nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

wdaniel    52

- a więc masz odpowiedź na to, czy PIS-owcy obniżyli koszt paliwa, czy nie? Przecież zgodnie z tym, co piszesz, to w 2015 i 2016 nic się nie zmieniło? W jaki sposób, skoro ceny paliw skaczą w górę i w dół? To, że paliwo taniało, to nie zasługa PIS, tylko następstwa zdążające do wykończenia Putina i one nie były tylko w Polsce, lecz w świecie, gdyż baryłka roby leciała w dół. Teraz baryłka dalej leci w dół, a w Polsce paliwo drożeje - miałeś to wytłumaczyć w jaki sposób Tusk jest temu winien?

Nie odpowiedziałeś na pytanie ze wczoraj i z ostatniego tygodnia, bo oszczędzę sobie oraz tobie czasu i dalej się cofać nie będę:

- "Co takiego PIS zrobiło, by zapobiec ASF, by zapobiec suszy itd.?” - i nie opowiadaj bajek, że wojsko wysłali, bo te wojsko to po co tam? Strzelnicę sobie urządzić? No, chyba że marnować nasze podatki i robić heppening, bo do tego Macierewicz jest zdolny, gdyż zachowuje się jakby cały czas brał udział w kampanii wyborczej. Od tego są myśliwi a nie wojsko. I kolejna sprawa, o której już wspominałeś również – jakie wojsko? To Polska ma jakieś wojsko? Przecież PO wojsko zlikwidowało, a Macierewicz jeszcze nie stworzył nowej ustawy zbrojeniowej prócz deklaracji zakupu śmigłowców z łamaniem prawa, bo bez ogłoszenia przetargu.

- „Nie zapomnij też o tym, że PIS rządziło w latach 2005-2007 - co wtedy zrobiło?” - jak by coś zrobili sensownego, to by dokończyli chociaż swoje rządy, a nie sami je zakończyli po 2 latach.

 - Pisałeś, że każą ci siać i wysuszasz przez to glebę, więc moje pytanie brzmiało: „A kto ci każe siać? I druga sprawa - przez podsianie wysuszasz glebę?” Kto ci takie bajki naopowiadał?

 - Pisałeś, że jesteś niewolnikiem unii, więc zadałem pytanie: „To tak samo, jak z pracownikami: płacisz im pensję za zrobioną robotę, a nie za ściemnianie. Jak mówią, że pracowali, a ty stwierdzisz, że ich robota jest niewykonana, to co robisz? Dajesz im wypłatę, "głaszczesz" po główce i mówisz: rób tak dalej?”

 - Pisałeś, że nie ma rolnik kasy i czeka na PROW, więc zapytałem: „To, że nie masz kasy, to wina czyja? Urzędnika?”

 

Brak ci argumentów, więc uczepiłeś się jednego nie mając znowu argumentów na obronę swoich tez. Już ci pisałem, że lekarstwo na twoje bolączki związane z gospodarstwem jest proste i każdy rolnik wie jak jeść swoje mięso zamiast kupować w sklepie po takiej cenie, że jak świniaka sprzeda, to z tą kasą nawet 10kg dobrego mięsa nie kupi (kupić kupi, ale nie mięso, tylko to, co z tego mięsa zostało po faszerowaniu wodą i konserwantami, ale o czym piszę, to każdy wie, kto je swoje).

Marek - po proimo - świniaka możesz zabić i nie ma żadnych kłopotów, tylko musisz parę punktów spełnić

due - przedtem za złodziejskie ceny winny był TUSK , więc bądź konsekwentny i powiedz, że teraz przez Macierewicza i Kaczyńskiego za darmo musiałeś oddać (możesz im jeszcze pożyczyć smacznego i udławienia się)

tre - ja przecież pisałem o tym, że jak dealerzy widzieli popyt na sprzęt, który tak de facto powstał dzięki dopłatom, to podnieśli ceny - nie doczytałeś? 

quarto - 500+ prócz nieróbstwa i dziecioróbstwa co innego podpiera? Chyba tylko patologię, tym bardziej, że na początku zadeklarowano brak kontroli nad wydawaniem tych środków. Natomiast dopłaty wymusiły na rolnikach dyscyplinę. Jak myślisz? Dlaczego tyle dopłat nie przyznano i kary się posypały w pierwszym roku? W mediach podali, że rolnicy nieuczciwi, a ARiMR to zdementowało i powiedzieli, że Polski rolnik jest uczciwy, bo nawet areały zaniża, a nieuczciwość padła ze strony tych, co chcieli się wzbogacić nie wiedząc nawet gdzie ich pole.

cinque - Przedtem drożało z rozkazu Tuska, a teraz z rozkazu Kaczyńskiego, tylko z tą małą wzmianką, że Tusk rozkazał Amerykanom, by baryłka też drożała, a Kaczyński takich pleców nie ma, więc drożeje tylko w Polsce. A żeby było jeszcze poważniej, to sprawdź sobie 2013rok jaka była akcyza i później 2014.

sei - kto bredzi, ten bredzi. Od kiedy paliwo zaczęło tanieć i dlaczego? Jak by nie konflikt z Rosją, to dalej byś płacił pow. 5zł, a teraz do końca roku ma paliwo przekroczyć granicę 5,50.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Dlatego pisałem, że chyba po to, by happening robić i wydawać kolejne nasze pieniądze... Prawda jest taka, że to wojsko i tak nic nie będzie robiło, podobnie jak policja stojąca przy drogach. Co będą robić? Legitymować dziki, czy mają polski czy ukraiński dowód i czy legalnie przekroczyli granicę? Śmiechu warte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Dajmy spokój markowi , jasno widać że on łeb na szyi tylko dla ozdoby nosi.

 

 

A co myślicie o propozycji 4 tysięcy złotóweczek za donoszenie i urodzenie chorego/skazanego na śmierć dziecka? Nie wydaje wam się że to następna zapomoga dla pasibrzuchów w sutannach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Jeśli wojsko robiliby sumiennie to co maja to jednak bylaby to akcja na plus w dluzszej perspektywie czasu, niezależnie od kosztów. No ale jak do tego podejdą, ciężko stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

- a więc masz odpowiedź na to, czy PIS-owcy obniżyli koszt paliwa, czy nie? Przecież zgodnie z tym, co piszesz, to w 2015 i 2016 nic się nie zmieniło? W jaki sposób, skoro ceny paliw skaczą w górę i w dół? To, że paliwo taniało, to nie zasługa PIS, tylko następstwa zdążające do wykończenia Putina i one nie były tylko w Polsce, lecz w świecie, gdyż baryłka roby leciała w dół. Teraz baryłka dalej leci w dół, a w Polsce paliwo drożeje - miałeś to wytłumaczyć w jaki sposób Tusk jest temu winien?

Nie odpowiedziałeś na pytanie ze wczoraj i z ostatniego tygodnia, bo oszczędzę sobie oraz tobie czasu i dalej się cofać nie będę:

- "Co takiego PIS zrobiło, by zapobiec ASF, by zapobiec suszy itd.?” - i nie opowiadaj bajek, że wojsko wysłali, bo te wojsko to po co tam? Strzelnicę sobie urządzić? No, chyba że marnować nasze podatki i robić heppening, bo do tego Macierewicz jest zdolny, gdyż zachowuje się jakby cały czas brał udział w kampanii wyborczej. Od tego są myśliwi a nie wojsko. I kolejna sprawa, o której już wspominałeś również – jakie wojsko? To Polska ma jakieś wojsko? Przecież PO wojsko zlikwidowało, a Macierewicz jeszcze nie stworzył nowej ustawy zbrojeniowej prócz deklaracji zakupu śmigłowców z łamaniem prawa, bo bez ogłoszenia przetargu.

- „Nie zapomnij też o tym, że PIS rządziło w latach 2005-2007 - co wtedy zrobiło?” - jak by coś zrobili sensownego, to by dokończyli chociaż swoje rządy, a nie sami je zakończyli po 2 latach.

 - Pisałeś, że każą ci siać i wysuszasz przez to glebę, więc moje pytanie brzmiało: „A kto ci każe siać? I druga sprawa - przez podsianie wysuszasz glebę?” Kto ci takie bajki naopowiadał?

 - Pisałeś, że jesteś niewolnikiem unii, więc zadałem pytanie: „To tak samo, jak z pracownikami: płacisz im pensję za zrobioną robotę, a nie za ściemnianie. Jak mówią, że pracowali, a ty stwierdzisz, że ich robota jest niewykonana, to co robisz? Dajesz im wypłatę, "głaszczesz" po główce i mówisz: rób tak dalej?”

 - Pisałeś, że nie ma rolnik kasy i czeka na PROW, więc zapytałem: „To, że nie masz kasy, to wina czyja? Urzędnika?”

 

Brak ci argumentów, więc uczepiłeś się jednego nie mając znowu argumentów na obronę swoich tez. Już ci pisałem, że lekarstwo na twoje bolączki związane z gospodarstwem jest proste i każdy rolnik wie jak jeść swoje mięso zamiast kupować w sklepie po takiej cenie, że jak świniaka sprzeda, to z tą kasą nawet 10kg dobrego mięsa nie kupi (kupić kupi, ale nie mięso, tylko to, co z tego mięsa zostało po faszerowaniu wodą i konserwantami, ale o czym piszę, to każdy wie, kto je swoje).

 

Ty jesteś Debilem czy tylko  takiego Udajesz

2009 -   Akcyza 1048 PLN/ m3 Opłata Paliwowa 97,82 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

20010 - Akcyza  1048 PLN/m3 Opłata Paliwowa  233,99 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2011  -  Akcyza  1048 PLN/m3 Opłata Paliwowa  239,84 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2012 -  Akcyza  1196 PLN/m3 Opłata Paliwowa  249,92 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2013  - Akcyza  1196 PLN/m3 Opłata Paliwowa  259,92 PLN/m3 - Rządy  PO-PSL

2014 -  Akcyza 1196 PLN/m3 Opłata Paliwowa  262,52 PLN/m3  - Rządy  PO-PSL

2015 - Akcyza  1171 PLN/m3 Opłata  Paliwowa 288,05 PLN/m3  - Rządy  PO-PSL

2016 - Akcyza 1171 PLN/m3 Opłata Paliwowa  288,05 PLN/m3  -  Rządy PiS 

Pierwszy  raz   od 7 lat  Państwo nie podniosło  Ceny  Paliwa

 

Czyli  dzięki  Rządom PO-PSL 

Akcyza wzrosła  o  123PLN/m3

Opłata Paliwowa  190,23 PLN/m3

 

 

RZĄDY PO-PSL CO ROKU  PODNOSIŁY OPODATKOWANIE  PALIWA.

 

Jak  PiS  ma zapobiegać  ASF  jak  ono  jest  w Polsce  to  jak mają  zapobiegać  ty  czytasz przynajmniej  to co  piszesz.

Co robi  Wojsko  zapobiega  dalszemu  roznoszeniu  choroby  bo  chodzą  i  szukają padłych dzików  i zakopują  żeby  się  reszta  nie  zarażała  Tylko że taki Debil  jak ty  tego nie rozumi.

Jak  może  rząd  zapobiec  suszy  ty  masz z głową  do czynienia   czy  jak.

Co  najwyżej  mogą  wprowadzić  ubezpieczenia  do suszy   co  robią  i do 2017 mają  takowe być  w 3 miesiące  nie da  się  tego  zrobić  debilu

A PO-PSL  mimo suszy  2015  nie  podjęło  nawet  prób  stworzenia  ubezpieczeń  od  suszy

Jakie  podsianie  przez  sianie  międzyplonów  wysusza się  glebę   idioto

Ja nie jestem Pracownikiem UNI  i  sam w swoim stwierdzeniu  przyznajesz  się  do  niewolnictwa  wobec UNII

Kilka dni  temu  ktoś  wkleił  Cennik  ciągników  z 97 roku zobacz  sobie  ceny  i wtedy  komentuj

Prawda jest  taka  że  UNIA  niszy  Polskie  Rolnictwo  i dzieli

Pretensje  do  PiS  Macie  że  CETA  nie zablokowało 

A  co  UNIA  to  dobra   nic nie winna  jak to Ona  owe  CETA  negocjowała  i  tak  chciała  to jak to  jest  PiS  zły  bo  sie zgodził  a  Unia   dobra  tak ???

Co   PO-PSL  zrobiło  żeby  zapobiec  ASF  ??????

Co  Po-PSL  zrobiło  żeby  ograniczyć  skutki Suszy ??????

 

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Mam pytanie bo niby coś wczoraj mówili w wiadomościach[osobiście nie słyszałem] , że mają jakieś podatki wprowadzić od aut powyżej 10 lat.Wie ktoś coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Akcyzę podnieść mają na sprowadzane im starsze tym wyższa.A co do tych 4tys. to jak najbardziej na chrzciny i pogrzeb dla klechy styknie.Słyszeliscie może że brat Rachonia (tego co to na tvp info z największą gorliwości odkrywa kolesiostwo i nepotyzm poprzedniej ekipy) od kilku miesięcy robi kariere w Energa S.A ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Przynajmniej  nie będą  zwozić  tyle  tego  złomu  z zachodu.  Niech  się  Niemcy  martwią  że  Polacy  już  tak  chętnie  ich  gratów  nie  kupią  :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa  i dzięki temu polecisz i se kupisz nowe auto. Dobra zmiana - ale dla kogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Auta zarejestrowane  w Polsce  nie  obejmie  ta  Akcyza  więc  kto  komu broni  kupić  używany samochód  od  Polaka :lol: :lol: :lol:  Nie  piszcie bzdur :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Skoro mało kogo stać na nowe za chwile nie będzie stać na 10 letnie bo akcyza to te które już są w Polsce 20 letnie i starsze jeszcze długo nie pójdą na żyletki .Taki będzie tego efekt końcowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze by mogli zrobić to samo z traktorami ;) ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Skoro mało kogo stać na nowe za chwile nie będzie stać na 10 letnie bo akcyza to te które już są w Polsce 20 letnie i starsze jeszcze długo nie pójdą na żyletki .Taki będzie tego efekt końcowy.

Wiesz  co  oznacza  słowo  Import ????  Akcyza  obejmie  samochody  z zachodu  a nie  Polskie  zarejestrowane w Polsce   od Polaka kupisz samochód 12 letni  bez  akcyzy :D

 

Jeszcze by mogli zrobić to samo z traktorami ;) ;) .

 

Tak z ciągnikami  i  maszynami  z zachodu Powinni tak samo zrobić . A  obniżyć  Vat  na  Polskie ciągniki i  Maszyny :lol:  :lol:  :lol: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no Ja tylko żartowałem , lepiej nie :blink: :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Wiesz  co  oznacza  słowo  Import ????  Akcyza  obejmie  samochody  z zachodu  a nie  Polskie  zarejestrowane w Polsce   od Polaka kupisz samochód 12 letni  bez  akcyzy :D

 

 

Tak z ciągnikami  i  maszynami  z zachodu Powinni tak samo zrobić . A  obniżyć  Vat  na  Polskie ciągniki i  Maszyny :lol:  :lol:  :lol:

 

A brak konkurencji w postaci zachodniego shrotu to nic według ciebie nie zmieni na polskim rynku aut używanych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Wiesz  co  oznacza  słowo  Import ????  Akcyza  obejmie  samochody  z zachodu  a nie  Polskie  zarejestrowane w Polsce   od Polaka kupisz samochód 12 letni  bez  akcyzy :D

 

 

Wiesz ja mam 2 samochody sprowadzone z Niemiec i z Belgii. U mnie mało kto kupuje graty wytłuczone po polskich drogach. Idź powiedz komuś kto mieszka na wsi i dojeżdża do pracy w mieście w której zarobi 1200-1500zł żeby sobie kupił nowy albo przesiadł się na rower. Następna sprawa to ludzie którzy, żyją z importu samochodów z zachodu. Ja mam ok 100km do granicy z Niemcami, w okolicy mnóstwo ludzi żyje z importu części i aut z zachodu do tego dochodzi cała masa warsztatów samochodowych. Co mają teraz zrobić, nawalić dzieciaków na 500+? A na koniec przypomnij sobie ile w Polsce kosztowały samochody przed 2004r. Jak nie pamiętasz to spytaj tatusia albo mamusi...Nie będzie importu to i na polskim rynku skończą się tanie auta.

 

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Wiesz  co  oznacza  słowo  Import ????  Akcyza  obejmie  samochody  z zachodu  a nie  Polskie  zarejestrowane w Polsce   od Polaka kupisz samochód 12 letni  bez  akcyzy :D

 

 

Tak z ciągnikami  i  maszynami  z zachodu Powinni tak samo zrobić . A  obniżyć  Vat  na  Polskie ciągniki i  Maszyny :lol:  :lol:  :lol:

Tak marek , wszystko się zgadza....i po kilku latach takich "rządów" i podatków będzie jak na Kubie. Poczytaj albo pojedź tam - zobaczysz jakie luksusy mają.

 

Dureń jesteś i tyle. Pewnie samochodem wujka jeździsz i nawet nie bardzo wiesz jak rośnie ubezpieczenie w starszych autach - przykład , mam na pole Patrola z 2002 roku i ubezpieczenie OC wzrosło mi z około 500 zł 2lata temu do ponad 1000 zł w tym roku. Że auto jeździ tylko popolu to go "wyeksportowałem" i znikł z ewidencji.

 

A co do polskich ciągników - są jakieś? Słyszałem o składanych w Polsce ale o polskiej myśli technologicznej nie słyszałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Wiesz ja mam 2 samochody sprowadzone z Niemiec i z Belgii. U mnie mało kto kupuje graty wytłuczone po polskich drogach. Idź powiedz komuś kto mieszka na wsi i dojeżdża do pracy w mieście w której zarobi 1200-1500zł żeby sobie kupił nowy albo przesiadł się na rower. Następna sprawa to ludzie którzy, żyją z importu samochodów z zachodu. Ja mam ok 100km do granicy z Niemcami, w okolicy mnóstwo ludzi żyje z importu części i aut z zachodu do tego dochodzi cała masa warsztatów samochodowych. Co mają teraz zrobić, nawalić dzieciaków na 500+? A na koniec przypomnij sobie ile w Polsce kosztowały samochody przed 2004r. Jak nie pamiętasz to spytaj tatusia albo mamusi...Nie będzie importu to i na polskim rynku skończą się tanie auta.

 

 

Nikt nie każe  mu  iść  kupić  nowy. Może kupić  używany  od  Polaka  bez  akcyzy.  

O jakich dziurach  ty mówisz  przecież  przez  8 lat  PO-PSL  wyremontowało  Prawie  100% Polskich Dróg  zbudowali  Miliony  kilometrów  Autostrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tak i zapłacić za nie więcej niż jest teraz warte. Do tego kupujesz auto z niepewną historią które i tak pewnie kiedyś przyjechało z zachodu... Teraz to się dopiero zacznie łatanie starych trupów. No i oczywiście zostaje problem ludzi którzy żyli z importu.

Ale ty oczywiście masz klapki na oczach i będziesz za wszelką cenę bronił małego zakompleksionego prezesa. Ale niektórzy tak mają. Ostatnio rozbawiła mnie wypowiedź jednego z wiceministrów rolnictwa który na zarzut, że PiS obniżył dopłaty do materiału siewnego odparł, że one i tak służyły firmą nasiennym a nie rolnikom także to nawet dobrze, że tak się stało.... hehehehhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Marekomunista - jak podnoszą akcyzę to opodatkowanie wzrasta czy nie wzrasta?

Jak wzrosnie akcyza na sprowadzane samochody czy tak jak proponujesz maszyny to czym ty bedziesz jeździł i pracował za kilka lat? Chyba że liczysz ze twój park maszynowy nastepne 40 lat wytrzyma :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale czy każdy msi mieć samochód żeby do pracy dojechać? Nie słyszałem by był taki obowiązek jak kogoś nie stać to nie kupi tylko zyskamy na tym będzie mniej wypadków B)


Tak i zapłacić za nie więcej niż jest teraz warte. Do tego kupujesz auto z niepewną historią które i tak pewnie kiedyś przyjechało z zachodu... Teraz to się dopiero zacznie łatanie starych trupów. No i oczywiście zostaje problem ludzi którzy żyli z importu.

Ale ty oczywiście masz klapki na oczach i będziesz za wszelką cenę bronił małego zakompleksionego prezesa. Ale niektórzy tak mają. Ostatnio rozbawiła mnie wypowiedź jednego z wiceministrów rolnictwa który na zarzut, że PiS obniżył dopłaty do materiału siewnego odparł, że one i tak służyły firmą nasiennym a nie rolnikom także to nawet dobrze, że tak się stało.... hehehehhe

 

Oczywiście że służyły firmom nasiennym bo podnosiły ceny wiedząc że rolnik dostanie zwrot i nic ta dopłata rolnikowi nie dawała zobacz ceny nasion rzepaku nie ma dopłat i nasiona na ha kosztują 100-200 zł a zboże na ha 300-400 pn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj