eljote

Problem z półbiegami JOHN DEERE 6610 skrzynia power quad plus

Polecane posty

eljote    0

Witam. Kupiłem John Deere 6610 i mam taki problem ma 6 biegów (A-F) jest to skrzynia POWER QUAD PLUS i są 4 półbiegi. Problem jest taki że biegi A-F wszystko działa natomiast półbiegi nie działają i wogóle nie pokazuje ich na wyświetlaczu. Czekam na waszą pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljote    0

nie ale nie wiem co ma wspólnego wymiana oleju z zanikiem półbiegów jeśli ich nawet nie wyświetla na wyświetlaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

chwila.... Jaki wyświetlacz? ćwiartki masz zmieniane w klawiszu czy przesuwna dźwignia? w tych modelach powinna być przesuwna dźwignia z 4 położeniami i nie ma żadnego wyświetlacza od zmiany biegów, a jeśli już jest na klawiszu to są 4 diody na miejscu tej przesuwnej dźwigni

A olej ma dużo do tego kolego, ćwiartki i rewers jest na tarczkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Sprawdzałeś to przed kupnem? Jaka skrzynia półbiegi przełączane przełącznikami w lewarku czy dźwignią przesuwaną obok lewarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

jak pisze że PQ PLUS to ma na przyciski... a jeżeli masz nieodpowiedni olej zalany to zazwyczaj się pier.. półbiegi i można sobie dużej biedy narobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljote    0

skrzynia PQ i półbiegi są pokazywane na wyświetlaczu 1,2,3,4 zależy który półbieg jest włączony. mechanicznie są załączane biegi A-F a w tym samym joysticku są półbiegi załączane przyciskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Co ma wspólnego olej z wyświetlaczem? Jeśli poprawnie działa rewers i wszystko inne, nie świecą kontrolki oleju to olej nie ma nic do rzeczy. Trzeba podłączyć komputer diagnostyczny i może coś pokaże. Wskazane wizyta w serwisie. Najprawdopodobniej wina leży po stronie elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1

co ma wspolnego? jeżeli nie działa półbieg to na wyświetlaczu nie pokazuje... nie mówie akurat ze to jest przyczyną... to tylko jedna z możliwych przyczyn.


nie musi się świecić kontrolka oleju... znajomy miał w tak w case bo wymienił olej. pożniej zalał oryginał case i problem zniknął... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Co post to inna odpowiedz . Jeśli nie pokazuje to jest parę możliwości albo uszkodzony komp albo najprostsza rzecz o której w sumie nie warto pisać bo bezpieczniki na pewno sprawdziłeś? albo uszkodzony jest czujnik z przodu skrzyni, z tym że wtedy powinien wyświetlać ten na którym został i tylko nie daje się zmieniać ich 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

Witam dziś uporałem się z tym problemem że na wyświetlaczu nie pojawiały się pół biegi od 1-4. Wina leżała w podłączeniu czujnika tego z przodu skrzyni zaraz pod wałkiem przekazu mocy z silnika, jest on chyba czujnikiem temperatury lub czujnik ciśnienia oleju ten koło elektromagnesów. Miałem uszkodzone kable w obydwu czujnikach i oba na raz naprawiłem więc dokładnie nie jestem w  stanie określić który dokładnie. Troche głupio to skonstruowane że z powodu czujnika ciągnik praktycznie nie nadaje się do użytku. Mam nadzieje że komuś pomogę bo sam dwa dni leżałem pod ciągnikiem szukając wady. Pozdrawiam wszystkich rolników co sami naprawiają swoje maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

witam. mam problem mianowicie skrzynia power quad plus samoczynnie dopasowuje pół biegi podczas zmiany biegow a-f. u mnie to przestało działać. Mógł by ktos napisać jakieś wskazówki gdzie szukać wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszek87    0

witam. mam problem mianowicie skrzynia power quad plus samoczynnie dopasowuje pół biegi podczas zmiany biegow a-f. u mnie to przestało działać. Mógł by ktos napisać jakieś wskazówki gdzie szukać wady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

panowie co moze oznaczac migajacy na pomaranczowo wykrzyknik przy zegarach gdy jest wlaczony WOM a obroty silnika  na 2000 ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

uporałeś się z tym problemem ?  pomarańczowy wykrzyknik świeci się razem z którymiś kontrolkami o tym samym kolorze , wszystkie kontrolki testują ci się przy zapalaniu ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

panowie co moze oznaczac migajacy na pomaranczowo wykrzyknik przy zegarach gdy jest wlaczony WOM a obroty silnika  na 2000 ??

 

Nie są o ileś tam % przekroczone obroty WOMu tzn. ustawione 540 a faktycznie na wałku jest 650 na przykład, bo rozumiem że obroty poniżej 2000 i problem nie występuje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł20498
      Witam wszystkich mam taki problem z john deerem 6310 a mianowicie czasem dzieje sie tak ze wrzuce rewers do przodu a ciagnik nie jedzie poruszam troche rewersem albo zgasze ciagnik i odpale wrzuce rewers i ciagnik jedzie. Zadne kontrolki sie nie pala problem jest tylko do przodu  do tylu ciagnik jedzie bez zarzutu dodam ze problemu z uciagiem nie ma dzieje sie to to sporadycznie czasem tez lubi wyrzucic rewers po czym wrzuce i jedzie dalej. Czy jest jakis przekaznik rewersu w tej skrzynce  z bezpiecznikami albo moze to ktoras z cewek ? Gdzie one sie znajduja.? Pozdrawiam
    • Przez Przemektsp
      Dzień  dobry
      Mam problem z moim john-deere 6610 przechodzi sam w tryb diagnostyczny d1a podczas jazdy , zapala sie ,,i,, niebieskie, czerwony i żółty wykrzyknik 
      Nie mam wsadzonego bezpiecznika do diagnostyki
    • Przez Lukas85
      Koledzy mam problem z przyciskami od EHR na błotnikach ciagnika JD 6910. Problem polega na tym że pod błotnikami sa jedynie uciete kable a przycisk dostałem oddzielnie wraz z kawałkiem wiazki. Po lewej stronie jest 8 kabli, natomiast wtyczka w przycisku ma tylko 6. Po prawej stronie jest 6 kabli ktorych kolory odpowiadaja kolorom w uciętej wtyczce ktora dostałem. Podłaczyłem przycisk z prawej strony dopasowujac kolory ale nic nie działa. Zmierzyłem napiecia na przewodach i po przekreceniu kluczyna na 4 z nich jest napiecie. Troche to według mnie nie logiczne bo wydaje mi sie ze napiecie powinno byc tylko na dwoch przewodach. Sam przycisk sprawdziłem i jest na 100% sprawny. Wewnąttrz są dwa mikrostyki z 3 przewodami każdy. Jak dany przycisk nie jest wcisniety styk zwiera dwa przewody. Po nacisnieciu rozwiera jeden z nich i dolacza drugi. Wyglada mi to na kontrole obecnosci lub sprawnosci przycisku na błotniku. 
      Czy ktos moglbym sprawdzic ile ma przewodów i jakie sa kolory we wiazce z lewej strony?
      Czy w tym ciagniku da sie w jakis sposób sprawdzic błędy podnosnika bez podłaczania komputera?
    • Przez Artur312
      Witam.pytanie czy ktoś przerabiał temat z .Skrzynia mechaniczna z rewersem elektrohydraulicznym. Na wstecznym biegu słychać stukanie pod kabiną ale tylko gdy włączony napęd.
      Może ktoś pomoże w tymacie .
    • Przez Joejoe
      Świeci kontrolka nr 1. Nie ma żadnych objawów spadku mocy itp. Pod obciążeniem podczas orki świeci kontrolka nr 9. Czujnik wymieniony, ciśnienie na hydraulice 200bar. 100mtg po wymianie oleju i filtrów oryginał jd
      Jak sprawdzić ciśnienie na skrzyni?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj