Camasa

Claas Mercator 75 vs New Holland Clayson 1540/1530

Polecane posty

Camasa    16

Witam. Chciałbym zakupić kombajn do swojego gospodarstwa. Dodam, że będzie on pierwszym w nim. Zainteresowały mnie trzy kombajny podane w temacie, ale nie wiem który będzie najepiej przystosowany dla mnie. Kombajn będzie pracować na około 20 hektarach i przeznaczyć na niego chce 30 tyś złoty.

Dane kombajnów, które mnie interesują:

*Claas 3,60m, rura hudrauliczna, sieczkarnia, silnik 6 perkins.

*2x Holland 3,60m, rura hydrauliczna, sieczkarnia, silnik 6 forda (mógłby ktoś opowiedzieć mi o tych silnikach, ich awaryjność itd?).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Ja bym ci polecił mercatora 75, u nas w gospodarstwie jest już 11 sezonów, większych awarii  nie było, w tym roku tylko przed sezonem zregenerowany główny wał ale podczas sezonu nigdy nie zawiódł tak aby trzeba było kogoś najmowac, wiadomo zawsze jakiś pasek będzie do wymiany ale to drobnostki, ja bym ci polecił z silnikiem mercedesa, te silniki są podobno trwalsze, u mnie zero wycieków, znajomy ma z perkinsem to potrafi mu się zapowietrzyc i cieknie z niego ja cholera. takie jest moje zdanie, ale niech inni się wypowiedzą.


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Tak jak kolega wyżej pisze, też tak radzę, ja też mam mercatoraS z silnikiem perkinsa, może i są żywotniejsze silniki merca, jednak też należy wziąć pod uwagę dostępność do części tych silników ,oraz cenę tych części, i ja dlatego wybrałem z silnikiem perkinsa i jestem zadowolony m in.oszczędne ,no bo trzeba się liczyć i z tym że jakaś awaria silnika też może wystąpić i szybki dostęp do części nie jest bez znaczenia, a szczególnie w sezonie ,a wracając do zagadnienia ,czy new holland z silnikiem forda ,to radził bym go sobie odpuścić ,ale i to jest uwarunkowane tym jaką masz dostępność do części tego typu kombajnu, jak i silnnika, bo z tego co wiem ,a w moich stronach mają tak claas-a jak i new holland-a, to do tych drugich trudno dostępne są części, że już nie wspomnę o częściach do silnika ford, tak że Sam musisz rozważyć która z opcji jest dla Ciebie bardziej korzystna, w moich stronach do mercatora praktycznie wszystkie części od ręki i w miarę blisko zakupię ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Ja z częściami do silnika mercedesa nie mam problemów, nie są wcale trudno dostępne  ;)


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ta części łatwo dostępne do Perkinsa... Teoretycznie Panowie ;) Ze 3 lata temu pękł nam przewód paliwowy przy filtrach. Byliśmy w kilku sklepach, nawet gdzie mają specjalnie części do Perkinsa i nigdzie nie było. W końcu dorobiliśmy i jakoś lata. Sami mamy Consula, ale teraz bym Claasa nie kupił, tylko NH Clayson. W zeszłym sezonie znajomy kupił jakiegoś 3.2m heder i 6 Forda i lata to jak głupie. Sąsiad ma Claysona M135 i również silnik Forda i wiem, że części kupował bez problemu(coś z układem zasilania). Niestety, ale Claasy wg. mnie są zbyt drogie i taniej można kupić ładnego Claysona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

No właśnie, wszystko jest uzależnione z dostępem części w okolicy jakiej się mieszka, i to myślę jest najlepszym wyznacznikiem tego co kupić i z jakim silnikiem, tak że decyzja należy do autora tematu, co będzie najlepszym wyborem kupna, ja mam Mercatora i jestem z niego zadowolony, jak i z dostępu do części :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

witam ja mam nh 1540 i chodzi w moim gospodarstwie 3 lata ale glownie na uslugach i nie narzekam na niego duzo czesci mozna zastopic od bizona. a o silniku nic nie powiem bo nie mialem z nim zadnego problemu tylko wymiana oleju i do przodu. ja polwcam nh tylko trzeba szukac nie zużytego egzemplarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj