nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krassus    97

Wpisanie lasów do konstytucji, najważniejszego aktu prawnego w tym kraju, jako dobro narodowe jest oznaką sprzedaży lasów przez PO?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

http://www.agrofoto.pl/fakty/nik-lasy-panstwowe-hojnie-wynagradzaja-swoich-pracownikow,59368,1.html-dzisiaj znalezione

okazalo sie ze syndrom hoffmana[prywata za nasze pieniadze] dotknal  takze dude-kwota co prawda nieduza-co to 11 tys na posla, ale jak to w pewnej popularnej reklamie grosz do grosza, tylko nie robcie z siebie idiotow i nie piszcie ze przypadkowo latal do poznania gdy mial wyklady w nowym tomyslu-ot taki krakowski centus, zreszta nie on jeden i nie tylko pis pelen jest drobnych cwaniaczkow.

kolejny ciag opery mydlanej pt. ziec bylego prezydenta-o taki przyklad pisowskiej moralnosci, ciekawe jak bedzie sie zachowywal "ziec" obecnego prezydenta, dziwne ze mieszka tak sobie z pierwsza corka bez slubu-w takiej katolickiej rodzinie :P  :P  :P , nie chodzi mi o sam fakt- dla mnie normalny[sam tak zylem] ale o oblude typowa dla katolickich dewotow.

 

a to ze z radykalnej zmiany polityki zagranicznej w ciagu 2 tyg nic nie zostalo to juz chyba nikogo nie zdziwi...


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

lasy państwowe to państwo  w państwie .. a te państwo to nikt inny jak PSL 

po co ta nagonka i ta cała ściema PIS-u to chyba nikt nie ogarnie

co obywatel ma z tego dobra narodowego  jeśli nie należy do PSL  ? a no zakaz wstępu czyli SZLABAN  :D

prywatni posiadacze lasów w tym kraju to kto ? barbarzyńcy ?    :(


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Fakt lasy niby są państwowe. Ale tak naprawdę dostatnio żyje z tego garstka ludzi. Niestety w naszym kraju jest tak, że właśnie na państwowym najwięcej się kombinuje. Ostatni raport NIK pokazał jak to tam jest. Lasy powinny być państwowe ok. Ale konieczne są przepisy tak doprecyzowujące wydatki tych że lasów. Aby nie żyły dostatnio tylko osoby tam pracujące i ich rodziny. Ale żeby z wyrębu lasów korzystali też mieszkańcy gmin itd.(remonty dróg szkół itd) Tym bardziej, że to nie lasy państwowe sadziły te lasy które teraz z takim zacięciem tną (jak u mnie w okolicy). Sadzili je hrabiowie fakt rękoma swoich pracowników, którym to po wojnie odebrano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma co płacisz abonament, wymagają tego od ciebie a i tak państwówka jest tak żarta na pis że każda klęska i wszystko to ich wina, PO występuje ile się da gnoją każdego kto nie jest po ich myśli i to ma być demokracja, ha ha normalnie jak u ruskich nie przymieżająć. Ewcia się lansuje w lasach, dziś będą debatować nad suszą ile to rolnicy nadostają i  w ogóle. Jacus sikorski jak jeździł za państwowe na ośmiorniczki po 2 tyś to było za***iście i nikt głosu nie podnosł, a tu znaleźli coś i już nagonka jak się da byle tylko zgnieść i spluć z błotem, od taka polska demokracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

staraj się bronić jak  ognia  fanatyzmu pod wszelką postacią   

trudno tu komentować cokolwiek nie będąc opętanemu :(

nikt chyba  nie ma złudzeń że elity będą zajadać się bigosem i popijać herbatką 

 tak małe coś 13 melonów  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Jaja jak balony słowem ujmując, jeśli do tego dojdzie. Choć zakrawa mi to na political fiction...No, żadne media nie są bezstronne. Susza nie jest niczym dobrym, ale prawdziwa klęska jest tutaj: http://www.cenyrolnicze.pl/zboza-oleiste-straczkowe/zboza-konsumpcyjne, a jeszcze większa tutaj: http://www.cenyrolnicze.pl/zboza-oleiste-straczkowe/zboza-paszowe. Może nie klęska, ale niby susza daje się we znaki, zbóż o wiele mniej niż w zeszłym roku a ceny stoją w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

 prawdziwa kleska jest to ze firma o nazwie "katolik" daje najnizsze ceny :D  :D  :D .

skokowskie media bezstronne-chyba zartujesz, wszystkie wazne  prawicowe media sa finansowane prze biereckiego i spolke, wiec jaka prawde tam mozna znalesc-czesto je czytam i mam porownanie-bezcenna mina kioskarza jak kupujesz wyborcza i w sieci B) .

stan kleski zywiolowej i przepisy go dotyczace sa od dawna, chyba  w nowej konstytucji  je wprowadzono, wiec nikt tu ameryki nie odkrywa..

 

zetorlublin dobrze ze chociaz pęk[ "moj"senator] za swoje padl w korytarzu hotelu sejmowego i tak byly kierownik tuczarni zakonczyl swoja kariere polityczna,

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

No cóż, zobaczymy co będzie z tej klęski.

 

Napisałem że:

...żadne media nie są bezstronne...

za każdymi kryje się jakaś opcja polityczna. W końcu to czwarta władza...

 

Raczkowski jak zwykle wymiata: http://wiadomosci.gazeta.pl/raczkowski/173789188/Raczkowski+o+podzielonej+Polsce/p#Czolka3Img

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ktos tu napisal-wiara jesli nie bylaby polaczona z uczynkami,martwa jest[wiem jestem zlosliwy] tak dla przypomnienia"prawdziwym katolikom" bo duda to pewnie zna na pamiec....

http://www.apostol.pl/rozwazania/rozwazania-pisma/ewangelia-wg-%C5%9Bwi%C4%99tego-mateusza-25-3146

polska to katolicki kraj-a czy chrzescijanski, kto zna,slucha i wprowadza w zycie slowa pana naszego, jak pokazaly ostatnie badania ok. 5 % polakow-podstepnie zadano ludziom "okrezne" pytania o zycie ,wiedze i wiare i taki wynik wyszedl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Wreszcie ktoś tłumaczy ludziom jaką zasadzkę organizuje oszołomia. Pytania były i są porąbane. Nie dość że mylące, to jescze mydlące oczy że chodzi o dobro obywateli.
Poczekajmy jeszcze na pytanie na temat podatku katastralnego, wtedy będzie cyrk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Czemu się dziwić, zaczyna się "chiński taniec" w wykonaniu PiS-u. Najlepsze nadejdzie jesienią, szukanie cichych układów, wrogów ludu i złodziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Straszysz tym czym straszy PO. A najlepsze jest to, że to na przeciętnego obywatela już nie działa. Nie jestem za PiS em. Nie głosuje na nikogo. Bo uważam, że koryto jest to samo a jedynie świnie się zmieniają. Ale jeśli spojrzysz wstecz to zobaczysz, że PO zaostrzyło dużo więcej różnych przepisów niż PiS. Nie dyskutuje tu czy np. zaostrzenie kar jadącym po pijaku jest dobre czy złe. Ale faktem jest, że kary zaostrzono. I to nie tylko dla pijanych. Tak więc straszenie ludzi tym, że PiS będzie szukał układów itd. Jest po prostu śmieszne bo platforma okazała się przez te 8 lat bardziej restrykcyjna dla zwykłego obywatela niż PiS.

A co do wyborów. Dla mnie jedynie rozsądnie mówi Petru. Ale wątpię aby się dostał bo właśnie mówi rozsądnie. A w tym kraju ludzi ciągle chcą słuchać obietnic nawet wiedząc, że większość z nich nie zostanie spełniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kaszlak uważaj co piszesz bo jak mówisz na jesieni możesz być zakuty w kajdany  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

No masz rację, tylko głupcy się niczego nie boją ^^ .

 

Straszysz tym czym straszy PO. A najlepsze jest to, że to na przeciętnego obywatela już nie działa. Nie jestem za PiS em. Nie głosuje na nikogo. Bo uważam, że koryto jest to samo a jedynie świnie się zmieniają. Ale jeśli spojrzysz wstecz to zobaczysz, że PO zaostrzyło dużo więcej różnych przepisów niż PiS. Nie dyskutuje tu czy np. zaostrzenie kar jadącym po pijaku jest dobre czy złe. Ale faktem jest, że kary zaostrzono. I to nie tylko dla pijanych. Tak więc straszenie ludzi tym, że PiS będzie szukał układów itd. Jest po prostu śmieszne bo platforma okazała się przez te 8 lat bardziej restrykcyjna dla zwykłego obywatela niż PiS.

A co do wyborów. Dla mnie jedynie rozsądnie mówi Petru. Ale wątpię aby się dostał bo właśnie mówi rozsądnie. A w tym kraju ludzi ciągle chcą słuchać obietnic nawet wiedząc, że większość z nich nie zostanie spełniona.

Jest taka zasada, nie głosujesz, nie narzekaj. Przeciętny obywatel już zapomniał, jaki cyrk był za PiS-u i jego koalicjantów. Jeśli spojrzysz wstecz, to zobaczysz że Jarek Nadęty nie miał czasu ani możliwości rozwinąć na całego skrzydeł swojej "jedynie słusznej" władzy. Bo albo mu się rząd sypał, albo marni koalicjanci co chwilę numer wywijali. PO okazało się bardziej restrykcyjne, bo rządzenie krajem nieprzerwanie przez 8 lat dla niektórych, wiecznie niezadowolonych obywateli jest niepojęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak Tusk zajmował się przede wszystkim Pr em a w kraju powstał taki bajzel. Że nawet w jego własnej willi go nagrywali bez jego wiedzy. To jest właśnie symbol rządów PO. Propaganda i działania pozorne. Dla mnie PiS PO jedna chwała. Jak pisałem o świniach i korycie. Kto by nie rządził ja i tak przeżyje i krzywdy ani jedni ani drudzy mi nie zrobią. A i narzekać póki co jedni i drudzy nie zabraniają. Zresztą ja bardziej nazwał bym to opisem sytuacji a nie narzekaniem. Za PO kwitły afery różne osoby dorabiały się na majątku skarbu państwa. Hulali też kolesie z PSL u. PiS będzie wspierał kościół i teraz z kolei kościelni pożyją. Pewnie i jacyś zaprzyjaźnieni biznesmeni skorzystają jak ten pan od skoków. Tak więc różnicy żadnej nie ma PO PiS jeden czort.

Możesz rozwinąć to ostatnie zdanie o restrykcyjności PO i rządzeniu krajem. Bo nie wiem co ma z niego wynikać. To, że PO było bardziej restrykcyjne od PiS i dlatego rządziło dwie kadencje? A więc idąc tym tropem czy PO dlatego rządziło krajem 8 lat, że zaostrzyło przepisy dla osób prowadzących samochód po pijanemu czy bez uprawnień, czy może dlatego, że próbowano wprowadzić czy tam wprowadzone chemiczną kastrację dla pedofili czy zaostrzono szereg innych przepisów? Czy może dlatego, że podniesiono podatki?

Otóż PO dlatego "rządziło" krajem dwie kadencje, że Tusk ponad wszystko inne przedkładał PR. Miał w swojej kancelarii chyba około 10 doradców tym się zajmujących. Sam też się tym bardzo zajmował. No i najważniejsze on nie rządził. On tylko administrował. A przykład podałem na początku. Dodatkowo te dwie kadencje pomógł mu odbyć nie jaki Jarosław Kaczyński. Który za to co robił za rządów Tuska powinien być najlepszym kumplem Donalda. To dzięki głupocie PiS PO tak długo było u władzy. I to PiS owi powinni dziękować.

PS stan państwa po rządach PO opisał minister uwaga MSW Sienkiewicz w rozmowie z Markiem Belką mówiąc o kupie kamieni.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

No to teraz pojechałeś. PO rządziło 2 kadencje bo tacy ignoranci jak Ty dali się mamić mediom. Bo daliście się nastraszyć PiSem. Teraz nagle okazuje się że to co miało być za PiSu jest za rządów PO, że masz podsłuchy, dowalanie mandatów i ściganie na wszystkie sposoby kierowców, haki na opozycję i walki polityczne. SKOK też jest tego dobrym przykładem, ten z powiązaniami z PiSu jest wolny (a podobno takie pewne dowody były), ten z PO już ma zarzuty prokuratorskie. No ale skąd miałbyś o tym wiedzieć? Przecież media o tym nie mówią, za to że Duda wydał przez 2 lata 11 tysięcy i CBA tym się zajęło jest wszędzie wciskane (ale że tyle jedna kolacja z ośmiorniczkami wyszła to nie chcą wspomnieć).

Może powiedz hubertuss na kogo głosowałeś przy poprzednich wyborach? Ile razy na PO stawiałeś krzyżyk?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Już niedługo PiS będzie mógł pokazać jacy są prawi i sprawiedliwi, ostatnio w 2005 im to za bardzo nie wyszło. Już mają problem, bo jak dojdzie do tego, na co decyduje się Kukiz, to Jarkacz będzie musiał dzielić ławę sejmową min. z Liroyem...

Jakoś jak wejdę na niezależną.pl, Gazetę Polską czy RM to nic tam złego nie widzę o Panu Prezydencie. Każde media są stronnicze.

Głosowałem na PO już dwa razy, na jesieni też zagłosuję. Mam grzech ciężki czy jeszcze nie zasługuję na piekło ??

 

@hubertuss, masz bardzo dużo racji w tym co piszesz. Ja dlatego wybieram PO, bo uważam że jest mniejszym złem i tyle. Miałem dosyć biernej postawy, którą u Ciebie szanuję ale z którą się nie zgadzam.

 

Możesz rozwinąć to ostatnie zdanie o restrykcyjności PO i rządzeniu krajem. Bo nie wiem co ma z niego wynikać. To, że PO było bardziej restrykcyjne od PiS i dlatego rządziło dwie kadencje?

Chodziło mi o to, że PO rządziło dwie kadencje a PiS nie całą jedną. W ten sposób PO "miało czas" pokazać swoją restrykcyjność. Na jesieni wybory wygra PiS i wtedy się przekonamy, kto ma bardziej radykalne poglądy.

 

Otóż PO dlatego "rządziło" krajem dwie kadencje, że Tusk ponad wszystko inne przedkładał PR. Miał w swojej kancelarii chyba około 10 doradców tym się zajmujących. Sam też się tym bardzo zajmował.

Kto komu zabrania kopiowania tego pomysłu ?? W polityce liczy się skuteczność w zdobyciu i utrzymaniu władzy. Wszystko w zgodzie z prawem i w ramach demokracji, podobnie jak obecnie Pan Prezydent na klęczkach wyprasza poparcie kleru dla swojej byłej partii.

 

No i najważniejsze on nie rządził.

A kto ??

 

Dodatkowo te dwie kadencje pomógł mu odbyć nie jaki Jarosław Kaczyński. Który za to co robił za rządów Tuska powinien być najlepszym kumplem Donalda. To dzięki głupocie PiS PO tak długo było u władzy. I to PiS owi powinni dziękować.

No to teraz niech Jarkacz pokona go tą samą bronią, skoro to takie proste. PiS był głupi a PO jest skompromitowana.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Po pierwsze ani razu nie głosowałem na PO. Od czasu gdy zgnoili Cimoszewicza, który był by na pewno lepszym prezydentem niż Kaczyński nie zagłosowałem na tą partię i nie zagłosuję. Ani na partię ani na jej kandydatów np. na prezydenta.

@dzikidaniel ignorantem być może jesteś sam. Bo nie masz pojęcia na kogo głosowałem czy ktoś mnie omamił czy nie. Ale się o tym wypowiadasz. Tak samo jak nie mam zamiaru wymieniać tu afer za którymi stoją ludzie związani z obu tymi partiami.

@Kaszlak79 mówisz, że liczy się skuteczność zdobycia i utrzymania władzy. No oczywiście dla partyjnych elit tak. Dla społeczeństwa lepiej było by gdyby ta władza była skuteczna a nie tylko podtrzymywana dla samej władzy i korzyści pewnych grup.

Po zdaniu on nie rządził. Napisałem, że administrował. Widać nie doczytałeś skoro pytasz "kto?"

PiS istotnie pomagał PO utrzymać władzę i szczyty sondaży. Bo łatwo dawał się podpuszczać. Dopiero po długim czasie przejrzeli na oczy i rozszyfrowali tą grę. Kaczyński dużo zrozumiał i wystawił młodszego Dudę i Szydło. Nie rozstrzygam jacy są ci kandydaci. Ale zadziałało w przypadku Dudy. W jednym się z tobą zgodzę PiS był i jest głupi a PO skompromitowana. Dlatego tez na obu tych partiach postawił bym krzyżyk. Ale tak, żeby wyparowały z życia publicznego wraz ze swymi działaczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Może masz inną definicję rządzenia, nikt Ci nie zabroni. Władza według mnie jest na tyle skuteczna, na ile im pozwala samo państwo i to czym ono jest. Polska to wciąż biedny kraj. Nie bez znaczenia są też nasze narodowe mentalności, w końcu włodarze są wybierani z narodu i przez naród. Co do Dudy i Szydło, oby ta skuteczność nowej metody PiS-u była długotrwała, bo nie ma nic lepszego w demokracji, jak stabilność władzy wybranej w wolnych wyborach. Obawiam się jednak, że zarówno Pan Prezydent jak i kandydatka na premiera nie będą wystarczająco niezależni od Jarka, którego styl rządzenia siłą rzeczy ze względu na wiek, będzie inny niż młodszego pokolenia.

 

W jednym się z tobą zgodzę PiS był i jest głupi a PO skompromitowana. Dlatego tez na obu tych partiach postawił bym krzyżyk. Ale tak, żeby wyparowały z życia publicznego wraz ze swymi działaczami.

To jest nie możliwe na dzień dzisiejszy, bo na wymianę dostajemy od społeczeństwa bonus w postaci Kukiza i jego zabawnych kandydatów na posłów w osobie Liroya, a wcześniej Palikota. To tylko obrazuje, jakim jeszcze niedojrzałym społeczeństwem jesteśmy. Dlatego ludzie wybierają mniejsze zło w postaci PO lub PiS-u, są też tacy jak Ty, co nie "marnują"  ;)  głosu na nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez chwilę zatrzymałam się dziś, spojrzałam na billboard w Gdyni a na nim rozgrywka między PO i Pis, jakby tylko oni się liczyli. Czy społeczeństwo opłaca tylko te dwie główne partie więc zaszczycają nas takimi reklamówkami.

1b8c1-po-pis.jpg

http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2015-08-25/finansowac-czy-nie-billboard-na-solnej-wywolal-reakcje-nowoczesnej

http://niezalezna.pl/70073-szczyt-obludy-i-hipokryzji-pis-odpowiada-psl-owi-i-platformie-w-sprawie-referendum

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Nie, ale obecna scena polityczna Polski kręci się wokół tych dwóch partii. Po wyborach pierwsza z trzecią i czasem czwartą tworzy rząd, a druga i reszta, jak w ogóle jakaś jest, tworzy opozycję. Duży może więcej, a sprawiedliwie nie zawsze znaczy równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj