agronom281

John Deere 6100MC czy Deutz-Fahr 5100C

Polecane posty

agronom281    0

Witam, 

który  polecacie na gospodarstwo 35 ha + krowy mleczne jako główny ciągnik do uprawy i do tura? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Deutz na pewno lepszy do ładowacza bo będzie lepsza widoczność ale jako główny to trzeba by porównać oba ciągniki w wybranych przez ciebie specyfikacji np,jaka będzie skrzynia w jednym i drugim itp.Ja bym wybrał ten który będzie więcej ważył i był dłuższy jak ma pracować jako główny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom281    0

 Aha, też mi się ten Deutz 5100c taki mały wydawał. Powinienem porównać  do JD jednak ciągnik 5100 ( myślałem wcześniej, że to samo co 5100C). Będę musiał jeszcze raz dilera odwiedzić.

 

Bardziej ostatnio skłaniam się ku JD 6100MC. Jakie wyposażenie byście polecili? skrzynia 16/16 wystarczy czy warto dopłacić do 24/24, a i jakie opony wybrać?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja mam jd 6100 rc i jestem zadowolony. Bierz 24 więcej przelozen. Ja mam opony Continental 480 a tym 520 chodzi przy turze i w polu. Ciągnik z turem mz wazy 6200 a tego deutza to odpuść lub cos większego bo u mnie koles wziął agrofarma jako główny i ciągnik chodzi ok tylko jest maly i go przeważa w plugu a upr diewny to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

na główny z deutz to jakiś z serii 6 bo seria 5 to bardziej pomocniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom281    0

Tak ten deutz jest malutki

Jutro ma mi przedstawiciel JD przedstawić nowy cennik, i właśnie on mi odradzał skrzynie 24/24 mówił że 16 spokojnie wystarczy.

 

 


przemek28_28  u twojego JD z filtrem żadnych problemów nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Nie ma żadnych bo jak idzie w pole czy transport to się wypala. Nie zapchał się wygole. Przedstawiciela to nie słuchaj bo albo będziesz miał mało niego do pola albo będziesz musiał w transporcie wiecznie biegami mieszać bo za duże przełożenia będę. U mnie w okolicy każdy kto ma te większe jd to ma 24/24 albo autoquada. 16/16 nikt nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom281    0

Jeszcze jest JD 5100M sporo tańszy, ale mechaniczny i mniejszy gabarytowo. Nie wiem czy by sobie poradził w agregacie uprawowo-siewnym 3m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Poradzić jeśli chodzi o uciag to sobie poradzi ale ze stabilnością będziesz miał problemy podczas podnoszenia lub będziesz musiał za każdym razem siewnik na hydropaku do góry. Ten koleś co pisałem wcześniej ze ma agrofarma to nie sypie pełnego zbiornika bo go przeważa i za każdym razem siewnik do góry. W mc pamiętaj żebyś wziął większa pompę i mocniejszy podnosnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1480    18
Napisano (edytowany)

Ja pracuję na ciągniku JD 5115M z ładowaczem i jestem bardzo zadowolony z niego, doskonale wykonuje swoją robotę, małe gabarytu pozwalają na wjazd i manewrowanie w ciasnych przejazdach w oborach, doskonały promień skrętu pozwala na nawrócenie praktycznie w miejscu. Skrzynia 16/16 doskonale radzi sobie w transporcie jak i w pracach codziennych. Jest bardzo oszczędny.

Edytowano przez kamil1480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom281    0

Zdecyduję się jednak na JD 6100MC

Biorę wzmocnioną pompę, podnośnik, grzałkę do bloku, opony przód 420, tył 520, ze skrzynią jeszcze się trochę waham (kasa)

Szyberdach polepsza widoczność przy turze, czy obędzie się bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Sia ma szyber bo jak ustawiam stogi czy coś ładuje to nie muszę sie wychylać a widzę wszystko. Pamiętaj jeszcze o dobrym oświetleniu bo jak robota w nocy to niezastapione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom281    0

TLS nie będę brał,

a między siedzeniem (nigdy nie miałem porównania)mechanicznym a pneumatycznym jest duża różnica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Panie, jak dzień do nocy. Pamiętaj- kręgosłup ma się tylko jeden!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja mam rc z tls wie czuje różnice jak ciągnik ma lub nie ma miękkiej osi. Wuja reno nie ma wiec jazda na maxa ciągnik z turem ma tendencje do podskakiwanie na nierównościach to samo w polu na orzecznikach szarpie a w ciągniku z tls bajka. Pamiętaj ze ciągnik kupujesz na lat moze 15-20 czy dłużej a nie na rok czy dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronom281    0

Dzięki za podpowiedzi, wezmę fotel pneumatyczny.

Zastanawiam się jeszcze nad wyjsciami hydraulicznymi wystarczą 2 pary? Czy brać 3 ale nie wiem czy mi będzie kiedykolwiek do czegoś potrzebna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj