nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

@hubertuss ok, masz racje z rosja nie mamy sznas, wiec trzeba prowadzic taka polityke zeby nie było potrzeby się mierzyc... a co za różnica gdzie kupimy śmigłowce? no tu gdzie pójdą pieniadze z naszych podatków... stworzą 1000 m.p ale kosztem kolejngo zwolnienia od podatku, a pzl jeden czy drugi będzie dostawał w dupe, bo za moment wymyśla kolejny podatek od ilości płytek na chodniku... -oczywiście obejmujący tylko polskich przedsiębiorców, bo francuzi przecież robią nam łaske bo dali 1000 m.p., no i co nie upadanie taki pzl przy takiej polityce?

 

Różnica gdzie kupujemy śmigłowce jest taka, że te produkowane w Polsce pomagają tworzyć miejsca pracy. Właśnie przez takie naturalne zakupy tworzy się miejsca pracy. Nie wydając na to celowo pieniędzy publicznych. A jedynie te przeznaczone na zakup (też publiczne) Ale takie, które i tak trzeba wydać. A nie tworzyć jakieś dotowane miejsca pracy bez sensu. Które i tak po wygaśnięciu dotacji znikają. To który śmigłowiec jest lepszy zależy od tego co się napisze w przetargu. A nie jest to pierwszy zakup w Polsce, gdzie przetarg pisze się pod z góry upatrzonego zwycięzcę. Nie jest to pierwszy kontrowersyjny zakup śmigłowca w naszym kraju. Przetarg na śmigłowce ratunkowe wygrał EC. Ale na forach aż wrzało, że lepsze parametry miał AW. A komisja przetargowa tak dokładnie wszystko szykowała, że zapomnieli o osłonach wlotów powietrza do silników. Przez co trzeba je było dokupować a silniki ulegały awariom. Takie są zakupy w Polsce.

Nie wspomnę już o tym, że mówi się powszechnie, że podstawowym kryterium wyboru śmigłowca było wsparcie Francji dla Tuska na prezydenta UE. A nie to czy jest lepszy czy gorszy jakiś śmigłowiec. Podobnie jak mówiło się, że rząd załatwił coś z francuzami w ue kilka lat temu. W zamian za sprzedaż akcji chyba tauronu. Ale to oczywiście mogą być plotki. Tak więc dajmy już spokój śmigłowcom bo nie wiemy tak naprawdę jakie były kryteria. A przetargu nie pisali wojskowi tylko politycy.

Ja uważam, że jęli ktoś kupuje za swoje może se kupować byle jaki traktor. Zachodni czy polski nie mój biznes. Zresztą gdyby Ursus miał 10 lat temu taką ofertę jak dziś i na takim poziomie to na pewno zyskał by klientów. Jednak jeśli chodzi o zakupy rządowe to powinno być kryterium tego, gdzie coś powstaje. W moim mieście jest francuska mleczarnia President. Mleko wożą renówkami choć to firma prywatna nie rządowa.

Nie jestem zwolennikiem PiSu czy Dudy. Nie jestem też zwolennikiem tego aby rząd coś dawał każdej grupie społecznej czy zawodowej. Ale dlaczego np. Kopacz zamiast dać Ukrainie 100 milionów euro nie kupiła za tą kasę np. żywności w Polsce i im nie wysłała. Przecież w rejonie wojny tego też brakuje. Najbardziej wkurza mnie, właśnie to, że jeśli już wydaje się państwowe. To trzeba tak wydawać aby państwo miało z tego pożytek. Niestety nasi rządzący wydają tak, aby państwo miało jak najwięcej szkód.

Ps ja znam sporo ludzi, którzy są na minimalnej lub na śmieciówce zarabiają jeszcze mniej niż 1500. Chcą pracować nie są leniami. Ale nie ma gdzie. W małych miastach jedynym miejscem dobrej pracy jest urząd. Ale ci przy okienku i tak grosze zarabiają. Kobietom jest najtrudniej. Sam zarabiam dużo więcej niż 4 tys. Ale widzę jak ciężko jest zwłaszcza młodym znaleźć pracę w małych miastach. W dużych zresztą też szału nie ma.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75
Napisano (edytowany)

@hubertuss Francuzi to w ogóle patryjoci jeżeli chodzi o ich gospodarkę ... tam żadna firma transportowa nie kupi nic innego niż renault (chociaż jeżeli chodzi o francuski kapitał to nie wiem jaki ma on tam udział) Ale nawet głupie osobówki francuz nie kupi nic innego niż renault citroen czy peugeot 

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tej pomocy Ukrainie i ja nie mogłem przeboleć. Ok chcemy im pomóc, więc pomóżmy, ale nie gotówką a towarem wyprodukowanym od A do Z w Polsce. Te 100 mln powinno zostać zapłacone polskim producentom za towar który byłby wysłany na Ukrainę. Tylko znając życie utworzono by kolejny resort albo i instytucję która dostała by 100 mln i ona decydowała co kupi i u kogo. Po drodze z 20-30 mln by się zgubiło kolejne z 10 mln to były by łapówki wręczane przez przedsiębiorstwa które chciał by aby ich towar wybrano.

 

Miejmy nadzieję że nowy prezydent i na jesieni Kukuiz w parlamencie ukrócą takie procedery a dotychczasowych złodziei dopadną i wsadzą do więzień.

 

A niemcy to inni, też jeżdżą przeważnie BMW, AUDI i Mercedes. W UK mnóstwo jaguarów i mini, nawet w głupiej Rosji same ładziary i te ich rozdzime wynalazki, Czechy skoda. I to pewnie obywatele Polscy na początku lat 90 powiedzieli, a na złość sobie nie będę kupował stara, jelcza, poloneza i ursusa. Chyba oczywistym jest że rozkradli nasz przemysł ludzie którzy są u władzy po dziś dzień i głupie gadania że związkowcy sprzedawali akcje przedsiębiorstw jest nie na miejscu. Bo nie zrobili tego zwykli obywatele tylko ludzie przy korytach którzy nie chcą odstąpić do dziś dnia a że się kończy towar dotychczasowy, to i za lasy i ziemię się biorą sku...syny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A wiekszośc moich znajomych zarabia około 1500 na reke , a ci co zarabiają ponad 2 tys pracują po 12 godzin dziennie , czyli są niewolnikami na wszawe grosze


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waco    556

Proszę Państwa.

 

A może by tak zostać Państwem neutralnym i zaoszczędzić na bezsensownym zbrojeniu się kilkaset milardów.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

No widzę że znawców śmigłowców bojowych jest bez liku. 

Czy któryś desantował się kiedyś z jakiegoś? Bo ja z kiku typów tak.
Mam gdzieś  oszołomów ze związków zawodowych i tych co obiecują miejsca pracy.
Maszyna ma być taka by dawała szansę wykonania zadania i zapewniała szansę przeżycia załodze i desantowi.
Popieprzone myślenie że musi być polskie. Nie musi bo nie ma. Nie stac nas na wiele śmigłowców więc ma byc wielozadaniowy.
Myślę że ludzie z wojsk specjalnych potestują te maszyny.

Zapewniam, że gdyby ktoś z tych co jęczą że za drogie i nie nasze co jakiś czas musiał przed wylotem przekazać tym co zostają list który, "w razie czego " dostanie żona czy rodzina przestał by szlochać nad losem związkowców. Ja już dawno przestałem. 
Akurat w armii nie ma miejsca na litość, jeśli będziesz się litował sam zginiesz i kto wtedy obroni tych nad którymi litowałeś się ty?



 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

@damianzbr, widzisz kolego aktualnie pracuję w takiej firmie "zagranicznej", więc parę słów mogę powiedzieć. W latach 90 z państwowego przedsiębiorstwa utworzono spółkę pracowniczą, ludzie kupowali akcje (kilkaset osób) Zakład unowoczesniono, przynosił zyski dobrze płacił, no ale w latach 2000 przyszedł zagraniczny inwestor, który zaproponował wykupienie akcji, jedynie młodzi procownicy byli temu przeciwni ale większość posiadaczy akcji chciała tylko wiedzieć kiedy wpłyną pieniądze do nich dołączyli sie też emeryci posiadający akcje. Nikogo nie interesowało co będzie dalej i, że zakład idzie w obce ręce. 90% załogi należało do związków i bez zająknięcia wszystko sprzedali, no a jak nowy właściciel pa paru miesiącach przeprowadził zwolnienia to był płacz i krzyk. No ale większość jeździła już nowymi autami więc mieli gdzie te łzy wylewać... I tak "rząd" sprzedał setki przedsiębiorstw.

 

 

Z tymi 100mln też jestem przeciwny ale widzę, że większość osób nawet nie pofatygowała się nieco zagłębić w temacie tylko wygłasza populistyczne hasła jak to rząd rozdaje naszą kase Ukrainie olewając nasze firmy, więc zamieszcze pewien cytat:

 

"Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie rozmów. Obecnie kluczowy jest właściwy cel przeznaczenia pieniędzy, ponieważ jest to pomoc wiązana - mówi Artur Radziwiłł, wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wspierania reform na Ukrainie. To oznacza, że nasza pożyczka może być przeznaczana wyłącznie na zakup dóbr i usług dostarczanych przez polskie firmy. O tym, jakich, zdecyduje ukraiński rząd. Według ostatnich ustaleń, większość pieniędzy z kredytu zostanie skierowana na modernizację przejść granicznych między Polską a Ukrainą."

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709
Napisano (edytowany)

@grego - nie mam nic wspólnego z PZL Świdnik czy Mielec. Jedynie współpraca w branży. Nie masz pojęcia a dalej chcesz mieć dużo do powiedzenia. Nie znasz i nie znałeś tych zakładów. Sprawdź sobie kulisy sprzedaży pakietu większościowego dla AW. Zobacz w jakim stanie kupili zakład a później szczekaj na forum - w sumie to nie tego typu fora na tą dyskusję ( ale to i mnie się tyczy). Zakład był w bardzo dobrym stanie, zmodernizowany i wypracowywał solidne zyski dla państwa. Nazwanie mnie pisowcem to dla mnie obraza. PO to tak wierzę jak w Twoje pojęcie o tym co piszesz.

Kolego @mirro - jeśli uważasz że w armii nie ma polityki to współczuję Tobie i całej rodzinie. Co do przetargu to był on na śmigłowce wielozadaniowe i takie wybierali. Nigdzie nie napisałem że jeden jest lepszy od drugiego. Podobne będzie przetarg na śmigłowce bojowe. Nie znam założeń i wcale mnie nie interesują ale klepanie takich głupot że w Polsce nie ma firmy produkujących śmigłowce a jedynie montażownie to śmiech na sali. 

Edytowano przez akmaly
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się jeśli ktoś myśli, że to wojskowi decydują o takich zakupach to jest bardzo naiwny. I nawet nie pomoże tu to z ilu śmigłowców się desantował. Wojsko ma g do powiedzenia w takich sprawach. Tam rządzi polityka. Inaczej nie było by f 16 itd. Zauważcie, że najpierw wybrano ofertę francuskiego śmigłowca a potem go testowano w polskiej armii. Więc widać tu wyraźnie ile do gadki mają wojskowi mogą se co najwyżej o zakupach butów czy mydła decydować. A nie o kontraktach za grube miliardy. Takie zakupy jak śmigłowce, samoloty, systemy rakietowe, czyli kosztujące kosmiczne pieniądze załatwiają politycy. I jak mówiłem kupiliśmy przestarzałe myśliwce, które w pierwszej linii bronić będą naszego kraju. A szukamy super śmigłowca który zawiezie desant. Wojskowym nie jestem ale desant to raczej nie działania obronne. No chyba, że nasza armia wraz z zakupem świetnych francuskich śmigłowców zmieni doktrynę z obronnej na agresywną i zaatakuje prewencyjnie Rosję bo będzie super sprzęt hehe. Jak ktoś chce niech wierzy, że wybrano dobry śmigłowiec. Ja tam widząc najpierw przetarg potem testy w wojsku mam wątpliwości. Przetarg napisano pod konkretną ofertę a gdy jeszcze ktoś w kampanii tłumaczy, że stworzy miejsca pracy młodym. A rząd stojący za nim wykonuje takie ruchy. To nie dziwne, że się wybory przegrywa.

Co do polskiej pomocy Ukrainie i deklaracji rządu. Pożyjemy zobaczymy. Jak zwykle będą rozmowy, deklaracje. A z czasem, gdy już sprawa ucichnie kasa jakoś się rozejdzie. Nawet jeśli cytat będzie dotrzymany i pomoc faktycznie zostanie zakupiona tak jak deklaruje rząd. To ludziom powinno być to dokładnie wyjaśnione. No i w końcu jakie to rozmowy trwają. Ukraińcy przez dwa czy trzy miesiące od ogłoszenia tej pożyczki nie wiedzą co jest im potrzebne?

Co do zakładów i ich prywatyzacji w Polsce od upadku komuny każdy polityk żądał łapówki. Vw chciał kupić fso nasi chcieli łapówek, Niemcy poszli do skody a łapówki wręczyło daewoo. Przykłady można mnożyć. Związki zawodowe też nie jeden zakład rozwaliły niby dbając o jego dobro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ale widzę, ze już mieszasz pojęcia bo nagle wtrącasz do dyskusji sposób prywatyzacji PZL, którego ja nie poruszyłem mowa była o konkretnym przetargu. Czy prywatyzacja PZL była słuszna nie wiem. Ale według ekspertów tak mały zakład miałaby problemy przetrwać samodzielnie na globalnym rynku w dłuższej perspektywie. A sam sposób prywatyzacji, coż sprzedano go w latach prosperity chcąc zarobić na nim kasę, przecież udziałowcem nie był tylko skarb państwa, a czekać ze sprzedażą jakby zaczął mieć problemy też nie było by dobrym wyjściem, wtedy by był wrzask, że sprzedali go za bezcen. W sumie to nie wiem czy w ogóle byłes przeciwny sprzedaży czy też jego sposobowi? Ale masz rację to nie miejsce na taką dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To, że pieniądze publiczne to znaczy, że nie do wywalenia w błoto. Skoro rolnik może kupować zachodnie, dlaczego wojsko tego ma nie robić? Jeżeli wojsko chce sprawdzone konstrukcje, lepsze osiągami niż nasze, to dlaczego tego nie robić? Do tego część helikopterów ma zasilić marynarkę wojenną a dziwny pech chciał, że w przetargu wymagano aby miały homologacje na loty nad akwenami wodnymi. Oczywiście nasze rodzime śmigłowce tej homologacji nie posiadają. Nie zapominajmy także jakie śmigłowce mają zastąpić. Trudno żeby obecne śmigłowce, które lada chwila będą złomowane, zostały zastąpione mniejszymi i do tego będziemy królikami doświadczalnymi a to też będzie kosztowało . W internecie, jakoś ludzie chwalą zakup francuzów, oprócz związkowców i ich rodzin. 

 

Jak ty @hubertuss kupujesz ciągnik to tylko na podstawie danych z folderu i obrazka? Dopiero po zakupie odpalasz silnik i testujesz go czy się nadaje?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ale większość jeździła już nowymi autami więc mieli gdzie te łzy wylewać... I tak "rząd" sprzedał setki przedsiębiorstw.

 

 

Z tymi 100mln też jestem przeciwny ale widzę, że większość osób nawet nie pofatygowała się nieco zagłębić w temacie tylko wygłasza populistyczne hasła jak to rząd rozdaje naszą kase Ukrainie olewając nasze firmy, więc zamieszcze pewien cytat:

 

"Jesteśmy na bardzo zaawansowanym etapie rozmów. Obecnie kluczowy jest właściwy cel przeznaczenia pieniędzy, ponieważ jest to pomoc wiązana - mówi Artur Radziwiłł, wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. wspierania reform na Ukrainie. To oznacza, że nasza pożyczka może być przeznaczana wyłącznie na zakup dóbr i usług dostarczanych przez polskie firmy. O tym, jakich, zdecyduje ukraiński rząd. Według ostatnich ustaleń, większość pieniędzy z kredytu zostanie skierowana na modernizację przejść granicznych między Polską a Ukrainą."

Jak zostawisz kaszanę na stole i kot ci zeżre to masz pretensje do kota który nie ma rozumu czy siebie że nie schowałeś pożywienia do lodówki? Wystarczyło pół roku wcześniej powiedzieć prawdę co nowy inwestor zechce zrobić z zakładem i ile kasy wzięli dotychczasowi dyrektorzy za ułatwienie mu tych poczynań a los zakładu byłby inny.

 

Co do Ukrainy może daj odnośniki do konkretnych dokumentów a nie luźnych cytatów. Od razu nie mówię że nie masz racji bo tego nie wiem ja jak i ty, ale w tym kraju padło już multum wielkich słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

Jak ty @hubertuss kupujesz ciągnik to tylko na podstawie danych z folderu i obrazka? Dopiero po zakupie odpalasz silnik i testujesz go czy się nadaje?

 

Tak właśnie wybrano śmigłowiec o którym tu mowa. Na podstawie danych z folderu ułożono przetarg. Wybrano tylko jeden, który spełniał wymagania. A po rozstrzygnięciu przetargu zaczęto ten wybór/śmigłowiec testować. Czy to nie jest odwrotne/dziwne? Politycy wybrali produkt i dali wojskowym do testów. Wojskowym ma się spodobać bo to politycy dają im te zabawki i koniec dyskusji. Naprawdę nie ma sensu tego wałkować. bo to nie temat o helikopterach.

Ps montowane w Polsce śmigłowce też są zachodnie. A Sikorski BH już na nie jednej wojnie udowodnił ile jest wart. A z drugiej strony napiszę po raz enty kupiliśmy przestarzałe myśliwce pełniące większą rolę w obronie  granic RP. Niż śmigłowce na które rabtem rząd kładzie taki nacisk.

Zresztą nie ważne jaki śmigłowiec wybrano liczy się fakt. Mówi się o miejscach pracy w Polsce dla młodych a kupuje za granicą. Na nie jednym takim kontrakcie nas wydoili i na nie jednym jeszcze wydoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97
Napisano (edytowany)

Ale przetargu jeszcze nie wygrały. Dopiero to faza testów jest. Jeżeli przejdą testy, dopiero zostanie podpisana umowa.

 

Czekaj, Sikorski oferował na śmigłowiec który teraz chce wycofywać z produkcji na rzecz nowszego ale to jest jednak dobry sprzęt, ale Caracal, młodsza konstrukcja która od 10 lat dopiero służy to już złom? Pomijając produkt ze Świdnika który nigdzie nie latał.

 

I dlaczego Świdnik czy Sikoski, mając w swojej ofercie odpowiednie śmigłowce, które spełniają warunki przetargu ich nie wystawia?

 

Tu macie link do porównania wszystkich śmigłowców.

http://www.wykop.pl/artykul/2512951/fakty-o-przetargu-na-smiglowce-wojskowe/

 

 

I mam nadzieję, że Ci co twierdzą, że nasze państwo niszczy nam przemysł takimi zakupami nie będą hipokrytami i zawsze wybierały będą polski sprzęt do gospodarstwa.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

A teraz jak krowie na rowie. Desant to ekipa która leci jako pasażerowie na pokładziei nie ma znaczenia czy będzie działać w obronie czy gdzieś z przodu.

Te śmigłowce i tak będzie dojeżdżał każdy od GROMU po BOR a przy okazji mogą stać się nieocenione przy klęskach powodzi jako ewakuacyjne.

To solidna konstrukcja. 
Hubertus , musisz czasem spojrzeć z perspektywy ludzi którzy będą ten sprzęt użytkować. Stoimy w praktyce przed końcem tego co lata. I dobrze byłoby aby wymienić na coś nowego co już lata na świecie można to w coś uzbroić a nie czekać następne parę lat na maszyny tylko dlatego że mają być polskie. 

T o właśnie teraz polski przemysł powinien podejść kompleksowo do problemu i połączyć siły aby zbudować coś co będzie widać i będzie to można przetestować.

Naszego położenia geograficznego nic nie zmieni, te śmigłowce  rozlecą się a my dalej będziemy sąsiadować z Rosją. Wykorzystajmy nauczkę z Ukrainą, zabezpieczmy się teraz jak możemy najlepiej ale patrzmy też w przyszłość bo to tam jest szansa dla naszego przemysłu.
Nie traktujmy tego że coś się należy naszym zakładom ponieważ to my mamy wydać pieniądze.

Należy się ale naszym żołnierzom bo to o nich chodzi w całej tej zabawie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

@Krassus - nie kompromituj się. Nie masz pojęcia a bawisz się w eksperta. Dajcie już spokój z tymi śmigłowcami. Forum rolnicze, blade pojęcie o lotnictwie a tu dalej że ten zły a ten dobry, Ci składają a tamci psują. Wybór jest jaki jest i nikt z nas tego nie zmieni. Przetarg przeprowadzony dość dziwnie ale jak to w Polsce. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Wszystko pięknie ładnie z tym, że autor opracowania nie dodał, że francuzi również nie zdołają dostarczyć do 2017 roku caracala wyprodukowanego w łodzi co deklarowali. Może i ec jest największy może i najlepszy. Ale nie znaczy to, że takie aw 149 będą spadały z załogą i pasażerami na pokładzie i będą dla nich jakoś niebezpieczne. Podejrzewam, że grom i bor też by takim aw na miejsce dotarł. No ale niech już będzie to był najlepszy wybór jaki mógł być.

Co do mojego gospodarstwa to może nie którzy się zdziwią. Wszystkie maszyny jakie w nim są, są polskie. Oprócz ciągników, które są z zachodu. Nie kupiłem ich nowych. A oferta ursusa dopiero ostatnimi laty się poprawiła. Nie zaprzeczam, że moje ciągniki górują nad ursusami wieloma parametrami. Ale jak pisałem, nie sądzę aby taki aw 149 nie wystarczył na polskie realia. Mocarstwem to my nie jesteśmy i nie będziemy. Za to biedę klepać będziemy jeszcze długo. Niestety nasz przemysł też będzie jeszcze długo w tyle za zachodem..

Ja już kończę z śmigłowcami. Rząd wybrał najlepszy a Komorowski przegrał.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja głosowałem na Dude i wiem jedno nie straciłem na pewno !! A czy zyskałem czas pokaże. Bredzisław przez 5 lat nic dla wsi nie zrobił tylko na dożynkach był poza tym 0 także dobrze że wyleciał i mam nadzieje że ta cała złodziejska koalicja która żeruje na garbie społeczeństwa od 8 lat też wyleci na jesień był sld przed pisem kwas pojechał do ruskich wódke wypił było dobrze wszystko szło do rusak mleko warzywa owoce później pis czyli lepper też nie było źle fakt chyba było embargo ale jakoś tragedjii na świnie nie było a przynajmniej inne rzeczy szły pamiętam lepper dał suszowe zlikwidował podatek za 6 kl ziemi i jakoś było do pukli ta watacha co teraz jest niedobrała sie do władzy psl niszy nas od 8 lat z ruskiem sie pokłócili o ukraine co nas polaków kiedys w stodołach palili i ogólnie wszyscy nas Dum...ą ta koalicja dla mnie to jest mniej niż 0 także pierwszy plan wykonany bredzisław co przez 5 lat pierdział w stołek i nic nie robił w czasie 2 tyg wszystko chciał nadrobić i wieś mu pokazała w wyborach gdzie go ma. teraz czas na platforme wichłaczy i psl ale to na jesień :) Oby duda nie zawiódł bo nadzieje są wielkie wsi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

No właśnie jedyna wada Prezydenta Andrzeja Dudy jest taka za na ocieplenie z Rosja nie mamy co liczyć ... A uważam ze jest to jedna z najważniejszych kwestii dla polskiej wsi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

No to Duda dzisiaj pokazał co dla niego będzie najważniejsze, Pierwszy dzień po wygranych wyborach za najważniejsze miejsce do wizyty uznał Jasną Górę..., a następnie Wawel gdzie odwiedził grób największego z największych, męża stanu, zamordowanego w zamachu Lecha Kaczyńskiego. Ciekawe co będzie jak obejmie urząd, zamiast 1000km autostrad 1000 nowych kościołów i pomników Lecha?

 

Cyrk do dopiero będzie do jesieni jak Duda obejmie urząd, zobaczycie że będzie zgłaszał te wszystkie nie realne bajki pod głosowanie, a nie dobry rząd będzie je odrzucał, bo nikt przy zdrowym rozumie ich nie przyjmie. I będzie tłumaczenie, że on tyle chciał zrobić ale PO mu przeszkadzało i trzeba wybrać Pis, lud zapewne w to uwierzy ba już wierzy, a potem to już się będzie przekładać bo to bo tamto, bo koalicja nie taka itd. No chyba, że z Kaczyńskim zaczną faktycznie wprowadzać ten swój cud gospodarczy, wtedy podzielimy los Wenezueli, Argentyny, Grecji i paru innych państw.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

rowniez byl zlozyc kwiaty na grobie rotmistrza Pileckiego jesli wiesz kto to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Akurat nie wiedziałem kim był, czego żałuje.  A czym zasłynął Lech Kaczyński, ze został pochowany na Wawelu obok Piłsudskiego i królów Polski? Już bardziej na to miejsce zasługiwał prezydent Kaczorowski, który przez lata był symbolem wolnej Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Akurat nie wiedziałem kim był, czego żałuje.  A czym zasłynął Lech Kaczyński, ze został pochowany na Wawelu obok Piłsudskiego i królów Polski? Już bardziej na to miejsce zasługiwał prezydent Kaczorowski, który przez lata był symbolem wolnej Polski.

 

malo mnie interesuje czemu tam Kaczynskiego pochowali,bardziej mnie to interesuje co Bredzislaw zrobil przez ostatnie 5 lat ze jestes takim jego zwolennikiem? tak ci dobrze sie powodzi , bo z tego co pamietam to kiedys pisales ze masz 40ha i jeszzcze musisz pracowac zawodowo jezeli sie myle to sprostuj to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

Nigdy nie byłem i nie jestem zwolennikiem Komorowskiego choć na niego głosowałem 5 lat temu i obecnie choć teraz z zaciśniętymi zębami, tak samo rozczarowało mnie bardzo PO choc miałem nadzieje, że przeprowadzi ta partia istotne reformy odsunie kościół od koryta, podczas gdy PIS ani myśli cokolwiek reformować, a wręcz przeciwnie. Dokładnie pamiętam lata rządów Pisu (choć przyznam, że wtedy na nich głosowałem), Macierewicza, Ziobrę, Giertycha( ten ostatnio wyszedł na ludzi) Kaczyńskich widzących wszędzie wkoło spiski, wojna z Niemcami, wojna z Rosjanami, nie mówiąc co wyprawiał Lech Kaczyński za rządów PO czy komisję majątkową już o tym zapomnieliście? Od tego czasu nauczyłem się czym jest ekonomia i wolny rynek, a czym są populistyczne, nacjonalistyczne brednie wygłaszane przez PIS. Poprostu wybierałem mniejsze zło aby nie dopuścić do powrotu Pisu. Tak mam 40 ha i muszę dodatkowo pracować ale takie są prawa ekonomi i będzie coraz trudniej sie utrzymać z takich kilkudziesięciu ha no chyba, że zamkniemy granice wprowadzimy cła, znacjonalizujemy przedsiębiorstwa i to rząd będzie ustalał ile mają kosztowac produkty rolne ale to już zdaje się było...Afery były i będą czy to w PO czy to w Pisie taka już natura Polaków, szybko się wzbogacić jak najmniejszym wysiłkiem. Co Duda czy tam Kaczyńki chce zrobić dla rolnictwa? Poza tym, że polepszy sytuację to wiecej konkretów nie dosłyszałem

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj