Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudinho11    208

Mam zamiar zrobić z mieszalnika do paszy, zaprawiarkę do zboża.

Mam mieszalnik 750 kg, zamontował bym do niego na wierzchu 3 dysze od opryskiwacza, którymi podawałbym zaprawę. Dysze pryskałby od góry na zboże. Kompresor robiłby ciśnienie, potem podłączył bym zbiorniczek z zaprawą (na mokro) i dalej wężykiem do dysz.

 

Moje pytania:

1.Czy zaprawa będzie dobrze wymieszana?

2.Mieszalnik nie będzie mielił zboża, albo robił połówki itp. ?

3.Czy zboże uderzające o plastikowe dysze nie zniszczy ich?

4.Zaprawia może ktoś tak zboże? jakie są efekty?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zaprawiam zmijka mam przyspawany rurkę na którą zakładam wężyk którym podaje zaprawę i ładnie miesza. A o mieszalniku pierwsze słyszę ja ze swojego sposób jestem zadowolony bo szybko idzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Tylko czy tą żmijką jesteś w stanie w miarę dobrze dobrać ilość środka do ilości zboża ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Właśnie jak dobierasz dawkę do tej żmijki? Jaka wydajność? Ja też szukam jakiegoś rozwiązania do zaprawiania zboża możesz przesłać zdjęcie jak zrobić coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Ja też zaprawiam betoniarko-zaprawiarką ale dozowanie zaprawy mnie denerwuje i powoli to idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Parę lat temu też się bawiłem w zaprawianie ale przy dzisiejszych cenach i dopłatach do materiału siewnego kwalifikowanego nie będę się truł i brudził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Mam pytanie do kolegi kacper 168041.
Zaprawisz zmijka do zboza ziarno i jak to wychodzi....Dobrze miesza? A jak na oko dawkowac,zeby wystarczylo zaprawy?
Pytam,bo mam mozliwosc kupienia takiej zmijki,a nigdy tego zaprawiania nie robilem. Inaczej bede musial kupic betoniarke.
Pozdrawiam i bede wdzieczny za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Już pierwsze zboże zasiane. Kapitalna rzecz, idealnie zaprawia. Polecam każdemu mieszalnik do pasz jako zaprawiarkę! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2

Witam Czy zboże  zaprawi się nie zastosuje dysz tylko wleje to zrobione zaprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 08:05, rolstudent napisał:

ja mam nawet takiego znajonego ktory zaprawia paszowozem. cwaniak.

I jak on to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jak by w rozsiewacz nawozu tzw. leja zamontować ślimak mógł by on służyć jako zaprawiarka co o tym myślicie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek998    5

jak najbardziej zda egzamin mam sam tak zrobione i jest super jak chcesz to mogę Ci podesłać filmik z zaprawiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek998    5

podaj e-mail to wyślę Ci filmik a co do średnicy to jest to rura wysypowa od jakiegoś claasa kupiona na złomie jutro mogę pomierzyć i wyśle Ci razem z filmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek998    5

wysłałem wszystko na e-mail ale wstawię też tutaj zdjęcia, a filmiku nie mogę wysłać bo jest za duży😔

IMG_20201121_114052.jpg

IMG_20201121_114107.jpg

IMG_20201121_114115.jpg

IMG_20201121_114149.jpg

Edytowano przez Bartek998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Dzięki za zdjęcia jak możesz to napisz coś więcej o działaniu jak on miesza czy ślimak pobierania zboze i wyżuca górą ? Ile i w jakim czasie zboża można zaprawić ja mam kosz plastikowy czy wytrza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrQQQ
      witam . kupiłem siewnik poznaniak 2,7m  z zaprawiarką . problem jest w tym że nie jest ona podłączona i nie mam części . szukam zdjęcia które pokazuje jak to jest podłączone .
      pytanie też do posiadaczy zaprawiarki czy to dobrze zaprawia i nie mam  z tym problemów ?
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?
       
    • Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez niezlygagatek
      Witam, co sądzicie o przerobce opryskiwacza sadowniczego sleza na opryskiwacz polowy. Planuje zakup starej slezy za 2500zl  i odrobienie do niej lanc 15m. Co o tym myślicie? Może ktoś z Was przerabial? Mile widziane wskazówki. Koszt gotowego opryskiwacza myślę ze zamknie się w granicach 4 tysięcy (część materiałów znajdzie się w garażu ). 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj