nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

akko    52

Nie pamiętam by jaki kol wiek polityk w Polsce po 1989 roku spełnił choć 10% z tego co obiecał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dla rolników poprawa moze nastompic tylko  gdy poprawie ulegna stosunki z rosja i zostana zniesione embarga

ale na to sie nie zanosi , predzej wezma nas w kamasze

 

Prezysent w chinach  odniusł sukces ale ani przemysł  ani rolnicy na tym nie skożystaja )propagandowy)

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jest dużo krajów do których można eksportować zboże , warzywa .Praktycznie cały prawie bliski wschód bo 3/4 to pół pustynne kraje które potrzebują tych produktów .Mięso to z powodzeniem Chiny by całe zabrały .Zostaje tylko kwestia ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Chiny maja około 50 procent pogłowia swin na swiecie (reszta to propaganda ze by kupili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Ze spraw ważnych to w tej chwili zajęli się podniesieniem dopuszczalnej prędkości maksymalnej dla ciągników rolniczych. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Myślicie, że to mięso do Chin na skrzydłach zaleci. Trzeba je zaiwanić i to daleko. Chyba bardziej opłaca się sprzedawać bliżej niż dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

U ruskich rynek nigdy nie był stabilny .Podrzucą Ci jakiegoś dzika padłego i twój kontrakt idzie się paść .Mogą też na zamówienie bakterie wyszukać .Ruskie to dziki kraj i trzeci świat jeśli idzie o zasady handlu .Do Chin to wystarczy dobry pociąg towarowy chłodniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzisiejsza poprawnosc polityczna jest przeciw rosji 

 

 

w telewizji jak było w wiadomosciach o skarbie na zatopionym galeonie to zaczynało sie o tym ze ruski nam ukradli 2   miecze spod Grunwaldu (zagineły we wojne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Wiadomo za co są przeciw ruskim .Pomijam Ukrainę a skupiając się na handlu to ruscy potrafili nawet złą bakterię w kwiatach z Holandii na zamówienie wynaleźć :D Ruskie wszystko (dokładnie Putin) podporządkowali wywieraniu nacisków politycznych na inne kraje .Handel również więc tylko głupi by traktował poważnie handel z takim krajem obarczając się dużym ryzykiem niewypłacalności czy zrywaniem umów w zależności od tego co do łba strzeli Putinowi

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 

Co do dzisiejszego marszu przynajmniej nikt się nie oszukuje jeśli chodzi o jego upolitycznienie. W przeciwieństwie do wczorajszego.

Szkoda tylko że z innymi rzeczami w PiS-ie nie idzie już tak łatwo z nie oszukiwaniem się. Mamy  "niezależnego" Prezydenta i "niezależną" Premier, która przewodzi "niezależnemu" rządowi. I nie chodzi mi o to, że w PO wszyscy byli niezależni, takich cyrków jednak nie było po paru tygodniach objęcia władzy przez poprzednie ugrupowanie.

Jest dużo krajów do których można eksportować zboże , warzywa .Praktycznie cały prawie bliski wschód bo 3/4 to pół pustynne kraje które potrzebują tych produktów .Mięso to z powodzeniem Chiny by całe zabrały .Zostaje tylko kwestia ceny

A raczej ceny transportu ...

 

Myślicie, że to mięso do Chin na skrzydłach zaleci. Trzeba je zaiwanić i to daleko. Chyba bardziej opłaca się sprzedawać bliżej niż dalej?

Ale jak to my Polacy, znamy się na wszystkim najlepiej. Ma być do Chin, to będzie do Chin. Na niepewny rynek Rosyjski szło w najlepszych latach 5% naszego eksportu, do Niemiec idzie obecnie ponad 25% i ciągle rośnie. Sytuacja w rolnictwie nie rozpieszcza, ale nie jest ono jedyną gałęzią polskiej gospodarki. Nie jest również najważniejszą, choć wiadomo że jako rolnicy patrzymy przez nasz pryzmat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Kaszlak79   A raczej ceny transportu ...

Napisałem wcześniej że wszystko zależy od ceny .Z moich obserwacji wynika że w Polsce jest za dużo pośredników co żerują na rolniku i w tym raczej leży problem niskich cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Gdyby było bliżej to gotowe wędliny by szły jak ciepłe bułeczki .Jest tylko jeden Kibuc Mizra który hoduje świnie i ma masarnię co robi wieprzowe wyroby .Wyroby z tej masarni uważane są za ekskluzywne i stać na nie tylko bogaczy .Wiem bo pracowałem w ich sklepie przez 4 lata razem z drugim polakiem z Kraśnika (podkarpackie) .Sklep mieścił się w tej dzielnicy https://pl.wikipedia.org/wiki/Ramat_Awiw Przyjeżdżali tu po polską szynkę i kiełbasę krakowską ludzie nawet z Jerozolimy odległej o 60 km .Jest to najdroższa dzielnica gdzie mieszkania w bloku kosztują od 600 tyś $ na dole a im wyżej tym drożej bo jest widok na morze .Penthouse kosztował 14 milionów $

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

OTO JAK CESAROK Y CIESZYNA OPOWIADA BAJKI... 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4606

@ereksio Górnictwo jest opłacalne w prawidłowo zarządzanych kopalniach i o ile eksploatują one jakieś sensowne pokłady węgla. Bogdanka jako kopalnia z dala od śląska zainwestowała , poskromiła związkowców a nierobów wyrzuciła na pysk i jest rentowna. Swoja drogą mam naśląsku cieszyńskim znajomych prowdzących gospodarstwo ok 1000ha o profilu w mniejszości rolniczym. Ludzie bardzo pracowici, sumienni myślący. Do obsługi tego biznesu zatrudniają kilkadziesiąt osób i a zanim się dochowli stałej obsady mieli do czynienia z wieloma osobami z doświadczeniem w kopalniach. Ich diagnoza jest jednoznaczna - są to ludzie roszczeniowi, niedokładni nie lubiacy rygoru i ciężkiej pracy. Trzeba zacząć o 6 rano - źle, zostać dłużej -źle, pracować w weekend - bardzo źle, a oprócz tego pretensje o zarobki, w pracy ciągle za zimno albo za gorąco i zawsze za ciężko. Na ten moment nie pracuje u nich żaden były górnik i zapewne tak zostanie.Część prawdy też jest taka że przez kilkadziesiąt lat byli oczkiem w głowie władzy i zagonić ich do roboty nie będzie łatwo. Weźmy np czternastki - co to wogóle ma znaczyć? Rok ma 12 mcy i płaci się 12 pensji a jak jest zysk to jakaś premia.

Co do żydów to nie jest to moja ulubiona nacja ale tłumaczenie wszystkiego zła w ten sposób to jakś schiza jest. Za cały ten bałagan trzeba winić socjalizm i pis tego nie naprawi bo gospodarczo są bardziej socjalni od SLD 

mam znajomych ze tam.,.............. to jest własnie leming .... jak nie wiesz to nie poruszaj tematu plotek ......rolnicy tez nic nie robią i zbierają dopłaty zarabiają kokosy....

po pierwsze ani jednego związkowca na pysk niewyzuci li

po 2 jak nie chce  stawać rano 6 to ma 3 zmiany do wyboru ......

po 3 na kopani nie możesz zostawać dłużnej bo wyjazd jest w określonym czasie a jeśli nie wyjedziesz  i nie odbijesz(dyskietki) to zaczynają  cie szukać cie ratownicy 

po 4 musisz chodzić w weekendy bo ściana musi iść 24/7 bo jak się zatrzyma to się zapali ...

nie chce mi się dalej pisać .... sami sobie odp czy Polak jest inteligentny propaganda tv  i lemingi powstają jak grzyby po deszczu

 

czy w tym kraju bd kiedyś lepiej się żyło??? 

http://www.solidarnosc-bogdanka.pl/

http://zzgbogdanka.pl/

 

itp itd.........

http://zzgbogdanka.pl/

 

itp itd.........

jak przynajmniej wiem na czym polega problem górnictwa chodzi o naszą władze ... najbardziej mi szkoda ludzi którzy płacą za węgiel 560/800zł a powini 200/300zł max   

Jarosław zagórowski prezes JSW szwagier Pawlaka wyprowadził z kopalni 10 miliardów na psl

Binkowska .... podsłuchy taśm...sama się przyznała na PO  


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

I dlatego chwały ludziom ze wygonili tych zlodzieji z rządu...bo to jeszcze 4 lata ich rządów i byłoby jeszcze gorzej. Tak samo te media zakłamane o TK pieprza non stop ,a gdy strzelali do górników albo chłopów za strajki po sądach ganiali to jakoś żadne media o tym przez tydzień nie trabily. I niech ktoś powie ze to nie prawda to go wysmieje.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To zacznij od wyśmiewania siebie. Bo sam w TVP info widziałem jak pokazywali jak strzelają do górników. Gdy ci protestowali miedzy innymi przeciwko Zagórowskiemu. Chyba 2 lata temu jak się nie mylę zimą. Strajk rolników i jazda traktorami pod warszawę tez był w tvp info cały dzień pokazywany. Tak samo jak mówili, że po sądach ich ciągają. 

Już nie raz pisałem, że część elektoratu PiSu ma klapki na oczach i nie widzi pewnych rzeczy. Lub po prostu nie chce ich widzieć.

Pocieszające w tym wszystkim, że PSL jednak się kończy. Nikt nie mówi, że praca górnika jest lekka i nie potrzebna. Ale kopalnie w których wydobycie jest nie rentowne powinni jednak zamykać. Co do handlu węglem to kiedyś pisałem. Jest tak wielu pośredników, że węgiel kupowany po 200 w kopalni kosztuje na składzie 800. Ale pośrednicy dzielą się z politykami i dzielić będą. PiS nie zaczął rządów od leczenia takich patologii jak obrót węglem. Ale od mieszania przy TK. Widać co jest dla Jarka najważniejsze. Władza dla samej władzy a nie jakieś tam kopalnie czy inne obietnice.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

hubertuss i właśnie mogę Cię wysmiac. Nie było takiego nagłośnienia spraw we wszystkich mediach jak jest teraz. Dzień mówienia o czymś to nie jest cały tydzień jak w przypadku TK.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Do górników cały tydzień nie strzelali. Ale cały czas jak były strajki czy górników czy rolników. TVP info to pokazywało. Możesz sobie tu pisać co chcesz ale tak było i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Nie prawda, nie było takiego nagłośnienia. W mediach zachodnich tez nie słyszałem potępienie rządu za strzelanie do górników. Po za tym zdrowie ludzi ważniejsze niż TK bo kto by nie rządził i tak by przejmowali władze nad nim w mniej lub bardziej widowiskowy sposób.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Jak czytamy w gazecie, Krzysztof Jurgiel przygotował treść rozporządzenia o podniesieniu ulgi dla rolników z 95 groszy do 1 zł za litr oleju napędowego. Rozporządzenie trafiło do podpisu na biurko premier Beaty Szydło.

 

precz z pisem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

5 groszy to rzeczywiście nawalili .Żeby choć 10 groszy to na 10 litrach byłby 1 zł

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj