do dyskutantów.

Jak według ciebie pisze sie samoocena bo  jakoś nie dostrzegam różnic miedzy twoja a moja pisownią


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

No właśnie. Nieuctwo powoduje, że nie dostrzegasz., Tu się zgodzę z tym :) Niemoc piszesz? To raczej brak wiedzy u ciebie i lenistwo. O obrażaniu nie wspomnę. Spuszczę zasłonę wstydu nad tobą w tym temacie :) Żeby ci przykrości nie robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Nie dostrzegam więc racz się podzielić swa nadnaturalną mądrością bym mógł zaczerpnąć z tej krynicy wiedzy! 

Dla ułatwienia wkleje ci z mojego postu "samoocene" i z twojego "samoocena" Coś tam pisałeś o odmianie więc racz mnie oświecić o Nieomylny, wszak człowiek całe zycie się uczy. Nie szczędź swej wiedzy  jako ze,  dawno nie było tu tak wszechstronnie utalentowanego osobnika w niezliczonych  dziedzinach.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Wozak71

 bardzo trafnie piszesz o sobie 

 szczególnie interesujące są te emotki , tu naprawdę widać wyższą szkołę którą dostrzegłem 

 wygląda mi to na gim-bazę , ale tu mogłem przelicytować :D  

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Gdzie mi do ciebie miernoto marko :) Takim wyjątkiem tylko ty możesz albo Ulman być. Tacy geniusze tylko wy dwaj :), tylko nie sepleń dzieciaku :)  Ty mi wyglądasz na przedszkolaka, ale to tak najwyżej :), Ulman to jeszcze jest na etapie belfer czytania i tak słabo mu idzie bo nauczyciel tępy jak i dziecko :)

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

 

W samorządach siedzi pesel idzcie do nich w sprawie podwyżek za wodę, ścieków. Sami ich chcieliście.

 

co tam siedzi w tych samorządach ?  :D '' profesorze miodku'' ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozak71    140

Jak nie wiesz marko ? Nazwisko zawsze z dużej nieuku pamiętaj :) To dlatego brakuje ci percepcji ? :) Musisz  szybko uzupełnić wiedzę :) Najlepiej od litery A. Choć dla ciebie to i tak to za trudne... :) Tylko nie bierz przykładu z Ulmana . Bo tak samo pobłądzisz jak On . Choć bardzie się nie da z tym poziomem wiedzy ,,geniusz" inteligencja spod baru :) No nie żebym was oceniał. W żadnym wypadku :)

 

A co poza tym?  Bo nudni jesteście Panowie. Żadnej kreatywności. Poziom musiałem sobie zaniżyć żeby porozmawiać :), a tu dalej dno... Ale jacy dyskutanci taki poziom dysputy :( , tacy ,,geniusz i inteligencja" jako opozycja...  Takie czasy :)

Edytowano przez Wozak71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wybecz się nie żałuj sobie 

zaorałeś się sam to musi boleć 

co tam jeszcze u nas słychać ?  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj