nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

 

A z katastrofą jest pewno tak jak z lądowaniem na księżycu . Wypada w nie wierzyć , bo jakoś nikt dzisiaj nie jest w stanie polecieć tam i to sprawdzić.

Byli czy tez nie byli.

 

^^ Jasne, że nikt nie był. To pic na wodę fotomontaż. :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

A dla clektoratu z jezykiem  rosyjskim nic :wub:  :wub:

 

Daleki jestem od teori spiskowych ale mam pewne watpliwosci czy byli   

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Profesor jest mistrzem dialogu obym w jego wieku tak sie wyrażali

Góral czto ty gawarit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Na proteście KOD było dziś może z 20 osób :lol: :lol: ;)

Dzięki Bogu .

Mniej ebało naftaliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

A dla clektoratu z jezykiem  rosyjskim nic :wub:  :wub:

 

Daleki jestem od teori spiskowych ale mam pewne watpliwosci czy byli   

GoRAL1 , niestety tym razem nic dla ciebie nie mam 

 Nie mam też w kompie cyrylicy , ale ja oczeń charaszo gawariu pa ruskiemu jazyku .

I najważniejsze , jak zaznaczyłeś -najpierw budzą się watpliwości, wiec dlaczego odmawiasz ich tym którzy takowe maja co do katastrofy , podobnie jak prof Wolniewicz ?

Tomasz78 ,co do profesora , to nie powiem gadkę to on ma , ale jest raczej mistrzem monologu niż dialogu.

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dzięki Bogu .

Mniej ebało naftaliną.

 

Pomyliłeś chyba ze zlotem sympatyków mediów z Torunia. Tam jest bardziej naftalinowa średnia wieku.

A tak poza tym gdybyś faktycznie potrafił myśleć samodzielnie, czym chwalisz się na poprzedniej stronie. Szybko byś połapał się, że zamach w Smoleńsku to bujda na resorach. Skonstruowana na potrzeby polityczne. Bo jeszcze raz napiszę. Gdyby samolot podchodził planowo do lądowania, wg procedur. Wrak nie spadł by około 60 metrów w bok od osi pasa. Niestety myślisz tak jak Jarosław tego chce a nie samodzielnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Pomyliłeś chyba ze zlotem sympatyków mediów z Torunia. Tam jest bardziej naftalinowa średnia wieku.

A tak poza tym gdybyś faktycznie potrafił myśleć samodzielnie, czym chwalisz się na poprzedniej stronie. Szybko byś połapał się, że zamach w Smoleńsku to bujda na resorach. Skonstruowana na potrzeby polityczne. Bo jeszcze raz napiszę. Gdyby samolot podchodził planowo do lądowania, wg procedur. Wrak nie spadł by około 60 metrów w bok od osi pasa. Niestety myślisz tak jak Jarosław tego chce a nie samodzielnie.

To nie starość smierdzi , a trutka na mole.

Co do 60 m obok pasa , to zejdz lub zjedz z wyznaczonej drogi poprzez najtańsza nawigację i zauwaz czy twoja pozycja dalej bedzie na drodze czy obok niej . Nie musisz nawet zjezsżac 60 m , zjedz 5m .

Dlatego nie uwierzę by samolot rzadowy wyposazony w najnowoczesniejsze urzadzenia , lokalizujący swoją pozycje podobnie jak samochód nawigowany poprzez satelity , gdzie programista nanosi pozycję pasa startowego z dokładnościa o wiele większą jak tą z wersji cywilnej , czyli tej ktorej my używamy , lądowal 60 m obok a pilot o tym nie wiedzial.

A teraz najwazniejsze , nie wiem co się stało , ale Ty musisz mieć większa wiedzę , gdyż twierdzisz wbrew opiniom ekspertów, że to wrak spadł.

Dlaczego spadł i dlaczego wrak , daj wiarygodnego linka do tych teorii spiskowych. , bo to zupełnie nowa karta.

Do tej pory mowa była ze lądował sprawny samolot i uległ zniszczeniu po kontakcie z ziemią.

Ps 

Zacytowalem post pod postem byś nie kluczył jak krolik tylko gadał co wiesz. 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

1 samolot nie kozystał z gps

2 był na kursie bo sciał antene  radiolatarni

3 kożystał z wysokosciomierza radarowego w sytuacji gdy lotnisko jest na płaskowyżu  a teren podejscia sie podnosi

4 samolot gdy zachaczył o dzewo był na pełnym ciagu do odejscia na drugie podejscie , utrata czesci skrzydła spowodowała róznice siły  nosnej i obracanie sie samolot wokól własnej osi na plecy i przytym odejscie z osi lotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Na tym lotnisku nie było urządzeń które umożliwiają lądowanie bez widoczności pasa czyli na nic wszystkie urządzenia prowadzenia jak po nitce.

Ciekawi mnie tylko czy załoga Jaka nie zasugerowała im żeby olali wskazania przyrządów ponieważ mają jeszcze w zapasie pod brzuchem obniżenie terenu.
Jeżeli tak,to być może to skończyło się ono szybciej niż przypuszczali i dalej potoczyło się tak jak pisze Góral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

prof. Wolniewicz pokazał klasę , mimo że jest związany z radiem MaRyja potrafił przeciwstawić się tej idiotce. a najbardziej cieszy to że już zaczynają gryźć się we własnym stadzie. ach jaka piękna to będzie katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nawigator miał 0 godzin na tupolewie

na jaku byli doswiadczeni piloci i nawet im to nie przyszło do głowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na tym lotnisku nie było nic ,więc czym niby mial byc naprowadzany? Mnie tylko ciekawi czy faktycznie byla presja nad pilotami aby ladowac na silę ,to ze jest sie żołnierzem i podporządkowuje rozkazom to jedno lecz bezpieczeństwo to drugie ,nie chciał bym być w roli pilota i decydować czy narażać sie na sąd czy ryzykowac życie swoje i tych na pokładzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

1 samolot nie kozystał z gps

2 był na kursie bo sciał antene  radiolatarni

3 kożystał z wysokosciomierza radarowego w sytuacji gdy lotnisko jest na płaskowyżu  a teren podejscia sie podnosi

4 samolot gdy zachaczył o dzewo był na pełnym ciagu do odejscia na drugie podejscie , utrata czesci skrzydła spowodowała róznice siły  nosnej i obracanie sie samolot wokól własnej osi na plecy i przytym odejscie z osi lotu

Taka jest niby oficjalna wersja i dopóki nie zostanie obalona , trudno się oficjalnie przyczepic by nie zostać nazwanym -oszołomem, tym bardziej ze dowody są w reku Rosjan , a strona Polska nie zrobiła nic by było inaczej (lub nie mogła zrobić,z wiadomych powodów i tak było wygodniej )

Jestem tu krotko na forum , choć zagladałem od dośc dawna , ale zastanawia mnie hubertuss 

Zarzuca przynależność do konkretnej partii sam niby będąc po tej jasnej stronie mocy , a przecież nie wie na kogo kto głosował 

A tu wrzutki o wraku, a nie samolocie  , o tym ze spadł a nie lądował , co do licha ?

To chyba zakamuflowany troll Macierewicza , udaje ze niby jest przeciw , a  sam sieje ferment i sadzi jakies teorie spiskowe  myślać niczym szpieg z KGB

Brzydzę się takimi typami , co to mówia jedno , a myśla inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Jak to napisał bodaj  Kapuściński - "nie wiadomo dlaczego żołnierz wychodzi (z okopu)do ataku, ale jednak wychodzi". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Nawigator miał 0 godzin na tupolewie

na jaku byli doswiadczeni piloci i nawet im to nie przyszło do głowy

 

Artur Ziętek miał 1069 godzin nalotu w tym 60 na Tu-154M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Apropo katastrofy   poswieciłem wiele godzin miedzy innymi na ogladanie wielogogzinnych przesłuchan komisji maciarewicza  

scenogramów rozmów (musle ze sa prawdziwe   ale na to wpływu nie mam ) i wiele róznych  artykółów  i prywatnych filmów , róznych opini  wiele z nich  wykluczaja sie  wzajemnie

ja nie widze cienia zamachu    widze zaniedbania po kazdej ze stron  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Z tymi uprawnieniami to jaja jakies.

Wyobrażmy sobie że Hołowczyc jedzie przez moją wioskę 120 km/h i zostaje mu zabrane prawo jazdy przez interweniujący patrol policji.

Lekceważąc sankcję jedzie na drugi dzień swiom samochodem wraz z pasażerami i ma wypadek bez świadków w niejasnych okolicznosciach.

Nikt nie bada o co chodzi , tylko obarcza winą kierowce bo jechał bez uprawnień.

GóRAL1 Ty nie widzisz , ale jest nas 35 mln w Polsce i ok 10 za granicą , 

Być moze ktoś widzi i nie koniecznie jest to kwestia złej woli.

Nie chce mi sie pisac o nieprawidłowościach i zaniedbaniach polskiej strony , która nawet nie potrafiła podać dokladnego czasu katastrofy , bo szkoda klawiatury.

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Widzisz w wojsku jest takie powiedzenie " kwity walczą albo kwity się obronią". Nie ma kwita jesteś na przegranej pozycji.
Podam Ci przykład z życia. Żołnierz, wartownik postrzelił kolegę na wartowni. Po zakończonej zmianie złamał przepisy i olewając punkt rozładowania broni prosto z posterunku wlazł do wartowni.  Śmiejąc się i żartując wyjął magazynek, poniósł PM i nacisnął język spustowy. Strzelił drugiemu w twarz z odległości 2m.

Komisja przejrzała wszelkie możliwe kwity i wydała werdykt że, wypadek zaistniał ponieważ żołnierz nie umiał posługiwać się bronią. Dowodem miało być to że na ostatnim strzelaniu otrzymał uzyskał oceną niedostateczną .
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To zły przykład z taka ocena nie powinien posiadac broni i nie pisz że nie zgadzasz się ze mną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

na tym lotnisku nie było nic ,więc czym niby mial byc naprowadzany?

Nie wiem skad jestes , ale GPS nie jest zwiazany z zadnym miejscem . Na mapię świata naniesione sa wszelkie punkty tj drogi budynki lasy jesiora rzeki itp , itd .

Pozycja twojego urządzenia odbiorczego GPS namierzana jest przez co najmniej kilka satelit i nakreslana na mapę , która to obserwujesz .

W lesie, nie ma żadnych urzadzen, a włączając nawigację w nocy wiesz czy jestes na jego skraju , czy tez w srodku , podobnie jadac samochodem widzisz czy z drogi zjechaleś czy tez nie.

Z tą bronią to rożnie bywa 

http://www.cda.pl/video/14107cd

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Używam GPS i znam zasady jego działania ,lecz jak dużo jeździsz to sam wiesz że są odchyly od realnych dróg ,nigdy nie ufasz mapie do konca tym bardziej jak drogi nie znasz ,a samolot to nie auto niestety ,tam jest duzo wiecej informacji potrzebnych ,a jaka pewność ze nad smoleńskiem ktoś aktualizuje mapy  jakiegoś lotniska ,to nie port pasażerski gdzie jest to sprawdzane i posiada ILS  ,Tam nie bylo komunikatu jestes poza trasą ,a 60m w bok to nie dużo ale ma znaczenie    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

niedlugo powstanie nowa komisja i wszystko wyjasni-problemem jest tylko ustawa ktora nakazuje, zeby czlonkowiem mieli przynajmniej 5 letnie doswiadczenie w badaniu katastrof lotniczych. kilka rocznie sie ich w polsce zdarza, ale to "maciarewicz" obejdzie rozporzadzenie i wtedy zobaczymy co ustala-szuka chetnych , na razie brak ,

kurcze- nie wiem czy wiecie jak wyglada mgla, nawet lotniska ktore maja ils II sa zamykane, a co dopiero pastwisko ze starymi lampami i radarem w muzealnym stanie, mieszkam niedaleko lotniska jak jest prawdziwa"smolenska" mgla to ruch zamiera ,nieraz na kilkanascie godzin. nikomu nie wolno ryzykowac zycia pasazerow, samoloty odlatuja na zapasowe lotnisko, do pyrzowic niedaleko.

 

ladowanie samolotu na gps- usmialem sie setnie. gps to amerykanska technologia wojskowa ,ktora do niedawna byla scisle tajna a urzadzenia do jej odbioru specjalnie byly ustawione na jej falszowanie, dokladnosm miala nawet do 100 m, dopiero niedawno zmieniono zasady dzialania i teraz ma dokladnosc do 30 cm przy najlepszym sprzecie.

 

krakow wita szydlo,po odpadnieciu polski koniki sprzedawaly bilety za pol ceny , wiec holota sie naszla

http://eurosport.onet.pl/beata-szydlo-wygwizdana-na-finale-me-w-pilce-recznej/eqd38m

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Wersja cywilna ma specjalnie obniżoną dokładnośc byś nie skonstrował np broni kierowanej i nie wystrzelił jej zbyt precyzyjnie.

Co do katastrofy wybrazmy sobie scenariusz , czysto hipotetyczny oczywiście .

Ktoś ma  kochankę która jest np zoną jakiegos polityka lub wojskowego będącego na pokladzie tego tupolewa.

Niezly z niego chu...  pozbawiony skrupułow , a jako np były żołnierz ma dostęp do ładunków wybuchowych.

Znajac nasze niedbalstwo i chęć na szybkie wzbogacenie , ktoś godzi sie podlożyć ładunek , a ktoś w Smolensku go detonuje , bardzo prostym nadajnikiem.

Strona Polska , myśli - Rosjanie i boi się odezwac, strona rosyjska , mówi nasze terytorium, nasz samolot , bedzie na nas .

By uspokoić emocje uzgadniaja katastrofę , ktgora nigdy nie ujawni winnego , bo i po co

Niestety co szybko to chijowo.

Rozne są mozliwości.

Jacuś , nie chodzi o lądowanie , chodzi o przybliżoną lokalizację w stosunku do pasa startowego .

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Tomasz muszę się z tobą nie zgodzić ponieważ, było to jedyne w jego służbie niewykonalne strzelanie a poza tym za dwa miesiące miał zakończyć służbę.
Chciałem tylko pokazać że pomimo złamania wszelkich przepisów przez wartownika, rozprowadzajacego i kilku innych i tak jako przyczynę podano szczegół mało znaczący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj