Zaloguj się, aby obserwować  
1rajdzik

chlewnia piętrowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrkram    0

Bardzo dobry pomysł z tym zagospodarowaniem poddasza na chlewni. W prawdzie mój budynek nie jest nowy ale stropy ma wytrzymałe i praktyczne nic tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Tato mi mówił że kiedys w PGR-ach to własnie tak hodowali swinie


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kriss79    0

Witam

Ja własnie posiadam piętrową chlewnię. Na górze porodówka na 17 macior i dwa duze kojce na odsadzone prosięta, a na dole tuczarnia. Z 5 lat temu na chlewni musielismy zmieniać wiązanie więc przy okazji wzmocniliśmy strop, zrobiliśmy cos w stylu balkonu 3m, na który wjezdza sie taczką z obornikiem i zrzuca. MAciory same nauczyły sie wchodzić i schodzić po schodach, a prosięta są znoszone. Najwiekszym mankamentem jest obornik który wywozimy na taczce bo nie ma innej mozliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Jeśli ktoś zamierza zrobić odchowalnię na rusztach czyli dać wanny pod ruszta to niech pamięta że że to sporo waży wanny spuszcza się gdy są pełne. postawione są one chyba na jakichś stopach czyli duży ciężar na małej powierzchni. Strop musi być na prawdę BARDZO wytrzymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Zamierzam zrobic odchowalnie na poddaszu na rusztach i nie wiem czy strop wytrzyma mam zamiar dac wspomniane wanny pod ruszta.Wytrzymałośc stropu jest obiczona na 200ton ,poddasze jest o wymiarach 9m*32m. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteście zainteresowani chlewnią piętrową to w ostatnim numerze Top agrar jest artykuł o gościu, który coś takiego zbudował.

Wygląda to całkiem rozsądnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

@kon23 twój strop ma wytrzymałość 1,44t na m2 dowiedz sie ile waży cały sprzęt prosiaki które tam będziesz trzymał(tak mniej więcej oczywiście) i gnojówka w wannach jeśli to dodasz i podzielisz przez m2 a wyjdzie Ci mniej niż 1.44t to wszystko powinno się udać. Mam nadzieję że to nie jest zbyt drobiazgowe i na wszelki wypadek niech moją teorię sprawdzi ktoś kro sie na tym zna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam

Byłem przejazdem ze znajomym u jednego faceta w Lubawie (woj. Warmińsko-Mazurskie) i spotkałem się z tym że wykorzystał poddasze do trzymania tam świń w okresie warchlak --> tucznik. Mam zamiar wybudować nową chlewnię i zastanowiło mnie czy nie lepiej byłoby zmodernizowanie poddaszy (szczególnie że są puste) niż budowa chlewnie. Czy ktoś z was ma tak urządzone poddasza i czym kładzie i zdejmuje zwierzęta. Jeśli ktoś prosiłbym o zdjęcia i opinie na ten temat. Dodam ze koszty były by podobne (trochę niższe) gdyz musiałbym podwyższyć i zmienić dach oraz odizolować drewno podtrzymujące dach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektorrr    4

popraw błędy bo aż czytać tego nie można!!

a ty nie cytuj poprzedniego postu gdy to nie jest potrzebne

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

oki mam nadzieje że już lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja jestem z lubawy u kogo byles ogladac ta szope

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie pamiętam nazwiska ale zadzwonię do kolegi to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

z przenoszeniem to niewiem ale tak to fajny pomysł ale szambo, byś musiał robić spadki czy wanny jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

moj sasiad ma kawalek poddasza przerobiony na warhlaki na pietro wwozi je winda budowlana nie ma zadnych wanien ani rynienek do odprowadzania gnojowicy jest to dobre rozwiazanie jesli masz malo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

połaczone


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja jestem z lubawy u kogo byles ogladac ta szope

 

nie jaki Malinoski --> u niego byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

ja chciałem bydowac coś takiego nad oborami i chlewami bo mam małą działke na której to stoi to chciałem piętrowo wszystkie zezwolenia już miałem ale skończyłem z tym bo obecna sytuacja ze świami i wogóle niejest najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
nie jaki Malinoski --> u niego byłem

a to byles u zygmunta malinowskiego w targowisku pewnie pokazal ci stara szope bo teraz w tym roku pobudowal nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba tak w każdym razie on miał John Deera 1450Cws na sprzedanie i z kolegom myłem go oględać.

Pokazać to nie pokazał tylko mówił że tak ma i że ładowarką ładuje te prosiaki na górę. Jak byłem to tą nową szopę miał w trakcie budowy.

 

P.S. A nie wiesz przypadkiem czy on sprzedał ten kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Malinek sprzedaje tego jd bo kupil sobie przed zniwami NH cx ta najwieksza seria a co do tego jd to bral go na spo i nie mogl go sprzedac przed uplywem 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jestem zainteresowany zrobieniem na poddaszu porodówki i odchowalni, na dole była by tuczarnia. Wszystko na ściółce, maciory "dawalibyśmy" tam za pomocą masztu (zrobilibyśmy klatkę), to samo z paszą (specjalny wózek). Prosięta znoszone po schodach lub masztem. Słomę podawalibyśmy widłami. Obornik wyrzucany przez "okno". Teraz takie pytanie, trzeba by było ocieplić dach? Jeśli tak to czym? Wełną szklaną?

 

I takie pytanie, co do tego całego pomysłu z tym zastosowaniem poddasza, warto?

 

Wiadomo, trochę dziwne się to wydaje, ale ja jestem na tak. W naszym przypadku będzie to dobry krok, ponieważ będziemy mogli trzymać dość dużą ilość trzody (jak dla nas :mellow: ), w tym będziemy mogli sprzedawać również prosięta, gdyż będziemy mieli miejsce na porodówkę, odchowalnię itd...a teraz?-ze swojego pola plony skarmimy i pomieścimy trzodę, ale jak dojdą dzierżawy, to będzie trzeba sprzedawać zboże, a wydaje mi się, że lepiej wyjdziemy na sprzedaży tuczników i prosiąt...

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :lol: .

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj