nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

nie    2053

a niemcy i nie tylko oni kupują droższą enegrię z oze zamiast z węgla i nas ue też do tego zmusza - pod trybunał ich? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Uczepiłeś  sie tego Pisu  jak rzep psiego  ogona.  Czy przypadkiem nie jesteś  jednym z tych hejterów  których wynajął poprzedni rząd. A POwiec   może wygrać  z tym twoim wójtem. :D

Uczepiłem się PIS bo tam siedzą same czerwone szmaty przefarbowane teraz co byli w ZOMO czy prokuratorami ,sędziami w stanie wojennym a teraz odgrywają bogobojnych narodowców i żarliwych sekciarzy Rydzyka . Wcześniej bez mydła wchodzili ruskiej hołocie 35 lat temu w 4 litery za PZPR .Mam na myśli łącznie z Jarkiem zbawicielem który nie dawno krzyczał że stali tam gdzie ZOMO a to on właśnie tam stał .Reszta to lokalni watażkowie jak np Kurski który nagminnie łamie prawo i zasłania się immunitetem .Podobnym jest Brudziński .Kolejnym malwersantem jest ten pożal się Boże Duda co z Marcin Dubienieckim do spółki załatwiał ułaskawienia u Lecha Kaczyńskiego i gubił potem dokumenty .Większej szui nie widziałem ale sekcie smoleńskiej to nie przeszkadza bo mają dużo za uszami z czasów bycia przy czerwonej hołocie więc swój swojego rozumie .Mariusza Błaszczaka nie lubię bo nie trawię lizusów takich jak on którzy są bez honoru i buty wyliżą każdemu by tylko coś zyskać .PO to również czerwona pajęczyna co kradnie w białych rękawiczkach .

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Mnie przeraża jedno, część ludzi uroiła sobie  że tylko pis może uratować ten kraj przed złem, układem, elitami i pozamykać złodziei. Że oni rozliczą czerwona zarazę , do tej pory panowało bezprawie ale nagle wszystko się zmieni... podsumowując wszystko co pis super reszta zła, nawet jak ktoś 30 lat temu  skazywał ludzi a dziś jest w pis to nie widza problemu np Piotrowicz, Kryże sędzia na telefon

 

Kolejna sprawa to media które są przeciwko pis, i że trzeba tam zrobić porządek i sprowadzić "niezależnych oraz rzetelnych" dziennikarzy jak chociażby w republice :rolleyes:

 

Tylko nie potrafię zrozumieć jak ta banda post AWS (pis) UP (po) która zrujnowała ten kraj nadal jest przy korycie i dzieli społeczeństwo które do granic absurdu się podzieliło...  " Dziel i rządź" wychodzi im to świetnie nie tylko w polityce ale w całej płaszczyźnie społecznej

 

Najbardziej boli ze po i pis to dwie różne strony ale tej niestety samej monety... o psl i sld to nie będę nic pisał bo to szkoda nawet ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Ulman, mówisz o tym tanim zasiarczonym węglu z Rosji co się nie chce palić? A jak się zaczyna się palić to nie idzie w okolicy oddychać? No naprawdę, rewelacja. Chyba zapominasz że na jakość się patrzy, i gdyby tylko patrzeć "taniością" to nikt by nie kupował oryginalnej części za 1000 zł bo przecież można kupić to samo (tylko że dużo gorsze) za 200 zł. Widać twoje płytkie myślenie, a tu trzeba się głębiej w to zanurzyć. Polskich górników jest określona ilość, każdy górnik dostaje pensję i z każdej pensji są odprowadzane podatki, z każdej złotówki którą posiada pierw zarobi polski sklepikarz (no chyba ze pójdzie do zagranicznego sklepu - wtedy...można samemu sobie dokończyć), potem ten da komuś innemu zarobić, jednocześnie podatki wracają do państwa. Załapałeś analogie?

Co do tych niedojd życiowych: dorobi się każdy kto nie grzeszył zbytnią uczciwością, osoby uczciwe które nie urodziły się w majętnych rodzinach raczej nie są raczej milionerami i pensja rzędu 10k + dodatki to jest kilkakrotnie więcej niż otrzymują. No ale jak nikt go nie złapał to przecież uczciwie się dorobił. Właśnie to było w ostatnich 8miu latach w rządzie.

Tym ostatnim akapitem też walisz w ludzi którzy się już przyczynili do "tej produkcji", dlaczego oni mają być gorsi? Normalnie jakby logika ex ministra rolnictwa - frajerzy już zrobili to nie dostaną, inni niech mają.

Jakoś cały świat się nie połapał że nasz węgiel najlepszy i nie chcą płacić 2x wiecej.Na wszystko są normy w tym i na węgiel też. Czytaj teraz uważnie - węgiel tej samej jakości jest z naszych kopalń 2x droższy niż na giełdach. Jak już chcesz być socjalistą i dbać by naród miał pracę nawet jeśli to bez sensu to proponuje.ci nast. rozwiązanie. Kupujmy węgiel po 500 PLN/tone a górnikom płaćmy drugie 500 i niech siedzą w domu i nic nie robią. W efekcie i tak będziemy płacić 1000 Pln / tonę a nie będziemy eksploatować zasobów naszego najlepszego węgla i zostanie dla kolejnych pokoleń.Załapałeś analogię? :D

Uwierz mi że 10 000 Pln plus nie jest niczym specjalnym a nalepszych 460 synów Naszej Ziemi. >90% to jełopy które nie nadają się do zarządzania czymkolwiek. Jakby potrzfili mieliby pokaźny dorobek. Były kiedyś badania na ludziach którzy stworzyli duże majątki i je stracili. Wiekszość z nich odbudowała te majątk bo mieli takie talenty. Druga grupa to lotkowicze którym nieoczekiwanie wpadło za dużo grosza. Wiekszość z nich wróciła do pierwotnego poziomu posiadania. Dla mnie morał jest prosty - jak się w życiu nie sprawdziło to nie dopuszczać do rzeczy wielkich i ważnych. bo nie maja o tym pojęcia.

Ostatni akapit jest niepoprawny politycznie ale to jest czysty biznes. Jak mamy płacić to za efekt w postaci dzieci więc tym którzy tego nie zapewniają nic nie damy. Stwierdzisz zapewne że to nierówność społeczna i inne pierdoły ale proponuję nic innego jak nieco zmienione becikowe które też byłło wspierane przez PIS, Dostawało się kasę za urodzone dziecko koniec i kropka. Czy to był krzywdzący system? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ulman   -  stawiałbyś  przed  trybunałem  ludzi którzy chcą  ratować tysiące miejsc  pracy.  Pozbawiłbyś  tysiące  rodzin  środków  do życia  ty myślisz  w ogóle.Zrujnowali  Stocznie i  co górnictwo też.  PO od 8 lat rujnowała  Polskie górnictwo     jak zarabiali  to  zyski był  przejadane  a nie inwestowali  w infrastrukturę  i mamy co  mamy   ale  miejmy nadzieje że  nowy rząd  naprawi te zaniedbania

 

 

I jak tu takiemu coś wytłumaczyć skoro nie ma najmniejszego pojęcia o gospodarce i ekonomii, a słucha tylko populizmów Kaczyńskiego rodem z PRL. Może wyjaśnie na przykładzie tych stoczni, o których piszesz, że je zrujnowano. Po pierwsze przemysł stoczniowy był zacofany, drogi, niewydajny, z ogromnym przerostem zatrudnienia, źle zarządzany, a po 89 funkcjonował  jedynie na kroplówce państwa, na którą wszyscy się zrzucaliśmy czego chyba nie wiesz. Wszelkie próby reform były blokowane przez związki, więc nie miało to prawa funkcjonować, pozostawienie tego był by poprostu okradaniem reszty społeczeństwa. Ale na całe szczęście znalazł się, ktoś z jajami i zrobił tym porządek i co? A no to, że dzisiaj branża ta tyle, że w prywatnych rękach znów zatrudnia niemal tylu pracowników, co w latach prosperity, uzyskując natomiast o wiele wyższe przychody i z nielicznymi wyjątkami - wszystkie jej zakłady są rentowne i zajmuje drugie miejsce w Europie i 5 na świecie. Zaraz jakiś palant wyskoczy, że wszystko jest w rękach pazernych Niemców więc uprzedzę, że owszem część firm jest zagranicznych nie tylko niemieckich ale np. francuskich i co w tym strasznego? Ja widzę więcej plusów niż minusów, jednak najważniejsze jest, że ten przemysł nie jest już ciężarem dla państwa, a wręcz odwrotnie, płaci podatki, ludzie mają zatrudnienie oczywiście nie ma juz takiej laby jak dawniej, że połowa stała pod murem i krzyczała o przywilejach tylko trzeba pracować wydajnie i na warunkach rynkowych.

I to samo musi się stać z górnictwem gdzie sytuacja jest jeszcze gorsza jak w stoczniach. Nie ma innego wyjścia jak to sprywatyzować i gwarantuje, że większość pracowników znajdzie zatrudnienie w prywatnych firmach bo węgla potrzebujemy tyle, że tam trzeba będzie zasuwać, a pensje ustali rynek i tu jest pies pogrzebany bo dlaczego tam jest taki opór pracowników i związków?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tak trzeba 

 a tu planuje sie połonczenie kopalni w spółki  energetyczne z elektrowniami  i przeżuczenie  kosztów na cene energi    czyli bedziemy bulic za prad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Jest w Polsce kilka prywatnych kopalni gdzie nie ma chorych przywilejów i ciepłych posad związkowców za nic nie robienie i o dziwo przynoszą one zyski i nie są zagrożone upadkiem .Górnicy w nich pracujący dobrze zarabiają i są zadowoleni .To samo dotyczyło kolejarzy i hutników .Jak to możliwe że ci ludzie mieli deputaty na węgiel .Ktoś przecież za te darmowe tony musiał płacić .Wiadomo że nic nie jest darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Grego - hola hola hola, to jak to jest, że jak to było w Polskich rękach to się nie opłacało a w zagranicznych się opłaca? Koniunktura z dnia na dzień się zmieniła? Jak ktoś mi kiedyś ładnie powiedział: dobry zarządca zrobi zyski, zły sam się dorobi. Tak więc puki zarząd jest z d*py to nic nie ma prawa działać. Tak miałeś ze wszystkim i pewnie jeszcze długo tak będzie zanim da się to naprawić, o ile się da bo choćby po TK widać że d*py są do stołków przyspawane.

Prywatyzować? Pokaż jakie Niemieckie firmy się prywatyzowały? Pamiętasz pompowanie niemieckiej kasy w VW? W Opla? Ja pamiętam. Powiedz mi czemu zysk nie może trafiać bezpośrednio do krajowej kasy tylko ma budować kapitał cwaniaków? Tak, cwaniaków bo tacy w Polsce się dorobili. Kulczyk jest tego najlepszym przykładem jak się robi prywatyzację.

Ulman, już Ci powiedziałem o potrafieniu. Uczciwie w Polsce nie dało się dorobić od 0 i ciągle nie idzie więc nie klep głupot. To że ktoś miał i stracił majątki to małoważne, o ile ma znajomości (a te często są bezcenne) to sobie poradzi.

Socjalista nie jestem. Za to Ty tylko widzisz korwinowskie rozwiązania, które spowodują że na 20-50 lat Polska pier..lnie, a potem może się odbuduje, albo i nie. Becikowe popieram i było to dobre rozwiązanie, tylko że to jest jednorazowe, i o ile 10 lat temu to było coś to teraz 1000 zł na podstawową wyprawkę nie starczy (no i kiedyś to wystarczyło że dziecko się urodziło, teraz musisz udowodnić że Ci się należy). U nas patologia goni patologię i trzeba szukać rozwiązanie, to co korwin proponuje się u nas nie sprawdzi.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Tylko ze jak za jakiś czas nasze kopalnie będą poza mylne a węgiel będzie szedł z Rosji nasz kraj będzie uzależniony całkowicie energetycznie od nich. Podobnie z żywnością...Niemczech do niektórych produktów rolnych państwo dopłaca, bo jest to żywność jest produktem strategicznym. Każdy rodzaj uzależnienia się od nich jest bardzo niebezpieczny i ryzykowny. Ludzie (zwykli obywatele ) powinni kupować więcej rodzimego węgla. W kopalniach węgiel taki tani ,a u pośredników cholernie drogi. Ciekawe jakby funkcjonowały kopalnie gdyby działały jak np. Orlen. Posiada on własny system dystrybucji (stacje benzynowe ). I te całe holding węglowe to taki kleszcz który żeruje w tym przypadku na kopalniach.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Gdyby nie sklepy przy stacjach benzynowych większość z nich nie urobiłaby na pensje pracowników, Stacje to ajenci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Czy mam rozumieć że stacje nic nie zarabiają na paliwie?


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Grego - hola hola hola, to jak to jest, że jak to było w Polskich rękach to się nie opłacało a w zagranicznych się opłaca? Koniunktura z dnia na dzień się zmieniła? Jak ktoś mi kiedyś ładnie powiedział: dobry zarządca zrobi zyski, zły sam się dorobi.

 

Zapomniałeś dodać, w państwowych rękach, a to pewna różnica. Pozatym sam sobie odpowiedziałeś w kolejnych słowach. Poprostu w państwowych spółkach zarządzający mają wszystko gdzieś, albo nie mają o tym pojęcia bo zostali mianowani z nadania, i choćbyś nie wiadomo co robił to tego nie zmienisz, a szczególnie w Polsce i naszą mentalnością wyniesioną z PRL i funkcjonowania tamtych przedsiębiorstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dla sprostowania mogę powiedzieć że w Bielsku praktycznie cały przemysł po dawnej Polsce padł. Zagraniczny inwestor przejął to co zostało i jadą po robocie jak złoto, powstały całkowicie nowe zakłady i są rentowne, nawet kopalnia "Silesia" pod władzą polaków nie była dochodowa wzięły ją pepiki i jada po robocie jak wściekli. 

Ja sam pracuje w zakładzie którym zarządza meksyk i mnie to cieszy nie mam najmniejszego powodu do narzekań.  Gdyby on był Polski już od kilku la by nie istniał.

I w ten piękny sposób zagraniczny inwestor na którego nie jeden psioczy doprowadził do tego że  Bielsko biorąc pod uwage wielkość jest jednym z miast które odprowadza najwięcej podatków do budżetu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

Grego - hola hola hola, to jak to jest, że jak to było w Polskich rękach to się nie opłacało a w zagranicznych się opłaca? Koniunktura z dnia na dzień się zmieniła? Jak ktoś mi kiedyś ładnie powiedział: dobry zarządca zrobi zyski, zły sam się dorobi. Tak więc puki zarząd jest z d*py to nic nie ma prawa działać. Tak miałeś ze wszystkim i pewnie jeszcze długo tak będzie zanim da się to naprawić, o ile się da bo choćby po TK widać że d*py są do stołków przyspawane.

Prywatyzować? Pokaż jakie Niemieckie firmy się prywatyzowały? Pamiętasz pompowanie niemieckiej kasy w VW? W Opla? Ja pamiętam. Powiedz mi czemu zysk nie może trafiać bezpośrednio do krajowej kasy tylko ma budować kapitał cwaniaków? Tak, cwaniaków bo tacy w Polsce się dorobili. Kulczyk jest tego najlepszym przykładem jak się robi prywatyzację.

Ulman, już Ci powiedziałem o potrafieniu. Uczciwie w Polsce nie dało się dorobić od 0 i ciągle nie idzie więc nie klep głupot. To że ktoś miał i stracił majątki to małoważne, o ile ma znajomości (a te często są bezcenne) to sobie poradzi.

Socjalista nie jestem. Za to Ty tylko widzisz korwinowskie rozwiązania, które spowodują że na 20-50 lat Polska pier..lnie, a potem może się odbuduje, albo i nie. Becikowe popieram i było to dobre rozwiązanie, tylko że to jest jednorazowe, i o ile 10 lat temu to było coś to teraz 1000 zł na podstawową wyprawkę nie starczy (no i kiedyś to wystarczyło że dziecko się urodziło, teraz musisz udowodnić że Ci się należy). U nas patologia goni patologię i trzeba szukać rozwiązanie, to co korwin proponuje się u nas nie sprawdzi.

W niemczech możesz kupić na giełdzie pakiet akcji Opla albo Siemensa i będziesz żył z pracy niemców. 

Tylko cwaniacy się dorobili ? Może jakiś procent tak ale przede wszystkim  ci co się nie dorobili widocznie byli za głupi, za leniwi , za ciasne głowy mieli,  tylko do tego nikt nie lubi się przyznawać. Najłatwiej jest zaszufladkować wszystkich co coś mają i do czegoś doszli jako uwikłanych w układ. a uczciwi są tylko biedni. Stracone majątki to były badania z międzynarodowe w UK, USA i bodajże w Japonii więc to nie tylko nasza specyfika.

Wiele z tego co Korwin mówi popieram ale niemało tez mi nie pasuje. Może jego metody spowodowałybynieco bałaganu ale głownie w głowach ludzi. Wychowani w socjaliźmie poprostu z góry uważją że inaczej się nie da i nie rozumieją że jeśli socjaliści POPIS czy PSLD dalej będą zadłużać kraj to tak jak mówisz za 20 lat nie będzie co zbierać

Jak chcesz ratować kopalnie, stocznie czy inne państwowe koleje za publiczne pieniądze, dawać 500 na dziecko to muszę Cię zasmucić ale jesteś socjalistą. A jak piszesz że uczciwie i bez układów się nie da i tylko biedny jest z pewnością uczciwy to zaczynam podejrzewać o komunizm..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Stacje jadą na tak niskich marżach przez ogromną ilość podatków zawartych w cenach paliwa. Nie ma po prostu z czego zejść i pozostaje małe pole manewru.
Pamiętacie jak kiedyś przed wyborami władza krzyknęła że benzyna ma być po 5PLN, i była na Orlenie, Reszta mało się nie wydusiła z braku obniżki cen hurtowych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Przecież niczemu nie przeszkadza by państwo miało mniejszościowe udziały w np prywatnych kopalniach by np blokować sprzedaż jeżeli nie będzie to w interesie narodowym .Zarządzanie trzeba zostawić ludziom którzy mają do tego zdolności .Dziwi mnie dlaczego rządy w Polsce nie rozwijają gałęzi gospodarki opartej o bio paliwa i bio gaz która zapewniła by nam uniezależnienie od ruskich a może nawet wpływy w takich krajach jak Litwa,Czechy,Słowacja ,Estonia,Łotwa .Z biegiem rozwoju technologi mogli byśmy tam eksportować np gaz .Za to u nas w kraju powstały by nowe miejsca pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dokładnie

 

 

Stacje jadą na tak niskich marżach przez ogromną ilość podatków zawartych w cenach paliwa. Nie ma po prostu z czego zejść i pozostaje małe pole manewru.
Pamiętacie jak kiedyś przed wyborami władza krzyknęła że benzyna ma być po 5PLN, i była na Orlenie, Reszta mało się nie wydusiła z braku obniżki cen hurtowych.

 

A co do tego ma podatek w paliwie, który i tak płaci konsument? :ph34r: Tu chodzi tylko i wyłącznie o konkurencję między stacjami, każdy chce aby kupować u niego, a jak to zrobić? Obniżyć cenę rzecz jasna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

W niemczech możesz kupić na giełdzie pakiet akcji Opla albo Siemensa i będziesz żył z pracy niemców. 

Tylko cwaniacy się dorobili ? Może jakiś procent tak ale przede wszystkim  ci co się nie dorobili widocznie byli za głupi, za leniwi , za ciasne głowy mieli,  tylko do tego nikt nie lubi się przyznawać. Najłatwiej jest zaszufladkować wszystkich co coś mają i do czegoś doszli jako uwikłanych w układ. a uczciwi są tylko biedni. Stracone majątki to były badania z międzynarodowe w UK, USA i bodajże w Japonii więc to nie tylko nasza specyfika.

Wiele z tego co Korwin mówi popieram ale niemało tez mi nie pasuje. Może jego metody spowodowałybynieco bałaganu ale głownie w głowach ludzi. Wychowani w socjaliźmie poprostu z góry uważją że inaczej się nie da i nie rozumieją że jeśli socjaliści POPIS czy PSLD dalej będą zadłużać kraj to tak jak mówisz za 20 lat nie będzie co zbierać

Jak chcesz ratować kopalnie, stocznie czy inne państwowe koleje za publiczne pieniądze, dawać 500 na dziecko to muszę Cię zasmucić ale jesteś socjalistą. A jak piszesz że uczciwie i bez układów się nie da i tylko biedny jest z pewnością uczciwy to zaczynam podejrzewać o komunizm..

Możesz, tylko musisz mieć za co.

Tak, tylko cwaniacy. W mojej okolicy każdy kto coś teraz posiada to albo miał z czego zacząć albo umiał dobrze kraść/dawać łapówki. Im bogatszy tym miał lepsze powiązania z PZPR. Chociaż też jest ta druga strona co nic nie robiła i nic nie miała (chociaż tu odwracasz kota ogonem pijąc w tą stronę - czytaj ze zrozumieniem, pisałem że ten co startował od 0). Mogę dla przykładu dać sytuacje mojego ojca, z pierwszego zakładu został wyrzucony za uczciwość (prywatyzacja w której mieszał sam Donald T. - zakłady w kilka lat doprowadzone do bankructwa, ot takie uroki prywatyzacji), później już nikt go nie chciał zatrudnić ze względu na znajomości i obawę że wygryzie pracodawcę, obecnie ma swój własny interes ale nigdy się nie dorobił bo chciał mieć czyste sumienie (jak do tego będziesz miał obiekcje to zapraszam do siebie w jakiś wolny weekend byś sam mógł się przekonać).

Korwina pominę bo szkoda mi na niego czasu, chociaż czasami zdarzy mu się coś mądrego powiedzieć

No to powiedz mi kiedy to straszne PiS zadłużało kraj? W te 2 lata? Wątpliwe, bo nawet następcy jechali pierwsze 4 lata na ich osiągnięciach.

Dalej płytko patrzysz, takie typowo korwinowskie podejście. Mamy swój węgiel, który chcą nam podkupić i niemcy i ruskie. No pewnie dlatego że strasznie drogo u nas się wydobywa.

500 zł na dziecko to socjalizm? Śmieszny jesteś. Jak nie inwestujesz to się nie rozwijasz. Teraz dzieci w Polsce coraz mniej, jeszcze trochę zabraknie na emerytury, krzyczycie drogi ZUS itd, a kto potem będzie na ten ZUS składki płacił? Z marsa wezmą? Odkładasz już na emeryturę by mieć za co żyć? Kolejny raz powtarzam że państwowe też może być rentowne. Kwestia by komuna opuściła te stanowiska kierownicze. Co znaczy ratować duże zakłady wiedzą niemcy którzy miliardy pompowali w swoje fabryki samochodów, którzy dawali duże dopłaty byle niemiec nowe niemieckie auto kupił. Warto było? Chyba warto skoro dalej dobrze prosperują. Ale tak, zamknijmy zakłady, ludzie niech idą na bruk, a ty płać im kuroniówkę i zasiłki dawaj (a przecież anty socjalistą jesteś)...


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałabym również przychylnie patrzeć na dobrą wiarę obcego inwestora i cieszyć się z globalizacji, tak jak większość z tego, że dzięki "Niemcowi" może na chleb zarobić ( tak jak mnie ostatnio jeden pan inżynier pracujący dla takiegoż Niemca, uświadamiał). Wolałabym nie wierzyć w celowe nieudacznictwo czy obłudę rządzących, zarządców. Nie mam podstaw ku temu i po wtóry.

Pożycz mi Grego różowe okulary..(skoro zaliczam się wg Ciebie do "palantów"), bo wierzę, że Polak potrafi...Swego tak naprawdę nie znacie, a cudze chwalicie. Skoro polskie pomysły dławiono w zarodku albo trzeba było patentować za granicą ..itp

 

Stocznia a ta podejrzana Synergia 99 wraz z prezesem J. Halper'em. Znikają żurawie..Ciekawe tylko, co stanie się z tą atrakcyjną nieruchomością – 73 ha z dawnej Stoczni Gdańskiej. W Trójmieście znów krąży plotka, że jednak ruszy tu budowa wielkiego centrum handlowego.

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=816#.VmS7l78SQQ0

http://stoczniagdanska.info/aktualne-wydarzenia.html

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waco    556

Czy można pod tym kątem ocenić prezydenta? - Komorowski? Kukiz? Duda? Ogórek? Rolnicy klasują sie w najszczęśliwszych zawodach w Kraju. Jeśli jedenak dziś jest źle, to dobrze, bo radość przyniosą żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5534

@dzikidaniel Tak jak wspominałem najłatwiej winić innych - bu dokoła cwaniacy, bo dawali łapówki i kradli, bo rożłożyli zakład, bo Donald Tusk, bo komuna na stołkach kierowniczych. Ale że się nie dorobił bo chciał mieć czyste sumienie - ta wymówka przebija wszystko co słyszałem (przykro mi że dotyczy to Twojego ojca)

500 Pln na dziecko to najczystszy socjal tak jak np. leki dla seniorów.

Najefektywniejsze inwestycje są wykonywane przez osoby prywatne a najgorzej inwestuje państwo bo jak wspomniałem to są gamonie. Tak więc po pierwsze obywatelom nie powinno się pieniędzy zabierać. Sami doskonale je zagospodarują i  nie będą musieli  utzrymywać armii urzędników odpowiedzialnych za redystrybucje ich pieniędzy. 

Ogłupienie i beznadzieje tego co nas otacza przedstawię najprościej jak umiem. Jakbyś miał 1000ha gospodarstwo zatrudniał 20 osób pomimo że potrzebujesz 10 ale drugie 10 nie wypada zwolnić a nawozy i srodki kupowałbyś dwa razy drożej, Gdybyś już na starcie wiedział że wydatki przekroczą przychody, to jak długo jesteś w stanie tak działać? I każdy kto w prywatnym interesie dopuszcza do takiego zmianu rzeczy wylatuje na pysk lub bankrutuje a jesli chodzi o kraj nie ma żadnej odpowiedzialności. Szanuje Twoją wiarę że coś się zmieni ale jak kiedyś już pisałęm silna wiara przeszkadza w trzeźwej ocenie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli państwo dokłada do kopalń a górnicy uważają że kopalnie sa rentowne to powinno sie oddać kopalnie górnikom za darmo niech udowodnią że są rentowni a państwo będzie miało kasę z podatków od nich.

Fakt że kopalnie nie mogą sprzedawać węgla każdemu tylko zostały utworzone spółki węglowe które sprzedają węgiel. Tak jak rolnicy którzy mają tylko produkować a handlem zajmuje sie ktoś inny .

To jest ogólnie dostępne i nikt tego nie ukrywa że 1% najbogatszych ludzi zarządza 50 % majątku świata. To jak myślicie że te 99% zwykłych ludzi takich jak my którzy tutaj piszą ma jakikolwiek wpływ na to co się dzieje na świecie ?

My nie mamy wpływu na to co się dzieje w naszym kraju i jeszcze długo nie będziemy mieli czytając posty co niektórych użytkowników. 

Niestety demokracja to jest wyższość 100 durni nad jednym mądrym . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Poczytajcie tylko historię jakich kiedyś mieliśmy menadżerów .Polska prze wojną bez pożyczek z UE zbudowała Gdynię i okręg przemysłowy .Teraz przy tych politykach co mieliśmy przez ostatnie 25 lat rzecz niemożliwa .To pokazuje jakich mamy nieudaczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Słuchajcie, piszą że Antoni chciałby mieć do dyspozycji bombę atomową. Podobno mają nam ją wypożyczyć amerykanie z zapasów w niemczech. 
A jak zużyjemy to kto odda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj