nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    749

<p>

Jak będzie się wygłupiał i po kościołach jeździł to za 5 lat pójdzie won jak Komorowski. Po to jest demokracja panowie. Tym bardziej, że młodzi dochodzą do głosu a oni jakoś po kościołach mniej chętnie biegają niż rodzice. MI tam się najbardziej podobało tj nie podobało jak matka Dudy mówiła, że Wigilię z jednej miski jedzą. Fuj. Chyba kiedyś u któregoś z rodziców ostra będą w domu była, że z jednej miski jedli. Co do gospodarstw i polskiego sprzętu. Duże ponad 100 ha nie bardzo sobie z polskim sprzętem radę dadzą. Ciągnika ze świecą nie znajdziesz. A jakość tych mniejszych i osiągi względem zachodnich wiele do życzenia pozostawia. Ale sprzedało się przez te 15- 20 lat dużo pronarów, farmtacków, farmerów, polmotów czy ursusów. Ludzie je nadal kupują i są to coraz lepsze ciągniki. Gdy kiedyś dotacje z unii na prow wyschną lub poważnie zmaleją. A polskie ciągniki jeszcze się poprawią. Może więcej ludzi zechce je kupić. Zetor jednak lepiej się rozwija niż nasz ursus. Mają większe cięższe ciągniki. A więc dla trochę bogatszych klientów. A u nas jest mnóstwo montowni a co za tym idzie duża konkurencja na rynku tanich ciągników. Jeśli chodzi o maszyny uprawowe, transportowe. To bardzo dużo polskich rolnicy kupują. Jest jeszcze sporo takich co uważają, że lepiej złoma z zachodu zakupić. A potem płaczą na frum, że nie równe pole po starym gruberze. Ale jest ich coraz mniej.

Lepiej tego ująć nie mogleś. Ja jednak jak miał wybierać ciągnik 75KM (na moją gospodareczkę w sam raz) to wybrałbym Ursusa, te maszyny głównie ceną konkurują. Tak samo jest z AGD, co mogę kupić Zelmera to kupuje. Może to i naiwne, ale to mój rodzaj patriotyzmu. Zamiast iść do kościoła i się za Ojczyznę modlić wolę kupować polskie towary, albo chociaż w Polsce produkowane.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kiedyś był taki kandydat na prezydenta Kononowicz który obiecywał że nie będzie niczego,teraz jest Duda który obiecuje że będzie wszystko.

Nic tylko się cieszyć. :lol:


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

co do polskich maszyn to byloby dobre rozwiazanie takei ze daja pieniadze na prowy tudziez inne i rolnicy kupuja zagraniczny sprzet a powinien byc przepis bierzesz dofinansowanie na maszyny to musisz z tego kupowac tylko maszyny polskie i w polsce wyprodukowane daja to niech stawiaja warunki i koniec nie chcesz dofinansowania kupuj co chcesz najprostsza sprawa a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Jak będzie się wygłupiał i po kościołach jeździł to za 5 lat pójdzie won jak Komorowski. Po to jest demokracja panowie. Tym bardziej, że młodzi dochodzą do głosu a oni jakoś po kościołach mniej chętnie biegają niż rodzice...

jeśli nie podoba ci się kościół to nikt cię nie zmusza do chodzenia do niego ale póki co mamy wolność wyznania, nie chodzisz twój wybór, ale też nie masz prawa krytykować że jest katolikiem i na tej podstawie go oceniać, zwłaszcza że chyba mamy konstytucyjnie zapisane iż polska jest krajem katolickim (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi). wychodzi więc na to że jesteś kompletnym ignorantem, jak dla mnie to i muzułmanin mógł by być prezydentem aby tylko czuł się polakiem i dla tego kraju chciał dobrze i nie kierował się nadrzędnie religią, chociaż... głodnych nakarmić, nagich przyodziać, spragnionych napoić... skąd minima socjalne, zapomogi, stypendia socjalne itp? pomyśl zanim skrytykujesz coś czego nie rozumiesz.

poza tym cała ta europejskość jakoś widzę że dla nikogo na dobre nie wychodzi... stada jakichś dewiantów się powiększają, a jest to spowodowane właśnie przenikaniem zachodnich kultur i odchodzeniem od katolicyzmu, 12-latki się pier.... na potęgę, żony i mężowie wzajemnie idą się zdradzać, rozprzestrzeniają się choroby przenoszone drogą płciową bo w końcu każdy z każdym...

może jak byś po paru latach sie dowiedział że twoje dzieci nie są twoje (jak u kilku moich znajomych), masz chorobę którą z powietrza nie da się zarazić i jest nieuleczalna to byś zaczął doceniać tradycyjne wartości, ale dalej wpychajmy na siłę "kulturę" zachodu... i krytykujmy katolicyzm, brawa za inteligencję... jeśli dodatkowo jest to twój jedyny argument przeciwko Dudzie to współczuję tobie i tym którzy popierają ten punkt widzenia.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do polskich maszyn to byloby dobre rozwiazanie takei ze daja pieniadze na prowy tudziez inne i rolnicy kupuja zagraniczny sprzet a powinien byc przepis bierzesz dofinansowanie na maszyny to musisz z tego kupowac tylko maszyny polskie i w polsce wyprodukowane daja to niech stawiaja warunki i koniec nie chcesz dofinansowania kupuj co chcesz najprostsza sprawa a nie

To może ten nasz rząd wcale nie był taki głupi, narobił tych podatków, na podnosił a to wszystko po to aby jak najwięcej kasy z tych dotacji trafiło do naszej państwowej kasy. Powinni w ogóle zrobić brak możliwości zwrotu VAT za maszyny kupione na dofinansowania ale dofinansowania powinny być dawane do kwoty brutto nie netto. Wtedy może mniej maszyn by było kupione ale więcej kasy z podatków zostało by w kasie. Bo jednak firmy sprzedające vat oddawać by musiały. I może nie potrzebnie głosowałem na Dudę. Komor prezydentem to nic się w Polsce nie uda, a gdy Duda, to uda się albo się nie uda. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749
Napisano (edytowany)

@darebmw
Masz dużo racji, niech sobie Prezydent Duda wierzy w co chce, ale niech katolicyzm nie będzie też jednym z głownych nurtow jego urzędowania, a puki co na to się zanosi. Swoją drogą, już to widzę jak w Polsce muzułmanin albo co gorsza żyd wygrywa wybory prezydenckie...Konstytucyjnie mamy zapisany rozdział państwa od kościoła, to samo potwierdza konkordat. Pomoc socjalną masz z podatkow, rownież z tych pobranych od ateistow. Stada dewiantow, manipulantow i oszustow mamy wśrod polskiego kleru już teraz. Co do Europy Zachodniej, ile czasu spędziłes w ktorymkolwiek kraju starej UE że masz wyrobiony taki pogląd o tamtych zwyczajach ?? Bo odnoszę wrażenie, że swoje spostrzeżenia opierasz na doniesieniach pewnej rozgłośni radiowej z Torunia ...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

rozgłośni z torunia akurat nigdy nie słuchałem (ani razu). a tutaj mylisz pewne pojęcia lub raczej nie rozdzielasz ich... ja jestem wierzący ale niejako antyklerykalny. rozdzielam wiarę w Boga od wiary... w księdza- też mam o nich kiepskie zdanie, jednak to nie zmienia założeń kościoła rzymskokatolickiego. doskonale zdaję sobie sprawę z tego że wszelkiego typu socjalia są z podatków lecz musiał  by jakiś ich pierwowzór. jeśli chodzi o kraje zachodu... sam osobiście byłem tylko na wschodzie, jednak dużo moich kolegów najlepszych wyjeżdża co roku na kilka miesięcy do niemiec, belgii, holandii, kiedy wracają to z reguły często dość się spotykamy i nasłuchałem się tego jak to wszystko wygląda (raczej nie mam podstaw by twierdzić że z jakichś powodów kłamią). krótko mówiąc to co się tam dzieje to -testamentalnie pisząc- sodoma i gomora, dotyczyło to zarówno obywateli tych państw jak i przybyłych tam polaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To może ten nasz rząd wcale nie był taki głupi, narobił tych podatków, na podnosił a to wszystko po to aby jak najwięcej kasy z tych dotacji trafiło do naszej państwowej kasy. Powinni w ogóle zrobić brak możliwości zwrotu VAT za maszyny kupione na dofinansowania ale dofinansowania powinny być dawane do kwoty brutto nie netto. Wtedy może mniej maszyn by było kupione ale więcej kasy z podatków zostało by w kasie. Bo jednak firmy sprzedające vat oddawać by musiały. I może nie potrzebnie głosowałem na Dudę. Komor prezydentem to nic się w Polsce nie uda, a gdy Duda, to uda się albo się nie uda. :D

 

Jak nie masz o czymś pojęcia to bajek nie pisz vatu się nie zwraca a rozlicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To niech mi ktoś powie, w którym cywilizowanym demokratycznym państwie, gdzie w konstytucji zapisano rozdział państwa i kościoła, gdzie sa inne wyznania, prezydent elekt z pierwszą wizytą udaje się do kościoła?. Został wybrany  na prezydenta i takie zachowanie nie jest już jego prywatną sprawą, szczególnie że był pilnie obserwowany przez media. Tym bardziej, że było to dość symboliczne bo nazajutrz, skoro taki z niego katolik to nie musiał robić tego w następny dzień, a jak juz mu zależalo na czasie to mógł poprsotu zadzwonić do ojca dyrektora.... A jeśli przyszły prezydent wykazuje służalczą postawę wobec kościoła to nie wygląda to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

a czy to była wizyta służbowa ??? chyba nie ... Bynajmniej nie widziałem tam BOR-u i innych symptomów ze miałby to być wizyta państwowa. A chyba lepiej ze pojechał do Częstochowy niż miałby przysłowiowo opijać zwycięstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Prezydent niedługo po wygranych wyborach poszedł do kościoła i już afera że się nie nadaje,że to źle,co za ludzie :lol:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak nie masz o czymś pojęcia to bajek nie pisz vatu się nie zwraca a rozlicza

Jak ty byś miał o tym pojęcie to byś zrozumiał że to jedno i to samo, a tak to się kompromitujesz i wychodzą kwiatki jakie wychodzą. Bo wszystkie pojęcia przy ustawie o vat są poprawne, zwrot vat, odliczenie vat, naliczenie vat, czy wszystko razem ujęte rozliczanie vat. Cfaniaczku Beta czku malinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

<p>

rozgłośni z torunia akurat nigdy nie słuchałem (ani razu). a tutaj mylisz pewne pojęcia lub raczej nie rozdzielasz ich... ja jestem wierzący ale niejako antyklerykalny. rozdzielam wiarę w Boga od wiary... w księdza- też mam o nich kiepskie zdanie, jednak to nie zmienia założeń kościoła rzymskokatolickiego. doskonale zdaję sobie sprawę z tego że wszelkiego typu socjalia są z podatków lecz musiał by jakiś ich pierwowzór. jeśli chodzi o kraje zachodu... sam osobiście byłem tylko na wschodzie, jednak dużo moich kolegów najlepszych wyjeżdża co roku na kilka miesięcy do niemiec, belgii, holandii, kiedy wracają to z reguły często dość się spotykamy i nasłuchałem się tego jak to wszystko wygląda (raczej nie mam podstaw by twierdzić że z jakichś powodów kłamią). krótko mówiąc to co się tam dzieje to -testamentalnie pisząc- sodoma i gomora, dotyczyło to zarówno obywateli tych państw jak i przybyłych tam polaków

Ja też nie słucham. Żeby nie było, TVN też nie oglądam. Powiem więcej, cała cywilizacja europejska ma swoje korzenie w chrzescijanstwie, co nie zmienia faktu ze nikomu nie jest na Zachodzie obecnie potrzebny żadny niewidzialny przyjaciel do szczęścia. Ja akurat pracuję w Holandii od 13 lat, nie zauważyłem szczegolnego upadku ideałow w tym kraju, chyba że uwazasz życie ludzi razem bez ślubu za niemoralne. Moje twoi znajomi obracali się tutaj w takim a nie innym środowisku...</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19161    0

Witam,

 

Ludzie nie róbmy afer z nie wiadomo czego. To, że PIS jest bardzo utożsamiany z kościołem, nie oznacza, że od razu robią wszystko pod publikę. Od razu zaznacza, nie mówię, że nasz nowy Prezydent na pewno nie zrobił tego pod publikę bo tego nigdy się nie dowiemy, ale akurat w tej kwestii powinniśmy zachować więcej dystansu i przejmować się o wiele bardziej ważnymi sprawami.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Może poszedł podziękować Bogu za wygraną i prosić o łaskę dobra, przecież jest powiedzenie bez Boga ni do proga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do produktów w polsce, ale wymiencie co kupić aby było czysto Polskie bez kapitału zagranicznego jakie produkty, przechodziłem całe AGD aby kupić czajnik bezprzewodowy, i co i wszystko PRC nawet nasz zelmer to samo, motoryzacja zagraniczna, pociągi też, samoloty, uzbrojenie w dużej mierze, ubrania, no nie powiem nasze skarpetki to tak spod łodzi ale co innego co nam pozostało chyba tylko ciężka praca i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dążenie w dużej mierze do samowystarczalności...stopniowo...uczenie się tego od nowa, co przodkowie potrafili a my zatraciliśmy i pogardziliśmy......odzwyczajanie się od uzależnień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

jeśli nie podoba ci się kościół to nikt cię nie zmusza do chodzenia do niego ale póki co mamy wolność wyznania, nie chodzisz twój wybór, ale też nie masz prawa krytykować że jest katolikiem i na tej podstawie go oceniać, zwłaszcza że chyba mamy konstytucyjnie zapisane iż polska jest krajem katolickim (jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi). wychodzi więc na to że jesteś kompletnym ignorantem, jak dla mnie to i muzułmanin mógł by być prezydentem aby tylko czuł się polakiem i dla tego kraju chciał dobrze i nie kierował się nadrzędnie religią, chociaż... głodnych nakarmić, nagich przyodziać, spragnionych napoić... skąd minima socjalne, zapomogi, stypendia socjalne itp? pomyśl zanim skrytykujesz coś czego nie rozumiesz.

poza tym cała ta europejskość jakoś widzę że dla nikogo na dobre nie wychodzi... stada jakichś dewiantów się powiększają, a jest to spowodowane właśnie przenikaniem zachodnich kultur i odchodzeniem od katolicyzmu, 12-latki się pier.... na potęgę, żony i mężowie wzajemnie idą się zdradzać, rozprzestrzeniają się choroby przenoszone drogą płciową bo w końcu każdy z każdym...

może jak byś po paru latach sie dowiedział że twoje dzieci nie są twoje (jak u kilku moich znajomych), masz chorobę którą z powietrza nie da się zarazić i jest nieuleczalna to byś zaczął doceniać tradycyjne wartości, ale dalej wpychajmy na siłę "kulturę" zachodu... i krytykujmy katolicyzm, brawa za inteligencję... jeśli dodatkowo jest to twój jedyny argument przeciwko Dudzie to współczuję tobie i tym którzy popierają ten punkt widzenia.

 

 

Czytać ze zrozumieniom nie umiesz a wykład z konstytucji robisz. Ciekawe kto ci ją czyta, bo nawet tak prostego zdania nie zrozumiałeś. Napisałem wyraźnie "jeśli będzie po kościołach chodził". Jest to tryb przypuszczający, wiesz co to w ogóle znaczy? Na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że nie podoba mi się kościół? To ty nienawidzisz ludzi dookoła. Bo z jednego przypuszczenia potrafiłeś zbudować wywód, że ktoś czegoś nienawidzi. Ale to cecha wielu tak zwanych katolików i prawdziwych polaków w naszym kraju. Jedna ręka się żegna, druga w pięść zaciśnięta.

Co w ogóle ma znaczyć tekst o tych głodnych, nagich, spragnionych, stypendiach itd. Czy ja się do tego odnosiłem czy to jakiś twój bełkot? Bo takim katolikiem gorliwym jesteś. Ilu biednym pomogłeś?

Miałeś w ogóle w ręku konstytucję? W konstytucji napisane jest, że Polska jest krajem świeckim. Gdyby było napisane, że jest krajem katolickim oznaczało by to, że Polska jest krajem wyznaniowym. Więc na przyszłość pomyśl zanim napiszesz o czymś czego nie rozumiesz. Albo poproś kogoś kto umie czytać ze zrozumieniem, aby ci tą konstytucje przeczytał. Nie jest gruba szybko wam pójdzie.

Nie baw się tez w moralizatora. Bo co zrobisz, gdy dziecko przyjdzie i powie ci, gdy dorośnie, że jest innej orientacji seksualnej. Albo twój wnuczek gejem zostanie? Zabijesz czy znać nie będziesz chciał? Mówisz teraz upadek wartości jest. A kiedyś co się działo. Na wsi z której pochodzą moi dziadkowie a dokładniej pochodzili bo nie żyją. Znane są co najmniej 3-4 przypadki, gdzie ludzie w wieku moich rodziców narodzili się w wyniku zdrady. Po prostu są podobni do sąsiadów. Myślisz, że kiedyś ludziom popęd płciowy był obcy> Tylko do kościoła chodzili i spali ze sobą dwa razy w życiu bo 2 dzieci mają. Śmieszny jesteś z takimi poglądami.

Nic mi do tego, gdzie chodził Komorowski i gdzie będzie chodził Duda. Ale prezydent ma przede wszystkim obowiązki państwowe a dopiero potem prywatne np kościół. To jest przede wszystkim służba dla kraju i każdy kto się na to decyduje dobrze o tym wie.

Na koniec nie tykaj się mojej inteligencji. Bo nie zabraknie mi jej, aby takiego inteligenta jak ty usadzić. Poza tym gdybyś faktycznie rozumiał to co czytasz wiedział byś, że nie krytykuję Dudy przynajmniej póki co jakoś ostro. Pożyjemy zobaczymy.

Co do Vat u i dotacji z UE. UE dała polskim rolnikom dotacje, aby zagraniczny sprzęt kupowali. I nie piszę tego dlatego, że jestem eurosceptykiem czy popieram polskie fabryki. Dotacje prow skonstruowano tak, aby beneficjenci tj np polscy rolnicy kupowali dobra wyprodukowane w krajach zachodnich. A więc w tych, które tą kasę poprzez unie dawały. Oczywiście została kupiona jakaś część sprzętu wyprodukowanego w Polsce. Ale w latach 90 tych, gdy te zasady tworzono Polski przemysł maszyn rolniczych był w rozsypce. Nie było maszyn, nie których dalej nie ma produkowanych w Polsce, które mogły by być ofertą dla dużych rozwijających się gospodarstw. Urzędnicy z UE zdawali sobie sprawę, że polskie towary będą małą częścią z tego co rolnicy kupią za kasę z prow. Ale wiedzieli, że większość sprzętu będzie z krajów zachodnich finansujących prow. Rolnik francuski ma wszystko w dopłatach obszarowych. Oni nie mają prow. Mogą dowolnie dysponować kasą i wydawać ją we własnym kraju.

Jeśli chodzi o VAT UE go nie zwraca z przyczyn opisanej wyżej. Jeśli UE finansowała by cenę brutto. To wat zostawał by w Polsce. A tak dotacja pomnożona o kasę polskiego rolnika wraca na zachód. Oczywiście z czasem będzie to się zmieniać. Coraz więcej kasy zostanie w Polsce. Ludzie kupują coraz więcej polskiego sprzętu. Coraz więcej polskich firm buduje drogi i inne inwestycje oparte o dotacje z ue.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego nie powinno być żadnych modernizacji, MR i różnicowań tylko wysoka dopłata do ha oraz sztuki krowy, barana i świni, przysługująca czynnym rolnikom ubezpieczonym w KRUS, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo i posiadają wykształcenie rolnicze. A ten który udowodni (doniesie) że sąsiad pobiera dopłaty na pole którego nie uprawia, otrzyma skonfiskowane dopłaty nieuczciwemu sąsiadowi.

 

Ale przecież kochana UE nic by nie skorzystała na takim rozwiązaniu. Ba, powiedzieliby że dopłaty w Polsce przepito. Eh przynajmniej polską wódką która jest produkowana w Polsce z polskich produktów rolnych. Jakże banalne stwierdzenie ,,przepite,, w trymiga nabiera ekonomiczno-gospodarczego znaczenia :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Może poszedł podziękować Bogu za wygraną i prosić o łaskę dobra, przecież jest powiedzenie bez Boga ni do proga.

Nikt mu nie broni, tylko po co robi to pod publikę ?? Ano po to, żeby się hierarchom KK przypodobać, w naszym kraju wciąż przekłada się to na poparcie sporej części społeczeństwa (zwłaszcza tych ze "ściany wschodniej") i polepszenie wizerunku u tychże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Dlatego nie powinno być żadnych modernizacji, MR i różnicowań tylko wysoka dopłata do ha oraz sztuki krowy, barana i świni, przysługująca czynnym rolnikom ubezpieczonym w KRUS, którzy samodzielnie prowadzą gospodarstwo i posiadają wykształcenie rolnicze. A ten który udowodni (doniesie) że sąsiad pobiera dopłaty na pole którego nie uprawia, otrzyma skonfiskowane dopłaty nieuczciwemu sąsiadowi.

 

Ale przecież kochana UE nic by nie skorzystała na takim rozwiązaniu. Ba, powiedzieliby że dopłaty w Polsce przepito. Eh przynajmniej polską wódką która jest produkowana w Polsce z polskich produktów rolnych. Jakże banalne stwierdzenie ,,przepite,, w trymiga nabiera ekonomiczno-gospodarczego znaczenia :D

 

A tu się z kolegą zgodzę w 100% te trzy programy to najwieksza patologia i marnotrawstwo miliardów Euro, nie mówiąc już o jakieś zdrowej konkurencji bo przecież puli starczy dla garstki i jak mają rolnicy konkurować między sobą skoro na jednych spłynęła łaska Boża, a dla innych zabrakło w niebiosach manny lub urzędnikowi się wniosek nie spodobał?. A niby wolny rynek mamy i zdrową konkurencje. Jak kogoś stać to sobie kupuje nie to nie, jaki jest sens tych programów modernizacyjnych dla wielkich świetnie prosperujących gospodarstw? Tylko tak jak kolega wyżej wspomniał napychanie kasy producentom maszyn. Tylko same dopłaty i ani złotówki więcej na nic, po co nam w tej chwili MR skoro mam co najmniej 2-3 krotnie za dużo rolników? Już raczej te pieniądze powinne być przeznaczone za zakończenie działalności, a nie na rozpoczęcie nowej chociaż i tak wszyscy wiemy, że to tylko ściema i kolejny sposób na wydojenie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skoro  zero dotacji na modernizacje i młodych czy różnicowanie to tak samo zero dopłat obszarowych i w ogóle, zero jakiej kolwiek kasy dla rolnika, po co i na co, zaraz by się okazało co są warte gospodarki po 100 ha, z dotacjami jest tak że nikt nikomu nie bronił brać taka prawda jest, niektórzy nie dali rady na modernizacje to brali na usługi czy różnicowanie, kwestia chęci a nie narzekanie i gadanie co powinno być a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zetor ja nie narzekam że dla mnie nie starczyło, bo byś się zdziwił ile wniosków jest pod moim adresem zameldowania gdzie są rodzice i ja z żoną która właśnie od niechcenia robi świstek o wykształceniu rolniczym. Chodzi tylko o propagandę którą sieje UE za pośrednictwem naszego rządu i TV. Jeśli już jesteśmy w tej uni to powinniśmy dostawać dopłaty aby konkurować z zachodem, ale dopłaty które zostaną w naszym kraju a nie zdublowane w naszej kieszeni wyjeżdżają z powrotem tam skąd przyszły.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A tu się z kolegą zgodzę w 100% te trzy programy to najwieksza patologia i marnotrawstwo miliardów Euro, nie mówiąc już o jakieś zdrowej konkurencji bo przecież puli starczy dla garstki i jak mają rolnicy konkurować między sobą skoro na jednych spłynęła łaska Boża, a dla innych zabrakło w niebiosach manny lub urzędnikowi się wniosek nie spodobał?. A niby wolny rynek mamy i zdrową konkurencje. Jak kogoś stać to sobie kupuje nie to nie, jaki jest sens tych programów modernizacyjnych dla wielkich świetnie prosperujących gospodarstw? Tylko tak jak kolega wyżej wspomniał napychanie kasy producentom maszyn. Tylko same dopłaty i ani złotówki więcej na nic, po co nam w tej chwili MR skoro mam co najmniej 2-3 krotnie za dużo rolników? Już raczej te pieniądze powinne być przeznaczone za zakończenie działalności, a nie na rozpoczęcie nowej chociaż i tak wszyscy wiemy, że to tylko ściema i kolejny sposób na wydojenie kasy.

Bo w rolnictwie są od jakiegoś czasu równi i równiejsi ... A do tego Ci równiejsi "pobłogosławieni" pomocą z PROW-u gardzą tymi, co nic nie dostali za darmo od państwa i próbują jakoś sami się rozwijać za swoje. Wystarczy przejrzeć gorący swojego czasu temat na tym forum o ostatnich protestach rolników. W pewnym momencie dyskusji co parę postów padało stwierdzenie typu ..."a co, żal d*pę ściska, bo nic nie dostałeś ?? No i dobrze Ci tak"... Za to, że całe pieniądze zarobione na Zachodzie z żoną pakuję w gospodarkę, zamiast narzekać że ciężko i czekać na zmianę ekipy rządzącej co mi da wszystko, zostałem wyzwany od parobków i zdrajców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj