nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

mirro    6383

"Na koniec rozmowy szef MON odniósł się do misji polskich wojsk na Bliskim Wschodzie. - Polscy żołnierze nie będą uczestniczyli w działaniach bojowych i tak brzmiał rozkaz, który podpisałem - zakończył."

Ciekawe czy działania bojowe zostały poinformowane o tym że Polacy są tam pokojowo i nie będą ani atakować, ani nie życzą sobie być atakowani. W zasadzie to przylecieli F16, bo to taki tradycyjny już środek lokomocji, a poza tym nie zabrali do nich uzbrojenia bo będą przecież dowozić nimi wodę. 

Powinien zakończyć wypowiedź staropolskim zawołaniem " Boże kopsnij rozumu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Amen!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bez sensu .

 

1.stare budownictwo zlokalizowane jest najczęsciej w centrach miast , w zwiazku z tym -cena odzwierciedla lokalizację . Stare niemiecki rudery , na ziemiach odzyskanych połozone na peryferiach nie są nic warte , tzn tyle ile działka na której są położone , a nawet mniej z uwagi na koszty rozbiórki .

2. Po wprowadzeniu stanu wojennego , Polska miała embargo na eksport oraz import towarow z drugiego obszaru płatniczego potrzebnych do produkcji .

3 .Owszem nie tylko , ale co to ma do rzeczy . Najbogatszy wasal RWPG płacil najwiecej i najbardziej był okradany.

4 . Teraz owszem mamy- oscypka

5.Trudno bylo o Fendta bądz deutza , ale w sumie te ciagniki nie stanowily az takiej przepaści technologicznej . Zreszta dzisiejsza cena 40 letniej c-355 , jest podobna jak odpowiednikow zachodnich , a podobno rynek decyduje o prawdziwej wartosci . Zresztą na 20 ha 360 w parze z 30 w zupełnosci wystarczało .

6 .   . Pisałem o tegorocznych plonach i obecnej cenie . A nie takie bambry stały w kolejce . Uwierz . 

Dlaczego plon 45 q/ha i cenę na którą nie masz wpływu uwazasz za niepowodzenie.  co ma zeszłoroczny plon wspólnego z obecnym , przy rożnym polozeniu gruntów , roznej klasie gleby i różnych nakładach .

50 zł na tonie przy plonie na poziomie 15 ton , daje 750 zł zysku po pól rocznym przechowaniu , rozładunku i załadunku .

Dla ciebie to coś dla mnie gra nie warta swieczki.

P.s 

Kaszlak , jak ktoś naprawia np spalone obejście gospodarcze z wlasnych środków finansowych , nie korzystając z ubezpieczenia , a sprawca unika odpowiedzialności , to twoja pozycja finansowa jest słabsza jak przed szkodą czy moze podobna kub wyzsza.

1. Nie zauważyłeś, zapewne celowo, że podałem przykład takiej poniemieckiej "rudery" za 200 tys. zł...

2. Stan wojenny w Polsce - 13 grudnia 1981. Pierwsze rozmowy z Klubem Paryskim - 1980 rok, dotyczyły zobowiązań PRL-u które miały być spłacone w 1981. Jak widać więc, już wcześniej szło w gospodarce nie tak, dokładnie od roku 1976. Choć zapewne zaraz napiszesz, że początki reglamentacji i protesty w Radomiu i Ursusie w tymże 1976 to objaw tzw. "przejściowych kłopotów" i jak zwykle zły kapitalizm zawinił embargiem po 1981 ...

3. To ma do rzeczy, że nie tylko PRL w 1945 startował od zera i nie tylko z Polski Sowieci wywozli, Niemcy też. To zresztą świetny przykład tego, co ekonomia potrafi zrobić z tym samym krajem, porównaj w 1989 NRD i RFN. Nie zapominaj, że bez ZSRR nie byłoby w Polsce tego systemu, który tak tu bronisz...

4. I nigdy nic więcej swojego nie mieliśmy, cokolwiek wartościowego produkował przemysł PRL było licencją, której nawet nie potrafiliśmy rozwinąć ani modernizować do porządku.

5. Nie rób sobie żartów, już w połowie lat 70'tych okazało się, że to przestarzałe maszyny, pod koniec lat 80'tych to było muzeum. Zetor się jeszcze ratował modernizując swojego UR 1 i próbując wprowadzić na czas nową serię UR 3, a i tak jego głównym atutem na rynkach międzynarodowych była cena. Porównaj czym robił rolnik w Polsce a czym na Zachodzie w tamtym czasie to zrozumiesz, że już wtedy dla Niemca czy Francuza klimatyzacja w maszynie nie była fanaberią, gdzie u nas za kabinę się w Agromie dopłacało. 

Zapraszam do Opolskiego, tutaj na 40'sto letnią C 355 nikt kto poważnie myśli o pracy w polu nawet nie patrzy. Tow. Gomułka kiedyś też powiedział, że po co produkować masowo samochody, skoro wystarczy jak każdy będzie miał rower.

6. No cóż, ja wywiozłem 40 ton na początku roku, jak byś właściwie vat obliczył to byłoby więcej niż 50 zł na tonie. Mi się opłacało, ale tu masz akurat rację, wystarczy że warunki były inne.

 

@scoffer, do tej opowiastki o gospodarstwie dodaj jeszcze fakt, że przez następne 44 lata było ono fatalnie zarządzane. Aż w pewnym momencie ktoś chciał  je szybko zmodernizować do poziomu bogatego sąsiada. I tak zadłużył na nie trafione inwestycje, że nie było w stanie unieść ciężaru zadłużenia i wyjść bodaj na zero. W końcu splajtowało ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Scoffer nie wiem jakim ty jesteś rolnikiem. W przeciwieństwie do ciebie powstrzymam się od oceny twoich plonów. Bo nie znam realiów. Ale zarządcą i ekonomistą jesteś marnym. Nic dziwnego, że chwalisz komunę. Bo wtedy oni za ciebie zarządzali. Przy 15 tonach średnio licząc po 500 zł brutto zysk na każdej tonie z racji przechowania to 50 zł. Czyli 10 %. Może ciebie stać na taki gest. ja bym przechował. U nas sprzedając po żniwach a zimą nawet dla tej samej firmy można zyskać rok rocznie bez różnicy jakie zboże około 50 - 80 zł na tonie. Spokojnie zarabiasz więc na paliwo potrzebne do uzyskania tego plonu. A lezące zboże nic cię nie kosztuje. Tylko trochę prądu do żmijki na załadunek.

Nie od dziś wiadomo, że skupujący po żniwach wykorzystują sytuację. Bo sprzedają ci co nie mają gdzie trzymać lub potrzebują pieniędzy. 

Podsumowując chwalisz komunę bo nie potrafisz liczyć co pokazałeś w poście wyżej cytowanym przez Kaszlaka, Nie potrafisz dostosowywać się do realiów. Więc komuna była dla ciebie wymarzona. Bo tam za ciebie rządzili. Teraz pis próbuje jak za komuny rządzić wszystkim i tez to ci pasuje.

 

Daj spokój zazraz napiszą że tam PiS rządzi oni są niereformowalni żyją w tym samym świecie obłąkania co Niesiołowski czy prof by się tak zachowywał? Tacy ludzie i wystąpienia mówią same za ich partię nie wiem jak Ci co na nich głosowali mogli być tak zaślepieni przezz 8 lat ;)

 

Ja ci napiszę, że jednak unia nie taka zła. Jak pis nią straszy Polaków. Nie patrzą czy z pisu czy nie tylko sądzą sprawiedliwie.

 

 

Co się dziwisz ta mina mówi sama za siebie. Popatrzcie jak on się zachowuje na te miny gesty. Kłamliwa tvp mówi, że żołnierze pojechali do Kuwejtu. Pewnie na wczasy opalą się chłopaki, zarobią a f16 jak by co po piwo będą latać lub na wycieczki po okolicy.

@wojtekd sklep jak sklep. Towar jak towar. Skoro tym handlują są ludzie, którzy tego potrzebują. jedne pójdzie do sex shopu drugi do sklepu z dewocjonaliami mamy wolność wyboru. Kiedyś tu któryś z obrońców pisu nie pamiętam który pisał, że seks jest czymś złym i zwyrodniałym. Więc nie dziwię się twojej reakcji.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

@hubertuss od razu widać żeś chłopek z zadupia.

Po pierwsze przechowanie zboża kosztuje . Istnieje coś takiego jak straty związane z przechowaniem , przygotowanie magazynu , zamrożenie gotówki , niepewność zysku po przechowaniu , koszty robocizny i dodatkowego transportu.

Po drugie magazynowanie 15 ton zboża w silosie 60 tonowym jest marnotrawstwem powierzchni magazynowej. Można by ewentualnie dokupić 30 ton jęczmienia , tyle że w takim wypadku musiał bym zamrozić gotówkę na niepewny zysk , wiec wybrałem mozliwosć  sprzedaży 15 ton po marnej cenie a nie 60 ton  pszenicy , którą dużo łatwiej spieniężyć niż jeczmień ozimy i to  w dowolnym momencie .

Taki ekonomista jak ty , owszem dobry na Kozią Wolkę , nie ma pojęcia ze jęczmien zimowy ma wyjątkowo małą gęstość i tam gdzie mieści się  jego 45 ton , można zmagazynować 60 ton pszenicy , której gęstość jest o 25 % wyższa.

Po trzecie chłopku -roztropku . Okoliczne skupy płacą za to zboża nawet 440 zł netto , w związku z tym tam gdzie go sprzedaję , nie każdy może sprzedać.

I po czwarte ,nie ucz ojca dzieci robić.

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

"niepewność zysku", "niepewny zysk" -  bez przesady, niepewność zysku jest wpisana w każdą działalność na własny rachunek. Zobacz co się stało z kukurydzą w Opolskim zeszłego sezonu albo z pszenicą 2 sezony temu. To tyle w materii kto lepiej gospodarzy, bo z tematu zjeżdżamy a i tak większość sądzi, że robi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
scoffer

 odezwała się'' elita ''polskiego rolnictwa co sprzedaje zborze z pola  ;)

 chłopie świat poszedł do przodu a ty tkwisz jeszcze w poprzedniej epoce i kwiczysz  

 chciałeś tu poudawać nie wiadomo kogo a po prostu nie wychodzi i tyle 

 nie ty pierwszy i nie ostatni  :D  :D  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@Scoffer twoje epitety to nic innego jak wyraz frustracji. Bo dobitnie udowadniasz, że marny z ciebie zarządca i ekonomista. Nie wiem jak byś mi nawymyślał to i tak tego nie zmienisz.

Po pierwsze przechowanie może i generuje jakieś tam koszty ale na pewno nie 10 %. Więc nie pleć bzdur bo każdy kto przechowuje zboże cię po prostu wyśmieje.

Po drugie kto ci każe przechowywać te 15 ton w tak dużym silosie. Tutaj udowadniasz, żeś zarządca marny. Bo można dostosować zasiew do posiadanej powierzchni magazynowej. Tak aby zapewnić sobie możliwość przechowania wszystkiego a co za tym idzie maksymalne zwiększenia zysku po przez sprzedaż po korzystniejszych cenach. Lub skoro siejesz jakieś zboża, których masz kilkanaście ton to przez te kilkadziesiąt lat odkąd gospodarkę prowadzisz można było się postarać o powierzchnię magazynową na te kilkanaście ton. 

Co mnie obchodzi gęstość jęczmienia. Powtarzasz się. Nikt ci nie każe tego trzymać w za dużym silosie. Co ma wspólnego ekonomista nawet taki jak ja z gęstością jęczmienia. Jeśli już przechowywaniem zajmuje się logistyka a nie ekonomia. Ale pewni dla ciebie i jedno i drugie to czysta abstrakcja.

Po trzecie chłopku roztropku co mnie obchodzi kto gdzie może sprzedać. Ty się teraz będziesz pocieszał, że wziąłeś 30 zł więcej i że nie każdy tam mógł sprzedać. Ktoś cię zimą pocieszy i napisze, że wziął 80 zł więcej niż ty. Ja cię mogę pocieszyć, że w maju sprzedawałem jęczmień ozimy po 600 zł. I to puściłem znajomemu taniej bo mi stały odbiorca,  hodowca świń po skasowaniu hodowli się wyłamał.

Po czwarte nic nie mam zamiaru cię uczyć. Bo co jak co, już zdążyłem się zorientować, że to daremny trud. Komuna cię wyuczyła i już tego nic nie zmieni. Nie pewność zysku towarzyszy każdej branży. Ale jak pisałem rok w rok ceny zimą są wyższe niż po żniwach.

Podsumowując nikt ci nie każe przechowywać zboża. Możesz wszystko z pola sprzedać. Tylko nie jęcz, że cena marna. Wysil umysł i pomyśl co możesz zrobić, aby uzyskać większą.

 

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No w tym roku to był biznes na przechowaniu. W żniwa 610 wiozłem szwagra, a teraz 570 kupiłem z moim odbiorem. Jak wszyscy będą przechowywać to pewnie rzadko kiedy się na tym zarobi. Potrzeba by było wielkiego kataklizmu na skalę światową czyli raz na 10 lat będzie to mocno opłacalne bo za duzo zboża jest w magazynach żeby się ktoś z ceną wyrywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Teraz już jest dla sprzedającego presja nowych zbiorów i czyszczenia magazynów. Moment trzeba wyczuć. Też znam takich co przeholowali i biznesu na tym nie było. Jak pisałem mnie to póki co nie zwiodło. A nikt nikomu z nas nie każe sprzedawać od razu czy przechowywać. Każdy z nas wybiera po ile i kiedy sprzeda. Więc nie ma co jęczeć, że cena taka czy siaka że się nie ma na nią wpływu. Bo jakiś wpływ się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

scoffer

 odezwała się'' elita ''polskiego rolnictwa co sprzedaje zborze z pola  ;)

 chłopie świat poszedł do przodu a ty tkwisz jeszcze w poprzedniej epoce i kwiczysz  

 chciałeś tu poudawać nie wiadomo kogo a po prostu nie wychodzi i tyle 

 nie ty pierwszy i nie ostatni  :D  :D  :D

 

Odezwal się nieuk , co napisał zboże przez "rz" . 

Podstawy się kłaniają , proponuję nie robić obciachu i zakupić

 

klasa_1__elementarz__wsip_IMAGE1_44508_4

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

o jejku wybacz mi jeśli potrafisz    :D  :D  :D

frustracja widzę rośnie a argumentów brak ;)  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  opowiedz nam jak to 100 lat temu chłopa zwali,  albo co to jest po twojemu żywność wysoko przetworzona :D  :D  :D  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

Po drugie kto ci każe przechowywać te 15 ton w tak dużym silosie. Tutaj udowadniasz, żeś zarządca marny. Bo można dostosować zasiew do posiadanej powierzchni magazynowej. Tak aby zapewnić sobie możliwość przechowania wszystkiego a co za tym idzie maksymalne zwiększenia zysku po przez sprzedaż po korzystniejszych cenach. Lub skoro siejesz jakieś zboża, których masz kilkanaście ton to przez te kilkadziesiąt lat odkąd gospodarkę prowadzisz można było się postarać o powierzchnię magazynową na te kilkanaście ton. 

Gdybyś użył rozumu , zamiast głupkowatego zacietrzewienia , pomyślał byś zanim napiszesz następne głupoty.

Po pierwsze przy pewnym areale potrzebne jest zazielenienie .

Szkoda pola na sam łubin , który z konieczności siany jest odmianą gorzką , nie niszczona przez zwierzynę . 

Dlatego część zazielenienia to łubin , a pozostała poplon łubinu , właśnie po jęczmieniu , którego areał dopasowany jest do zazielenienia .

Te 4 ha poplonu łubinu wraz z ok 1 ha łubinu w czystym siewie , dają szansę na utrzymanie normy zazielenienia.

Powierzchnię magazynowa na kilkanaście ton to możesz sobie sprawić , u siebie w Koziej Wólce, adaptując szopę po zdechłej ostatnio kozie. W sam raz wejdą ci tam 3 lub 4 wozy konne z zakładkami .

A to wcale nie mało , pól twojego areału.

Do mnie niestety nikt nie chce przyjechać , po mniej jak ton 24 , a taka sprzedaż jaką ty uprawiasz nie jest w moim typie .

Szkoda worków , których dziwnie nie wliczasz do kalkulacji .

http://olx.pl/oferta/sprzedam-jeczmien-1-tone-CID757-IDgs5yt.html#76ff6231d7

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

za niskie ceny zboza jest odpowiedzialny rzad polski-taka wersja obowiazuje na tym portalu od 10 lat, wiec teraz pis na wsi bedzie mial prze.ebane, 

 

gdzie jest dudus ???? chyba nikt juz nie pamieta ze on jest jego "bohaterem".


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak tak @Scoffer teraz na zazielenienie zwalaj. Nie wiem ile ty masz ha ale od 10 do 30 wystarczą dwie uprawy. Powyżej 30 ha trzy.  Jak zwykle argumenty do bani, które łatwo odrzucić. No chyba, że po kilkudziesięciu latach w swojej Koziej Wólce tylko tego silosa się dorobiłeś. Ale jak napisałem ja ci nie karzę przechowywać. Tylko nie jęcz, że cena marna i nie pisz bzdur, że ie masz wpływu na jej wysokość. Bo jakiś tam wpływ każdy rolnik ma.

 

 

Dzisiaj w osławionym dobrobycie sprzedałem swieżo koszony jęczmien po cenie 470 zl netto za /t .

Przy plonie 45 q/ha aż boję sie bym nie oszalał z nadmiaru gotówki , ale co tam za 1 ha jęczmienia kupie sobie tonę fosforanu .

Chyba zesram się  z tego szczęścia prawa bycia rolnikime wspolnej gospodarki europejskie

 


Tak więc chciałeś pożalić się na dobrobyt notabene za rządów PiSu na który głosowałeś. A wyszło, żeś zarządca marny. Nie musiałeś sprzedawać po takiej cenie. Co zresztą praktycznie wszyscy dookoła przyznali.  Przeczytaj trzy ostatnie strony i zobaczysz, że wszyscy to samo piszą. Sprzedałeś to nie jęcz.

Kiedyś chwaliłeś 8 lat rządów PO pisząc, że możemy po nich chodzić z podniesiona głową. Teraz krytykujesz władze PiSu za dobroyt jaki ci stworzyły.. W głowie się miesza czy jakiś zakamuflowany wróg PiSu?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

to nie rząd ustala cene i nie rząd ma na nią wpływ dobrze o tym wiecie .mógłby tylko pomóc wprowadzając jakieś ograniczenia jnportu  z ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście, że wiemy. Tylko nie którzy wiedzą wybiórczo. Jak rządziła PO to było jęczenie, że to rząd winny niskim cenom. Jak rządzi PiS to nie rząd ustala ceny. Z drugiej strony posłuchaj propagandy PiSu. Jak to np w kontekście Brexitu wtłacza się ludziom, że mogą wracać z Anglii bo u nas przez te pół roku takie zmiany zaszły na dobre, że hej.

@scoffer z tego co tu piszesz wychodzi, że masz około 20 ha. 4 ha jęczmienia plus 1 ha łubinu daje 25% potrzebnych do zazielenienia. Skoro napisałeś, że łubinem i jęczmieniem spełniasz wymóg zazielenienia to wychodzi na to, że pozostałe 15 ha to pszenica o której pisałeś. Gdyby były to dwa inne zboża nie musiał byś pisać, że jęczmień i łubin daje ci szansę na spełnienie wymogu zazieleniania.. Nie wiem może w twojej Koziej Wólce obsiewa się w myśl przysłowia, żyto po życie całe życie. Ja tam staram się zmieniać uprawy podobnie jak ludzie w mojej okolicy. Raz czy dwa zdarzyło mi się hektar po tym samym. Ale nie jest to moim głównym założeniem. W mojej Koziej Wólce każdy zmienia plon oprócz kukurydzy. Która lubi mono kulturę.

Nie wiem czy podajesz te liczby faktycznie, czy teoretycznie. Nie wiem czy znasz zasady zazieleniania czy nie. Ale jeśli faktycznie to ze swoimi 20 ha przy moich 15 stu możesz czuć się jak obszarnik. Niech ci będzie jeśli lepiej się z tym czujesz.

Wielu pewnie zapyta jakim cudem z tych 4 ha wyszło ci 15 ton jęczmienia skoro podajesz plon 4,5 tony z ha. Nawet zakładając, że zostawiłeś na siew. To jeszcze troszkę brakuje. No ale może w twojej Koziej Wólce dominuje jeszcze rolnictwo z cyklu kilka świnek, kilka krówek kilka kurek. A może za rok zasiejesz 10 ha jęczmienia. Pomimo, że cena spada?

Nie pytam już czy ta pszenica uprawiana rok po roku po sobie z tych pozostałych 15 ha mieści się w tym silosie czy nie. Ale widać jasno, że albo gubisz się w zeznaniach, albo żaden z ciebie gospodarz na jakiego tu się kreujesz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekd    2108

 sklep jak sklep. Towar jak towar. Skoro tym handlują są ludzie, którzy tego potrzebują. jedne pójdzie do sex shopu drugi do sklepu z dewocjonaliami mamy wolność wyboru. 

http://niezalezna.pl/82880-seksbiznes-za-tuska-unijne-srodki-dla-sprzedawcow-sztucznych-penisow

 

-  W trakcie rządów PO – w latach 2008–2013 – za „innowacyjne gospodarczo” i godne unijnej pomocy uznano m.in. portal internetowy z horoskopami dla psów, serwis dla turystów-gejów, portal, na którym można utworzyć profil swojego kota, oraz stronę internetową o planowaniu podróży na Karaiby-

 

POstkomuniści  i KODofile na potęgę zaopatrują się w sex shopach tworzą horoskopy dla swoich psów .Udzielają się w serwisach dla turystów-gejów by zaplanować wspólną podróż na Karaiby .Oraz tworzą profile kotom  .Dzięki temu banda Donalda mogła się wykazać wysokim wykorzystaniem środków z UE . ;) BRAWO .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Tak tak @Scoffer teraz na zazielenienie zwalaj. Nie wiem ile ty masz ha ale od 10 do 30 wystarczą dwie uprawy. Powyżej 30 ha trzy.  Jak zwykle argumenty do bani, które łatwo odrzucić. No chyba, że po kilkudziesięciu latach w swojej Koziej Wólce tylko tego silosa się dorobiłeś. Ale jak napisałem ja ci nie karzę przechowywać. Tylko nie jęcz, że cena marna i nie pisz bzdur, że ie masz wpływu na jej wysokość. Bo jakiś tam wpływ każdy rolnik ma.

 

Posłuchaj , koński prostacki łbie .

To o czym bredzisz to dewersyfikacja .

Ja pisałem o zazielenieniu , czego twoja skromna czaszka nie potrafi ogarnąć.

Więc , po przekroczeniu pewnego areału konieczne jest pozostawienie 5% powierzchni w ugorze . ewentualnie obsianie strączkowymi , lub parę innych myków , których i tak nie zrozumiesz.

A po za tym kim ty jesteś , meblu stajenny , ze będziesz mnie ekonomi uczył ?

Idz pouczaj sąsiadów , z pewnością docenią to soczystym kopniakiem wycelowanym prosto w twoje malutkie jadra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 dywersyfikacja jest częścią zazielenienia więc co tu mędrkujesz i robisz z siebie głupka

 niestety takie'' wielkoobszarowe'' gospodarstwo jak twoje (30 ha ) jest skazane na niebyt przy produkcji roślinnej 

 mało tego słabe zaplecze  i nawyki z poprzedniej epoki nie pomogą :D

 

 powyzywaj sobie może ci ulży, ale niczego sobie nie dodasz  bo widać że prostactwo to twój sposób bycia 

  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj