nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Uzasadnij a nie gdybasz nic w bankach nie podrożało jak na razie skończyło się na straszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

staszek coś gdzieś usłyszał a resztę sobie dopowiedział , ot taki pissowy trol.

 

Ja napiszę tylko o bankach w których mam konta:

 

PKO BP - podniesione opłaty

Alior - zaostrzone kryteria darmowego konta plus wyższe opłaty za karty

BZWBK - podniesione opłaty

BS - na razie nie wiem ale używam tego banku sporadycznie.

 

A teraz jak to wygląda w UK (też piszę tylko na temat banków w których mam konta):

 

Halifax - zupełnie za darmo (plus darmowe wypłaty dookoła świata)

Barclays - zupełnie za darmo.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

To teraz odpowiedz sobie na pytanie dlaczego tak jest że w UK jest za darmo a my płacimy ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

Barclays to zatrudnia znikomą ilość ludzi a reszta wszystko oparte jest na internecie nawet w samym banku .W oddziale w którym ja mam konto pracuje jakieś 7 osób .Wchodzisz do banku to wszystko robisz przez automaty łącznie z wpłacaniem kasy na konto jeśli masz jakieś gotówkowe zaskórniaki .Chyba że chcesz cofnąć np jakąś wpłatę (ebay itp) to wtedy rozmawiasz z obsługą .W Polsce zaś w bankach siedzą tabuny które chcą dobre wypłaty od cały sekret .Podobny do polskich banków to w UK jest Lloyds i jest to jeden z najgorszych banków jakie tutaj znam

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek coś gdzieś usłyszał a resztę sobie dopowiedział , ot taki pissowy trol.

 

Ja napiszę tylko o bankach w których mam konta:

 

PKO BP - podniesione opłaty

Alior - zaostrzone kryteria darmowego konta plus wyższe opłaty za karty

BZWBK - podniesione opłaty

BS - na razie nie wiem ale używam tego banku sporadycznie.

 

A teraz jak to wygląda w UK (też piszę tylko na temat banków w których mam konta):

 

Halifax - zupełnie za darmo (plus darmowe wypłaty dookoła świata)

Barclays - zupełnie za darmo.

 

To zlikwiduj tam konto i otwórz w innym mam nadzieję że z Twoją wiedzą umiesz to zrobić? B) ;)  Udajesz takiego światowca a prostych zasad nie znasz jak ktoś podnosi ceny idziesz do konkurencji, jakbyś nie wiedział to informuję Cie o tym tak samo w marketach jak coś jest droższe idziesz tam gdzie taniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Chyba że obkłada się podatkiem całą branże to nie ma dokąd uciec i płaci sie wiecej. Nazywa sie to podatkiem pośrednim i właśnie zostało to wprowadzone.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W  Wielkiej Brytani podatek bankowy jest od 2011 roku. Nie tak wysoki, ale jest i co jakiś czas go podwyższają. U nas też powinien być niższy, troche by banki popłakały ale by się przyzwyczaiły i wtedy można myśleć nad podwyżką. A u nas już płaczą że pracowników będą zwalniać przenosić się do innych krajów. Ale że ludzie takie historie kupują i jeszcze się uważają za nowocześnie oświeconych. Skoro zwalniać będą to znaczy że mają za dużo ludzi. Zatrudnijcie sobie w gospodarstwach paru zbędnych ludzi i podnieście ceny na swoje produkty. Powodzenia życze jak wam ktoś więcej zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

To zlikwiduj tam konto i otwórz w innym mam nadzieję że z Twoją wiedzą umiesz to zrobić? B) ;)  Udajesz takiego światowca a prostych zasad nie znasz jak ktoś podnosi ceny idziesz do konkurencji, jakbyś nie wiedział to informuję Cie o tym tak samo w marketach jak coś jest droższe idziesz tam gdzie taniej :P

Tyle że jest to podatek nałożony na wszystkich i prędzej czy później wszyscy będą "zmuszeni" odbić to sobie na kliencie.

 

Żyjesz staszku w tej swojej norce i myślisz że cię to nie dotknie - dotknie ,dotknie bo zdrożeje wszystko. Z czegoś trzeba sfinansować 50 mln dla rydzyka.

 

Nie mam nic przeciwko jak płacisz ze swoich pieniędzy datki dla czarodzieja z Torunia ale jak sięgają po moje żeby się do tego dołożyć to przestaje mi się to podobać.  

 

Dzisiaj byłem na spotkaniu z klientem któremu moja mała firemka (oczywiście zarejestrowana w UK)świadczy usługi IT i powiedział że jak ten podatek od obrotu wejdzie w życie to zwija interes w Polsce i przenosi się do Czech. Dla niego żadna różnica ale 12 osób z dnia na dzień straci pracę. Ja w najbliższym otoczeniu (moi klienci) znam kilka jak nie kilkanaście firm które planują taki manewr przeniesienia biznesu do Czech i UK ewentualnie zwolnienia lub obniżanie pensji.   

 

Myślisz że nie dotknie to rolników? Jesteś w błędzie , bo podatek od handlu spowoduje cięcie etatów w firmach żeby zbijać koszty a wielu rolników mających 5 czy 10 hektarów gdzieś dodatkowo pracuje bo nie wierzę że da się utrzymać rodzinę z produkcji roślinnej na 10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daśku bajkopisarzu może więc całkiem zlikwidować podatki ? I całą tę biurokrację :D :D to tylko piarowcy z PO próbują zbijać na tym kapitał polityczny a czy mnie się ktoś pyta czy ja sam obrabiam gospodarstwo czy ludzi zatrudniam jak mi się opłaca ? Więc że ktoś firmę przenosi to jego sprawa nikt po nim płakać nie będzie przyjdą inni przenieś się razem z nimi to ziemia u nas stanieje przynajmniej bo Twoja firma to pryszcz a piszesz jajbyś na Rydzyka co najmniej 1% z niej przeznaczał a zabierz jeszcze żonę ze sobą by Ci smutno nie było to miejsce pracy się zwolni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

To zlikwiduj tam konto i otwórz w innym mam nadzieję że z Twoją wiedzą umiesz to zrobić? B) ;)  Udajesz takiego światowca a prostych zasad nie znasz jak ktoś podnosi ceny idziesz do konkurencji, jakbyś nie wiedział to informuję Cie o tym tak samo w marketach jak coś jest droższe idziesz tam gdzie taniej :P

 

Domagałeś się, żeby ci uzasadnić. Człowiek ci uzasadnił. A tubie dalej źle. Napisał ci co podrożało w jakim banku. To ty na to zlikwiduj konto. Taka z tobą dyskusja. A jak ci już zabraknie wykrętów to o korycie i kwiku napiszesz, albo, że nam za to płacą.

 

W  Wielkiej Brytani podatek bankowy jest od 2011 roku. Nie tak wysoki, ale jest i co jakiś czas go podwyższają. U nas też powinien być niższy, troche by banki popłakały ale by się przyzwyczaiły i wtedy można myśleć nad podwyżką. A u nas już płaczą że pracowników będą zwalniać przenosić się do innych krajów. Ale że ludzie takie historie kupują i jeszcze się uważają za nowocześnie oświeconych. Skoro zwalniać będą to znaczy że mają za dużo ludzi. Zatrudnijcie sobie w gospodarstwach paru zbędnych ludzi i podnieście ceny na swoje produkty. Powodzenia życze jak wam ktoś więcej zapłaci.

 

Banki się przyzwyczają? Czy klienci się przyzwyczają, że płacą więcej za obsługę bankową? W PKO BP podrożały przelewy na karę zdrapkę. Do tego nie trzeba ludzi a podrożało. Ale żeby to zauważyć. Trzeba mieć stałą pracę, konto w banku i płacić rachunki przez internet.

PKO BP jako jeden z pierwszych podniósł różne opłaty. Szefowie banków zostali wezwani na komisję finansów. I co? I nic. Zapomnijcie  konkurencji. Banków jest na tyle mało, że łatwo się ze sobą dogadają. Ja rozumiem, że ktoś siedzi w domu za piecem. Nie ma pracy, nie ma konta, nie bierze kredytów, nie płaci rachunków. To mu pasuje, że złupią tych co się starają i pracują. Zwłaszcza, że temu za piecem wmówią, że te podatki zapłacą złe banki, zachodnie firmy itd.

Co powiecie na pomysł pani premier z autostradą z Polski na Węgry? Moim zdaniem głupota roku. A2 nie ma komu dokończyć. W kierunku Rosji która nawet teraz jest większym odbiorca naszych towarów niż Węgry. Normalnie głupota goni głupotę.

"Więc że ktoś firmę przenosi to jego sprawa nikt po nim płakać nie będzie przyjdą inni "

Staszek to jest głupota. Nie przyjdą inni. Bo ci inni wybierają np Słowację. Jak choćby producenci samochodów. Polska już przestała być atrakcyjnym krajem dla firm poszukujących taniej siły roboczej. Coraz więcej firm rozgląda się w krajach położonych dalej na wschód. Wiele polskich firm tam już się przeniosło. tak więc nie pisz tych głupot. Bo skąd twoja pani premier weźmie na 500 zł na dziecko. Gdy w budżecie i tak pustki? A następne obietnice (emerytury i kwota wolna od podatku) są odkładane z powodu braku pieniędzy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytam raz jeszcze jakie firmy płacąc podatki nie obciążają nimi swoich klientów ? To przecież oczywiste a Ty nie możesz tego pojąć?Niby skąd firma wezmie jak na klienta nie przeżuci? Jak Dasiek kupił maszyny na zwrot to wiadomo że nie UE da ten zwrot tylko Ci co kupią maszyny a zwrotu nie dostaną czyli zwrot jest z podatków chyba nie wierzysz w to że klient w sklepie za to zapłaci :D :D


Widzisz nawet PO chce teraz dać na 1 dziecko i jak myślisz ze składek członków te pieniądze wezmie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Uzasadnij a nie gdybasz nic w bankach nie podrożało jak na razie skończyło się na straszeniu

 

 

Pytam raz jeszcze jakie firmy płacąc podatki nie obciążają nimi swoich klientów ? To przecież oczywiste a Ty nie możesz tego pojąć?Niby skąd firma wezmie jak na klienta nie przeżuci? Jak Dasiek kupił maszyny na zwrot to wiadomo że nie UE da ten zwrot tylko Ci co kupią maszyny a zwrotu nie dostaną czyli zwrot jest z podatków chyba nie wierzysz w to że klient w sklepie za to zapłaci :D :D

Widzisz nawet PO chce teraz dać na 1 dziecko i jak myślisz ze składek członków te pieniądze wezmie? ;)

No to w końcu jak będzie ? Zdrożeje czy nie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27
Napisano (edytowany)

Daśku bajkopisarzu może więc całkiem zlikwidować podatki ? I całą tę biurokrację :D :D to tylko piarowcy z PO próbują zbijać na tym kapitał polityczny a czy mnie się ktoś pyta czy ja sam obrabiam gospodarstwo czy ludzi zatrudniam jak mi się opłaca ? Więc że ktoś firmę przenosi to jego sprawa nikt po nim płakać nie będzie przyjdą inni przenieś się razem z nimi to ziemia u nas stanieje przynajmniej bo Twoja firma to pryszcz a piszesz jajbyś na Rydzyka co najmniej 1% z niej przeznaczał a zabierz jeszcze żonę ze sobą by Ci smutno nie było to miejsce pracy się zwolni

staszek , z toba jest taki problem że jak ktoś pisze coś co nie jest w zgodzie z przkazem otrzymywanym z centrali albo coś co jest ci ciężko ogarnąć swoim rozumkiem to nazywasz kłamcą , bajkopisarzem itp. A prawda jest taka tak jak hubertuss napisał , inni nie przyjdą na miejsce tych zamykanych/przenoszonych firm.

 

Tylko ci co przeniosą firmy dalej będą sobie je prowadzić tylko podatki pójdą do innej kasy. I w końcu zabraknie w kasie na te obiecane "pińcset" i wtedy zapukają do ciebie po daninę.

 

Masz rację , moja firma to pryszcz ,ale wystarcza mi na życie na dobrym poziomie nie ważne czy w Polsce ,UK czy gdziekolwiek indziej. A prowadzenie gospodarstwa oprócz dochodu daje mi też dużo satysfakcji. Co do zabrania żony - uwierz mi że pierwsza by wsiadała do samolotu bo jakoś nie pała wielką miłością do naszego kraju ;) . Ale ty raczej na jej miejsce pracy byś nie wskoczył - no chyba że się mylę i jesteś po studiach medycznych ;).

 

Teraz możesz już wpełznąć do swojej norki i dalej mieć nadzieje że innym będzie równie źle jak tobie.

 

 

 

 

Dodam jeszcze : staszku obejżyj sobie jakiekolwiek wiadomości tylko nie w tvpiss ani u rydzyka i zobaczysz kto protestuje przeciwko temu podatkowi. O zgrozo - nie są to właścieciele hipermarketów ani dużych sklepów internetowych (bo ci akurat sobie dadzą radę) tylko ludzie prowadzący małe rodzinne firmy i sklepy działające na zasadzie franczyzny. 

 

A ty dalej wierz w przekaz z torunia i wytyczne od karzełkabo chyba wizja tego że inni mogą mieć gorzej i perspektywa że dostaniesz "darmowe pińcset" na mózg ci się rzuciła i nie myślisz logicznie.

Edytowano przez Dasiekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Pytam raz jeszcze jakie firmy płacąc podatki nie obciążają nimi swoich klientów ? To przecież oczywiste a Ty nie możesz tego pojąć?Niby skąd firma wezmie jak na klienta nie przeżuci? Jak Dasiek kupił maszyny na zwrot to wiadomo że nie UE da ten zwrot tylko Ci co kupią maszyny a zwrotu nie dostaną czyli zwrot jest z podatków chyba nie wierzysz w to że klient w sklepie za to zapłaci :D :D

Widzisz nawet PO chce teraz dać na 1 dziecko i jak myślisz ze składek członków te pieniądze wezmie? ;)

 

Brawo Staszek nareszcie załapałeś coś co wałkujemy tu od kilkunastu dni. Oczywiście firmy przerzucają podatki na klientów. Jak to piszesz to przecież oczywiste. Więc tak samo oczywiste jest, że gdy podatki wzrosną lub powstaną nowe. Firmy obciążą nimi tak samo klientów. Jak mówi reklama brawo Ty.

 

Podsumowując Staszku jak sam napisałeś. PiS wprowadził nowe podatki. Firmy przerzucą je na klientów. Czyli my wszyscy zapłacimy więcej za różne dobra. Tak więc nie będzie jak mówi PiS, że podatki zapłacą zagraniczne firmy. Tylko my je zapłacimy. Wygłupiałeś się tutaj wygłupiałeś. Aż w końcu wpadłeś jak śliwka w kompot. Tym jednym postem zaprzeczyłeś całej swojej radosnej twórczości tutaj.

Zrozum, że głupiej działalności PiSu nie można logicznie obronić. Dlatego jest tutaj nam tak łatwo punktować rząd czy takich jego obrońców jak ty.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

 

Widzisz nawet PO chce teraz dać na 1 dziecko i jak myślisz ze składek członków te pieniądze wezmie? ;)

Jesteś ze wsi a nic nie kumasz. To dokładnie tak jak z podbijaniem ceny za ziemię wsród sąsiadów. Zawsze trafi się życzliwy który wie że nie kupi ale złosliwie cene podbije.

 

Jak to w końcu będzie z tymi podatkami Staszku? Podrożeje w sklepach i bankach czy nie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630
Napisano (edytowany)

jak ten pis żle rządzi, a tak było super przez ostatnie 8 lat ,tv obiektywna, zielona wyspa ,ludzie dobrze zarabiali rolnicy byli szanowani ,komornicy sprawiedliwi,raj tylko czemu przegrali wybory

 

jak ten pis żle rządzi, a tak było super przez ostatnie 8 lat ,tv obiektywna, zielona wyspa ,ludzie dobrze zarabiali rolnicy byli szanowani ,komornicy sprawiedliwi,raj tylko czemu przegrali wybory .Jak żyć

Edytowano przez ela3225

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

staszkowi nie podrożeje bo jak sam wcześniej pisał że nie ma/nie potrzebuje konta w banku (niemal jak wódz) , potem pisał że negocjował koszty prowadzenia konta a jeszcze potem że wie że nic nie drożeje. Czyli prawda może być taka że staszek płaci orzechami za jabłka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze że głupota nie boli bo byś się z bólu zwijał ;) co z tego że coś tam parę groszy podrożeje i tak najbiedniejsi zyskają a o to właśnie chodzi


Aby dzieci miały godne dzieciństwo a nie obiad z GOPSU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Socjalista przeklęty .........

A co mnie obchodzą najbiedniejsi jak im sie po prostu pracować nie chce. Jedynie system premiujący prace jest naturalny i normalny. Dawanie czegokolwiek bez pracy jest demoralizujący i wbrew naturze. tak było jest i będzie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

staszek - ale właśniedzięki takiemu dystrybuowaniu tych pieniędzy część tych dzieci dalej nie zje obiadu tylko rodzice przepiją. A ci co są biedni to biedni pozostaną bo będzie się zmniejszała ilość miejsc pracy i brak będzie motywacji - bo przecież jest 500. A ilu "geniuszy" wpadnie na plan zmajstrowania dodatkowej , dajmy na to , trójki dzieci bo im do łbów wpadnie że darmowa kasa.

 

 

nigdy nie pisałem że niepowinno być pomocy - piszę tylkoże te pieniądze będą źle dystrybuowane i że sposóbich pozyskania odbije się na wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Czy banki to biedne instytucje? - myślę że wszyscy zgodzimy się że NIE. Dlaczego w takim razie każdy przedsiębiorca płaci dwa podatki VAT i dochodowy, tymczasem banki płacą tylko jeden dochodowy czyli CIT - czy to jest uczciwe?

 

pytanie zadane przez Witolda Modzelewskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Socjalista przeklęty .........

A co mnie obchodzą najbiedniejsi jak im sie po prostu pracować nie chce. Jedynie system premiujący prace jest naturalny i normalny. Dawanie czegokolwiek bez pracy jest demoralizujący i wbrew naturze. tak było jest i będzie.

 

Ta jasne a wychowywamie dzieci to nie jest praca ?chyba jesteś jakimś starym zgredem kawalerem że tak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

pis sprawi,że już w tym roku każdy bank będzie musiał udostępnić bez łaski każdemu darmowe konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszek - ale właśniedzięki takiemu dystrybuowaniu tych pieniędzy część tych dzieci dalej nie zje obiadu tylko rodzice przepiją. A ci co są biedni to biedni pozostaną bo będzie się zmniejszała ilość miejsc pracy i brak będzie motywacji - bo przecież jest 500. A ilu "geniuszy" wpadnie na plan zmajstrowania dodatkowej , dajmy na to , trójki dzieci bo im do łbów wpadnie że darmowa kasa.

 

 

nigdy nie pisałem że niepowinno być pomocy - piszę tylkoże te pieniądze będą źle dystrybuowane i że sposóbich pozyskania odbije się na wszystkich

 

Jasne jasne Twoim zdaniem jak ktoś ma więcej jak jedno dziecko to już dla pięćset złotych aby ludzie mogli godnie żyć to pracodawcy muszą godnie płacić a za najniższą krajową po 12 godzin to niech sami robią wszystkie cywilizowane kraje pomagają rodzinom ale polska do nich nie należała przez ostatnie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ta jasne a wychowywamie dzieci to nie jest praca ?chyba jesteś jakimś starym zgredem kawalerem że tak piszesz

To teraz będziemy płacic obywatelom by raczyli wychowywać dzieci bo to praca? Może jeszcze zapłacimy za to że pójdą do pracy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj