Polecane posty

TheBociek1996    598

i teraz pytanie co robić, kosić wcześniej z większą wilgotnością i sprzedać po lepszej cenie, czy czekać aż wilgotność będzie jak najniższa a cena się utrzyma lub pójdzie jeszcze w górę ( w co wątpię)?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Mimo suszy u mnie kukurydza ziarnowa w tym roku bardzo ładna  nie wiem dlaczego inni piszą że u nich jest zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2711    0

Witam,

jestem nowy więc z tego miejsca witam wszystkich użytkowników !

 

Na dzień dzisiejszy gorzelnia w Zbiersku (WLKP) płaci 500 PLN + VAT przy wilgotności 29,4 - 30,6 %

Za każdy % w dół dopłacają 10 PLN do tony, za każdy w górę urywają 6 PLN

 

W powiecie kaliskim na ziemiach dobrej klasy plon zapowiada się znośnie, na ziemiach klas lekkich kolby są malutkie, jeśli ktoś opóźnił na nich siew pluje sobie teraz w brodę bo kolb miejscami nie ma w ogóle :/

 

Przyglądając się kolbom na ziemiach ciężkich też można zauważyć że ziarno jest słabo wypełnione, wilgotność zapowiada się w tym roku super ale tonażu to raczej nie będzie :/

 

 

P.S połamania dyszli w kukurydziane żniwa !


jakie FAUX PAS, kolbą nie kolbom :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Icek najpierw piszesz, że opady masz w normie, teraz masz suszę. Nie potrafisz zrozumieć, że nie u wszystkich padało i stąd narzekania, że jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2711    0

Ja wczoraj robiłem próbę wilgotności na przekroju całego pola wyszła 19%, niestety ziarno po wykruszeniu z kolby potwierdziło że jest  chude, drobne i bardzo lekkie.

Kukurydziane żniwa czas zatem zacząć, szkoda tylko że Wipasz w Kole nie rozpoczął jeszcze skupu bo ich próby wilgotności były najbardziej zbliżone do rzeczywistych.

Zanosi się że niejeden miłośnik kukurydzy na ziarno zasieje jeszcze po niej zimową pszenicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

E z pszenicą to żaden problem. ja co roku żniwa zaczynałem jescze we wrześniu, a wczesniejszej niż FAO 250 nigdy nie miałem. W tym roku widziałem już takich, co po ziarnowej rzepak posiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2711    0

No ten rok jest specyficzny tylko jakoś za sucho wciąż na siewy ozimin.

Zapewne nowicjusze zrezygnują z dalszej uprawy bo raczej kokosów w tym roku nie zbiją.

W powiecie Kaliskim większość już suszarnie odpaliła i powoli najsuchsze kawałki pól znikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

taaa i wysyłają w drugi koniec Polski, waga nie znana, wilgotność nie znana a i kiedy go rozładują też nie wiadomo, a wiadomo że jak kuku postoi przez noc na samochodzie to wilgotność wzrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Wilgotność z kolby poniżej 25% szkoda, że jeszcze żaden skup w okolicy nie działa. Plonów to nie będzie jak będzie 5t to bedzie lux 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś skoszona. Wilgotnośc 21%, plon nie powala ale ponoć na ten rok mówią żeby nie narzekać z tego co słyszę. Wyszło 8,3 tony z hektara. Cena 510 netto. Co do wilgotności to na słabszych ziemiach mają po 16-17 % (tam gdzie całkowicie ją spaliło), ale plon z tego co słyszałem wychodzi nawet po 2,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

jesli cena na poziomie 510 netto przy 30 procentach to chyba w tym roku srednio bedzie sie oplacalo suszyc skoro sucha w cenie 670 netto dosc dziwna sytuacja chyba ze te ceny sie zmienia bo to dopiero poczatki zniw kukurydzy :) w wielkopolsce wilgotnosc odmian kukurydzy fao 250-270 okolo 30-33 % wczesniejsze odmiany okolo 25% takze zniwa beda wczesnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

u sąsiada na piachach już powoli czarna plamka się pojawia a kolby ku ziemi zwisają a u mnie jeszcze daleko droga do tego qq zielona w większości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corn-system    5

agronik mrowino wielkopolska 450 netto za kukurydze w przedziale 32-28 %, ponizej 9zl doplaty do 1 % ruszaja z skupem od srody. Jakie u was propozycje cen ? i jak wyglada cena suchej kukurydzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Znajomy skupuje po 500zł + 10zł za % w dół. Wilgotność Sana z kolby 32%


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uszak jaki powiat? I tu jest temat o cenach nie wydajności, to też można dopisać ale pierwsze co to cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj