nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3047

pamietasz lipinskiego w pokoju beger, hofmana na wakacjach w hiszpanii,kurskiego-ciemny lud to kupi, kaczynskiego-sp***rzaj dziadu.  politycy to jedna swolocz niezaleznie z ktorej partii, tyle ze jedni mniej sie z tym kryja i sa bardziej szczerzy a drudzy potrafia sie lepiej kamuflowac w czym walnie pomaga wiele lat w opozycji i odciecie od realnej wladzy . dopiero jak sie do niej dorwa to dopiera wam pokaza, bo ja nie mam watpliwosci ze tak bedzie ,co juz udowodnily wielokrotne rzady prawych i sprawiedliwych pod roznymi nazwami.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Rozumiem, że mogłeś pieniądze z OFE wypłacić w każdej chwili i kupić za nie samochód, sam na nie odkładałeś z własnej woli?

 

 

I nie wiem o co chodzi z Bieńkowską bo nie czytam Faktu ani SE.

 

Black Hawk i Świdnik są w rękach nie polskiego kapitału, to są montownie. Airbus pod Łodzią będzie je montował a do tego serwis także będzie w Polsce prowadzony. I przypominam, że Świdnik za 10 mld złotych chciał sprzedać helikopter który jest na papierze a pracownicy są zdziwieni, że wojsko chce uzbrojony helikopter a nie cywilny. Do tego osiągami Caracal przewyższa "polski" sprzęt.

 

Skoro są budowane tory na prędkości do 250km/h to po co mamy kupować wolniejsze pociągi? I PESA tak samo jak Świdnik, chciał sprzedać pociąg na papierze. Do tej pory Dart to tylko prototyp a Pendolino już jeździ. Zachód kupuje od nas pociągi ale wolniejsze. Na trasy regionalne PKP także kupuje PESY.

Proszę Cię, skończ już. Nie masz pojęcia co to nie pisz. 

Dla uzupełnienia Twoich wiadomości:

PZL Świdnik SA jest to zakład produkujący śmigłowce oraz części do samolotów ( m.in. drzwi, el. poszycia kadłubów - kompozyty). Nie tylko montaż, aczkolwiek również są w tym wyspecjalizowani jak żadna inna firma w Polsce. Jest to dość nowoczesny zakład, jeszcze jak był własnością skarbu państwa, został wyposażony m.in. wydział kompozytów. Nie mam czasu się tu rozpisywać ale niestety jestem bardzo blisko tej branży - w zasadzie w niej. Znam dobrze zakłady w Świdniku i Mielcu. To nie żadne montażownie. A pod Łodzią to każdy zorientowany wie że na obecna chwile jest co jest.

AW149 - jest to gotowy śmigłowiec. Nic tam na papierze nie ma. To że nie zakupił go jeszcze nikt nie znaczy że jest zły czy niewyprodukowany. Po prostu jest to nowość.

Nie wypowiadaj się tak stanowczo jak nie masz bardzo pojęcia.

Wybór Caracal to kwestia dyskusyjna. Jak dla mnie żaden ze śmigłowców jakie były w przetargu nie spełnia podstawowego założenia czyli zastąpienia Mi8. Wszystkie 3 są po prostu mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To dlaczego AW nie zaproponował większego śmigłowca np NH90? Tylko cywilny mały śmigłowiec, otóż dlatego że musiał by się podzielić kasą z Airbusem więc wykombinował, że wciśnie nam własną konstrukcje choć nie spełnia wymagań, ale skoro jest produkowana w Polsce to rząd nie odważy się go odrzucić no i się przeliczyli ot taki mały szantaż. Druga ważniejsza sprawa to serwisowanie oba "polskie" zakłady nie chciały sie zgodzić na zewnętrzny serwis w państwowych zakładach w Łodzi co było jednym z podstawowych wamagań MONu. To tam będzie można liznąć technologi, a prywatne firmy nigdy nic nie przekażą jeśli będą robić wszystko u siebie. Nie mówiąc już o kosztach serwisowania i warunkach. Dlaczego Świdnik od 10 lat kręci w sprawie serwisowania Sokołów?  Sorry ale w tej kwestii są ważniejsze rzeczy niż zapewnienie pracy dla 1000 związkowców. I to nie związkowcy mają decydować co MON powinien kupić. I owszem, żaden śmigłowiec do końca nie spełniał wymagać więc wybrano ten, który spełniał je w największym stopniu i gwarantował największy transfer technologi, co jest bardzo istotne dla zacofanego przemysłu.

 

Widzę, że gro osób żyje poprostu marzeniami i fantazjami. Niestety ale u nas są potrzebne reformy nie zawsze przyjemne i kto jak kto ale Duda czy Pis nigdy tego nie zrobią i doprowadzą kraj do zapaści. Wszyscy porównujecie nas z Niemcami czy Francuzami co jest wręcz kuriozalne, zobaczcie jakie te państwa generują PKB. I myślicie, że jak Duda będzie kasę przeznaczał tylko na zasiłki, emerytury i przywileje to będzie lepiej? Niestety ale trzonem bogatego państwa są bogate firmy, przedsiębiorcy, któych PIS nienawidzi i będzie się starał z nimi walczyć więc wrócimy do czasów jedynie słusznego socjalizmu tyle, że dla odmiany na czele z kościołem. Apropo kościoła to juz zapomnieliście o komisji majątkowej? Kiedy to Pis w zbrodniczy sposób oddawał tysiące ha ziemi kościołowi na dodatek ustanawiając prawo, że nigdy nie może to być zrewidowane i podważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75
Napisano (edytowany)

Co do śmigłowców to Polska nigdy nie miała swoich a jeżeli chodzi o świdnik czy mielec to chodzi tylko o tych zadufanych związkowców i głosy w wyborach, a co do fabryki w łodzi dobrze wiemy ze ona nie powstanie no najwyżej będą je tam jakoś doposażać. 

Edytowano przez uglibugli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kolego @grego - nie pisz bzdur. Daj spokój sobie i innym. Po co te bajki o serwisowaniu itd. Jakbyś wiedział jak przeprowadza się przeglądy śmigłowców, jakie są procedury to nie wypisywałbyś bzdur że Świdnik nie chciał serwisować Sokołów - jako producent musi to robić. Ale Ty i tak wiesz lepiej.

Nie wiem dlaczego AW i Sikorsky nie wystawili większych maszyn - może dla tego że kluczową sprawą miała być produkcja w Polsce? Nie było żadnych szans na produkcję np. NH90 w Świdniku. To samo się tyczy BH z Mielca - oni produkują tylko model S70i. Moim zdaniem w przetargu były złe założenia od samego początku. I nie uważam że Caracal to zła maszyna, a z tej trójki to może i najlepszy wybór. Jedyne ale jakie mam to trzeba było wybrać do przetargu śmigłowce które prawdziwie byłby w stanie zastąpić rodzinę Mi8. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

Sam mam mieszane odczucia czy nam potrzeba tylu tak dużych śmigłowców transportowych ale nie mnie czy tobie to oceniać od tego są wojskowi. Osobiście wział bym ich zdecydowanie mniej, a wiecej bojowych. Co nie zmienia faktu, że wojsko chciało duży cięzki śmigłowiec, która ma zastąpić MI8, a w aktualnym przetargu najlepszą ofertą zaproponował Airbus i to nie tylko ze wzglądu na walory militarne ale i gospodarcze (jeśli je spełni). Dla mnie interes 1000 związkowców nie jest najważniejszym argumentem w tak ważnej sprawie to nie autobusy miejskie, niech mają pretensje do swoich szefów, że tak nas zlekceważyli proponując mniejszy na dodatek cywilny śmigłowiec dla armii czy jak w przypadku Mielca wersją eksportową i to bez uzbrojenia wszyscy wiedzieli jakie są wymaganie MON. Nawet Słowacy ich nie chcieli chociaż mają je za miedzą i dostaną wersje UH-60 przeznaczoną dla armii USA. Ich jedynym argumentem było to, że ich zakłady już u nas są, choć to i tak głównie montownie. Owszem AW Sokoły serwisować musi ale robi to niechętnie bo nie jest to w jego interesie (np. silniki produkuje kto inny), woleli by sprzedać nam własną konstrukcje i ją serwisować. Myśli, że AW będzie wielce zainteresowane modernizacją Sokoła niedalekiej przyszłości? Wątpię

 

Zresztą teraz czekamy na spełnienie wyborczych obietnic Dudy. Czyli wysokie pensje, wysokie zasiłki, wysokie emerytury w wieku 60 lat i mieszkanie od rządu dla wszystkich. Sam już nie wiem co z tą kasą będę robił...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Jeśli wy myślicie, że Duda zrobi cokolwiek z obietnic to jestescie w błedzie. Będzie marionetka Kościola, rydzyka i Prezesa. Będzie nabijal im kieszenie, mimo, że Kościół i tak dostaje co roku miliardy. jesli chcecie Prezydenta ultra prawicoego, to zycze powodzenia. Oczyiste jest kto go ypromowal i czyją będzie marionetka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja się boję, że może właśnie zacząć realizować te swoje nierealne obietnice czym zrujnuje gospodarkę ale raczej skończy się na tym, co kolego napisał post wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Dla mnie nie musi spełniać żadnych obietnic, a to z tego względu ze komór jak by przeszedł to by żadnych też nie spełnił, obitnice to tylko kampania. Ważne jest to aby odsunąć od władzy partię postkomunistyczną, pełną zdrajców, bolków, mataczników, tą mafię kolesiostwa, w których rekach jest szydercza telewizja obłudy, za ten sprzedany, przepraszam rozdany przemysł, stocznie, za sprzedaż ZIEMI, za sprzedanie się za bezcen uni europejskiej. Nie oczekuje spełnienia obietnic od Dudy, oczekuje zrobienia porządku ze zdrajcami narodu, odebrania im majątów i odbudowania POLSKIEJ gospodarki, a przynajmniej wszczęcia tego długofalowego proccesu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Co do religi a polityki , ja wierze w Boga i sie z tym nie kryje i nie zamierzam , ale jeśli chodzi o kosciół jako instytucje nie podoba mi sie to co robią , jestem prawicowcem i jestem z tego zadowolony , PO zniszczyło polske i ja sprzedało , a bzdury i tym że kościół bedzie rządził to bajki ludzi nie mający argumentów ,

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Przeciez kościół juz rządzi iprzy praicowych rzdach będzie to jeszcze bardziej widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kolego @grego - oszczędź sobie klawiatury i nie wypisuj bzdur. Nie masz pojęcia o serwisowaniu śmigłowców ani innych statków powietrznych. Szczegółów przetargu też nie znasz chyba że masz jakieś tajne źródła - jeśli tak to napisz nam coś więcej. MON przepycha się z PZL-Świdnik S.A na wzajem zarzucając sobie nieprawdę. Czytając wypowiedź prezesa Świdnickiego zakładu oficjalnie zaprzeczył informacjom przekazanym przez MON. Ja nie chcę uprawiać polityki. Nie uważam że Caracal jest porównywalny z Mi8 ( chodzi o masę startową i gabaryty) - to mniejszy śmigłowiec choć największy z tej trójki. PZL Mielec, a tym bardziej PZL Świdnik to żadne montownie. Po co to piszesz jak nie wiesz co nawet robią te zakłady? AW149 jakoś dziwnie przypomina Sokoła (wersję SW5 - czyli projekt zmodernizowanego SW3) więc nie wiem po co mają modernizować SW3 ( pomimo że to bardzo uniwersalny śmigłowiec). Proszę Cię - zmień już temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

każdy debil wierzy w slowa innych debili z PO, ze polska gospodarka nie uniesie obniżenia podatków, zwiekszenia kwoty wolnej od podatku, i skrócenia wieku emerytalnego...
TO ja sie KU*WA pytam (przepraszam ale juz już nerwy mi nie wytrzymują jak czytam wypowiedzi lemingów)... to ja sie pytam jakim prawem teraz wytrzymuje zwolnienie od podatków wszystkich zagranicznych inwestorów????? a moze to by tak walnać podatek dochodowy niemcoim, kanadyjczykom, U.S.-owcom portugalczykom, a niech płacą skoro sie u nas dorabiaja naszym kosztem, i jeszcze robia z nas nowoczesnych niewolników...!!! te zwolnienia od podatku zagranicznych inwestorów, nie maja na celu ruszyć polskiej gospodarki (jak podawały media) tylko ja zniszczyć, bo właśnie owym zwolnieniem z podatków wykaszaja polskich przedsiębiorców, którzy nie maja szans wyrobić, na coraz to nowe zachcianki bronka i koparki -czy to tak K** cieżko zrozumiec??? czy to tak cieżko zrozumieć, ze to jest rzad zdrajców, którzy niszczą polskę, co jest celem UE?? czy nikt nie widzi ze węgry wstaja na nogi, właśnie dzięki temu, że Orban sie nie podporządkowuje unii?? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Panowie o co te spory kupiliśmy przestarzałe myśliwce. To śmigłowce gorsze lub lepsze nam nie zaszkodzą. Myśliwiec jest ważniejszy na polu walki a jest dwie generacje z tyłu za tym co wprowadzają największe mocarstwa w tym Rosja. Czy będziemy mieli francuski śmigłowiec czy te produkowane w Polsce to nic nie zmienia. Rosja i tak czy tak szybko nas pokona. Dla mnie obietnica tworzenia 1000 miejsc pracy gdy kupuje się np. śmigłowce za granicą jest śmieszna.

Nie popieram Dudy tak samo jak Komorowskiego. Jednak rozumiem rozczarowanie ludzi i to, że głosowali na Dudę. Pytanie tylko ile z tych obietnic Duda spełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

każdy debil wierzy w slowa innych debili z PO, ze polska gospodarka nie uniesie obniżenia podatków, zwiekszenia kwoty wolnej od podatku, i skrócenia wieku emerytalnego...

TO ja sie KU*WA pytam (przepraszam ale juz już nerwy mi nie wytrzymują jak czytam wypowiedzi lemingów)... to ja sie pytam jakim prawem teraz wytrzymuje zwolnienie od podatków wszystkich zagranicznych inwestorów????? a moze to by tak walnać podatek dochodowy niemcoim, kanadyjczykom, U.S.-owcom portugalczykom, a niech płacą skoro sie u nas dorabiaja naszym kosztem, i jeszcze robia z nas nowoczesnych niewolników...!!! te zwolnienia od podatku zagranicznych inwestorów, nie maja na celu ruszyć polskiej gospodarki (jak podawały media) tylko ja zniszczyć, bo właśnie owym zwolnieniem z podatków wykaszaja polskich przedsiębiorców, którzy nie maja szans wyrobić, na coraz to nowe zachcianki bronka i koparki -czy to tak K** cieżko zrozumiec??? czy to tak cieżko zrozumieć, ze to jest rzad zdrajców, którzy niszczą polskę, co jest celem UE?? czy nikt nie widzi ze węgry wstaja na nogi, właśnie dzięki temu, że Orban sie nie podporządkowuje unii?? 

 

 

W końcu ktoś nazwał rzeczy po imieniu ^^ ...bo mi nie wypada...he

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uszak21    7

Dobra, wy myślicie, ze co Andrzej to nowy zbawiciel?:) Gówno zrobi, a będzie prezydentem Ebiskopatu i rydzyka, to o ich interesy zadba  pierwszej kolejnosci. Niewiem jak wy ale ja mam dosc okradania panstwa przez kościól i nie chciałbym powtórki z rządami praicowymi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Widzę, że co niektórym marzy się Białoruś, Rosja, czy wręcz Korea Północna tylko w wydaniu katolickim jak ktoś za tym tęskni to przecież morze tam wyjechać. Tam rząd steruje steruje wszystkim i mają istny raj na ziemi, dziwne że tam Polacy jakoś nie emigrują. A co rząd miał zrobić z nierentownymi zacofanymi technologiczne rządzonymi przez związki zawodowe, które torpedowały wszystkie restrukturyzacje przedsiębiorstwami? Cały czas je dotować? Nas akurat na to nie stac. Druga sprawa przedsiębiorstwo kosztuje tyle ile jest w stanie zapłacić za nie nabywca. Dlatego sporo przedsiębiorstw sprzedano za mniej niz wynosił jej majątek co nie jest ewenementem na wolnym rynku. Czasem sprzedaje się za symboliczne kwoty aby tylko uratować działalność firmy. Zresztą to nie tylko rząd sprzedawał przedsiebiorstwa, przeciez najpierw starano się tworzyć np. spółki pracownicze, a te na sam zapach Euro zaraz leciały się wyprzedać i wziąc kasę za akcje co gorsza w ten sposób sprzedawano firmy, które radziły sobie nie najgorzej ale kto zabroni sprzedać akcje? W ten sposób w obce ręce trafiły wszystkie cementownie czy cegielnie, poprostu pazerni ludzie samie je sprzedawali za doraźną kwotę (często będąc przed emeryturom) i lecieli kupować nowe auta, a potem narzekali. Wszystko miał zostać w państwowych rękach? A jak było z Ursusem? Wrzodak wszelkie próby restrukturyzacji torpedował, nawet Polscy rolnicy nie chcieli kupować ciągników z lat 70 i komu mieli je sprzedawać? A przez ten upór związków nikt nawet za bezcen nie chciał tego zakładu więc upadł. 

Zobaczcie w jakim stanie są państwowe przedsiębiorstwa, w których nie przeprowadzono restrukturyzacji godząc się na warunki związkowców. Cały sektor górniczy gdzie panuje jedna wielka patologia czy np. Polskie zakłady zbrojeniowe, które są w stanie produkować jedynie zacofany sprzęt i to za spore pieniądze tylko wspomnę o PT91, którego Bumar chciałby pordukowac po dziś dzień czy Gawronie nie mówiąc o nieudolności w projektowaniu i produkcji Kraba. Niestety ale państwowe firmy to jedynie zacofanie w większości przypadków, które żyją pod kroplówką z budżetu i nikt tam nie dba o dobro firmy bo to przecież państwowe wiec można kraść. Jedynie względnie dobrze się wiedzie państwowym przedsiębiorstwom gdzie jest dobra koniunktura np KGHM lub gdzie nie ma konkurencji np. Energetyka. Jak o się dzieje, że Czesi kupują polskie kopalnie i wydobywają węgiel z zyskiem? Penie zaraz ktoś powie, że to Tusk okrada państwowe kopalnie... Nie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marobas    230

@hubertuss ok, masz racje z rosja nie mamy sznas, wiec trzeba prowadzic taka polityke zeby nie było potrzeby się mierzyc... a co za różnica gdzie kupimy śmigłowce? no tu gdzie pójdą pieniadze z naszych podatków... stworzą 1000 m.p ale kosztem kolejngo zwolnienia od podatku, a pzl jeden czy drugi będzie dostawał w dupe, bo za moment wymyśla kolejny podatek od ilości płytek na chodniku... -oczywiście obejmujący tylko polskich przedsiębiorców, bo francuzi przecież robią nam łaske bo dali 1000 m.p., no i co nie upadanie taki pzl przy takiej polityce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michax    2

Dla mnie nie musi spełniać żadnych obietnic, a to z tego względu ze komór jak by przeszedł to by żadnych też nie spełnił, obitnice to tylko kampania. Ważne jest to aby odsunąć od władzy partię postkomunistyczną, pełną zdrajców, bolków, mataczników, tą mafię kolesiostwa, w których rekach jest szydercza telewizja obłudy, za ten sprzedany, przepraszam rozdany przemysł, stocznie, za sprzedaż ZIEMI, za sprzedanie się za bezcen uni europejskiej. Nie oczekuje spełnienia obietnic od Dudy, oczekuje zrobienia porządku ze zdrajcami narodu, odebrania im majątów i odbudowania POLSKIEJ gospodarki, a przynajmniej wszczęcia tego długofalowego proccesu.

 

To może zrobi wkońcu  porządek z Antonim Macierewiczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tak a gdyby wygram komuchoski to znowu ludzi by gadali , łee bo znowu PO bo znowu coś tam , a co zrobił prezydent po ? nic , kompletnie nic nie zrobił komentujcie za kilka lat jak Duda pokaże co zrobił lub czego nie zrobił , a tak jak przekupy na targu przekrzykujecie sie bez celu bez sesu, stary prezydent nie dawał rady to niech bedzie inny i proste


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Kolego @grego - oszczędź sobie klawiatury i nie wypisuj bzdur. Nie masz pojęcia o serwisowaniu śmigłowców ani innych statków powietrznych. Szczegółów przetargu też nie znasz chyba że masz jakieś tajne źródła - jeśli tak to napisz nam coś więcej. MON przepycha się z PZL-Świdnik S.A na wzajem zarzucając sobie nieprawdę. Czytając wypowiedź prezesa Świdnickiego zakładu oficjalnie zaprzeczył informacjom przekazanym przez MON. Ja nie chcę uprawiać polityki. Nie uważam że Caracal jest porównywalny z Mi8 ( chodzi o masę startową i gabaryty) - to mniejszy śmigłowiec choć największy z tej trójki. PZL Mielec, a tym bardziej PZL Świdnik to żadne montownie. Po co to piszesz jak nie wiesz co nawet robią te zakłady? AW149 jakoś dziwnie przypomina Sokoła (wersję SW5 - czyli projekt zmodernizowanego SW3) więc nie wiem po co mają modernizować SW3 ( pomimo że to bardzo uniwersalny śmigłowiec). Proszę Cię - zmień już temat.

 

Acha czyli rozumie, że Mon wybrał najgorszy dla siebie sprzęt tylko po to aby nie dopuścić do produkcji w Mielcu czy Świdniku? Następna pisowska teoria spiskowa po "zamachu" w Smoleńsku. Widzę, że jesteś w jakiś sposób powiązany ze Świdnikiem, ale akurat on miał najmniejsze szanse na wygranie tego przetargu jeśli już to bliżej był BH ale też nie podszedł do sprawy poważnie. Ja się wole opierać na wypowiedziach MON niż związków zawodowych czy prezesa Świdnika, który nie zasłynął sławą w Bumarze... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Co tu się dzieje. Rolnicy jeżdżący zachodnim sprzętem, mają pretensje do wojska, że nie kupują polskich śmigłowców. Co z tego, że gorszy, ważne, że polskie i Polacy mogą pracować. Dziwne, że te osoby też tak nie myślały kupując nowy ciągnik.

 

Podatki mamy jedne z najniższych w UE. Nasi rodacy w UK płacą ich procentowo więcej niż w Polsce.

http://g9.forsal.pl/p/_wspolne/pliki/2084000/2084187-dzien-wolnosci-podatkowej-w-2015.jpg

 

Do tego postulaty, że lepiej być bezrobotnym niż wpuścić obcy kapitał i pracować. Spójrzcie na Ukrainę jak wygląda niewpuszczanie obcego kapitału. Do tego, "żydowski" kapitał tworzy 13,4% naszego PKB. I teraz hit, u "Zydów", statystyczny Polak zarabia więcej niż u sąsiada Janusza.

Także obalę kolejny mit. W strefach ekonomicznych, każdy może być zwolniony z podatków. Niemiec, Polak czy Francuz. Wystarczy spełnić jeden warunek. Chcieć i mieć za co wybudować tam fabrykę czy coś innego.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tak tylko jeśli do obliczenia tych podatków wzieli średnią płace w polsce na poziomie 4000 zł , to jednak nie oddaje tego co jest naprawde w polsce


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A jak ktoś będzie zarabiał minimalną krajową to procentowo będzie płacił więcej podatków? Średnia pensja wynosi 4 tys ale brutto. Netto to jakieś 2600 co jest możliwe do osiągnięcia w tym kraju. Sam znam więcej osób zarabiających średnią krajową lub blisko niej niż minimalną.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj