nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

GoRAL1    63

Szukam  i szukam i nie widze w internecie żadnej jego publikacji aby porównac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Ronik zasiadł w radzie nadzorczej radia i media od razu 

 

 

 

 

 

 

 

to , ja zapytam , po jakiemu ten człowiek kierował opegdaj LOT-em i czy aby Cie to nie śmieszyło 

Akcjonariusze Polskich Linii Lotniczych Lot SA wybrali w czwartek Władysława Bartoszewskiego na przewodniczącego rady nadzorczej przewoźnika.

to tylko powierdza że piss to największe zło jakie mogło się przydażyć Polsce - bo ś.p.Bartoszewskiego  (z całym moim szacunkiem do tego człowieka) wybrano za rządów piss w 2006 roku.

 

Marny z ciebie prowokator.

No i kto się tu bardziej ośmieszył.

Takie stereotypy.

To, że ze wsi nie oznacza, że nie zna się zarządzaniu, skoro ma tyle ha.

A ten nagłówek jest bardzo sympatyczny i typowy dla mieszczucha, zjadającego wieprzowinę...he

oj, szkoda kraju jak tacy fachowcy będą zarządzać. No ale tacy wyborcy jak najwidoczniej lubią jak zarządzają nimi głupcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Dostali nauczkę. Następny raz się przyłożą. Nie będą się przykładać to na nich nie zagłosuje. Proste jak drut. Zresztą z błędami czy bez ten projekt i tak nie ma żadnych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tego sie niespodziewałem    Ojciec  Mateusz     może wiecie czym sie naraził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Bez roweru to już nie Mateusz , a Ty już spisek widziałeś.

 

Rower Ojca Mateusza sprzedany
 

Ojciec Mateusz bez roweru! Nie jest to jednak zasługa drastycznych zmian w scenariuszu czy sprawka rabusi. Ulubiony środek lokomocji serialowego księdza został sprzedany na aukcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rower wylicytowano za 12 100 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Ojciec Mateusz intensywnie, w każdym odcinku "pedałował". dlatego kazano mu rower przeznaczyć na aukcję czym powstrzymano propagowanie Gender oraz dano odpór cyklistom, wegetarianom i wszelakiej swołoczy :D.
Ale jest lepszy numer. Chłopaki od Kukiza chcą budować płot na granicy z Ukrainą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem czy to prawda z tą Orkiestrą. Ale jeśli tak to macie odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:D To ja tylko jestem taka zacofana? 

Dowiedziałam się właśnie od miłej Pani z urzędu o tegorocznej zmianie w ustawie dotyczącej podatku rolnego. I faktycznie parę złoty więcej w nakazie, a zwrot akcyzy na plus.

Do użytków rolnych wlicza się obecnie drzewa, zakrzewienia (lasy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nie bójcie się, to nie koniec podwyżek. Samorządy mają bardzo duży udział w podatku PiT i CiT. Jeżeli teraz PiS obniży podatek przedsiębiorcom a zwiększy kwotę wolną od podatku to zgadnijcie kto za to zapłaci.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

:D To ja tylko jestem taka zacofana? 

Dowiedziałam się właśnie od miłej Pani z urzędu o tegorocznej zmianie w ustawie dotyczącej podatku rolnego. I faktycznie parę złoty więcej w nakazie, a zwrot akcyzy na plus.

Do użytków rolnych wlicza się obecnie drzewa, zakrzewienia (lasy).

mam grunty w dwóch ginach i  żadna nie zaliczyła tego do użytków rolnych 

w jednej i w drugiej za zadrzewienia i nieużytki wyszczególnienie w tabelce 0,00 zł 

za las jest podatek leśny i stawka to 42,1894 zł /ha - tak było i jest 

 

podatku mam więcej do zapłaty bo stawki ustalili wyższe i tyle 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mając porównanie rok 2015 i 2016, mimo jednak niewielkiego wzrostu stawki, podatek leśny mamy akurat niezmieniony.

 

Jednakże podatek rolny w owej rubryce zawsze u nas wynosił 0,00 zł aż do tego roku.

Pierwszy raz został nam naliczony w związku ze wzrostem areału użytków rolnych dokładnie o tę powierzchnię lasu, którą posiadamy.

Tym samy wzrosła nam powierzchnia przeliczeniowa ha.

 

 

Urzędniczka powoływała się na koleżankę-ekspertkę zatem mogła nieprecyzyjnie określić definicje lasu jako zakrzewienia i drzewa. Z tego względu możesz mieć obiekcje :P

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Ojciec Mateusz intensywnie, w każdym odcinku "pedałował". dlatego kazano mu rower przeznaczyć na aukcję czym powstrzymano propagowanie Gender oraz dano odpór cyklistom, wegetarianom i wszelakiej swołoczy :D.

Ale jest lepszy numer. Chłopaki od Kukiza chcą budować płot na granicy z Ukrainą. 

I to jest bardzo słuszna koncepcja. Trzeba się od tego dziadostwa oddzielić bo tam bedą Majdany co kilka lat. Płot powinien być wybudowany tak gdzieś ze 100km na wschód od Lwowa.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pytanie czy do tego lasu zwrócą ci akcyzę. Bo wtedy gmina może policzyć ci ha inaczej. U nas to urzędnik decyduje. A co urząd to inne obyczaje.

Sondaż dla faktów tvn pokazuje 32 % dla pisu, 22 % dla nowoczesnej 17 % dla po i 8 % dla kukiza. Widać wyraźnie, że pis chwilę po wyborach nie ma szans na samodzielne rządzenie. A ewentualna koalicja po i nowoczesnej jest już blisko.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Telefonicznie poinformowała mnie o poprawce do użytków rolnych, wyjaśniła dlaczego. Poza tym podkreśliła, że to na moją korzyść jeśli chodzi o akcyzę.

 

Choć w związku z tą zmianą, jak to w praktyce będzie wyglądać u innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weris    44

 Iwa  http://www.agrofoto.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/nizszy-podatek-rolny-w-roku-2016,60565.htm, mi rowy policzyli do podatku ,a przeliczeniowe co roku się podwyższają nie ważne co naliczą ale kasa co roku wyższa będzie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są odpowiednie przeliczniki dla klas gleb oraz okręgi podatkowe określone na podstawie  warunków ekonomicznych i produkcyjnych.

U mnie ha przeliczeniowe we wcześniejszych latach były stałe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Mając porównanie rok 2015 i 2016, mimo jednak niewielkiego wzrostu stawki, podatek leśny mamy akurat niezmieniony.

 

Jednakże podatek rolny w owej rubryce zawsze u nas wynosił 0,00 zł aż do tego roku.

Pierwszy raz został nam naliczony w związku ze wzrostem areału użytków rolnych dokładnie o tę powierzchnię lasu, którą posiadamy.

Tym samy wzrosła nam powierzchnia przeliczeniowa ha.

 

 

Urzędniczka powoływała się na koleżankę-ekspertkę zatem mogła nieprecyzyjnie określić definicje lasu jako zakrzewienia i drzewa. Z tego względu możesz mieć obiekcje :P

jak za las mogą naliczyć podatek leśny i włączyć ten areał do użytków rolnych i jeszcze raz policzyć gruntowy ? - jest to niemożliwe 

las wynika z planu a nie z definicji koleżanki ekspertki 

myślę że sama tu pokręciłaś w zeznaniach - i to ostro, chyba że naprawdę barany u was w gminie 

 

podatek od zakrzewień i nieużytków  mogli naliczyć , ale widać to nie obligatoryjne bo mi nie naliczyli a mam tego kilka ha 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego czarno na białym przedstawiłam zmianę u mnie.

A wynika ona z urzędniczej interpretacji ustawy.

Czyli radzisz złożyć reklamacją?

;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 znam Twój profesjonalizm  ;)

podatek gruntowy jest naliczany od  pow. użytków rolnych a tu mogą być zmiany ze względu na aktualizację 

tak samo z lasami pow. może być aktualizowana  

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

U nas w urzędach tak jest. Co urzędnik to inna interpretacja przepisów. MI też ciężko sobie wyobrazić, że las stał się użytkiem rolnym.  Rozumiem jakieś samosiewy, gdzie w gminie figuruje jako pole. Ale sadzony las, który formalnie jest lasem? Do tego użytkiem rolnym.

Może jakiś geniusz w gminie próbuje podreperować budżet? Gmina zbierze więcej forsy z podatków. A akcyzę jak się nie mylę refunduje rząd z budżetu państwowego.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

gdzies te ęrodki do budrzetu rzad musi pozyskac jeszcze wiele nas zaskoczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba wyraźnie napisałam w pierwszym poście, że urzędniczka powiedziała o zmianie i dokładnie to, że zadrzewienia wliczają teraz do użytków rolnych.

A następnie sprawdziłam otrzymany wcześniej nakaz i to się potwierdziło.

;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

pisz co chcesz , pisałaś że las Ci zaliczyli do użytków - teraz że zadrzewienia  ;) 

 pewnie nie rozróżniasz lasu od zadrzewień i to co piszesz kupy się nie trzyma - nie po raz pierwszy  :(

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj