Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sznajdik    573

Jak w temacie planuję budowę hali 22x14x4,5 i tu moje pytanie jakie materiały będą tańsze 1 dwuteowniki IPE 220 i 240 czy opcja 2 profile zamknięte i kratownice dodam że konstrukcję będę spawać i stawiać we własnym zakresie może jedynie cięcie materiału zlecę firmie wiadomo na pile lepiej ciąć niż tarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

czlowieku tylko dwuteownik bron cie Boze przed kratownicami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

 

Kolego po co ci tyle tego dziadostwa pod dachem jak kiedys bedziesz musial malowac bo ci bedzie rdzewiec to sobie nie poradzisz.

dwuteownik jest super wygodny,szybki i wytrzymaly

ja mam tak dwuteownik ipe 180 co 3 metry na 3 strefe sniegowa koszt 2,50 netto na hurtowni z przywozem spawasz doliczasz 1,20 metra w ziemi i tam zalewasz betonem masz szkilet jak szklarnia kiedys na ogorki do tego plyta warstwowa szukaj na allegro z bydgoszczy cena 56 netto ztylko kupuj z pianka w srodku bron Boze ze styropianem lub welna na plyte masz atesty itd ponad 200 metrow transport gratis .Plyte sam zakladasz to proste jak budowa cepa ,dostajesz katalog jak to zrobic ,lejesz posadzke i masz budynek .

czas pelnego wykonania 1 miesiac..a okna szukaj na allegro okna inwentarskie,gospodarcze cena 200zl za 1m na 90 cm tyle

 

 

szybko ,tanio solidnie, 

 

daj sobie spokoj z glupota jaka jest kratownica.

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

właśnie? dlaczego odrzucasz kratownice? spawałem konstrukcje (hale) przez 5 lat i masa szła kratownic. tylko pod płytę warstwową na dach szly z dwuteownika no albo jak sobie akurat inwestor taką wymarzył. dobra kratownica jest ok a i lżejsza. zależy co chcesz na dach pokryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

to nie ma znaczenia co chcesz na dach

jak chcesz wiate dajesz dwuteownik deski zwykle i do tego dokrecasz blache nawet .kratownica to przezytek dawniej poprostu dwuteowniki duce czyli jak ktos chce szerokosc 18 metyrow czyli 400 byly okropnie drogie dzis to potanialo wiec sie juz oplaca


druga sprawa jest to ze jak ktos budowal duza hale to musial miec duzego dzwiga z tad budowali z lekkich kratownic ,dzis dajesz lzejsze dwuteowniki a czesciej .

prostota taka budowa takiej hali z dwuteownika i polecam


masz pytania pisz mam hale jestem zadowolony


acha taka rada najwiecej za plyte wychodzi za dach mozesz to ograniczyc biorac na dach plyte jednowarstwowa tzn z jednej strony blacha z drugiej cos podobnego jak folia aluminiowa to przeciw amoniakowi .wowczas koszt m2 30zl netto i wez zawsze 6 cm pianki a nie 4 cm to duza roznica.

 

TRZYMAJ SIE I BUDUJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Mi potrzebna zwykła blacha po co płyta po co te koszta i waga, docelowo będzie służyć jako parking na maszyny i kombajn i czasem na jakiś czas w żniwa zboże się sypnie na kupę i tyle jej przeznaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Heb nie wchodzi w grę bo tylko kg narzuca a wytrzymałości nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Na tablicy widziałem HEB 180 po 1,8zł odcinki 10 m używany ale dość dobrze wyglądał, A co do wytrzymałości to zawsze przydaje się tabela 

bo o ile IPE w x ma spora wytrzymałość to w y strasznie słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja bym był raczej za standardowym rozwiązaniem, sam się waham co brać na wiatę nie duża ale dylemat jest czy te HEB 180 czy IPE 180 

i IPE wychodzi połowę taniej ale za to słabsze wiata ma mieć wymiar 12x12 albo 12x18 tak czy inaczej słup co 6 metrów wysokość słupa 5m na to dwu-spad z kratownicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dasz tężnik w połowie wysokości słupa (powiedzmy RK 50x50x4) i już wtedy nośność w kierunku poprzecznym dla IPE bedzie podobna. Pytanie co taniej IPE180 + RK 50x50x5 czy HEB 180

Ja bym był raczej za standardowym rozwiązaniem, sam się waham co brać na wiatę nie duża ale dylemat jest czy te HEB 180 czy IPE 180 

i IPE wychodzi połowę taniej ale za to słabsze wiata ma mieć wymiar 12x12 albo 12x18 tak czy inaczej słup co 6 metrów wysokość słupa 5m na to dwu-spad z kratownicy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No właśnie czy kratownica i czy ona będzie tańsza i lepsza od IPE na konstrukcję dachowa bo spawania i zacinania trochę jest a IPE 4 cięcia pod kątem parę spawów i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kazdy kto chce kratwnice musi byc idiota ,chyba ze ma ja za darmo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Naprawdę dysponujesz tylko tak rzeczowymi argumentami?

Moim zdaniem IPE to idealna sprawa na jedno-spad w innym wypadku przy rozpiętości 15m będziemy mieli masę odpadu jakoś słabo widzę taki IPE łączony spawarką w połowie długości, a kratownica rozkłada ciężar równomierniej i zrobienie jej z krótszych elementów jest bardziej do przyjęcia.

Oczywiste jest to że przy IPE mamy bardzo miłą powierzchnię pod dachem bez zbędnych przeszkód, tyle że nie każdemu na tym zależy.

Więc wybór konstrukcji dachu to sprawa mocno indywidualna, co za czym idzie twoje kolokwializmy sś co najmniej nie na miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Kratownica jest dobra w miejscach gdzie są duże odległości od słupów i nie zastąpi tego żaden pojedynczy materiał. Dwuteowniki na dużych długościach lubią obwisać. Wiadomo że jak słupy co 3 metry to szkoda pracy nad kratownicą ale z drugiej strony gęsto postawione słupy to żadna wygoda.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No właśnie ja na 22m długości chcę umieścić 5 słupów czyli 2 po rogach i 3 pomiędzy narożnymi czyli co 4,5m słup wychodzi na prawo i lewo od środkowego słupa bramy przesówne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Uważam że najekonomiczniej jest stawiać słupy co 6m wtedy mamy od razu mniej pracy przy konstrukcji dachu na płatew zimno gięty Z 200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przy odległości mniejszej niż 6m zetka będzie niższa i co za tym idzie tańsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Więcej o dwa słupy więcej betonu na stopy więcej o jedna kratownice/IPE i więcej miejsc mocowania płatwi. Jeśli materiał z którego będą słupy swoją wytrzymałością pozwala na rozstaw co 6m to bym się nie wahał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Z 22m nie zejdę do 18 żeby postawić co 6m a teren nie pozwalaja na więcej niż 22m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj