nie

Andrzej Duda - najlepszy prezydent (dla rolników)?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PawelWlkp    726

To jak z tymi dopłatami,nie wstyd Ci ich brać? Bo mi te 70 tys ułatwia życie. 20 kilka z bezpośrednich i 50 z grup. 500 też dostane,a nawet na 1000się szykuje. Ale ja jestem z tej ciemnoty pisowskiej co nic nie rozumie więc dlatego biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

marko w kwestii przekręcania na swój kopyt to ty jesteś naocznym protoplastą.

 

ulman po co mówisz co znaczy ad personam a co ad vocem? Chciałeś się pochwalić ze znalazłeś te definicje w encyklopedii?

 

Jak już chciałeś coś tu rozstrzygnąć, to powinieneś rozpisać definicję samego ad personam, która z tego co wiem nie jest utożsamiana z nazywaniem rzeczy po imieniu oraz przedstawienie na to argumentów, nawet gdy imiona tych rzeczy są nieeleganckie. 

I w przypadku stwierdzenia że masz niskie IQ bo jako jedyny do samego końca nie domyśliłeś się zawiłości moich wywodów (jest to stwierdzenie z twoich ust, ale i bez niego zorientowałem się że tak jest), nie sadzę aby można oskarżyć mnie o ad personam.

 

Gdybym moje słowa były bez podstaw, mógł byś uznać je za obrażające i przy okazji inteligentnie nazwać ad persona.

np. w takim przypadku: Niech pan spojrzy na ulmana, co za małpa proszę pana...

To co wytłuszczone to właśnie ad personam. Odnosisz sie do mojej osoby a pisząc dalej że nie można oskarżyć cie o ad personam wystawiasz sobie odpowiednie świadectwo. Polecam definicje słownika PWN.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co wytłuszczone wyszło na jaw po przyznaniu się przez samego zainteresowanego do niskiego poziomu IQ.

Więc nie możesz mi zarzucić że od tak sobie ubliżyłem ci pisząc że masz niski poziom IQ, bo zrobiłem to na podstawie faktów jakim było to że przyznałeś się do niezrozumienia moich zamiarów w wcześniejszym pisaniu.

 

Widzisz, mimo to że wcześniej zorientowałem się że ich nie rozumiesz nie napisałem nic co mogło by obrazić twoją osobę w tej kwestii, do puki sam nie przyznałeś się do braku zrozumienia.

Gdybyś się nie przyznał, nie napisał bym w ten sposób nigdy, mimo to że w głębi duszy wiedziałem jak jest na prawdę, ale nie posiadałem naocznych dowodów na to dlatego nie napisałem aby nie zostać oskarżony o ad personam.

 

Na prawdę, nie mogę wywnioskować, czego ty jeszcze nie rozumiesz i co chcesz mi udowodnić?

Może przytocz tą definicję z słownika PWN, bo być może ona jest nie kompletna, lub całkowicie zła i z tego powodu uważasz że racja należy się tobie, gdyż słusznej definicji nie znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

To jak z tymi dopłatami,nie wstyd Ci ich brać? Bo mi te 70 tys ułatwia życie. 20 kilka z bezpośrednich i 50 z grup. 500 też dostane,a nawet na 1000się szykuje. Ale ja jestem z tej ciemnoty pisowskiej co nic nie rozumie więc dlatego biore.

 

 

czego mam się wstydzić ? dopłata jest do ha i to jest zwrot kosztów 

to jest rekompensata jaką dostaliśmy za otwarcie się na UE 

tu nasz rachunek nie koniecznie jest dodatni ale to już inny temat 

 

porównujesz przekupstwo polityczne jakiego dokonał pis w formie 500+ nie mając na to pieniędzy (idzie to na dług czyli deficyt ) do dopłat bezpośrednich ?  

to rozdawnictwo pieniędzy które będzie trzeba komuś zabrać , tu więcej stracisz niż zyskasz 

ale co tam ty dostajesz a ja chciałbym aby mi nie zabierano  ;)

wolno mi tak myśleć czy nie ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Damian, nie przypominam sobie bym sie przyznał do niskiego IQ .a twoja dedukcja to daruj ale prowadzi cie najczęściej na tereny dalekie od logiki. Moze zacytujesz  gdzie się przyznałem? . Pierwsza z brzegu z googla https://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_personam


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6385

Co do transferu nowej technologii do starych produktów to pamiętam jak do Tarpama najpierw wsadzili silnik 3p, potem andorię a potem iveco, nic to nie dało. Szału nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

czego mam się wstydzić ? dopłata jest do ha i to jest zwrot kosztów 

to jest rekompensata jaką dostaliśmy za otwarcie się na UE 

tu nasz rachunek nie koniecznie jest dodatni ale to już inny temat 

 

porównujesz przekupstwo polityczne jakiego dokonał pis w formie 500+ nie mając na to pieniędzy (idzie to na dług czyli deficyt ) do dopłat bezpośrednich ?  

to rozdawnictwo pieniędzy które będzie trzeba komuś zabrać , tu więcej stracisz niż zyskasz 

ale co tam ty dostajesz a ja chciałbym aby mi nie zabierano  ;)

wolno mi tak myśleć czy nie ? 

Nadprodukcja wszelkiej żywności i niż demograficzny. Komu by tu bardziej wypominać pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

ale co mnie obchodzi niż demograficzny ? swoje lekcje odrobiłem na swój koszt  ...a ty co dalej chcesz mnie doić ? 

dotacje do ha nie generują żadnej nadprodukcji , wręcz przeciwnie obecny system promuje ugory i ekologie   ;)

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No to w takim razie zamiast pobierać emeryture powinneś się poddać eutanazji. Co przyszłe pokolenia obchodzi, że  twoja składka została skonsumowana na rzecz emerytury Twoich rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Za to dziś jest rajem dla takich agentów jak Ty

Albo dla takich fanatyków PiSlamu jak Ty ;), chyba nigdy wcześniej po upadku komunizmu w Polsce społeczeństwo nie było tak podzielone. Brawo Ty i tobie podobni. A tak na serio, nie obroniłeś merytorycznie swoich wywodów nt. majątku narodowego po PRL-u...

 

Stocznie, BIZON, ursus, star, żuk (ogólnie motoryzacja, potrzeba było modernizacji przestarzałych technologi zamiast zamykac zakłady), mostostal, bankowość, ubezpieczenia, zakłady spożywcze, przede wszystkim mięsne koło, sokołów, jarosław, dębica

Ty na prawdę uważasz że byłoby to nie osiągalne, że te zakłady jako państwowe nie mogłyby funkcjonować do dziś dnia?E

Chłopie, nie ośmieszaj się...

 

Stocznie - "W ostatnich trzech dekadach udział Europy  w budowie statków spadł z blisko 70 proc. do zaledwie 6 proc. Ponad 90 proc. światowej produkcji przypada obecnie na Azję, a ponad 80 proc. na 3 kraje – Japonię, Koreę i Chiny. Europejskie stocznie bronią się budową jednostek specjalistycznych, które wykorzystywane są na morzach naszego kontynentu i nie opłaca się ich transportować z  Azji." Tak że była to tendencja w całej Europie. Link do całego artykułu: http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/zycie-po-zyciu-polskich-stoczni/

 

BIZON - flagowy wtedy model Z 056 to maszyna, której technologia wywodzi się z początku lat 70'-tych, Z 058 to jego nieznacznie zmodernizowana wersja. Fabryka nie miała pomysłu na przyszłość i posiłkowała się technologią z Finlandii Sampo, a BS Z110 był ciekawy i nowoczesny, ale "tradycje" panujące w tamtych czasach w państwowych zakładach spowodowały że skierowano do produkcji seryjnej maszynę niedopracowaną. Otworzyły się granice i fabryka nie wytrzymała. Link: http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/66-fragmenty/fragmenty2012/styczen2012/646-kombajny-z-pocka-cz-3-polowanie-na-bizona-upadek-fm.html?showall=&start=1

 

ursus - w 1989 roku wciąż produkował ciągniki wywodzące się technologicznie z lat 60-tych, z czego tylko jeden C 330 był w 100% polskim pomysłem, seria UR II była polsko-czeska a reszta to licencje, które w przypadku MF była tak długo wprowadzana, że jak już się udało uruchomić produkcję, to ciągniki były przestarzałe. I kto tu miał modernizować i co, jak Ursus sam nie umiał niczego konkretnego wymyślić ani czyjegoś pomysłu nie potrafił zrealizować ?? Link: http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/16-tematyka/historia/630-sia-ursusa-cz-iii-licencje-kontra-wasna-myl-techniczna175.html?showall=1&limitstart=

 

star, żuk - przez dziesięciolecia nie modernizowane, w 1989 roku były już reliktem przeszłości. Star posiadał silnik licencyjny z lat 60-tych, bo w Polsce nie potrafiono stworzyć udanego silnika do ciężarówki, wciąż hydrauliczny system hamulcowy (w ciężarówce ...) a żuk był dostawczakiem wciąż z silnikiem benzynowym i na ramie, gdzie światowi producenci dawno odeszli od takich rozwiązań. Ogólnie poważna polska motoryzacja nie istniała przed zakupem licencji na PF 125p od Włochów, dopiero w latach 60-tych opanowano technologię szyb panoramicznych a do lat 80-tych nie potrafiono w Polsce zaprojektować poprawnie własnej karoserii samonośnej. Link: http://www.polskie-auta.pl/

 

mostostal - gospodarki wysoko rozwinięte mają najwyższy udział sektora usług i handlu w gospodarce a nie przemysłu, tym bardziej ciężkiego. W krajach tych dominuje przemysł high-tech. Link: http://geographic.cba.pl/zroz_poz_spol_gosp.html

 

bankowość, ubezpieczenia - tu się zgadzam akurat, mogło i powinno pozostać Polskie.

 

zakłady spożywcze -  tu się też zgadzam, ale w żadnym z krajów wysoko rozwiniętych produkcja żywności nie stanowi znacznego udziału w PKB. Szkoda tych polskich zakładów spożywczych, ale nie stanowiłyby one dziś o potędze naszej gospodarki.

 

Odpowiadając na twoje pytanie, to tak, uważam że te wszystkie przez Ciebie wymienione zakłady i fabryki nie dałyby rady funkcjonować w gospodarce wolnorynkowej jako przedsiębiorstwa państwowe w takiej formie, jakiej działały przed rokiem 1989.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 może nie będę musiał bo nie wiadomo czy dożyje ;)

 akurat te pokolenie które wychowałem obchodzi 

 oj słabo wielki inteligencie z argumentami  :(

 to ty chcesz konsumować nie swoje pieniądze i nadal nie potrafisz tego uzasadnić 

 dlaczego chcesz aby twoje dzieci dotowali inni ?  j 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kaszlak pytanie było jedno i w takiej też liczbie padła odpowiedź, a ty zaczynasz dywagować i tym sposobem dyskusja mogła by się przeciągnąć w nieskończoność.

Czy robisz to dlatego że wcześniej z pewnością racji zadałeś retoryczne pytanie o rodzaje zakładów z 89roku które wtedy mogłyby konkurować z innymi zagranicznymi zakładami w swoim typie. A ja mimo wszystko twoją pewność zaburzyłem, co zresztą przyznałeś w przypadku bankowości, zakładów spożywczych, ubezpieczeń i teraz jest ci wstyd? Oczywiście swoje zdanie podtrzymuje także w przypadku pozostałych zakładów.

 

Na prawdę nie wiem po co dodajesz np. to: http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/zycie-po-zyciu-polskich-stoczni/ gdzie żadne zdanie nie wskazuje na moje ośmieszenie się słowami o stoczniach polskich mogących konkurować z innymi stoczniami zagranicznymi.

 

Nie czytasz moich pytań zrozumiale. Ja nigdzie nie zapytałem czy te zakłady mogły by konkurować jako państwowe w takiej formie jak do roku 89'

Ono brzmiało dosłownie: czy ,,te zakłady jako państwowe nie mogłyby funkcjonować do dziś dnia?,, i nie dodawaj sobie nic o ,,takiej formie jak do roku 89',,.

Bo to, że w takiej formie jak do  89' nie mogłyby funkcjonować, wiemy już dzisiaj z naocznych przykładów. 

 

ulman, tu:

Nie bądż taki skromny! Ty zmieniłeś zdanie w ciągu 2 dni . 

Nie wstyd ci? :lol:

dałeś mi do zrozumienia że albo celowo chcesz mi dopiec, albo nie zrozumiałeś zaistniałej sytuacji i mylnie mnie osądziłeś.

 

Zaraz po tym nie byłem w stanie dopuścić myśli do siebie, że mógłbyś być typem sfrustrowanego człowieka który lubuje się w bezpodstawnym obrażaniu innych dla własnej satysfakcji. Dlatego upomniałem cię, że takimi tekstami udowadniasz brak zrozumienia zaistniałej sytuacji i jest to ściśle związane niskim poziomem IQ. Po czym oczekiwałem sensownego wytłumaczenia które wybroni cię z roli przygłupa a tym bardziej frustrata.

 

I nieoczekiwanie przeczytałem te słowa:

Przy takim tytanie intelektu ja ty trudno przewidzieć zawiłość twoich wywodów.

potwierdzające że masz trudności z przewidzeniem zawiłości moich wywodów.

Nawet gdy już wszystko było jasne, na czym polegała i jaki cel miała wykorzystana zawiłość, ty dalej nie chciałeś przyjąć tego do wiadomości, więc byłem zmuszony uznać że faktycznie masz niski poziom IQ. Zrozum że postawiłeś mnie w dwuznacznej sytuacji, wszyscy zrozumieli tylko ty jeden nie. Dziwne prawda? Przykro mi że tak to wyszło, ale sam jesteś sobie winien.

 

co do ad personam i definicji którą przytoczyłeś, jest tam wzmianka o tym, gdzie ktoś porzuca spór na rzecz opisywania cech współrozmówcy. Tylko chciał bym zauważyć, że ja od tak sobie nie obraziłem cię z powodu niezrozumienia wcześniejszej sytuacji, a jedynie stwierdziłem że za taki stan rzeczy może odpowiadać któraś z wymienionych wyżej przypadłość. Niskie IQ lub frustracja, po czym oczekiwałem jak się do tego odniesiesz. I ku mojemu zdziwieniu przyznałeś się do niezrozumienia zaistniałej sytuacji, co było jednoznaczne z niskim IQ, gdyż podkreśliłem to na samym początku:

,,Ulman Takim tekstem udowadniasz że twoje IQ jest zbyt niskie,, nie napisałem że już udowodniłeś, tylko że to robisz, co znaczy że cały czas możesz przestać zmieniając ton wypowiedzi. Ale w dalszej części podtrzymałeś swoje zdanie, mimo konsekwencji jakie z tym się wiązały, tj. przyznanie się do niskiego IQ.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

 może nie będę musiał bo nie wiadomo czy dożyje ;)

 akurat te pokolenie które wychowałem obchodzi 

 oj słabo wielki inteligencie z argumentami  :(

 to ty chcesz konsumować nie swoje pieniądze i nadal nie potrafisz tego uzasadnić 

 dlaczego chcesz aby twoje dzieci dotowali inni ? 

 

Tobie w niczym nie przeszkadza konsumowanie cudzych pieniędzy w postaci dopłat, a że na 500 się nie załapiesz to już wielkie halo. Argumentów nie masz żadnych. Jedynie zawiść że 500 się komuś skapnie. Za wywóz smieci więcej zapłacisz w ciągu roku niż na czyjeś między innymi moje dzieci. Może się wnuków doczekasz kiedyś i też się ktoś na ich wychowanie dołoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

czego mam się wstydzić ? dopłata jest do ha i to jest zwrot kosztów 

to jest rekompensata jaką dostaliśmy za otwarcie się na UE 

tu nasz rachunek nie koniecznie jest dodatni ale to już inny temat 

 

porównujesz przekupstwo polityczne jakiego dokonał pis w formie 500+ nie mając na to pieniędzy (idzie to na dług czyli deficyt ) do dopłat bezpośrednich ?  

to rozdawnictwo pieniędzy które będzie trzeba komuś zabrać , tu więcej stracisz niż zyskasz 

ale co tam ty dostajesz a ja chciałbym aby mi nie zabierano  ;)

wolno mi tak myśleć czy nie ? 

 

A żeby brać dopłaty też najpierw trzeba było rolnikowi drugie tyle zabrać nie widzisz tego ? Ceny w skupach spadły a środki produkcji poszybowały do góry podobnie konsument w sklepie płaci drożej więc daruj sobie takie uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Taka jest sprawiedliwość w Polsce, my mali jesteśmy nikim dla polityków, myślę, że w każdej chwili są gotowi nas poświęcić dla własnego interesu, 

Jakiś czas temu usłyszałem, jak jakiś polityk z PIS mówi: bogaci niech sami zrezygnują z 500+ bo są bogaci.

Za kilka dni w gazecie czytam, jak to posłowie oraz senatorowie emeryci wszystkich partii pobierają diety, dodatki no i oczywiście emeryturę.( ponoć Jarek zrezygnował).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

kaszlak pytanie było jedno i w takiej też liczbie padła odpowiedź, a ty zaczynasz dywagować i tym sposobem dyskusja mogła by się przeciągnąć w nieskończoność.

Racja, to nie temat o polskiej motoryzacji.

 

Czy robisz to dlatego że wcześniej z pewnością racji zadałeś retoryczne pytanie o rodzaje zakładów z 89roku które wtedy mogłyby konkurować z innymi zagranicznymi zakładami w swoim typie.

Nie, zrobiłem to dlatego, że Ty ze swoją pewnością na publicznym forum chciałeś mnie uświadomić, jakie to wspaniałe zakłady tworzyły polski przemysł w roku 1989, a według mnie nie masz w większości przypadków racji.

 

A ja mimo wszystko twoją pewność zaburzyłem, co zresztą przyznałeś w przypadku bankowości, zakładów spożywczych, ubezpieczeń

Tak, przyznałem. Jeśli ktoś ma bez względnie rację, zawsze przyznaję.

 

i teraz jest ci wstyd?

Nie, przyznanie komuś racji to dla mnie sprawa honoru. Chyba Tobie jako dorosłemu facetowi nie muszę tłumaczyć czemu się tego nie wstydzę ...

 

Oczywiście swoje zdanie podtrzymuje także w przypadku pozostałych zakładów.

Jesteś w stanie podeprzeć argumentami to, że FSC, FSD, FSO, FMŻ, Ursus, Star, Jelcz, Unitra czy Elemis były w 1989 i później zakładami które dały by sobię radę w gospodarce wolnorynkowej na rynkach międzynarodowych ?? Bo jakoś nie mam powodów żeby wierzyć Ci na słowo...

 

Na prawdę nie wiem po co dodajesz np. to: http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/zycie-po-zyciu-polskich-stoczni/ gdzie żadne zdanie nie wskazuje na moje ośmieszenie się słowami o stoczniach polskich mogących konkurować z innymi stoczniami zagranicznymi.

Skoro słabo u Ciebie z kojarzeniem, to już objaśniam. Podałem Ci ten link żeby wytłumaczyć, że odchodzenie od przemysłu stoczniowego to była tendencja w całej Europie na rzecz Azji. Po prostu okazało się, że Azjaci są w budowaniu statków lepsi/tańsi i konkurencja z dalekiego wschodu wykończyła Europejskie stocznie, w tym polskie. To był trend ogólnoświatowy, i żeby tacy jak Ty tupali nogami z nerwów nic by to nie zmieniło. Zważywszy na fakt, że stocznie, jak każda inna firma, powinny być nastawione w gospodarce wolnorynkowej na zysk a nie ideologię bo "mamy stocznie". Dziś jest tendencja do specjalizacji danych gospodarek w określonych dziedzinach, producenci samochodów to tylko parę krajów, branża IT liczą się w sumie tylko Stany Zjednoczone, motocykle to w zasadzie tylko Japonia, w elektronice coraz bardziej Korea Płd. Ty za to naiwnie myślisz, że nasz przemysł był w stanie produkować wszystko dla wszystkich.

 

Nie czytasz moich pytań zrozumiale.

A Ty swoich stwierdzeń nie opierasz żadnymi argumentami. Dla mnie, jako człowieka w miarę logicznie myślącego, nie istnieją "prawdy objawione", trzeba mi je udowodnić.

 

Ono brzmiało dosłownie: czy ,,te zakłady jako państwowe nie mogłyby funkcjonować do dziś dnia?,

Podtrzymuję swoje zdanie, nie mogłyby. Obecnie, chcąc nie chcąc, mamy w Polsce kapitalizm, a ten oparty jest na własności prywatnej. A poprzedni system, gdzie dominowała własność państwowa, rozleciał się głównie z przyczyn ekonomicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ty jesteś umysłowo ograniczony widać to po Twoich postach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 

 

Jesteś w stanie podeprzeć argumentami to, że FSC, FSD, FSO, FMŻ, Ursus, Star, Jelcz, Unitra czy Elemis były w 1989 i później zakładami które dały by sobię radę w gospodarce wolnorynkowej na rynkach międzynarodowych ?? Bo jakoś nie mam powodów żeby wierzyć Ci na słowo...

 

 

Zetor w roku 1989 , był dokladnie w tym samym miejscu co Ursus , a obie te firmy dalej niz Belarus czy sprzedawana dzisiaj chińszczyzna .

Dzisiaj Zetor sprzedawany jest na wielu rynkach europejskich , a Belarus na całym świecie .

Star , badz Jelcz podobny był do Kamaza , tyle że tych marek juz nie ma , natomiast Kamaz wygrwa Dakar .

Zresztą na twoje pytanie nie ma odpowiedzi , bo czy mozna stwierdzić jak wydajną krową , byłaby jalowka zarżnięta ,zamiast zacielona ?

Wszystko w ręku gospodarza , nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

 a żuk był dostawczakiem wciąż z silnikiem benzynowym i na ramie, gdzie światowi producenci dawno odeszli od takich rozwiązań. 

Dawno , to znaczy kiedy ? 

 

http://otomoto.pl/oferta/iveco-daily-35-3-0-benzyna-gaz-cng-automat-100550-km-nr-oferty-221-056-850-ID6ygJxX.html

 

 

http://olx.pl/oferta/iveco-daily-35s10-rama-do-zabudowy-CID5-IDcFOOb.html#c0d5769fb1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Wszystkie ,,dostawczaki" z paką są na ramie .Tylko zabudowane busy nie mają ramy a podłużnice np Mercedesy .Wada jest taka że po poważniejszym wypadku nadają się na złom z tego powodu bo wykonanie naprawy jest już nieopłacalne .Tanie wykonanie naprawy było by niebezpieczne a wręcz zabójcze dla użytkownika auta w pewnych sytuacjach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Z transformacją to było  tak: wszystkie Państwowe firmy miały iść na sprzedaż, to był warunek udzielenia Polsce kredytów np. z MFW.

W sąsiednim, powiecie Francuzi kupili pracującą cementownie, tylko po to żeby ją zamknąć i w ten oto sposób rozwalono wiele przedsiębiorstw.

Po trochu sami jesteśmy winni upadku polskich fabryk, ponieważ w latach 90 opanowała nas moda na wszystko co zachodnie. 

Jako ciekawostkę mogę napisać, że czytałem kiedyś artykuł o radomskim Łuczniku i jego pracownikach.  Pisali, że celowo robili wadliwe maszyny na eksport, bo mogli jechać np: do Francji i je naprawiać. 

Sporo sprzętu w gospodarstwie mam polskiego i zauważyłem, że jak się przyoszczędzi to sprzęt nie jest za dobry, a jak się weźmie towar z górnej półki to niczym nie odstaje od zachodniego. 

Czyli wg. mnie Polak potrafi (jak chce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj