nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

O ile wiem to sezon polowań dobiega końca ;) 

Zacznie się czas że trzeba będzie płacić za to co Ci władza dotychczas za darmo zapewniała naszym kosztem . I teraz płacz i zgrzytanie zębów

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas    155

Nie takie złomy się widziało chłopcze to to tylko złom jak pisze Staszek . To tylko rzecz do nabycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a co to Afganistan ze nie idzie na "oczy" zobaczyc Audi A8 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Staszek twoim kosztem żadna władza mi nic nie zapewni. Tym bardziej nie zapewniła. Jak już to ty każdą władzę kosztujesz. A ja za nic nowej władzy płacić nie będę. Nic mi nie zrobią nic na mnie nie mają. A naszym kosztem to se nowa władza zapewniła nowe fury.

@Kas widzieć to jedno kupić to drugie. Łatwo powiedzieć złom, trudniej takiego złoma kupić. 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

szambo sie przelałó  smieci pomieszały swinia kwiczy w necie patrzyłes na córke sasiada  

 

coś sie dopasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

I jedyną cudowną receptą na pozbycie się tego długu było rozdanie majątki Polski za przysłowiową zlotówkę ,tylko dlatego by umorzono nam długi warte kilka procent majątku narodowego , wycenionegoi w rzetelny sposob.

I czy nie warto zadać sobie pytania , czy aby nie było to tlumaczeniem , dla uwłaszczenia się za bezcen na tym majątku pewnej częci spoleczanstwa , propagujacym mit o rzekomej bankrucji państwa , ktora z oczywistch wzgledow nie ma uzasadnienia i precedensu w gospodarczej historii powojennej Europy.

Co epoki Gierka to o ile mnie pamięc nie myli , nie znany mi jest przypadek by jakakolwiek firma powstala w Polsce po roku 1989 , mająca w 100% polski kapitał , zblizyla się wartoscią ksiegową do takich potworków socjalizmu jak PZU , KGHM ,PKO , PKN .i wielu wielu innych , powstalych w tych jakże ciemnych czasach.

Idac takim sposobem myślenia mozna by zapytac czy gospodarstwo rolne posiadajace 20 ha i majace zadluzenie w wysokosci 40 tys zł , powinno rozdac za bezcen swój majatek i prosic o umorzenie dlugow , czy tez sprzedać 2 ha , wyczyscic hipotekei zyć z pozostałych 18 ha lub ich sprzedaży

A jaki to myśmy mieli ten "wielki" majątek w 1989 roku ?? Przemysł motoryzacyjny na poziomie lat 60'tych ?? Ursusa który wprowadzał ciągniki licencyjne tak długo, że jak już się to udało, to były przestarzałe ?? Kopalnie, kiedy cała Europa Zachodnia stawiała na energetykę jądrową i masowo przechodziła na grzanie gazem albo olejem ??

Co do twojego "precedensu" w gospodarczej historii Europy, radzę troszkę poszukać. Akurat wszystkie byłe "Demoludy" spotkały podobne problemy jak nasz kraj po upadku komunizmu.

 

Kaszlak

ile to juz lat autostrade A2 buduja ci po 89 roku ? zapewne juz sama tylko A2 wiecej kosztowała niz cały dług Gierka  :D ale tego w Wikipedii nie pisali co ?  :D

 

Dasiekk

ach te media  :D one sa lepsze niz najlepsza pralka  :D bo zadna pralka tak nie pierze (mózgu) jak one....

A ile ogólnie wybudowali autostrad Ci przed 1989 rokiem ?? Co do długu Gierka, liczy się bardziej nie jego wysokość na początku lat 80'tych, ile możliwość jego spłacania przez Polskę w tamtych czasach. Ale to dla Ciebie za trudne, populiści lubią proste porównania bez analizy.

 

Nie udawaj głupiego wiesz oco chodzi,holender też siedzi śmieciówkach.Ostatnio któryś portal internetowy doniósł ze komornik który zabrał rolnikowi ciągnik pod Mławą został przywrócony do pracy a rolnik ma 8 spraw w sądzie to wkóncu jest w Polsce demokracja czy patologia

Znam osobiście Holendra który od paru lat nie może znaleźć stałej roboty bo jest inwalidą. A renta mu się nie należy, bo ... jest zdolny do pracy. Nadmienię tylko że kolesiowi jedna noga kończy się na wysokości kolana. W każdym kraju zdarza się patologia i nieuczciwość, i nie odbierz tego że usprawiedliwiam tu nieuczciwe traktowanie kogokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Kaszlak 

wiekszosc tych dróg po których jezdzisz były pobudowane przed 89 rokiem, a dzisiaj co ? nie ma komu ich nawet wyremontowac...

autostrady to jeden wielki przekret, budowane za olbrzymie pieniadze Polaków, w ustawionych przetargach, należace do prywatnych włascicieli, a do tego wszystkiego bramki oplat

 

co do prostych porównan 

celowo porównałem A2 do długu Gierka aby pokazac ze tamten dług był niczym w porównaniu do ogromu wykonanej pracy za te pieniadze,

dzisiaj kilometr autostrady kosztuje 10 milionów euro, z tym ze pierwsza firma która wygrywa przetarg bieze 5 mln w kieszen i zleca kolejnej firmie wykonanie tego kilometra za pozostałe 5 mln....

cały przekret polega na tym ze ta pierwsza firma która wygrywa taki przetarg to ludzie z układu czesto nie posiadajacy nawet jednego szpadla nie mówiac o koparce, bo tu chodzi o wyprowadzanie w ten sposób miliardów złotych ze skarbu panstwa...

a lemingom sie podsuwa temat zastepczy w TV 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Samochód przeciętny człowiek to kupuje nie po to by się nim chwalić ale by ułatwiał mu życie i było go stać na jego utrzymanie i ewentualne naprawy .Niestety w Polsce panuje w tym względzie patologia bo ludzie kupują drogie auta np na których utrzymanie i naprawę ich nie stać tylko po to by sąsiad był zazdrosny :D Potem taki gostek używa samochodu od wielkiego dzwonu do kościoła w niedzielę by się pokazać a resztę tygodnia stoi w garażu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobre :D

Nie ma to jak 60tka....Dlaczego w nowych ciągnikach jednym z kryteriów jest przebieg mth?

A w starych ursusach  to nie takie ważne?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Chyba muszę powiedzieć bratu żeby przestał jeździć do kościoła tak często bo ma 4 letnie auto i 350 000 na liczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Poczytajcie pisowskie oszołomy co wasi wybrańcy robią: węgiel , pgnig , radio, telewizja  - oni zrobią z nas białoruś w ciągu roku. To już nie jest śmieszne tutaj trzeba się już zacząć bać. 

 

 

Jest jakaś grupa społeczeństwa któej to pasuje - całe szczęście w mniejszości. I to bydło trzeba jakoś pogonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Kaszlak 

wiekszosc tych dróg po których jezdzisz były pobudowane przed 89 rokiem, a dzisiaj co ? nie ma komu ich nawet wyremontowac...

autostrady to jeden wielki przekret, budowane za olbrzymie pieniadze Polaków, w ustawionych przetargach, należace do prywatnych włascicieli, a do tego wszystkiego bramki oplat

 

co do prostych porównan 

celowo porównałem A2 do długu Gierka aby pokazac ze tamten dług był niczym w porównaniu do ogromu wykonanej pracy za te pieniadze,

dzisiaj kilometr autostrady kosztuje 10 milionów euro, z tym ze pierwsza firma która wygrywa przetarg bieze 5 mln w kieszen i zleca kolejnej firmie wykonanie tego kilometra za pozostałe 5 mln....

cały przekret polega na tym ze ta pierwsza firma która wygrywa taki przetarg to ludzie z układu czesto nie posiadajacy nawet jednego szpadla nie mówiac o koparce, bo tu chodzi o wyprowadzanie w ten sposób miliardów złotych ze skarbu panstwa...

a lemingom sie podsuwa temat zastepczy w TV 

odwajler bana zaliczyłeś ?   :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Dobre :D

Nie ma to jak 60tka....Dlaczego w nowych ciągnikach jednym z kryteriów jest przebieg mth?

A w starych ursusach  to nie takie ważne?

Z motogodzinami chodzi o to żeby ktoś w ciągu roku nie na trzaskał tyle bo będzie traktor używany np w firmie a wtedy gwarancja jest krótsza .Zresztą ze wszystkim tak jest jak kupowałem dwie piły motorowe do lasu marki Shindaiwa to na firmę mają tylko rok czasu gwarancję a tak jak ja prywatny to 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

 

Poczytajcie pisowskie oszołomy co wasi wybrańcy robią: węgiel , pgnig , radio, telewizja - oni zrobią z nas białoruś w ciągu roku. To już nie jest śmieszne tutaj trzeba się już zacząć bać.

 

 

Jest jakaś grupa społeczeństwa któej to pasuje - całe szczęście w mniejszości. I to bydło trzeba jakoś pogonić.

Czarna masa... Poczytaj wstecz i skomentuj bo Polska ostatnio była tylko za Piłsudskiego i czemu Piłsudski odbił ziemie polskie ? Jak nie zna sie historii tak bywa że niektórzy rolnicy myśleć o kraju krytykują 500+ toc to jest plan odnowy Polski a nie piszecie co nie którzy o tym że pójdzie dla pijakow..myślicie większość tylko kieszenie napchac jak Ci co zdradzali Polskę w okupacji gdzie tu jest patriotyzm? Dzięki Bogu że wstrzymali sprzedaż polskiej ziemii jeśli ktoś nie wie czemu były rozbioru i czemu za Piłsudskiego komunizm nie rozlal sie na Europę co nie które kraje docenily jak Węgry za Wojny Polsko bolszewickiej niech nie piszą ciemnota zostanie zawsze ciemnotą jak szlachta za rozbiorów. PS:Człowiek bez przeszłości jest bez przyszlosci odsylam do historii bo niektórzy piszą bo nie wiedzą za co ginęli porządni Bohaterowie Polski i wśród których było pełno zdrajcow polskiej ziemii,kultury i rodzin Jestem ciekawy czy Ci co mają najwięcej do gadania herezjii wobec Suwerennosci Kraju czy znają te pojęcie... Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

mirro

 

ten przeciek to było ratowanie koalicji przez brata przed braten

 

To by miało sens, tym bardziej że BOR wiedział że coś się kroi a było to o tyle ważne żeby się nie wyrżnęli wzajemnie. Chyba warto byłoby "spytać" o to obecnego szefa BOR? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ciężko zrozumieć co napisałeś - bo polski trudna język.

 

Ja nie mogę zgodzić się z twoją wizją Polski - bo to wizja zamkniętego na świat gniazda jedynych sprawiedliwych. Nie wiem ile masz lat ale ja jeszcze nie mam 40 i jestem już z pokolenia które nazywa się obywatelami świata. Pracujemy ciężko ale chcemy "nagród" za tą pracę. Jeżeli nie ma "nagród" to po prostu idziemy dalej, tam gdzie będzie dobre życie. 

 

Mi nie robi różnicy czy będę mówił po polsku, angielsku czy chińsku - ważne żeby mi i mojej rodzinie żyło się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Kaszlak 

wiekszosc tych dróg po których jezdzisz były pobudowane przed 89 rokiem, a dzisiaj co ? nie ma komu ich nawet wyremontowac...

autostrady to jeden wielki przekret, budowane za olbrzymie pieniadze Polaków, w ustawionych przetargach, należace do prywatnych włascicieli, a do tego wszystkiego bramki oplat

 

co do prostych porównan 

celowo porównałem A2 do długu Gierka aby pokazac ze tamten dług był niczym w porównaniu do ogromu wykonanej pracy za te pieniadze,

dzisiaj kilometr autostrady kosztuje 10 milionów euro, z tym ze pierwsza firma która wygrywa przetarg bieze 5 mln w kieszen i zleca kolejnej firmie wykonanie tego kilometra za pozostałe 5 mln....

cały przekret polega na tym ze ta pierwsza firma która wygrywa taki przetarg to ludzie z układu czesto nie posiadajacy nawet jednego szpadla nie mówiac o koparce, bo tu chodzi o wyprowadzanie w ten sposób miliardów złotych ze skarbu panstwa...

a lemingom sie podsuwa temat zastepczy w TV 

Mowa była o autostradach. Jedyna polska autostrada, która powstała w rozsądnym czasie (a raczej została odbudowana) jest poniemiecka. Ja czekam na uzdrowienie tej sytuacji przez twoich idoli z PiS-u, ale jednak nie masz co liczyć na to że cena budowy 1 km nagle spadnie do 1 mln a resztę się przeznaczy na "biednych ludzi". To że autostrady są tak drogie w Polsce mi też się nie podoba.

 

Samochód przeciętny człowiek to kupuje nie po to by się nim chwalić ale by ułatwiał mu życie i było go stać na jego utrzymanie i ewentualne naprawy .Niestety w Polsce panuje w tym względzie patologia bo ludzie kupują drogie auta np na których utrzymanie i naprawę ich nie stać tylko po to by sąsiad był zazdrosny :D Potem taki gostek używa samochodu od wielkiego dzwonu do kościoła w niedzielę by się pokazać a resztę tygodnia stoi w garażu :D

 

Znany dziennikarz motoryzacyjny Jerzy Iwaszkiewicz kiedyś powiedział, że dla Niemca auto to druga żona, a może nawet pierwsza, dla Anglika to przedmiot codziennego użytku który służy mu do przemieszczania się z punktu A do B a dla Polaka auto to lekarstwo na jego wszystkie kompleksy.

Dobre :D

Nie ma to jak 60tka....Dlaczego w nowych ciągnikach jednym z kryteriów jest przebieg mth?

A w starych ursusach  to nie takie ważne?

To proste, bo starych 60-tek już nikt nie używa do ciężkich prac w gospodarstwach. Dlatego ile by nie miały nakręcone to z opryskiwaczem jeszcze chwilę pożyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Potwierdziles Swój Idiotyzm antonim Patriotyzmu

wróć do szkoły dzieciaku  

chcesz odpowiedzi pisz po polsku a nie mongolsku  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

I napewno tacy jak ty są za PO ?


PS: a wiesz o tym że przed II wojna światowa TYLKO Piłsudski chciał sprowokować Niemcy do wojny przed śmiercią bo widział zagrożenie u Hitlera?
I po drugie czemu przed śmiercią nie chciał oddać pełnej władzy demokracjii? Bo widział takie same zagrożenie jak we francjii przy dyktaturze Hitlera co niebawem sie potwierdziło i nadal sie potwierdza jak Merkel a może jeszcze wierzysz w samobójstwo Blidy i Leppera? I jak Jaruzelski był ateista od początku?? a nie CZY dlatego ze był pod wpływem oddania sie komunie,jak Ci którzy bluzgaja na Putina a on jest tylko Marionetka KGB wyższych władz, dużo gadać ale ciemnota to stan umysłu
Co tu pisać od dawna ,,polityka'' nazywa sie mieszaniem w gownie...I dlatego w tej polityce służy propaganda zwana porcelanowym talerzem(to samo ale inne opakowanie i wystarczy dla ciemnoty) i rządzący który mieszaja tym gownem i rzadza.To jest polityka ....
Dzieci tego nie zrozumieją dlaczego też w więzieniu ,,resocjslizacje'' więźnia nazywa sie np: rzezbieniem w gownie o tak to wygląda.Dlatego politykę trzeba znać żeby nie mieszać sie razem z tym Kakaowym bigosie tylko z boku ocenić

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj