nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Na razie to wygląda na to, że żyjesz swoimi wyobrażeniami na temat PiSu i sianiem niepotrzebnej paniki. Unia na chwilę obecną może sobie pogrozić paluszkiem, bo jej własne przepisy na nic więcej nie pozwalają. Poza tym żaden ze znaczących członków PiSu nic nie wspominał o wystąpieniu z UE, więc zmyślasz. A nasi kochani kochani dziennikarze pokroju Lisa czy Michnika wraz z otumanionymi KODowcami narobili nam takiego syfu za granicą, że ktoś teraz urzędnikom unijnym musi wytłumaczyć, że nie mamy tu żadnego PRL 2.0 jak to robi obecnie Lis i spółka. Wprowadzanie zmian w Polsce nie oznacza zerwania współpracy z UE. Prezydent Andrzej Duda pojechał do Brukseli, a Tusk jest jednym z tamtejszych urzędników, więc chcąc nie chcąc musiał się spotkać również z nim.

Na razie żadne kredyty nie podrożały (nie wiem skąd masz te informacje), czy podrożeje żywność czas pokaże. Baryłka ropy staniała w ciągu ostatniego tygodnia z 33,5 dolara na 28,5 (15% spadku), a dolar zdrożał z 3,98 zł na 4,09 zł (2,76% wzrostu), więc jeśli paliwo podrożeje to chyba jedynie za sprawą naszych kochanych sprzedawców paliw a nie PiSu.

Porównanie Korwina do Petru koniunkturalisty to już w ogóle śmiech na sali.

 

Nie wiem do jakich ty sklepików chodzisz, ale w sklepie w mojej miejscowości chleb jest o 20 groszy droższy niż w oddalonych o 10 km supermarketach. Inne produkty podobnie. Więc nie wiem jakim cudem wyliczyłeś te DWA RAZY DROŻEJ. W małych sklepach często pracują ich właściciele bądź ich rodziny. Zarówno w miastach jak i na wsiach. Wiem, bo często takie sklepy odwiedzam i znam ich właścicieli.

Jeśli chodzi o emerytury to  liczby wziąłeś chyba z księżyca, więc szkoda to nawet komentować.

 

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. A chcesz o polityce dyskutować. Ja nigdzie nie napisałem, że kto kolwiek z PiSu wspominało wystąpieniu z UE. A jedynie, że skoro Kaczyński w Polsce krzyczy że żadna zewnętrzna czytaj UE siła go nie powstrzyma. To niech wyspąpi z niej zamiast wysyłac tam Dudę i Szydło na spowiedź. Po co oni jadą tam się tłumaczyć skoro unia nam może paluszkiem pogrozić jak piszesz. Więc jak widzisz sam zmyślasz bo nie potrafisz zrozumieć co ktoś napisał.

Że kredyty podrożały wiem z kilku źródeł.  Przed świętami potpisywałem akt notarialny. Deweloperka móiłą, że podrożały. Notarjusz powiedziaqł, że mu kredyt wsytrzymali i wniosek odesłali. I po nowym roku złoży drugi i drożej będzie jak dowiedział się nie oficjalnie w bankui. Po nowym roku rozmawiałem z pracownica banku, która mój kredyt obsługuje i mówiłą, że drożeją. Plus jeszcze kilku znajomych. Bankó jest mało i stosunkowo łatwo razem podniosą ceny. Nikt się nie wyłamie bo nie wielka konkurencja a chętnych na kredyty wciąż wielu.

Baryłka ropy niby na razie tanieje. Ale kto wie jak długo. Bliski wschód to jest nie spokojny region. Przy drogiej walucie ceny teraz spadające mogą pójść w górę.

W małych sklepikach jest drożej i temu nikt nie zaprzeczy. Jedna rzecz 20 gr inna kilka złotych. Pamiętam któregoś roku. U mnie w sklepie kilo winogron 5 z kawałkiem. W auchan połowa ceny.

Podsumowując syfu za granicą narobił PiS a nie dziennikarze czy KOD. Mając większość mogli zmiany jakie chcieli na spokojnie przeprowadzić. A nie na łapu capu po nocach. Podgrzewając atmosferę wypowiedziami, że żadna siła ich nie powstrzyma..

Jeśłi chodzi o emerytury to liczb użyłem jako przykładó. By zobrazować tę sytuację. Jeśłi myslisz, że odchodząc na emeryturę przed 60 tką za powiedzmy 30 czy 40 lat przy starzejącym się społeczeństwie nawalą ci pieniędzy. To żyj dalej marzeniami. Bo sam Duda coś tam bąkał pod nosem po wyborach, że te emerytury będą wcześniejsze ale nie będą zbyt wysokie. Teraz już się nie mói o wysokości tych emerytur po 40 latach pracy. Ale reklamuje się to, że obywatel będzie miał wybór.

 

nie wiem czy celowo siejesz zamęt, czy nieświadomie. Nowy podatek ma objąć obiekty o powierzchni powyżej 250m2   (wszystkie)

tzn. te z kapitałem zagranicznym, z kapitałem mieszanym jak i te z kapitałem polskim więc trudno byłoby tu doszukiwać się łamania zasady równej konkurencji. Znając twoją troskę o konsumentów prawdopodobnie za chwilę powiesz że jest masa sklepów o takiej powierzchni które jednak nie są hipermarketami a będą obciążone nowym podatkiem, otóż NIE nie będą obciążone, ponieważ aby zapłacić musiałyby przekroczyć obrót o 2mln. zł. kwartalnie a takich obrotów żaden sklep żelazny czy apteka nie ma.

 

Następny nie umiejacy czytać ze zrozumieniem. A co ja niby napisałem? Że podatek dotknie wszystkie sklepy. Propozycja rządowa była, żeby od metra powyżej 250 metrów Uwaga z magazynami i placami. Tak więc sklepik 100 m 2 z parkingiem 151 m2 już by się łapał. Podczas konsultacji społecznych (pierwsza ustawa konsultowana) padła propozycja, aby podatek był od obrotu. Więc nie wiadomo jak będzie. Ustawa jest w fazie konsultacji.

Podsumowując wyrwałeś coś z kontekstu dyskusji. Gdzie tłumaczyłem właśnie, że podatek nazywany na potrzeby kampanii podatkiem od hipermarketó (w domyśle podpowiadano, że tylko zagraniczne sklepy zapłacą) dotknie wszystkie sklepy. Nic z tego nie zrozumiałeś i próbujesz jak to piszesz siać zamęt.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quqasz    3

paliwo bardziej nie stanie je bo cena baryłki ropy to mały procent ceny paliwa, większość przecież to podatki i akcyza
Politycy od Gomułki do dzisiaj wmawiają nam, że chcą naszego dobra - czytaj: chcemy zabrać wasze dobra ;) i tyle w temacie nie ma co ufać politykom obojętnie jakiej opcji, trzeba mieć swój własny rozum i liczyć tylko na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Tomasz78 Nie masz pojęcia o ustawie o podatku od jak to nazwano na potrzeby kampanii wyborczej hipermarketów. Żyć chcesz w utopii i marzeniach. Niestety podatki dotkną nie tylko hipermarkety. Mniejszy handel tez zapłaci. Trwają dyskusje czy od obrotu czy od metra. Chyba będzie od obrotu. Więc i hipermarket i mały sklepik przerzucą na klienta. Nałożenie podatków tylko na hipermarkety jest nie możliwe bez kar ze strony UE. Naruszyło by zasadę równej konkurencji. Tak więc i tu i tu będzie drożej. W sklepikach często jest dwa razy drożej niż w marketach. Bo właściciel ma mały obrót chce zarobić. A że jest biznesmenem to sam tez za lada nie stanie musi być pracownik. Biedne rodziny czy emeryci nie mając aut nie pojadą do marketu za miasto czy gdzieś do większego miasta. Więc oni najbardziej dostana po d. Ale jak się wierzy ślepo w PiS i Kaczyńskiego to się nigdy tego nie pojmie.

O paliwach już ktoś wyżej pisał. Więc nie będę tłumaczył drugi raz. Tak czy tak biedny dostanie 500 zł na dziecko. Ale zabiorą mu 700.

NO tak będą jeszcze wcześniejsze emerytury Teraz dostaje się 750 na rękę. Idąc w wieku 65 lat. Chcą zrobić 40 letni staż pracy. Więc można będzie pójść w wieku 58 i dostać 300 zł na rękę. I co pod kościół po resztę.

Podsumowując żyjesz w utopii którą przed tobą PiS roztoczył. Wszystkich szczegółów ci nie do powiedzieli. Ty nie doczytałeś. I liczysz na mannę, że ci w kraju będzie lepiej. A tu guzik bedzie drożej. Ale czy lepiej? Tak samo jest z podatkiem bankowym. Kredyty od nowego roku podrożały od kilu osób słyszałem.

Wcześniej mówiłeś że w wyborach głosowałeś na Petru a ten post to identycznie jak Korwin.

PiS na razie wykazał się tym że zwiększa dług publiczny, deficyt budżetowy się zwiększa a spełnienia obietnic wyborczych jak nie ma tak nie ma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Jak zwykle pokazujesz swój zero jedynkowy typ myślenia: "A jedynie, że skoro Kaczyński w Polsce krzyczy że żadna zewnętrzna czytaj UE siła go nie powstrzyma. To niech wyspąpi z niej zamiast wysyłac tam Dudę i Szydło na spowiedź."

Niemcy na spółkę z Rosją wybudowały Nord Stream. Nie powstrzymała ich żadna zewnętrzna siła (czytaj UE). I zrobiły to bez występowania z UE. I też wysłali do Brukseli swoich przedstawicieli, którzy jak widać skutecznie przekonali urzędników unijnych do tego projektu.Czyli jak widać można realizować krajowe interesy będąc członkiem UE. I nie próbuj mi tu zaraz wmawiać, że Niemcy to nie Polska, bo na tym przykładzie chcę Ci jedynie zobrazować uniwersalny mechanizm działania. Więc na razie wychodzi na to, że to ty nie potrafisz zrozumieć co powiedział Kaczyński. Sam zrobiłeś nadinterpretację jego wypowiedzi, wskazując, że aby realizować własną politykę, Kaczyński musi wyjść z UE. A historia polityki pokazuje, że jednak nie musi. A tym samym wizyta Dudy i Szydło to nie jest żadna spowiedź jak to tam sobie ubzdurałeś.

 

 

Że kredyty podrożały wiem z kilku źródeł.  Przed świętami potpisywałem akt notarialny. Deweloperka móiłą, że podrożały. Notarjusz powiedziaqł, że mu kredyt wsytrzymali i wniosek odesłali. I po nowym roku złoży drugi i drożej będzie jak dowiedział się nie oficjalnie w bankui. Po nowym roku rozmawiałem z pracownica banku, która mój kredyt obsługuje i mówiłą, że drożeją. Plus jeszcze kilku znajomych. Bankó jest mało i stosunkowo łatwo razem podniosą ceny. Nikt się nie wyłamie bo nie wielka konkurencja a chętnych na kredyty wciąż wielu.

To jak mi w połowie maja BGŻ podniósł opłaty za prowadzenie konta, a na początku października Pekao zaproponowało niższe oprocentowanie lokaty pomimo, że RPP od dłuższego czasu trzyma stopy procentowe na stałym poziomie, to pewnie też wina PiSu.

 

 

W małych sklepikach jest drożej i temu nikt nie zaprzeczy. Jedna rzecz 20 gr inna kilka złotych. Pamiętam któregoś roku. U mnie w sklepie kilo winogron 5 z kawałkiem. W auchan połowa ceny.

Nie, no to jest genialne. Argumentowanie, że produkty w małych sklepach są 2 razy droższe na podstawie owocu, który w typowym gospodarstwie domowym stanowi promil budżetu domowego. Trzeba było wspomnieć jeszcze o ananasach, arbuzach, a z ryb na przykład o węgorzu.

 


Jeśłi chodzi o emerytury to liczb użyłem jako przykładó. By zobrazować tę sytuację. Jeśłi myslisz, że odchodząc na emeryturę przed 60 tką za powiedzmy 30 czy 40 lat przy starzejącym się społeczeństwie nawalą ci pieniędzy. To żyj dalej marzeniami. Bo sam Duda coś tam bąkał pod nosem po wyborach, że te emerytury będą wcześniejsze ale nie będą zbyt wysokie. Teraz już się nie mói o wysokości tych emerytur po 40 latach pracy. Ale reklamuje się to, że obywatel będzie miał wybór.

A kto Ci powiedział, że każdy będzie chciał przejść na emeryturę przed 60-tką. Mój ojciec miał znajomego. Ów znajomy mógł przejść na wcześniejszą emeryturę w wieku 60 lat, ale zdecydował, że przejdzie normalnie w wieku 65 lat, "bo emerytura będzie większa". Dwa miesiące przed osiągnięciem tego wieku umarł, a składki emerytalne.przepadły. Największy opór ludzi budziła reforma podnosząca wiek emerytalny z 65 do 67 lat. Więc ja akurat wolę przejść na emeryturę w wieku 65 lat i chociaż przez dwa lata ją pobierać niż pracować do 67 roku życia i pozwolić by wszystkie opłacane przeze mnie składki przepadły. I zapewne większość społeczeństwa myśli podobnie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Oczywiście, że Polska to nie Niemcy i Rosja. Tym bardziej, że oni nie krzyczeli, że nikt ich nie powstrzyma tylko robili swoje. I nie jeździli się tłumaczyć. Bo umieli te sprawy załatwić jak należy. A nie tylko krzyczeć. Ja nie nadinterpretowuję wypowiedzi Kaczyńskiego. Bo sądzę, że on takimi tekstami tylko podkręca atmosferę konfliktu z unią, zachodem. To celowa zagrywka z jednej strony mająca zjednoczyć naród przed rzekomym wrogiem. A z drugiej dająca winnego w razie, gdy rząd obiecanek nie spełni. Powiedzą, że to przez unię i media. Poza tym mówienie w kraju, że nikt nas nie powstrzyma i wysyłanie do Brukseli prezydenta i premiera, aby się tłumaczyli to szczyt hipokryzji. Bo po wybudowaniu Nord Stream Niemcy i Rosjanie nikomu się nie tłumaczyli. Taka jest różnica. Jak myślisz, że buńczucznymi hasłami załatwimy jakiś interes narodowy na forum unijnym to się mylisz. Waszczykowski z hasłami o cyklistach i wegetarianach też nam nie pomoże. Różnica jest taka, że Niemcy czy Rosjanie ze wszystkimi rozmawiają swoje dyplomatycznie załatwiają krok po kroczku. A Pisowcy wszystkich opluwają i obrażają bo niby jakieś interesy chcą załatwiać.

Ty mi mówisz co się działo w maju czy październiku. A ja ci mówię co się działo w grudniu z kredytami. Nie chcesz nie wierz.

Tak wiem winogron to dobro luksusowe. Podałem faktycznie zły przykład. Ale każdy średnio zorientowany wie, że większość jak nie wszystkie towary w hipermarketach są tańsze. Więc nie ma co tu dyskutować i udawać, że się nie wie o co chodzi. Tym bardziej, że jeśli wejdzie wariant podatku od obrotu te małe sklepy tez go zapłacą. A więc my wszyscy.

Z emeryturami to już pojechałeś na maksa. Normalnie argument wspaniały. Chcesz pracować krócej o 2 lata bo ktoś tam przed 65 rokiem życia umarł. Nie śmieję się z tego co umarł. Ale z ciebie to normalnie taki mam ubaw, że szok. Jeśli ktoś przejdzie na emeryturę w wieku 65 lat a umrze w wieku 66 to i tak tych składek nie wykorzysta. Więc co to da? Piszesz bzdury, aby pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

Ludzie o co wy się kłócicie, od lewa do prawa, to są sami złodzieje a wy się dajecie wciągać przez polityków, media, i elity, którzy na tym najwięcej tracą! Gdzie były wolne media jak rolnicy protestowali, była tylko krótka wzmianka albo pokazywanie nowych ciągników i jak chłopowi dobrze się wiedzie. Obraz o protestach rolniczych został zmanipulowany przez tak zwane wolne media i o co wy się kłócicie o tych redaktorów którzy manipulowali przy reportażach w mediach a teraz ci sami redaktorzy chcą was wyciągnąć na ulicę! Gdzie byli ci redaktorzy jak rolnicy byli sądownie skazywani za protesty!

Gdzie jest EU jak rolnik Polski dostaje 50% tego co niemiecki i mówią nam że w Eu są równe zasady konkurencji, a czemu te wolne media i Lis i inni nie mówią o 8Eur dla Przewoźników polskich i firmach, ale jak o nich chodzi to nas szarą masę wyciągają na ulicę a my się ze sobą kłócimy w imię czego? Gdzie są wolne media jak Górnicy strajkowali jak strzelano do nich gdzie TK itd. Olejcie to i się nie kłucie o sprawy Koryta kto bliżej. Dalej gdzie są wolne media jak niektórzy politycy brali w walizkach dolary od agentów za tortury terrorystów,

a później podatnik musi płacić odszkodowania terrorystom! Gdzie jest Eu jak Rosjanie budowali gazociąg że ciężkie statki nie mogą wpłynąć do portów polskich, polskie stocznie zrujnowane bo Eu zabrania dotacji, a Merkel dotuje swoje stocznie i jej Eu nie zabrania dotuje Opla EU nie zabrania, a u nas Eu wszystkiego zabrania. Czy wy nie widzicie kto rządzi EU.

Afera hazardowa za która pewnie wszyscy zapłacimy, podatnicy.

Gdzie jest Eu jak chodzi o Ukrainę wszyscy handlują z Rosją, tylko nie my.

Gdzie wolne media jak ambasada Rosyjska była przez służby podpalana, żeby można było narodowców spałować. Ludzie nie kłucie się jak już, walczcie o swoje np. o dopłaty o godne zarobki a nie o interesy elit złodziei i sprzedawczyków, nie dajcie się wyciągnąć na ulicę przez Adwokatów którzy do dzisiaj nie płacą podatków. Policję gdzie w wieku 35lat idą na emeryturę, Lekarzy którzy pod stołem kasują, Artystów którzy są podatkowo uprzywilejowani, Bankowców którzy nas okradają i nie płacą podatków.

Protestujcie o swoje!

Teraz Niemcy będą dyskutować o Polsce! A gdzie była dyskusja w EU czy przyjąć uchodźców?. Merkel zdecydowała za całą Eu bez konsultacji europejskich, to kto nami rządzi Merkel czy EU!, jak Merkel to ja dziękuję za taką Europę. Teraz Merkel chce nas zmusić do przejęcia Uchodźców. Można tak w nieskończoność wymieniać! Nie dajcie się wkręcić!

Czy w Niemczech jest tak różowo? Nie, od wojny rządzą CDU i SPD. Czyli ci sami i to ma być demokracja? Najwyżsi urzędnicy kasują do dzisiaj po 20 milionów euro od Rosjan za gazociąg, czy to nie korupcja?. A oni chcą nas pouczać o demokracji! U nas też jej nie ma bo jak wytłumaczyć to że niektórzy posłowie są już nimi od 25Lat, raczej mi to wygląda na mafię.

Protestujcie o swoje a nie o mafie i elity które korzystają z tej Mafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wszystkiemu winna ue i media. Zapytaj lepiej gdzie był polski rząd gdy budowano gazociąg i większe statki nie mogą przepływać do niektórych portów. Zamiast wynegocjować wtedy z Rosją konkretne ustępstwa. Polski rząd oczywiście PiSu machał szabelką.. Że się na nic nie zgodzi. Rurociąg jest a statki pływać nie mogą. Taka to jest polityka. Udawanie panów, buta, arogancja i zarozumiałość i g z tego.

To samo z Ukrainą. Nie rządził PiS ale nie rządzili lepsi. Nasi jak zawsze przed szereg a na koniec kopa w d dostali.

Do władz tego kraju pchają się aferzyści, nieudacznicy, lenie i kombinatorzy. Rządy się zmieniać będą a w Polsce nie wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

http://tvn24bis.pl/surowce,78/min-gospodarki-niemiec-zabiega-w-brukseli-o-realizacje-nord-stream-2,609846.html

http://energetyka.defence24.pl/291074,wicekanclerz-niemiec-lobbuje-w-brukseli-za-nord-stream-2

Jak widać w powyższych artykułach Wicekanclerz Niemiec jeździ do Brukseli tłumaczyć się z Nordstream 2, więc z jedynką pewnie wiele lepiej nie było.

A poniżej przykłady buńczucznych wypowiedzi ubranych w gładkie słówka:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2015-12-20/media-spor-w-niemieckim-rzadzie-o-nord-stream-2/

"UE powinna zaprzestać, pozorowanych bitew ideologicznych - powiedział Gabriel."

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/502445,angela-merkel-na-zamknietym-spotkaniu-krytyka-wschodu-wsparcie-nord-stream-2.html

"Angela Merkel - jak wynika z informacji korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej - zbyła to pytanie, odpowiadając krótko, że to czysto komercyjne przedsięwzięcie i najważniejsze, że gaz do Europy będzie płynął."

Czytaj: Guzik was to może obchodzić.

 

"Poza tym mówienie w kraju, że nikt nas nie powstrzyma i wysyłanie do Brukseli prezydenta i premiera, aby się tłumaczyli to szczyt hipokryzji."

Prosty przykład hipotetycznej sytuacji: Twój ojciec ma obiekcje co do sposobu prowadzenia przez Ciebie gospodarstwa. Żonie i znajomym mówisz, że ojciec nie będzie Ci mówił jak masz je prowadzić i zrobisz wszystko po swojemu. Rozumiem, że w momencie, w którym tłumaczysz ojcu czemu podejmujesz takie a nie inne decyzje również stajesz się hipokrytą. A zamiast tego lepiej powiedzieć mu "spadaj na drzewo", odwrócić się na pięcie i pójść w swoją stronę.

 

"Z emeryturami to już pojechałeś na maksa. Normalnie argument wspaniały. Chcesz pracować krócej o 2 lata bo ktoś tam przed 65 rokiem życia umarł. Nie śmieję się z tego co umarł. Ale z ciebie to normalnie taki mam ubaw, że szok. Jeśli ktoś przejdzie na emeryturę w wieku 65 lat a umrze w wieku 66 to i tak tych składek nie wykorzysta. Więc co to da? Piszesz bzdury, aby pisać."

Między 65 a 66 rokiem życia jest 12 miesięcy. Zakładając pesymistyczny scenariusz, że emerytura będzie wynosiła 500 złotych miesięcznie, daje to odzyskanie od KRUS/ZUS 6000 ZŁ. Zgodnie z zasadami matematyki 6000 zł> 0 zł. Więc jak masz nadmiarowe 6000 zł na koncie to chętnie je od Ciebie przyjmę. Wygląda na to, że śmiałeś się z siebie i swoich bzdur, które piszesz, aby pisać. Myślisz, że jak będziesz płacił składki rok dłużej to zapewnisz sobie godną emeryturę zamiast tej niby głodowej? Ciekawy sposób rozumowania.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

kredyty wcale nie podrożały a i tak w Polsce banki kroją z nas największą prowizje to tylko propaganda Petru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z Nord Stream 2 może się tłumaczą. Bo Putin ostatnio narozrabiał na Ukrainie. I jest teraz trochę inaczej postrzegany przez Europę niż w czasach pierwszej nitki. Ale to, że dzisiaj vice kanclerz jeździ się tłumaczyć nie znaczy, że drugiej nitki nie będzie. My zaś przy pierwszej nitce nie ugraliśmy nic. Trzeba było dogadać się z Rosją aby zrobili rurociąg tak by większe statki mogły wpływać do portów, dali jakieś zniżki na gaz czy coś jeszcze. A my nie bo nie. Było pobrzękiwanie szabelką i wielki sen o potędze małych braci Kaczyńskich. Dodatkowo utopili 4 mld USD w Możejkach. Tak to się kończą polskie mocarstwowe aspiracje.

Hipokryta to bym był, gdybym na wsi mówił, że ojciec mi może skoczyć w kwestii prowadzenia gospodarstwa. A w domu pytał o jego rady i słuchał go co i jak robić. Tak powinien wyglądać twój przykład. Nie wiem czy świadomie czy nie świadomie nie umiałeś tego przełożyć.  Wieś to Polska w której Kaczyński mówi, że nic go nie powstrzyma. A dom to UE w której Duda i szydło się tłumaczą. Trochę ci pomogłem to dopasować.

Śmieję się z twoich bzdur w kwestii emerytur. Bo podajesz naprawdę kosmiczne przykłady. Może przechodźmy na emeryturę w wieku 18 lat bo w wieku 19 umrzemy. Ile kasy zostanie a ile na składkach się zaoszczędzi. Może w ogóle nie idźmy do pracy. Po co składki płacić skoro kiedyś umrzemy. Już głupszego przykładu za obniżeniem wieku emerytalnego nie słyszałem. Ty może list do Kaczyńskiego czy Dudy napisz. Może taki argument w TV podadzą. A tak na poważnie PiS nie pali się do spełnienia tej obietnicy. A Duda z Solidarności już kręci nosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jezeli chodzi o emerytury to ciekawe czemu nikt z rzadzacych nie moze wpasc na pomysł 65 albo 60 lat dla wszystkich ?

dlaczego murarz ma pracowac do 67 lat na budowie zima nie zima a jakis len z budzetówki do 40 lat ? 

w bajki typu pracuj do 67 zamiast 65 a bedziesz miał wiecej kasy wierza tylko frajerzy

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

czyli bardzo dobrze że UE zajmuje się łamaniem prawa i konstytucji przez  pis   :D  :D  :D

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brałes dzisiaj leki ? widze ze nie....

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Petru dziś się określił że nie chodzi mu o konstytucję tylko o obalenie rządu o czym zresztą od początku było wiadomo :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

czyli bardzo dobrze że UE zajmuje się łamaniem prawa i konstytucji przez  pis   :D  :D  :D

Niech lepiej sie zajmą swoimi problemami

12540969_1723361427898476_49664569281048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47


"Oglądając ten film u schyłku 2015 roku, aż nie chce się wierzyć, że te słowa zostały wypowiedziane blisko 15 lat temu. Przecież to jest obraz dzisiejszej sytuacji jak na dłoni. Pomyśleć jacy byliśmy głupi ówcześnie, Leppera uznaliśmy za człowieka delikatnie mówiąc mało rozumnego, a Unię jako naszą utopię. Tymczasem słowa ŚP Andrzeja Leppera, że nasze negocjacje z Unią to nie sukces Polski, a sukces Niemiec, pobrzmiewają dziś szczególnie mocno. Muszę po latach przyznać się do błędu i powiedzieć, że Lepper miał rację"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

 

15lat temu a co dzisiaj sie dzieje w eu.

Edytowano przez 1734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

 

Mocne końcowe przemówienie B.Szydlo. Wygrała a tchórzliwa PO na łopatkach. (W Kuczyński)

 

Jeżeli to prawda, że europosłowie PO znowu wyszli z sali to już nic nie otworzy ich trumny. (J Kużniar)

 

jeżeli wrogowie pisu tak mówią to nic nie trzeba już dodawać

 

wielka fala życzliwości wobec Polski w mediach społecznościowych w eu :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1734    47

 

Mocne końcowe przemówienie B.Szydlo. Wygrała a tchórzliwa PO na łopatkach. (W Kuczyński)

 

Jeżeli to prawda, że europosłowie PO znowu wyszli z sali to już nic nie otworzy ich trumny. (J Kużniar)

 

jeżeli wrogowie pisu tak mówią to nic nie trzeba już dodawać

 

wielka fala życzliwości wobec Polski w mediach społecznościowych w eu :)

 

nic dodać nic ująć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

To kto wygrał w Brukseli to okaże się niedługo .Nie byłem ,nie jestem i nie będę za taką debatą w UE na temat polski i to niby zwycięstwo widzę jako Pyrrusowe . Nie podoba mi się obecnie tak bezczelne pisowskie kolesiostwo jakie pod płaszczykiem niby reform uprawiają .Nawet za znienawidzonej tutaj przez niektórych PO nie było tak bezczelne i z taką pogardą dla wyborców uprawiane .Może niektórzy wyborcy PIS tutaj nie widzą tego ale z daleka to wygląda to tak że PIS pluje na nich bezczelnie a oni wycierając zaplutą twarz mówią ze deszcz pada .Wszędzie od góry na sam dół pisiory wprowadzają swoje rodzinki/znajomych nie próbując nawet tego ukrywać choćby ustawionymi konkursami na dane stanowisko by zachować pozory .Dzisiejsi hura optymiści pisowscy za 4 lata już będą płakać krokodylimi łzami .Obecnie Szydło z wora czy ministrant Duda którzy urzędują w imieniu Kaczyńskiego jako podlegli mu urzędnicy rozdają obietnicę i kasę na lewo i prawo .Dobrze jest rozdawać pisowi i jeszcze dodatkowo zadłużać Polskę bo przy budżecie UE obecnym manipulowało znienawidzone PO .W 2020 roku będzie ustalany nowy budżet UE i mam dziwne przeczucie w kościach że od tego roku polska będzie w ruinie i to prawdziwej a nie wyimaginowanej z pisowskich przedwyborczych reklamówek .Będzie zadłużona po same uszy i z 1/3 tej kasy z UE co dzisiaj bo Bruksela się o to postara gdyż tego Pyrrusowego niby zwycięstwa PIS nie zapomni .Ciekawe co wtedy powiedzą tu anty unijni z tego forum którzy teraz tak ochoczo sięgają po kasę z dopłat .Obym się mylił w kwestii nowego unijnego budżetu i polityki pislamu.Czas to zweryfikuje

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj