Zaloguj się, aby obserwować  
1rajdzik

chlewnia piętrowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1rajdzik    15

pewnego razu w Top Agrar było o zagospodarowaniu poddasza w chlewniach... czy ktoś z was miał z tym jakąkolwiek styczność... a moze jush któs posiada taką chlewnie... bo od jakiegoś czasu patrzę na mój budynek i sie zastanawiam czy warto zainwestować w takie posunięcie...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja mam coś takiego tylko, że budowane w latach 80-tych. ;)

Przydatne rozwiązanie, trzymam tam głównie słomę i siano, a czasem zboże.

Myślę, że warto w to zainwestowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mysle ze rajdzikowi chodziło o trzymanie na pietrze zwierzat. w top agrar były to prosiaki(odchowalnia). mój znajomy z lat 90 miał takie rozwiazanie ale to były kojce pietrowe a nie poddasze, ale juz niema tego cos mu nie pasowalo. odobiscie zstanawiam sie nad wilgocią w chlewie jak wygladała bywetylacja - musiała by byc duuuża. ale to tylko przyuszczenia. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Ja mam coś takiego tylko, że budowane w latach 80-tych. ;)

Przydatne rozwiązanie, trzymam tam głównie słomę i siano, a czasem zboże.

Myślę, że warto w to zainwestowac.

ja mam coś takiego trzymam tam słomę i siano. a ostatno nie miałem dokąd prosiąt dosadzić więc dałem je do góry. są już 1,5 mies. ;D ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laraks    26

tomek a kiedy je sciagniesz jak bedą do sprzedazy ??? i jak to zrobisz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
tomek a kiedy je sciagniesz jak bedą do sprzedazy ??? i jak to zrobisz ???

to jest dobre pytanie ;D ;D ;D

a co do obornika to wywalam raz na tydz. przez dziurę w podłodze, która była do zwalania siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam moj kolega trzyma świnki na strychu posacke smarował takim specjalnym sirodkiem gruntujacym zeby nie przepuszczało wilgoci trzyma tam od prosiaka do warchlaka a  gnój wywala przez dzwi w szczycie ma normalnie korytasz a wsprawie wydostania ich to prosiaki to nosi recznie a warchlaki to zrodił taką pochylnie i zjezdzaja na d*pie w duł ;D


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Jeżeli ktoś chce zaadoptowac poddasze to najlepszym niestety nie najtańszym sposobem jest wykożystanie go na odchowalnie w sysytemie bezściołowym czyli na rusztach. I w tym momencie pojawia się dobry ale dosyc drogi element czyli kanały wannowe tzn. pod całym kojcem jest specjalna wanna z tworzywa sztucznego dzieki czemu niema mowy o przeciekaniu sklepienia. Od wanien odchodza rury kanalizacyjne do szamba tylko nie jestem pewien czy te wanny sa zatykane i jak jest pełno to sie spuszcza czy cały czas spływa sobie wiecie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

no z gnojem to nie miałbym problemu.korytasz w środku i może system linowy jak pokazał nam ktoś w galerii. a z dostaniem sie na górę to myśle o jakiejś windzie bo mam wejście w stodole z jednej strony tej chlewni więc pasowałoby idealnie. a czym obić dach od spodu  jak mam pokryte eternitem ??


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No tak, z obornikime to nie bedzie problemu :). Ale trzeba też pomyśleć jak te świnki mają potem zejść na dół, aby móc je przetransportować do rzeźni. Na pewno nie będą to schody ;). Może jakaś duża winda, albo mocno pochyłe (szerokie) zejscie. Na pewno nie byłoby też z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Klatka mocowana na tura  i po kilka sztuk w nią  i po problemie  tak samo w góre

 

A to co było opisane w top agrar  to gość ciągnikiem wjeżdzał na poddasze  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Nie pamiętam czy to był farmer 98 roku ale pamiętam zdjęcie  330 przed pochylnią do wjeżdżania na piętro  8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Mój znajomy ma tzw. stodoło-oborę i tam na poddasze wstawił C-330 z turem na "wieki -wieków"-wjeżdża do stodoły ciągnikiem z turem i podaje na oborę bele siana a "ciapek" to rozwozi-fajna rzecz też chętnie bym coś takiego zrobił ale u mnie to raczej widlak by pasował (mniejsza obora)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko że do 330 strop musi byc zdrowy i o iskrę też nie trudno... :-  ja bym nie ryzykował


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam mam pytanie jak on ta c-330 tam wsadził ???


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Już tłumaczę-tam jest taka sytuacja,że obora stoi o wiele niżej niż stodoła (obora stoi w takim dołku) tak,że z klepiska stodoły do stropu obory jest odległość może 1,5m -a jak tam ją wsadził-nie mam pojęcia nawet się nie pytałem ale myślę,że po prostu po jakichś podkładach -co do iskry-ja jeżdżę Zetorem z Turem w stodole pełnej siana i słomy od paru lat i odpukać nic się nie stało-z tego co wiem najgorsze są jakieś zwisające pajęczyny -a je regularnie zmiatam-no i podstawa nie wolno tam robić jakichś "przygazówek"-wtedy ciągniczki najbardziej iskrzą-zawsze zostaje jeszcze wiadro na tłumiku  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

najlepsza kana po mleku wiadro za lekkie ;D


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak jak w temacie-chlewnię piętrową to kiedyś miał mój wujek-był to taki olbrzymi namiot i właśnie w nim były jakby dwa piętra-świnki stały jedna nad drugą-żeby tym na górze dać jedzonko-wjeżdżał tam ciapek z przyczepą i pracownik naginał szuflą do góry-no ale to było z dwadzieścia lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

wczoraj zwolniło się miejsce na dole i postanowiliśmy te warchlaki na dół zgonić ;D  ale była zabawa ;) najpierw chcieliśmy je zrzucać ze schodów ale by się za bardzo poobijały puzniej przez dzure w podłodze na słome zrzucać ale tak też nie. W końcu postanowiliśmy je znosic po schodach. Na szczęćcie było 30 i waga 40 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a jak to wygląda u Ciebie tam na górze ?? masz ruszta czy pomalowaną posadzke ??


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

nic z tych rzeczy ;D ;D tak wyszło że nic nie robiłem, wstawiłem płotki ogrodziłem belami ,podłączyłem wode na wąż ogrodowy i wstawiłem karmniki nic na dół nie leciało (tylko raz jak świnki wąż przegryzły ;D ;D z 1000 l wody poszło ;D ;D) a w betonie nie mam żadnej foli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście widziałem taki obiekt, w którym na górze była porodówka, odchowalnia i sektor loch luźnych( wszystko na ruszcie, wentylacja pionowa); a na dole tuczarnia na głębokiej ściółce i garaż.

Obok stał dom i to była cała farma (ok 100 loch)


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj