Zaloguj się, aby obserwować  
1rajdzik

chlewnia piętrowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

niedaleko @maciek7 ktoś ma na piętrze jakoś hodowle. Ale czy to bydło czy trzoda to nie wiem. Widziałem tylko obornik wyrzucany z piętra. Osobiście podejrzewam ze tam jest bydło.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja mam chlewnie piętrową kiedyś trzymałem tam maciory ale teraz trzymam zboże. miałem tam raz tuczniki to weszło 120 sztuk tyle ze dla zwierząt mam tylko polowe przeznaczona a na drugiej połowie jest słoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Marcin, moim zdaniem, to poddasze przerobiłbym na paszarnie i tam ewentualnie przechowywał zboże i słomę. Hodowla jak dla mnie to tylko na "parterze". W dalekiej rodzinie jedna osoba ma tak to zrobione i jest całkiem praktycznie. Do wsypania zboża na poddasze potrzebna jest żmijka lub dmuchawa; gotową paszę można podać na dół przy pomocy zsypu/rury i to prawie bezpośrednio do karmników. Poza tym zabezpieczanie połaci dachu przed przeciekami jest o wiele prostsze.

W przypadku hodowli, potrzebne jest nie tylko ocieplenie ale też bardzo dobrej jakości paroizolacja zabezpieczona dodatkowo przed mechanicznym zniszczeniem. Więc w tej chwili koszt takiej "konstrukcji" to byłoby ~40-50 zł/m2 połaci dachowej. Więc to jest nie mała kwota przy ociepleniu dużego dachu. Poza tym trzeba to jeszcze dobrze zrobić. Jeśli będzie to zrobione źle to więźbę dachową szlag trafi w krótkim czasie.

W pomieszczeniu inwentarskim jest bardzo dużo pary wodnej, która ze względu na różnicę ciśnień "chce" uciekać na zewnątrz. Jeśli nie będzie dobrej paroizolacji to para będzie wnikać w warstwę ocieplenia (np. wełna szklana) tam będzie się skraplać i prowadzić do zawilgocenia. W takich warunkach każdy materiał izolacyjny zachowuje się jak gąbka. Krokwie czy inne elementy więźby w takich warunkach będą szybko niszczały bo na 90% pojawi się tam grzyb. A z tego to już cała masa problemów. A propo, to samo dotyczy poddaszy w domach mieszkalnych, z tym, że ilości wilgoci są tam zdecydowanie mniejsze. Do tego dolicz jeszcze koszt tych masztów i klatek, bo prosiaka to możesz znieść na rękach ale maciory albo tucznika już tak nie zdejmiesz.

Poza tym trzeba by zapewnić skuteczną wentylację, na pewno wspomaganą mechanicznie.

 

Podsumowując, technicznie wykonanie chlewni piętrowej jest jak najbardziej realne i może to być równie trwałe jak każde inne rozwiązanie, pozostaje tylko kwestia kosztów. W wielu przypadkach może to się okazać nieuzasadnione ekonomicznie. Musisz więc zastanowić się jak jest u Ciebie.

Takie jest moje zdanie na ten temat :mellow:

 

W mojej okolicy jest kurnik piętrowy. Z tego co wiem, teraz hodowla jest tylko na "parterze". Nie znam szczegółów i nie wiem dlaczego ta osoba zrezygnowała z wykorzystania piętra.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Marcin maciory mieliśmy w 1994r w lato wiec wtedy jej nie ocieplaliśmy a teram mamy tam chyba wełnę mineralna i jest podbita jakimiś płytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj