nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

 

 

Jesli dostał majątek po Niemcu to jest przesiedleńcem ze wschodu i prawdopodobnie Ukraińcem :D  albo Niemcem i siedzi na swoim. Czytając jego posty i ziejącą z nich nienawiść do Plaków i wszystkiego co polskie to obie opcje są prawdopodobne. ;)

 

Za kogo ty się uważasz żeby nas obrażać??? Taki z Ciebie Polak i patriota??? Dla twojej wiadomości mieszkają tu ludzie którzy szukając lepszego jutra zostawili te nędzne morgi Lubelszczyzny, Radomszczyzny  itp. i wyjechali na tereny wschodniej odradzającej się po latach zaborów Polski. Tam ciężko pracowali, budowali domy chcieli godnie żyć. Przelewali krew za Polskę we wrześniu 1939 r., ginęli w radzieckich obozach na Syberii, walczyli z Ukraińcami spod znaku Bandery, trafiali do niemieckich obozów pracy. Jeden z moich dziadków przeszedł z Polską armią cały szlak bojowy "od Lenino do Berlino", drugi który był przedwojennym ułanem i służył w 21 pułku Ułanów Nadwiślańskich, w czasie Rzezi Wołyńskiej brał czynny udział w tworzeniu polskich oddziałów samoobrony, jak już zaczęli tłuc banderowców to zostali spacyfikowani przez Niemców i wywiezieni na roboty przymusowe w głąb III Rzeszy. Gdzie mieli wracać po wojnie? Ich domy leżały już w ZSRR.

Także daruj sobie te głupie teksty.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Koledzy, z kim tu dyskutować, tak o historii naszego kraju jak i o współczesnych jego problemach ?? Dla części ludzi z tego forum jak nie myślisz tak jak Oni, to jesteś zdrajca, Niemiec, Żyd albo Ukrainiec, na pewno nie Prawdziwy Polak. Jak jest nagonka, że każdy muzułmanin to terrorysta, to wszystko gra. Płacz się zaczyna, gdy Europa się z nas śmieje mówiąc, że każdy obywatel Polski to złodziej, k**wa albo pijak.

 

człowiek który dostał majątek po niemcu, wyznacza granice Polski B :lol: wez sie pie....lnij w ten pusty caban

Moi przodkowie dostali, konkretnie moja prababka. Nie za darmo, w Busku na wschodzie II RP zostawiła nowy murowany dom a mojego pradziadka zamęczyli Niemcy przy kopaniu umocnień, miał 36 lat. Ot taka karma, lub jak kto woli, zadośćuczynienie. Całe Ziemie Odzyskane są rekompensatą za poważne przesunięcie granicy II RP na zachód. I jeszcze jedno, wytłumaczysz nam co to caban ?? Bo Ja znalazłem taką definicję: https://pl.wikisource.org/wiki/Encyklopedia_staropolska/Caban. Mam się uderzyć w barana, woła czy pasterza ?? Trochę to nielogiczne, nie sądzisz ??
 

Byłem kiedyś w Wałbrzychu . Podszedł do nas starszy Pan który zobaczył Lubelskie tablice i pierwsze pytanie które zadał to " Co tam panowie w Polsce słychać?" Mówimy że tu przecież też Polska a on machnał ręką i mówi ze to juz nie Polska .
 
 
Jesli dostał majątek po Niemcu to jest przesiedleńcem ze wschodu i prawdopodobnie Ukraińcem :D  albo Niemcem i siedzi na swoim. Czytając jego posty i ziejącą z nich nienawiść do Plaków i wszystkiego co polskie to obie opcje są prawdopodobne. ;)

Jak mu nie była Polska w Wałbrzychu i tak był ciekaw co w Polsce, to bym zapytał po co się męczy w tej Niby Polsce ?? Przecież może się przeprowadzić do Prawdziwej Polski. Szkoda tylko że jakoś w naszych stronach nie widać masowego exodusu 100%-wych Polaków do 100%-wej Polski. Rozumiem tego starszego pana tylko w jednym względzie, zapewne urodził się i spędził swoją młodość na Wschodzie II RP i stąd sentyment do "raju utraconego". Dla Nas, drugiego pokolenia urodzonego za Ziemiach Odzyskanych nie ma innej, lepszej Polski na wschodzie kraju.
 
Ani Niemcem nie jestem, bo rodowici Niemcy wyjechali z Ziem Odzyskanych w 1945 albo później (z całym szacunkiem dla Mniejszości Niemieckiej w Polsce), ani też Ukraińcem, bo Ci zostali na Ukrainie.
 

Prawda jest taka że za to wszystko co się dzieje to odpowiedzialni są amerykanie i bogate państwa w europie bo to one obalają rządy tak jak im pasuje  żeby grabić bogactwa naturalne.I mamy co mamy .A Niemcy to zapraszały uchodców tylko po to żeby mieć kolejnych niewolników,to niech się teraz martwią tym problemem.

Tak, to było nie przewidziane działanie. Bo likwidując rządy dyktatorskie na Bliskim Wschodzie USA i Europa nie rozumiała, że te rządy, bądąc złe same w sobie, jednak trzymały porządek w tych państwach. Wszyscy chyba liczyli, że będzie jak w Europie Środkowej i Wschodniej po obaleniu komunizmu.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

No nie ma jak to polska gościnność. Dla mnie tacy jak Ty są inni kulturowo i obyczajowo, Polska "B" to dla mnie inny kraj.

 

a z jakiej ty polski A jestes jak spieprzyles robic u kogos? glupis i tyle .z ta goscinnoscia to juz calkiem ci w lepetynie sie popierdolilo.widziales na zywo uchodzcow?ja tak bo w sobote wrocilem z francji wiec mi nie mow ze czrne bydlo ktore jest przeklenstwem europy mamy sprowadzac.albo jest glupi do cna albo robisz to na czyjes zlecenie .jedz do Calais ,wypij kawke z uchodzcami i w opowiedz jak bylo jak wrocisz caly.masz kompleks nizszosci bo musiales robic w innym kraju i bronisz tego na sile nie odrozniajac ludzi od bydla ktore tam naplywa

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  . Płacz się zaczyna, gdy Europa się z nas śmieje mówiąc, że każdy obywatel Polski to złodziej, k**wa albo pijak.

 

 

 

 

Europa to teraz płacze a nawet wyje   ;)


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

I tak oto nasz dzielny prezydent, załatwił się sam na własną prośbę. Myślę że jeszce chwila a płakać to my będziemy. I to nie przez emigrantów czy innych, a przez elitę wybraną ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

a z jakiej ty polski A jestes jak spieprzyles robic u kogos? glupis i tyle .z ta goscinnoscia to juz calkiem ci w lepetynie sie popierdolilo.widziales na zywo uchodzcow?ja tak bo w sobote wrocilem z francji wiec mi nie mow ze czrne bydlo ktore jest przeklenstwem europy mamy sprowadzac.albo jest glupi do cna albo robisz to na czyjes zlecenie .jedz do Calais ,wypij kawke z uchodzcami i w opowiedz jak bylo jak wrocisz caly.masz kompleks nizszosci bo musiales robic w innym kraju i bronisz tego na sile nie odrozniajac ludzi od bydla ktore tam naplywa

Z takiej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_A_i_B. Ty od kiedy taki honorowy, już się nie dorabiasz na sprzątaniu placu zachodnim rolnikom ?? Tak samo ty zarabiasz dzięki Europie Zachodniej jak i Ja. Bydło w czarnych sukienkach, które co niedzielę drze mordę w kościołach jest przekleństwem naszego kraju, a w twoich stronach dalej prowadzi swoją agitację, i to skutecznie http://colaska.pl/ .

 

Europa to teraz płacze a nawet wyje   ;)

Na widok takich jak Ty zapewne.

 

I tak oto nasz dzielny prezydent, załatwił się sam na własną prośbę. Myślę że jeszce chwila a płakać to my będziemy. I to nie przez emigrantów czy innych, a przez elitę wybraną ostatnio.

Kochaj, dziel i rządź. Tylko jak długo ... https://fbcdn-photos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-0/s480x480/12219449_10153780424991683_2333775715541301328_n.jpg?oh=f40195cf55928ed318ff255c29b486c0&oe=56B64193&__gda__=1457853733_6b89ea448d6d6934dcdcad0bef23905f

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie miałem zamiaru nikogo obrażać tylko napisałem w odpowiedzi na ten tekst.

 

No nie ma jak to polska gościnność. Dla mnie tacy jak Ty są inni kulturowo i obyczajowo, Polska "B" to dla mnie inny kraj.

Powstawiałem te mordki :D;)  w tekście bo jak tu z tym poważnie dyskutować. To nie ja dzielę Polskę na A i B .

Nie wnikając w historie to dla mnie Polska jest od Bugu do Odry od Tatr do Bałtyku i każdy kto czuje sie Polakiem jest Polakiem i nie ważne czy jego korzenie są Ukraińskie czy Niemieckie.

@Kaszlak79 nie lubi kleru i to jego sprawa ale czytając jego teksty to nie lubi też Polaków.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Jeszcze kilka takich decyzji i Duda i Pis w następnych wyborach zaliczą dno,a w między czasie zrujnują Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo Oni naiwnie myślą, że władza raz zdobyta jest absolutna. Chyba im się epoki pomyliły.

 

Nie miałem zamiaru nikogo obrażać tylko napisałem w odpowiedzi na ten tekst.

Powstawiałem te mordki :D;)  w tekście bo jak tu z tym poważnie dyskutować. To nie ja dzielę Polskę na A i B .

Nie wnikając w historie to dla mnie Polska jest od Bugu do Odry od Tatr do Bałtyku i każdy kto czuje sie Polakiem jest Polakiem i nie ważne czy jego korzenie są Ukraińskie czy Niemieckie.

@Kaszlak79 nie lubi kleru i to jego sprawa ale czytając jego teksty to nie lubi też Polaków.

Ja też nie dzielę, zrobili to zaborcy. Dla mnie Polska też się mieści w tych granicach, ale nasz kraj jest nie mały i różni się w poszczególnych regionach. To jest forum rolnicze, wystarczy że porównamy strukturę gospodarstw w poszczególnych województwach. Kleru nie lubię, to racja, a rodaków nie lubię tylko niektórych. Z uczciwą wzajemnością zresztą.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Na widok takich jak Ty zapewne.

 

zapewne nie ,trzy hektarowy dziedzicu

możesz tu udawać  ''wielkiego europejczyka ''  ale dobrze wiemy jaka jest prawda  ;)

szczekaj sobie  skoro ci to pomaga biedny emigrancie   :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

I tak oto nasz dzielny prezydent, załatwił się sam na własną prośbę. Myślę że jeszce chwila a płakać to my będziemy. I to nie przez emigrantów czy innych, a przez elitę wybraną ostatnio.

 

Możesz jaśnie bo nie rozumiem.??


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

zapewne nie ,trzy hektarowy dziedzicu

możesz tu udawać  ''wielkiego europejczyka ''  ale dobrze wiemy jaka jest prawda  ;)

szczekaj sobie  skoro ci to pomaga biedny emigrancie   :D

Chociaż byś retorykę zmienił, biedny hodowco.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Wyjaśniam. Bardzo niebezpieczną sprawą jest dawać sygnał że ktoś jest ,albo może byćpoza albo ponad prawem. Szczególnie gdy ten ktoś ma piastować stanowisko związane ze służbami specjalnymi. Jeżeli prezydent umawia się z takim kimś na ułaskawienie to jeszcze gorzej. Kamiński i spółka jeżeli przekroczyli uprawnienia powinni odpowiedzieć albo zostać uniewinnieni. Takich decyzji nie można tłumaczyć dużym zagrożeniem terrorystycznym bo na chwilę obecną mamy g.. a nie zagrożenie.
Za chwilę facet będzie żadał większych uprawnień dla służb mówiąc że przepisy go ograniczają, zawsze tak jest kiedy gościu nie radzi sobie z zadaniami. Tak było i wtedy kiedy z agentem Tomkiem motali jakieś kobity albo spijali faceta bo na trzeźwo nie chciał brać łapówki. Potrzebowali sukcesów i to takich gdzie będą znane osoby.
Czekam kiedy ustawią się w kolejce po ułaskawienie urzędnicy skarbowi i reszta. 
A PAD stał się zakładnikiem Kamińskiego, teraz będzie musiał go bardziej pilnować niż potencjalnego zięcia.
  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Słuchajcie ale powiedzmy sobie szczerze, że z cały ten proces Kamińskiego to był wielki przekręt. Kamiński był szefem CBA jeszcze przez 2 lata rządów PO. Dopiero po tym jak na jaw wyszła "afera hazardowa" w którą byli zamieszani czołowi politycy PO (Schetyna, Drzewiecki, Chlebosz) Kamiński został odwołany a prokurator postawił mu zarzuty w sprawie nadużycia kompetencji w sprawie tzw afery gruntowej. http://www.tvn24.pl/raporty/afera-hazardowa,239  Sąd rozpatrujący tą sprawę nie dopatrzył się żadnego naruszenia prawa. Piotr Ryba i Andrzej K którzy byli zamieszani w tą aferę łapówkarską zostali skazani wyrokami sądu. Sąd orzekający w ich sprawie uznał, że CBA zdobyło materiał dowodowy zgodnie z prawem.  http://telewizjarepublika.pl/wyrok-ws-afery-gruntowej-25-roku-dla-ryby-grzywna-dla-andrzeja-k-gmyz-to-potwierdza-ze-cba-za-czasow-kaminskiego-dzialalo-prawidlowo,13804.html  W sprawie Kamińskiego prokurator złożył odwołanie, sprawa trafiła do młodego sędziego który był znany z kontrowersyjnych wyroków. Sędzia po rozpatrzeniu sprawy potrzebował pół roku na napisanie uzasadnienia wyroku - zdążył na same wybory. Samo odczytanie tego uzasadnienia to było prawdziwe show w wykonaniu sędziego a wyrok dużo surowszy od tego którego domagał się prokurator. Żeby było śmieszniej sędzia Łączewski czytając uzasadnienie tego wyroku ujawnił informacje niejawne podając nazwiska czterech oficerów operacyjnych CBA, gdzie dwóch jest nadal w służbie. Sprawę bada ABW i CBA....  http://wpolityce.pl/polityka/271389-sedzia-laczewski-pod-lupa-abw-i-cba-sluzby-sprawdzaja-czy-zlamal-prawo-piszac-skandaliczny-wyrok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

człowieku,  przekręt to był z tą ''aferą gruntową ''...wszystko mistyfikacja żeby wciągnąć Leppera  ;)

wciskanie pieniędzy na siłę  to nie walka z korupcją tylko wykorzystywanie służb do walki politycznej  


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A jeśli Kamiński miał jakieś zastrzeżenia to od tego jest apelacja, a nie tak na bezczelnego kpić sobie z sądów i obywateli. Pozatym według mnie niewiele to zmienia bo Kamiński został ułaskawiony, a nie uniewinniony czyli de facto ministrem będzie nadal przestępca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tak tylko, że Andrzej K przyznał się do winy, sądy nie dopatrzyły się żadnego naruszenia kompetencji ze strony CBA i prokuratury. Lepperowi w 2010r prokurator przedstawił zarzut składania fałszywych zeznań w sprawie "afery gruntowej" 

grego skoro Lepper który całe życie był na bakier z prawem mógł zostać Ministrem Rolnictwa to dlaczego Kamiński wobec którego zarzuty są dość kontrowersyjne nie może też być ministrem? Poza tym on jest przestępcą ;)

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

i co że przedstawił ? ci skazani to płotki co dużo gadali a g -----o mogli   :D

żadnej afery nie było bo to była mistyfikacja , wymyślona na potrzeby  polityczne  przez małych ludzi co o prawdziwej korupcji nic nie wiedzą 

 

no a kto go zrobił tym ministrem ? człowieku kogo Ty bronisz ? to mendy co udają prawych i sprawiedliwych a tak naprawdę to mają prawo gdzieś  ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Gdyby się Lpper nie powiesił to kto wie jak to by się skończyło. Płotki nie płotki ale przyjęli łapówkę czyli złamali prawo i tyle w temacie. Sąd dwukrotnie orzekł w ich sprawie, że CBA działało zgodnie z prawem. W sprawie Kamińskiego sąd pierwszej instancji także orzekł, że działał zgodnie z prawem i nie popełnił przestępstwa.

 

Nikogo nie bronię tylko staram się być obiektywny.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jasne a to są dobre sądy i złe ? i ten co skazał jest zły ? TAK ? czy celowo pomijasz ? 

człowiek z wyrokiem na ministra ? tylko dlatego że wierny sługus ? to co w PIS sługusów zabrakło ? 

 

 człowieku Lepper nie brał w tym udziału , chcieli go wrobić ale się nie udało ... ale co tam fanatykowi nie wytłumaczysz , widzę masz swoje ślepe poglądy i  mijasz się z faktami - wolno Ci bo to wolny kraj  :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No nie wiem kto tu ma ślepe poglądy. Ja na to patrzę z boku.  Nigdzie nie napisałem, że Lepper był zamieszany w przyjęcie łapówki tylko napisałem, że w 2010r prokurator postawił  Lepperowi zarzut składania fałszywych zeznań w sprawie przecieku z tzw afery gruntowej. Lepper nie stawiał się do sądu. Sąd wydał nakaz doprowadzenia Leppera przed sąd, jednak do rozprawy nigdy nie doszło bo Lepper się powiesił przez co postępowanie zostało umorzone... I tylko tyle napisałem. Same fakty


jasne a to są dobre sądy i złe ? i ten co skazał jest zły ? TAK ? czy celowo pomijasz ? 

człowiek z wyrokiem na ministra ? tylko dlatego że wierny sługus ? to co w PIS sługusów zabrakło ? 

 

 człowieku Lepper nie brał w tym udziału , chcieli go wrobić ale się nie udało ... ale co tam fanatykowi nie wytłumaczysz , widzę masz swoje ślepe poglądy i  mijasz się z faktami - wolno Ci bo to wolny kraj  :D

 

Staraj się tak nie edytować bo co chwilę zmieniasz sens swojego posta. Te wyroki świadczą tylko o tym jak działa polskie prawo i polskie sądy. W jednej sprawie wyroki nawzajem się wykluczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj