nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Polska jest łakomym kąskiem , ale też ważnym graczem na rynkach finansowych .

Nie wiem dlaczego niektórzy forumowicze  traktują nasz kraj jak by był wyraznie gorszy od reszty tzw. zach. europy.

Polski rezerwy walutowe są dwa razy większe jak Szwecji , ponad 1/3 większe od rezerw GB i prawie polowę większe jak Kanada .

Cala strefa euro ma  tylko nieco ponad dwa razy więcej rezerw jak Polska .

Dlatego mamy prawo nosić wysoko głowy , tym bardziej ze to nie my drukujemy pieniadze bez pokrycia .

Przecież te zaoszczedzone pieniądze to krew i pot gnębionego polskiego pracownika, rolnika , przedsiębiorcy .

Nie dajmy się tylko dymać , często głupszym i mniej pracowitym od Polaków .

To tyle i aż tyle.

http://www.pb.pl/3610281,94925,polska-ma-wieksze-rezerwy-walutowe-niz-wielka-brytania

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

chyba dzisiaj duch swiety na ciebie wstapil i doceniles 8 lat rzadow po-psl-nie sprawdzilem co prawda tych danych ale dzisiaj wierze ci na slowo. tym bardziej ze w linku podales dane z 2014

 

polskie rezerwy sa dwa razy wieksze niz szwecji-a ile razy szwecja jest mniejsza niz polska- chyba 3,5 raza.

teraz nikt nie drukuje pieniedzy bez pokrycia- farba i papier tez kosztuja,

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

Ducha św to Ty w to nie mieszaj i nie zapominaj ile rządy Tuska i Kopacz w tym czasie zaciągnęły długu i ile podpie....liły z OFE i ile wysprzedaly majątku narodowego 

 

http://www.bankier.pl/forum/temat_dotychczasowy-bilans-rzadow-po-tuska-i-kopacz-jest-tragiczny,18425957.html

 

Kanada jest większa obszarowo 30 razy i o tym jakoś nie wspominasz . Liczba ludnosci jest podobna i kraj nigdy nie byl palony oraz grabiony przez sąsiadów.

Dodruk Euro trwa w najlepsze 

Dodruk pieniądza rozpocznie się w marcu tego roku i będzie trwał do września 2016 roku. Program będzie prowadzony "do chwili, w której zobaczymy trwającą korektę ścieżki inflacyjnej", która będzie spójna z celem EBC w postaci inflacji bliskiej 2 proc.
QE polegać będzie na kreowaniu nowego pieniądza, aby rządy krajów unijnych mogły go w większym stopniu pożyczać, poprzez emisję obligacji. Pożyczone pieniądze muszą zostać zainwestowane w projekty, które pozwolą stworzyć miejsca pracy i pobudzić gospodarkę - np. w rozwój infrastruktury.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/tequila/dodruk-euro-nie-dla-biedakow

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kupno papierów skarbowych jest lokatą wolnych środków finansowych . Co ciekawe Polska posiada papiery dłużne USA na kwotę 33 mld dolarów , jednocześnie sprzedając własne obligacje innym .

Tak jak pisałem, ekonomia to zjawisko globalne.

Niemcy kupują obligacje polski , co nie znaczy że sami ich nie sprzedają

Ale do tej pory podnosił się głos że "Ryży złodziej" Polskę u Niemców zadłużył.

Problemem nie jest zadłużenie , lecz płynność finansowa . Skoro ktoś pożycza , znaczy jest przekonany że odzyska kapitał oraz zysk z odsetek.

Bankrutowi , nikt nie pożyczy .

Tylko weź to wytłumacz tym, którzy porównują dłuż zaciągnięty przez Tuska z długiem Gierka ...

Tyle że perespektywy wzrostu gospodarczego dla Polski są lepsze jak dla Niemiec , przy "gospodarskim" podejściu do dalszego rozwoju Polski

Trochę trąci propagandą sukcesu ;) . Nie jesteśmy na dnie, ale gdyby jeszcze tak większa niezależność od obcego kapitału... Prawda taka, żeby dogonić biegnącego, musimy pędzić szybciej niż on. Problem w tym, że w ekonomi im większy poziom rozwoju, tym ten rozwój wolniejszy. Z tym się trzeba liczyć.

 

A ja lubię czarninę z kluskami ziemniaczanymi . Wszelkiego rodzaju hubertus, kaszlaki i inna swołocz. To wroga reakcja . Ubrana w miłe słówka.

PRL-bis Ci się marzy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

A ja lubię czarninę z kluskami ziemniaczanymi . Wszelkiego rodzaju hubertus, kaszlaki i inna swołocz. To wroga reakcja . Ubrana w miłe słówka.

Jak się ma pislamską łepetynę to nawet gówno będziesz lubił i mawiał na to czekolada bo tak guru na kaczych nogach ci powie a ty przyjmiesz bezkrytycznie tą prawdę objawioną :D .Pislam to ruska agentura działająca wyraźnie na szkodę PL  przez wytyczne z Moskwy które przekazuje najważniejszy rosyjski agent nie jaki Rydzyk .Takie przekręty robi to niby katolickie radio http://www.bhp.org.pl/Article325.html Zresztą miałem wątpliwą przyjemność poznać przewodników tego pożal się Boże radia w Izraelu kiedy przybiegli z pretensjami że psuję im interesy bo kupiłem staruszce taniej te same pamiątki co sprzedawał organizator wycieczki którym było to pseudo radio . Gdzie są wasi sprawiedliwi niby czyli Ziobro i przestępca Kamiński 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
Napisano (edytowany)

 

Ale wróćmy do bohatera tematu, który pojechał poniżać siebie i nas do Kanady. Głowa państwa jadąc z wizytą zagraniczną powinna być zaproszona i spotkać się w państwie do którego jedzie z osobą równą sobie stanowiskiem. Czyli w przypadku Kanady Gubernatorem Generalnym. Niestety nic takiego nie miało miejsca. Duda spotkał się jedynie na chwilkę z premierem Kanady. To są dwa wyjścia. Albo pojechał tam sobie prywatnie za nasze? Albo pojechał z państwową wizytą bez zaproszenia i bez przyjęcia przez osobę równą sobie. Tak to budujemy swój prestiż na arenie między narodowej. A dokładniej pis rujnuje nasz polski prestiż.

Sprawa sprzed kilku dni . 

Może wypada coś napisać kolego hubertuss w owej sprawie

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,71,trzeci-dzien-wizyty-prezydenta-rp-z-malzonka-w-kanadzie.html

 

P.s

akko , to chyba Ty szedłeś za tym koniem , bo inaczej nie jestem w stanie zrozumiec takiej biedy umysłowej

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Biedny umysłowo to jesteś ty. Bo raz krytykujesz PO a zaraz piszesz, że po 8 latach jej rządów mamy prawo nosić głowę wysoko bo Polska sytuacja nie wygląda źle. A wręcz pokazujesz, że na tle innych krajów nasze długi nie są największe. Nie ma nic głupszego niż zaprzeczać sam sobie. 

Nikt tu nie pisze  ze sytuacja Polski po rządach PO jest tragiczna. Nawet sam ją chwalisz. W sumie w końcu zmądrzałeś. Ale problem jest w tym, ze PiS ogłosił masę bardzo kosztownych zmian. Więc może w końcu ktoś odpowie mi skąd na to kasa? Bo jeśli wprowadzą je w życie to nasza sytuacja może ulec zmianie i będzie to zła zmiana.

Co do spotkania Dudy w oficjalnym programie wizyty nie było o spotkaniu z Gubernatorem Generalnym ani słowa. Nie wiem czy to ty pisałeś czy ktoś inny, że Duda z Królową musiał by się spotkać bo Gubernator Generalny jest jak wiceprezydent. A tu jednak zaszła potrzeba takiego spotkania. Więc możliwości są dwie. Albo jakiś urzędnik Kancelarii prezydenta nie wpisał tego do agendy wizyty. Lub po fali krytyki w Polsce Duda wyprosił takie spotkanie u Kanadyjczyków. Tak czy siak informacji o tym żadnej nie było.

Tak więc brawo @scoffer nie ma nic fajniejszego na początek dnia jak zobaczyć jak pisior robi z siebie głupka. Jeszcze raz gratulacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak pisałem, ekonomia to zjawisko globalne.

Ale do tej pory podnosił się głos że "Ryży złodziej" Polskę u Niemców zadłużył.

Tylko weź to wytłumacz tym, którzy porównują dłuż zaciągnięty przez Tuska z długiem Gierka ...

Trochę trąci propagandą sukcesu ;) . Nie jesteśmy na dnie, ale gdyby jeszcze tak większa niezależność od obcego kapitału... Prawda taka, żeby dogonić biegnącego, musimy pędzić szybciej niż on. Problem w tym, że w ekonomi im większy poziom rozwoju, tym ten rozwój wolniejszy. Z tym się trzeba liczyć.

 

PRL-bis Ci się marzy ??

 

Piszesz te brednie bo nie masz pojęcia jak funkcjonuje wolna gospodarka UE na pewno do n iej nie należy wszystko regulują tam bzdune kosztowne i nikomu nie potrzebne przepisy masa biurokracji którą musi utrzymywać podatnik nic dziwnego że co bardziej myślący przymierzają się do opuszczenia tego tworu ;):D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Biedny umysłowo to jesteś ty. Bo raz krytykujesz PO a zaraz piszesz, że po 8 latach jej rządów mamy prawo nosić głowę wysoko bo Polska sytuacja nie wygląda źle. A wręcz pokazujesz, że na tle innych krajów nasze długi nie są największe. Nie ma nic głupszego niż zaprzeczać sam sobie. 

Nikt tu nie pisze  ze sytuacja Polski po rządach PO jest tragiczna. Nawet sam ją chwalisz. W sumie w końcu zmądrzałeś. Ale problem jest w tym, ze PiS ogłosił masę bardzo kosztownych zmian. Więc może w końcu ktoś odpowie mi skąd na to kasa? Bo jeśli wprowadzą je w życie to nasza sytuacja może ulec zmianie i będzie to zła zmiana.

Co do spotkania Dudy w oficjalnym programie wizyty nie było o spotkaniu z Gubernatorem Generalnym ani słowa. Nie wiem czy to ty pisałeś czy ktoś inny, że Duda z Królową musiał by się spotkać bo Gubernator Generalny jest jak wiceprezydent. A tu jednak zaszła potrzeba takiego spotkania. Więc możliwości są dwie. Albo jakiś urzędnik Kancelarii prezydenta nie wpisał tego do agendy wizyty. Lub po fali krytyki w Polsce Duda wyprosił takie spotkanie u Kanadyjczyków. Tak czy siak informacji o tym żadnej nie było.

Tak więc brawo @scoffer nie ma nic fajniejszego na początek dnia jak zobaczyć jak pisior robi z siebie głupka. Jeszcze raz gratulacje. 

cwaniak-w-necie-****a-w-swiecie_96834.gi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

@scoffer Czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Ale przynajmniej PO pochwalić umiałeś. No i oczywiście głupka z siebie zrobić umiałeś. Jednak coś umiesz brawo. A o kim piszę większość bez trudu zrozumie czytając twoje sprzeczne ze sobą posty zamieszczone na poprzedniej stronie. Brawo Ty.

PS rozumiem, że ten cwaniak to przejaw twojej frustracji. Dotarło do ciebie jakiego durnia z siebie zrobiłeś chwaląc rządy PO.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem dlaczego tak się czepiają ministra skoro spotkanie w Afganistanie miało miejsce w w grudniu ubiegłego roku, a nowe przepisy o umundurowaniu podobno weszły w marcu tego roku ^^

Czy to oznacza, że nie będę mogła nosić już bojówek B)

 

"1. B. minister obrony w żartobliwy sposób zaatakował Macierewicza na Twitterze
2. Wytknął mu, że jest osobą cywilną, a występuje w mundurze wojskowym
3. Siemoniak: "Żandarmeria powinna wyjaśnić, czy to jest zgodne z przepisami"

z20083626Q,Antoni-Macierewicz-w-mundurze

"..nowe przepisy to rozporządzenie ministra obrony Antoniego Macierewicza z marca tego roku, dotyczące zakazu noszenia wojskowego umundurowania. Generalnie - w mundurze mogą się pojawiać żołnierze zawodowi. Cywila, który nielegalnie nosi mundur, może wylegitymować Żandarmeria Wojskowa, a konsekwencje będzie mogła wyciągnąć policja. Złamanie zakazu jest wykroczeniem i może skończyć się grzywną, aresztem i przepadkiem umundurowania. Minister Macierewicz jest cywilem."

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20082610,siemoniak-o-macierewiczu-czy-przebieranie-sie-ministra-w-mundur.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6384

Podczas takich wizyt Vipa ubiera się w mundur z prozaicznej przyczyny. Ma wyglądać jak cała żołnierska masa. Bazy są stale obserwowane więc poco pokazywać że przylatuje bądź odlatuje ktoś ważny. Ręczne wyrzutnie przeciwlotnicze wcale nie należą do rzadkości a samolot podczas podejścia do lądowania czy startu to łatwy cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

A ja lubię czarninę z kluskami ziemniaczanymi . Wszelkiego rodzaju hubertus, kaszlaki i inna swołocz. To wroga reakcja . Ubrana w miłe słówka.

Już były czasy gdy używano na codzień pojęć wroga reakcja,, prowokacja, spekulanci itp. Historia kołem sie toczy

 

 

@scoffer - intelekt PISowca na wiecej nie pozwolił?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
Napisano (edytowany)

cwaniak-w-necie-****a-w-swiecie_96834.gi

 

Biedny umysłowo to jesteś ty. Bo raz krytykujesz PO a zaraz piszesz, że po 8 latach jej rządów mamy prawo nosić głowę wysoko bo Polska sytuacja nie wygląda źle. A wręcz pokazujesz, że na tle innych krajów nasze długi nie są największe. Nie ma nic głupszego niż zaprzeczać sam sobie. 

Nikt tu nie pisze  ze sytuacja Polski po rządach PO jest tragiczna. Nawet sam ją chwalisz. W sumie w końcu zmądrzałeś. Ale problem jest w tym, ze PiS ogłosił masę bardzo kosztownych zmian. Więc może w końcu ktoś odpowie mi skąd na to kasa? Bo jeśli wprowadzą je w życie to nasza sytuacja może ulec zmianie i będzie to zła zmiana.

Co do spotkania Dudy w oficjalnym programie wizyty nie było o spotkaniu z Gubernatorem Generalnym ani słowa. Nie wiem czy to ty pisałeś czy ktoś inny, że Duda z Królową musiał by się spotkać bo Gubernator Generalny jest jak wiceprezydent. A tu jednak zaszła potrzeba takiego spotkania. Więc możliwości są dwie. Albo jakiś urzędnik Kancelarii prezydenta nie wpisał tego do agendy wizyty. Lub po fali krytyki w Polsce Duda wyprosił takie spotkanie u Kanadyjczyków. Tak czy siak informacji o tym żadnej nie było.

Tak więc brawo @scoffer nie ma nic fajniejszego na początek dnia jak zobaczyć jak pisior robi z siebie głupka. Jeszcze raz gratulacje. 

 

Należy podkreślić że frustracja wziela u niego górę nad zdrowym rozsądkiem,bo:

-Klepie wpisy regularnie,co 2-3godz dzień w dzień jak nikt inny-wniosek zażera się polityką,jw.

-człowiek zamożny,tak siebie określa- wniosek? nikt o zdrowych zmysłach mając wysokie zarobki nie będzie na tyle glupi aby marnować sobie całe dnie (weekendy włącznie)klepiac w klawiaturę komputera o polityce.

 

Puenta? potrzebny lekarz od zaraz.

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

@scoffer nigdy nie chwalił się, że dużo zarabia. Ale z resztą się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
Napisano (edytowany)

@scoffer nigdy nie chwalił się, że dużo zarabia. Ale z resztą się zgadzam.

udajesz schizofremika,udawaj,każdy wie że frustracja wzieła u ciebie górę nad zdrowym rozsądkiem.87566ea42b4fdcad7368c6c3f0f2f809.jpg

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

 

A co to jest w porównaniu z tym ile PO wydała na swoich kolesi? http://www.fakt.pl/ue-przerazona-korupcja-w-polsce,artykuly,442476,1.html

 

Pytam gdzie był wtedy KOD i Petru? Jakoś im te głosy UE nie były słyszalne czyżby byli u lekarza? ;) ;) :D

 

http://www.fakt.pl/korupcja-w-msz-radoslaw-sikorski-wyrzucil-naczelniczke,artykuly,429973,1.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Piszesz te brednie bo nie masz pojęcia jak funkcjonuje wolna gospodarka UE na pewno do n iej nie należy wszystko regulują tam bzdune kosztowne i nikomu nie potrzebne przepisy masa biurokracji którą musi utrzymywać podatnik nic dziwnego że co bardziej myślący przymierzają się do opuszczenia tego tworu ;):D :D

Zadam Ci więc pytanie, na twoim poziomie, prostackie. A ile Ty tej Europy liznąłeś w życiu, że taki obyty jesteś z regulacjami prawnymi w poszczególnych krajach ?? O biurokracji nie wspomnę, załatwiałeś coś w jakimkolwiek urzędzie poza granicami kraju ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

A niby jak miał liznąć jak nigdy nie wyjeżdżał poza Kutanowo w którym mieszka, a nawet jakby wyjechał to jak miałby się tam dogadać, na migi. Prawda jest taka że najwięcej szczekają ci co nic poza swoim zaściankiem nie widzieli.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

udajesz schizofremika,udawaj,każdy wie że frustracja wzieła u ciebie górę nad zdrowym rozsądkiem.

 

Nic nie udaje, po prostu jesteś na tyle mało inteligentny, że nie potrafiłeś tego zacytować jak potrzeba. Wyszło na to, piszesz o kimś innym niż chciałeś napisać. No ale co ci poradzę zrobiłeś z siebie głupka nie ze mnie. A że dopiero dzisiaj cię oświeciło to świadczy, że masz mocno opóźniony zapłon. Jak to przeciętny wyborca pisu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj