Polecane posty

mateusz1122    15

no jak dla mnie to za drogo mysle nad uzywka cos w granicach do 1500zl, bo mam na male kamienie i srutuje dla 50 sztuk pol dnia i teraz jeszcze silnik zaczyna odmawiac posluszenstwa i slaby sie zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Za tą cene faktycznie za drogo. W tej kwocie można wyczaić już używany ssąco tłoczący z mieszalnikiem. Ale w śrutownikach walcowych nie występuje wogule  zjawisko pylenia i strwaność śruty jest większa niż po śrutonikach bijakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

To jest mit. Że strawność jest wyższa. Nie wiem skąd to się wzięło. Ale to nie prawda.
Strawnosc jest wyższa ale w porównaniu z całym ziarnem.

Edytowano przez rolstudent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    240

Radziłbym Ci poszukac coś z pełnym sitem ,były takie polskiej produkcji, sam takiego miałem z silnikiem 5,5 kw, sito szczelinowe wydajność od 500kg/godz. typ H155/1

bąka odradzam bo nie dość że bardzo pyli to ma małe sita 2 wielkości kartki od zeszyty przez co mała wydajnosć. Zagraniczne - licz licz z drogimi częściami i są bardzo wypracowane.Trzeba też wziąć pod uwagę przekrój przewodów doprowadzających .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Witam mam podobne pytanie. Koledzy kupuje ZUPTORA  11kw czy Inwestować  w zmocnionego .a i jaka wagę pod mieszalnik elektroniczną KME czy mechaniczną.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Teraz jest promocja w zupetorze i można wyrwać wzmacnianiy srutownik w cenie zwykłego a do mieszalnika włącznik czasowy gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

akurat te wydajnosci to tak troche naciagane no i jeszcze trzeba go zasypac i odebrac pasze wiec dodatkowo jeszcze 2 silniki trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchmen    0

zasyp i odbiór paszy już mam zrobiony, ale nie wiem czy lepszy taki śrutownik czy stary mlewnik z młyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale zasada mielenia na mlynach ivw srutownikach jest taka sama. Różnią się tylko wielkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja kupowałem zupotra cały komplet śrutownik mieszalnik 1500 kg waga i węże w 2010 roku i jestem bardzo zadowolony. Waga mechaniczna wystarczy minus trzeba pamiętać dawki. Wymieniłem sita i bijaki które zużyty się po ok 400 tonach. A to że owszem się zapycha to mi się zarzylo tylko raz ale teraz jak srutuje to na zmianę np(200 pszenzyto 100 owsa)i przy okazji włączam mieszalnik i jest super. Worki musiałem wymienić bo mi myszy pogryzly. Mam 15 kw to potrafi mi korki wysadzić przy dużym obciążeniu, ok 40 minut tona się robi. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Ja za 1500 zł kupiłem polski bijakowy używany  z silnikiem 11kw i jestem z niego bardzo zadowolony, to co bąkiem robiłem godzinę tym robię 20 minut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BOOGY93
      Dzień dobry wszystkim!
      Posiadamy chlewnię, która ma już kilka lat i nadaje się remontu. Podstawowym zadaniem jest przekształcenie jej na chów na rusztach. W związku z tym proszę o pomoc i polecenie firm, które zajmują się nie tylko samą budową od podstaw ale także różnymi przeróbkami. Oczywiście szukałem w internecie aczkolwiek zazwyczaj są to specjaliści od projektowania i budowy od podstaw natomiast tu by się przydał ktoś kto nie boi się wyzwań związanych  z remontem  Dodam, że pochodzę z północnej części woj, małopolskiego i w związku z tym dana firma powinna być z tej okolicy bądź, której zasięg działania to cały kraj. lub obszar w którym mieszkam.
      Jeśli podawanie numerów kontaktowych lub namiarów adresowych jest nie zgodne z regulaminem forum to będę musiał sobie jakoś poradzić. W każdym razie proszę o pomoc.
    • Przez Digifant
      Jaki rozdrabniacz do gałęzi na WOM warto kupić za kwotę do 4000 zł ?
    • Przez Rolnik1973
      Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez szybki19
      Witam
      Mam takie pytanie 
      Chciałbym przerobic srodek czesci stodoly na tuczarnie dla trzody chlewnej ktora byla by na glebokiek sciolce 
      Trzeba bedzie miec jakies pozwolenie ? 
      Jak to wyglada z punktu widzenia  urzedowego  ?
    • Przez Laver
      Witam, mam problem z śrutownikiem bijakowym, śrutownik zbyt drobno mieli zboże wymiana sit nie ma wpływu na wielkość śruty. Śrutownik kupiłem używany jest to cramer hm 150, na początku było sito 3 teraz jest 5 i nadal robi mąkę, worki odpylające są nowe, łopatki wyrzucające też, bijaki obrócone. Skończyły mi się pomysły co może być przyczyną. Zauważyłem że z nożami jest trochę dziwna sprawa na dwóch sworzniach jest ich po 8 a na drugich dwóch po 6 nie wiem jak powinno być możliwe że to może być przyczyną? Nie wiem ile noży powinno być oryginalnie teraz jest 28.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj