Tomek12

Jaka skrzynia najlepsza w MFie 3060????????

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek12    42

piszcie jaka skrzynie wybrac bo sa rozne ale nie wiem jaka wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisz jaką masz do wyboru.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

najlepiej bez półbiegów bo wrazie awari skrzyni jest mniejszy koszt zrobienia skrzyni bez pólbiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tym MF nie ma skrzyń bez półbiegów! Jest skrzynia Speedshift i Dynashift.

 

Speedshist (skoczek)- 16/16, 4 biegi, 1 wzmacniacz, reduktor i rewers. Jest to dużo prostsza skrzynia, synchronizowana ale znam przypadek, że nie chodzi wzmacniacz( reszta działa) i wtedy ma się szkrzynie 8/8 ;) .

 

Dynashift- 32/32, 4 biegi, 4 półbiegi, reduktor i rewers. Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia, dosyć skomplikowana, praca tą skrzynią to przyjemność :D, trzeba się tego tylko nauczyć( np praca w temp. ujemnych).

 

O te skrzynie trzeba dbać, pilnować wymian oleju( taka wymiana oprze się o 1000 zł, zamiennik filtra 200, oryginał 400zł) no i nauczyć sie obsługi. Nie jest to Zetor czy Ursus gdzie wsiada się i od razu wiadomo co i jak, w MF warto przeczytać instrukcję :) .Dodatkowo nie można zmieszać oleju z jakimś hipolem z Zetora czy ciapka(wspólne maszyny), może to drogo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
W tym MF nie ma skrzyń bez półbiegów! Jest skrzynia Speedshift i Dynashift.

 

Speedshist (skoczek)- 16/16, 4 biegi, 1 wzmacniacz, reduktor i rewers. Jest to dużo prostsza skrzynia, synchronizowana ale znam przypadek, że nie chodzi wzmacniacz( reszta działa) i wtedy ma się szkrzynie 8/8 ;) .

 

Dynashift- 32/32, 4 biegi, 4 półbiegi, reduktor i rewers. Bardzo dobrze zestopniowana skrzynia, dosyć skomplikowana, praca tą skrzynią to przyjemność :D, trzeba się tego tylko nauczyć( np praca w temp. ujemnych).

 

O te skrzynie trzeba dbać, pilnować wymian oleju( taka wymiana oprze się o 1000 zł, zamiennik filtra 200, oryginał 400zł) no i nauczyć sie obsługi. Nie jest to Zetor czy Ursus gdzie wsiada się i od razu wiadomo co i jak, w MF warto przeczytać instrukcję :) .Dodatkowo nie można zmieszać oleju z jakimś hipolem z Zetora czy ciapka(wspólne maszyny), może to drogo kosztować.

 

Zapomniałes jeszcze o speedshift 32/32 4 biegi, dwie grupy biegów A/B zmienianych hydraulicznie, rewers, 1 półbieg jest to chyba najlepsza opcja ponieważ jest to coś po środku pomiędzy speedshift 16/16 a dynashift poniewaz jest duża liczba przełożen a skrzynia dośc prosta w naprawie i zapewne mniej podatna na uszkoszenia z powodu złego uzytkowania niż dynashift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz rację , wcześniej o niej nie wiedziałem, ale jak przejrzałem konedate to już wszystko jasne ;) .

Wg. mnie do pracy najlepsza jest skrzynia Dynashift, 4 połówki to super sprawa, pod względem napraw Speedshift 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A jest możliwe żeby 3060 z 87r nie miał półbiega? Jest Zólw- Zając, A-B Dodam że traktor bez przeniego napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ze skrzyń w MF 30xx najbardziej zadowoleni sa mechanicy :D .

Spotkałem dwa rodzaje skrzyń (mniej awaryjna)16/16 i(złom) 32/32 obie z półbiegiem , róznica między nimi to taka ze 32-ka ma grupy AB. Jesli była jakas inna konfiguracja to było w nich grzebane i kombinowane.

Serwis Korbanków kiedys sie wygadał i powiedzieli że skrzynie z lat 87-91 były wadliwe , później zmienili producenta i niby jest lepiej.

Często trafiaja sie egzemplaże z już wymienionymi skrzyniami jescze na zachodzie i taki ciagnik moze jeszcze pochodzic ale jak ktoś kupuje ciagnik za 30 kilka tyś to niech nie spodziewa sie ze nie będzie miał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Ja mam Speedshift AB i półbieg, nie zła sprawa tyle że przy zmianie z A na B przy dużym ciężarze trzeba uważać :). Mojego Taty znajomy ma MF 3060 87 bez półbiegów

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mój 3060 87r też ma skrzynię AB żółw, zając bez półbiegów i takie pytanie czy da się dołożyć taką przystawkę ze wzmacniaczem momentu? jaki może być koszt? wie ktoś coś w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matmixmix    0

najlepiej bez półbiegów bo wrazie awari skrzyni jest mniejszy koszt zrobienia skrzyni bez pólbiegów

 

glupoty takie piszesz ze glowa boli. najlepsza skrzynią jest dynashifft z 4 polbiegami. mam dwa fergusony z tymi skrzyniami. bardzo dobrze sie sprawuja, rewelacja w polu, mozna idealnie dopasowac predkosc do wykonywanej pracy, jeden polbieg to stanowczo za malo. akurat polbiegi to ostatnia i najmniej awaryjna rzecz, ktora sie psuje w tych ciagnikach. skrzynia dynashift czy spedshift sa dokladnie takie same. wiec koszty naprawy tez sa takie same. roznica jest tylko w tym mechanizmie ktory jest PRZED SKRZYNIA biegow czyli spedshift lub dynashift. wygladaja tak samo (dynashift troche wiekszy), zasada dzialania rowniez ta sama czyli cieniutkie tarczki ktore pod cisnieniem oleju sciskaja sie i zalaczaja dany polbieg. roznica jest tylko w ilosci tych tarczek. w dynashift jest ich wiecej, stad te 4 polbiegi. najgorsza skrzynia jaka moze byc od ktorej to wlasnie sie wziela pogloska ze massey ferguson ma kiepskie i awaryjne skrzynie to skrzynia AB. radze omijac traktor z taka skrzynia szerokim lukiem. te skrzynie to nie wypal. wada konstrukcyjna. pozostale bez znaczenia. dynashift czy spedshift. obie pracuja bardzo dobrze o ile lejemy odpowiednie oleje.

Mój 3060 87r też ma skrzynię AB żółw, zając bez półbiegów i takie pytanie czy da się dołożyć taką przystawkę ze wzmacniaczem momentu? jaki może być koszt? wie ktoś coś w tym temacie...

 

raczej sie nie da.daj sobie spokoj, lepiej sprzedaj ten traktor poki chodzi i kup dynashift. przerobka gdyby nawet byla mozliwa to sa to  duze koszty. caly wzmacniacz, elektrozawory plus elektronika i masa innych drobiazgow

Edytowano przez matmixmix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Chciałem się tylko zorientować czy to realne ale chyba lepiej za parę lat dokupić coś większego. A co do skrzyni to nie narzekam już chyba z 6 lat lata bez żadnych problemów i o sprzedawaniu tego ciągnika nie ma mowy bo znaleźć taki w takim stanie to trzeba nie mało tys. km zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Mój 3060 87r też ma skrzynię AB żółw, zając bez półbiegów i takie pytanie czy da się dołożyć taką przystawkę ze wzmacniaczem momentu? jaki może być koszt? wie ktoś coś w tym temacie...

 

Podejrzewam że ta skrzynia miała pół bieg ale jakis geniusz pozbył sie go bo to tansze niż naprawa. Widziałem taką skrzynie gdzie w miejscu elektrozaworów włożona była jakaś tandetna śruba a po włączniku półbiegu została tylko dziura.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

U mnie jest oryginalna zaślepka na panelu a w miejscu elektrozaworu to nie pamiętam czy coś widziałem muszę spojrzeć to jest w okolicy komputera pod kabiną po prawej stronie tak? oczywiście w korpusie skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj