nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość   
Gość

Następny po używkach. Gdzie ty to słyszałeś? Tak będą skandować dopiero jutro. A że dzisiaj było 50 tys osób jak już pisałem jestem zaskoczony. Myślałem, że ludzie oleją. A tu proszę. Zmobilizowali się. Tak samo było w innych miastach choć frekwencja mniejsza. Pisowców też to pewnie zaskoczyło.

 

Widzisz czytanie ze zrozumieniem to 4 klasa podstawówki była a Ty to przeoczyłeś nie masz argumentów i chcesz inteligencją zabłysnąć jak Ty te 50 tysi policzyłeś ? A może było 5 tysięcy media tak podały bo to jest im na rękę jeszcze dzieci w to wciągają ble no ale po tym co wyrabili przez ostatnie 8 lat wcale mnie to nie dziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie no ja wiem oczywiście media kłamią. Ciekawe czy dzisiaj dobrze policzą? W TV Trwam nie podawali liczby uczestników czasami? Może podaj tą prawdziwą. Oj drażni to pisowców, że tyle ludzi przyszło bo myśleli, że oni maja monopol na manifestację. Było może 30 tys może 50 tys. Ale gołym okiem widać było, że przyszło dużo więcej niż na wiece partyjne. Jakie Kaczyński urządza w tgz miesięcznice pod pałacem prezydenckim.

Ciekawe czy już PiS pozwoził do Warszawy aktyw robotniczo chłopski, aby przebić liczbę uczestników wczorajszego marszu?

Jak nic przypomina się oddolna organizacja ludzi w sprawie protestów przeciwko ACTA.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Widzisz czytanie ze zrozumieniem to 4 klasa podstawówki była a Ty to przeoczyłeś nie masz argumentów i chcesz inteligencją zabłysnąć jak Ty te 50 tysi policzyłeś ? A może było 5 tysięcy media tak podały bo to jest im na rękę jeszcze dzieci w to wciągają ble no ale po tym co wyrabili przez ostatnie 8 lat wcale mnie to nie dziwi

Czyli jak wam nie pasuje rzeczywistość to trzeba ja przystosować do własnych potrzeb za wszelką cenę? Czyli Twoja racja jest Twojsza niż mojsza?.

Lubię polemikę z Tobą bo interpretujesz rzeczywistość i urzywasz argumentów które nawet do głowy by nie przyszły

Na temat ostatnich 8 lat może się nie wypowiadaj bo nie masz porównania do innych rządów z racji wieku. Myśle że uczciwe byłoby w Twoim przypadku  odnoszenie się jedynie do stanu bieżącego.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to Ty chcesz decydować o czym mogę się wypowiadać a o czym nie? To że Waszym zdaniem tyle osób protestowało że jednak demokracja działa za rządów PiS i ludzie mają prawo swoje zdanie wyrażać na ulicy nikt ich wodą nie polewa i nie pałuje choć to jest miejszość która nie potrafi zaakceptować i uszanować głosu większości Twoim zdaniem na dobrych ziemiach tylko jest dobry gospodarz i jeszcze twierdzisz że należy mu do produkcji dopłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Odsunięte świnie od koryta głośno kwiczą. Wiadomo że im został jeszcze Trybunał i wpływy w mediach to też chwytają się ostatniej deski żeby wszystkiego nie stracić. No ale żeby ludziom płacić za strajkowanie to juz przegięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Każdy ma inne zdanie ale łączy nas jedno .Myślenie z własnego punktu widzenia. My jesteśmy tylko zwykłymi ludźmi na samym dnie piramidy geopolitycznej i nie mamy żadnego wpływu na to co sie dzieje na świecie czy nawet w naszym kraju.

Demokracja to tylko  slogan rzucony społeczeństwu aby mieli wrażenie że maja wpływ na co kolwiek. 

Wmawia sie nam że obaliliśmy komunę i odzyskaliśmy wolność. Nie ! my tylko byliśmy narzędziem do przeprowadzenia zmian które były komuś na rękę.

A komu? Wystarczy rozejrzeć się dookoła  i widać kto na tym zyskał najbardziej.

Juz o tym pisałem że 1% ludzi ma w rekach 50% majątku światowego. Spójrzcie na świat z ich punktu widzenia, czy ich punkt widzenia jet taki sam jak nas zwykłych ludzi?  czy ich cele są takie same jak nasze?

My zwykli ludzie jesteśmy przyzwyczajeni i nauczeni do myślenia czy planowania krótkoterminowego ponieważ długoterminowe po prostu jest nam nie potrzebne do życia. 

Natomiast ci co rządzą i organizują świat myślą długoterminowo czyli kilkadziesiąt czy kilkaset lat do przodu. Cel założony dzisiaj jest realizowany przez następne pokolenia. Powodem tego jest właśnie nasza krótkowzroczność i wprowadzenie szybkich zmian powodowało by bunt społeczny ale wprowadzając zmiany długoterminowo ludzie nawet nie zauważą kiedy te zmiany zostały wprowadzone i to co kilkadziesiąt lat temu ludzi by bulwersowało nagle staje się codziennością. 

Hierarchia społeczna wygląda tak że są ludziki, mówki (czyli my)  którzy maja pracować, nad nami sa ci co nas nadzorują i jest grupa która spija tylko śmietanę . Tak było jest i będzie. My dostajemy tylko tyle abyśmy nie zauważali tego że jesteśmy niewolnikami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

A to Ty chcesz decydować o czym mogę się wypowiadać a o czym nie? To że Waszym zdaniem tyle osób protestowało że jednak demokracja działa za rządów PiS i ludzie mają prawo swoje zdanie wyrażać na ulicy nikt ich wodą nie polewa i nie pałuje choć to jest miejszość która nie potrafi zaakceptować i uszanować głosu większości Twoim zdaniem na dobrych ziemiach tylko jest dobry gospodarz i jeszcze twierdzisz że należy mu do produkcji dopłacać

A co ty masz do powiedzenia o np wyborach 2011 jak miałeś 14 lat? No zlituj sie! , Jestem skłonny polemizować na tematy bieżące i ew na rok wstecz bo  dalszą historię możesz znać z opowiadań.

Na dobrych ziemiach są dobrzy i słabi gospodarze podobnie jak na słabych. Dopłaty bezpośrednie powinno się docelowo zlikwidować ale jeśli mają być to moim zdaniem powinny być do produkcji.a nie powierzchni. Zyskaliby na tym dobrzy gospodarze najbardziej a najwiecej starcili nieroby co jak dla mnie jest zupełnie naturalne. 

Na koniec drogi Staszku - czytaj uważnie co napisałem. Pogląd na dopłaty wyraziłem kilka postów wcześniej w sposób bardzo jasny. Jeśli nie rozumiesz to mogę coś objaśnić ale jeśli poprostu nie chcesz zrozumieć a łapiesz za słówka i czytasz fragmentarycznie to wybacz ale nie będę się powtarzał.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2136

 

Żydowscy ochroniarze na ulicach Polski to prowokacja czy świadome wprowadzania obcych zwyczajów za przyzwoleniem zdrajców z PO, PIS i wielu innych (vide nocne głosowanie w sprawie odszkodowań za przedsiębiorstwo holokaust). 

 

@ereksio ciągle powtarzasz Żydzi, żydowscy itp.  Czyżby zbawiciel Jarosław właśnie nie pochodził z tej nacji? Więc skąd u Ciebie tyle nienawiści do Nich?

 

 

 

Nazwiska autentyczne (rodowe) niżej wymienionych osób zostały ustalone w oparciu o:

1) Dane tajne kartoteki ludności Polski przy Centralnym Biurze Adresów MSW (nr arch. 1/6526/1 – data archiwacji 9.07.1984, nr rejestracyjny 14750-99 – data rejestracji Wydz. III-2, SUSW Warszawa).

2) Relacje osób znających osobiście wielu spośród wykazanych.

3) Dane ujawnione przez historyków w ich licznych publikacjach

[...]

 

68. Jarosław i Lech Kaczyńscy – Kalkstein

 

Szach mat. Żydzi dalej "rzondzom" Polską.
 

 

Edytowano przez misio3p

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

W marszu wzięli udział żydzi , POsrańcy, urzędnicy i nauczyciele z rodzinami. Karni żołnierze PO , dobrze opłacani , którym zawsze wszystko się należało. W końcu bronią swoiście pojmowanej demokracji . Kasa , geszeft i "róbta co chceta".


misio3xp,  kogo szachujesz? Mam ich policzone, aby wszystko było później rozliczone. Temperatura w piecu musi się zgadzać. Jeśli nie chcą iść przez morze to niech lecą przez komin. Jak widzisz i bez węgla Polska sobie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

widać masz problem z erekcją i myślisz że jak poszczekasz to ci pomoże

niestety jesteś nikim i tak jak twój członek  nic nie możesz  :D  :D  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

jako czlowiek posledniego sortu, polak z dziada pradziada a nie odeski przybleda ,scyzorykiem chrzcony-odpowiem prezesowi typowo po polsku, oryginalny tekst idealnie pasuje do dzisiejszego dni,a ale ze jaruzelski juz w niebie, a natura nie znosi prozni pojawil sie jego kieszonkowy nastepca...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

A dzisiejszy marsz  dyscyplina partyjna  

flagi jakims trafek wszystkie  jednakowe   ile milionów wydał pis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Odsunięte świnie od koryta głośno kwiczą. Wiadomo że im został jeszcze Trybunał i wpływy w mediach to też chwytają się ostatniej deski żeby wszystkiego nie stracić. No ale żeby ludziom płacić za strajkowanie to juz przegięcie.

 

Masz jakieś dowody? Czy tylko tak ci się uroiło? Nawet nie rozumiesz o co ten spór idzie. Nie o utratę władzy bo wielu przyznaje. Że skoro PiS wygrał wybory to niech rządzi. Ale niech rządzi legalnie a nie łamiąc prawo. Niech zmienia trybunał ale legalnie a nie po nocach. Naginając prawo. Sęk w tym, że PiS wmawia swoim wyborcom, że to chodzi o dosunięcie ich od władzy, czy niechęć Po do utraty władzy. A ludzie ne widzą o co tak naprawdę chodzi wierzą.

 

widać masz problem z erekcją i myślisz że jak poszczekasz to ci pomoże

niestety jesteś nikim i tak jak twój członek  nic nie możesz  :D  :D  :D

 

Coś w tym musi być. To przecież on pisał w kontekście afery z przedstawieniem we Wrocławiu, że seks jest czymś złym i obrzydliwym  czy tam odrażającym, porównywalnym ze zbrodnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A mnie interesowało kim jest Mateusz Kijowski. Wpisałem w Google jego imię i nazwisko i znalazłem fajną stronę (pierwsza z brzegu)  http://www.zelaznalogika.net/kto-tak-naprawde-tworzy-komitet-obrony-demokracji/  Jak widać na pierwszych zdjęciach panowie z KOD to prawdziwi aktywiści. Jeszcze jedna taka mała ciekawostka,  wszyscy słyszeliśmy w mediach, że we wczorajszej "spontanicznej" demonstracji wzięło udział  50 tys ludzi, tymczasem policja podała, że było ich 17 maksymalnie 20 tysięcy. Ciekawe czy dzisiaj w serwisach informacyjnych będzie sprostowanie (w końcu wczoraj podawali ponad dwukrotnie większą liczbę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ok niech nawet będzie, że wczoraj wg Policji było 20 tys osób dzisiaj 40 tys. To i tak sobotni marsz jak dla mnie był sporym zaskoczeniem. Myślałem, że przyjdzie grupka osób i tyle. Sobotnia demonstracja na pewno była bardziej spontaniczna niż ta niedzielna. Bo widząc co się działo wczoraj PiS zebrał aktyw. Oczywiście mógł bym wietrzyć spisek jak prawdziwy PiSowiec i napisać, że został zmieniony Komendant Główny Policji i Policja jest stronnicza. Ale potrafię przyjąć taki fakt do wiadomości.

Mnie rozbawiło natomiast co innego. Wczoraj drugi sort zdrajców zaśpiewał hymn Polski samodzielnie. Dzisiaj ten lepszy sort prawdziwych Polaków puścił sobie hymn z nagrania. Ot prawdziwi patrioci. Nawet hymnu na wiecu sami nie potrafią zaśpiewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A dla mnie oba marsze były zaskoczeniem bo nie sądziłem, że obie strony zmobilizują tyle swoich zwolenników. jednak dalej będę uważał, że przeciętny Polak prędzej pójdzie na promocję do Lidla niż na demonstrację pod sejm czy TK.  Tak naprawdę nie chodzi o TK tylko o władze. PiS chce przejąć TK bo dobrze wie, że trybunale polegną jego sztandarowe projekty np obniżenie wieku emerytalnego czy opodatkowanie hipermarketów. Natomiast PO broni swoich wpływów w TK gdyż wie, że to świetne narzędzie do rzucania kłód pod nogi obecnemu rządowi. Wszyscy dobrze wiemy, że dopóki PiS się nie potknie to PO, Nowoczesna, PSL czy lewica nie dojdą do władzy. Takie polskie bagienko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sęk w tym, że PiS wmawia swoim wyborcom, że to chodzi o dosunięcie ich od władzy, czy niechęć Po do utraty władzy. A ludzie ne widzą o co tak naprawdę chodzi wierzą.

Więc o co tak na prawdę chodzi, ostatnio wszelkie informacje były dla mnie nie dostępne i mam zaległości. Objaśnisz mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Nie no ja wiem oczywiście media kłamią. Ciekawe czy dzisiaj dobrze policzą? W TV Trwam nie podawali liczby uczestników czasami? Może podaj tą prawdziwą. Oj drażni to pisowców, że tyle ludzi przyszło bo myśleli, że oni maja monopol na manifestację. Było może 30 tys może 50 tys. Ale gołym okiem widać było, że przyszło dużo więcej niż na wiece partyjne. Jakie Kaczyński urządza w tgz miesięcznice pod pałacem prezydenckim.

Ciekawe czy już PiS pozwoził do Warszawy aktyw robotniczo chłopski, aby przebić liczbę uczestników wczorajszego marszu?

Jak nic przypomina się oddolna organizacja ludzi w sprawie protestów przeciwko ACTA.

Nie no jasne. Wczorajszy marsz w ogóle nie był partyjny. Szczególnie dobrze widać to na tych zdjęciach:

http://s.tvp.pl/images2/3/9/4/uid_39453dd74e068a33f6d3c0155ee5bb201449921863188_width_720_play_0_pos_0_gs_0_height_405.jpg

http://wiadomosci.com/wp-content/uploads/2015/12/marsz-620x270.jpg

http://eserwis.info/images/stories-user/62/1699494-obywatele-dla-demok.jpg

http://img.politykawarszawska.pl/i/images/IMG_20151212_115747174.jpg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36082/5.jpeg

http://bi.gazeta.pl/im/05/71/12/z19338245Q,Tomasz-Lis-Iga-Lis.jpg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/36082/6.jpeg

 

A skoro już wspomniałeś o ACTA. Ot, ciekawostka:  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/590761,prezes_tk_andrzej_rzeplinski_o_acta_nie_dostrzegam_zagrozenia_dla_wolnosci_osobistych.html

Takich oto mamy obrońców wolności w TK.

Masz jakieś dowody? Czy tylko tak ci się uroiło? Nawet nie rozumiesz o co ten spór idzie. Nie o utratę władzy bo wielu przyznaje. Że skoro PiS wygrał wybory to niech rządzi. Ale niech rządzi legalnie a nie łamiąc prawo. Niech zmienia trybunał ale legalnie a nie po nocach. Naginając prawo. Sęk w tym, że PiS wmawia swoim wyborcom, że to chodzi o dosunięcie ich od władzy, czy niechęć Po do utraty władzy. A ludzie ne widzą o co tak naprawdę chodzi wierzą.

Tak się składa, że część założycieli KOD ma pośrednie powiązania z Gazetą Wyborczą. A ta ostatnio ma nieciekawą sytuację finansową. Kurek z państwową na reklamy został po wyborach zakręcony. Ceny akcji Agory lecą w dół. A na dodatek sprzedaż na rynku prasy papierowej im spada. Jakby rządziła PO to przynajmniej mieliby stabilne źródło finansowania z reklam spółek skarbu państwa. Więc jakie mają wyjście? Wyprowadzają ludzi na ulicę pod pretekstem "obrony demokracji". Inna sprawa, że teraz ta kasa idzie do Gazety Polskiej czy wSieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Co do dzisiejszego marszu przynajmniej nikt się nie oszukuje jeśli chodzi o jego upolitycznienie. W przeciwieństwie do wczorajszego.

 

Szkoda, że nie doczytałeś tego fragmentu:

"Rację opozycji i sędziom Trybunału Konstytucyjnego przyznaje zdecydowana większość wyborców Platformy Obywatelskiej - 75 proc., Polskiego Stronnictwa Ludowego - 57 proc., Zjednoczonej Lewicy - 81 proc. oraz Nowoczesnej - 89 proc."

 

A zresztą najuczciwiej odpowiedziało te 9,5 %, które odpowiedziało "nie wiem". Reszta opierała swoje odpowiedzi na sympatiach politycznych, domysłach itp. No chyba, że te 90,5 % to byli sami spece od prawa konstytucyjnego. W co wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Daj spokój z tą Gazetą Wyborczą. Bo jakieś karkołomne teorie wychodzą. Niby co ma być? Gazeta Wyborcza chce obalić rządu by powstał nowy i dał jej reklamy? To jakiś żart chyba jest? Zresztą co mnie ona obchodzi. Nie sprzedaje się to niech ją zamkną co to mnie obchodzi. Wolny rynek jest.

Ulegacie pewnej manipulacji jakiej dokonuje PiS. Zresztą Kaczyński to dzisiaj pod koniec marszu chyba pod TK powtarzał. Że to niby TK nie da PiS owi wprowadzić 500 zł na dziecko, podnieść kwotę wolna od podatku, czy obniżyć wiek emerytalny. Wymienił jeszcze wile innych spraw w których ma niby być przeszkodą TK. A które mogą być łatwo załatwione zwykłą ustawą. Więc wg Kaczyńskiego TK trzeba zmienić czy tam rozwalić, aby pozwolił zrobić te reformy.

Druga część manipulacji, to to, że niby ci co wczoraj maszerowali chcą obalić rząd. A to nie prawda. Trzeba odróżnić i zrozumieć co mieli na myśli maszerujący wczoraj. Jedna sprawa to wybór dokonany w wyborach. tego nikt nie podważał. Jest nowy rząd niech rządzi. A druga sprawa, która była główną ideą marszu to to jak rządzi. Chcą zmienić TK ok. Ale czy nie można było zrobić tego normalnie? Uznać wybór trzech sędziów za minionej kadencji. Wybrać dwóch swoich. I dokonywać zmian w TK za pomocą ustaw. Normalnie procedowanych a nie na łapu capu? Tu tylko chodzi o to w jakim stylu PiS zabrał się za TK. Mogli to zrobić normalnie i wrzawy by nie było. Niestety przejęciu rządów przez PiS towarzyszyła buta rodem z roku 2005. Myśleli, że skoro zrobili dobry wynik mogą wszystko robić jak chcą nawet nie zgodnie z prawem i nikt nic nie powie. A tu się przeliczyli. Bo nawet pewien Staszek napisał tutaj, że wynik PiSu i klęska PO i PSL bierze się z tego, że ludzie na poprzednią koalicję się wkurzyli i głosowali przeciwko. A głosowanie przeciwko. To nie jest poparcie dla idei PiS u i szybko się odwraca. O czym PiS niedługo się przekona. 4 % już uciekło.

Trudno, żeby większość wyborców PiS przyznawała racje opozycji czy TK. Co to w ogóle jest za przykład i na co? Sondaż mówi wyraźnie 57 % badanych ma poczucie zagrożenia demokracji. I nie ważne czy jest szpecem od konstytucji czy nie. 37 % nie ma takiego poczucia a 7 % nie ma zdania. Nie mówmy tez, że to naród tak chce. Bo na PiS głosowało jakieś 20 % tego narodu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie poszliście w pisaniu w wielką politykę ale myślę że rolnik będzie zadowolony z działania Dudy czy rządu teraz wiadomo politycy zajmują się polityką  co nic nam nie da potem swięta nowy rok ale wiosną jak obietnic nie zaczną spełniać inne grupy zawodowe chcą swego my jako rolnicy po prostu minimalnej opłacalności bo naobiecali wszystkim że będzie lepiej a jak zobaczę że za moją pracę dostanę godziwe pieniądze to nawet diabeł z czartem może rządzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj