Skocz do zawartości

Polecane posty

Shaun    14

Jak spieprzysz ochronę fungi (między innymi) to to sypanie hydro psu w dupe
Pierdu Pierdu
Bla bla bla

Wiadomość z agroFakt.pl

jesienne to 3 metry trzeba dac odstep, jak sie sadzi to sie wydaje ze za duzo ale po kilku latach jak sie rozrosna jest idealnie.

Hans1211    1

jesienne to 3 metry trzeba dac odstep, jak sie sadzi to sie wydaje ze za duzo ale po kilku latach jak sie rozrosna jest idealnie.

3metry jak dla mnie to zbyt mało ja sadze 4/0.35 ale to oczywiście zależy od kilku czynników jaki masz ciągnik itp.

witam sredecznie, w tym roku rozpoczełam uprawę malin jesiennych(podkreslam ze dopiero się uczę). Do tej pory posypałam hudrocomplexem yara, opryskałam batalionem a teraz opryskałam venzyrem(ponoc nie spala malin), co dalej? prosze o porady jakie odzywki zastosować, jakie opryski w jakim czasie. Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Futrzak
      Ej jaką valtre powinienem wybrac na gospodarstwo 180 ha bo zamieżam kupic zastanawiam się nad seriami T/N/lub XM bo była by idealna do manewrowania w kurniku.Lecz nie wiem czy była by dobra w pracach polowych, bo transportu mam juz NewHollanda TL80A.Więc poszukuje ciągnika do prac polowych.pomóżcie z wyborm.
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez wojtek900
      Witam wszystkich.
      Zastanawiam się nad kupnem używanego ciągnika Valtra. Moim celem jest taki z lat 95-02 nie nowszy. Zapotrzebowanie mocy max 120KM a najmniej 85 KM, głównie do transportu. Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej wybrać i jak jest z awaryjnością w tych ciągnikach, jakie posiadają rozwiązania, przełożenia, elektronika, spalanie, jak to wygląda w kabinie, jak uciąg ?? A jeżeli nie Valtra to jaki najlepiej ekonomiczny ciągnik do transportu ?? Chciałbym żeby mi się to nie rozleciało zaraz.
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez tomek1377
      Witam. Mam kilka pytań do forumowiczow wiec bardzo proszę o wypowiadanie sie w tym temacie bo po to go założyłem. Zasialem w tym roku pszenżyto odmiany toledo. Zastanawiam sie jakie nawozenie zastosować wiosna. Jesienią dałem polifoske 6 oraz obornik i mam dylemat co posiac poglownie na wiosnę a dylemat mój dotyczy nawozów czy zastosować zaksan czy jednak saletrosan i nie wiem czy lepiej saletrosan 26 czy 30? Na druga dawkę pewnie postawie na mocznik. Kolejne pytanie jakie chciałbym zadać to jaka odżywkę zastosować tzn z przewaga jakich pierwiastków?  Mam kilka typow np ADOB® NPK Foliar 10-40-8 + mikro , basfoliar lub opti zboża z chemirolu. Czy do tych odzywek mozna dodać mocznika i w jakich ilościach? Bardzo proszę o wypowiadanie sie kazda opinia mile widziana ☺  Pozdrawiam
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Mam może głupie pytanie, ale czy wykonujecie przedzimową orke pod uprawę ziemniaka? 
      U nas wszyscy włącznie ze mną którzy coś tam sądzą na ogół wykonują orkę zimową, czasem z obornikiem, a na wiosnę (wtedy najczęściej idzie obornik) stosuje się również orkę. Jeszcze jakiś agregat i sadzenie. 
      Zastanawiam się czy by nie odpuścić sobie orki przedzimowej. Tym bardziej że na polu poplon, który ponoć korzystniej jeśli zostaje na mulcz. Z wiosennej orki raczej nie zrezygnuję, bo nie mam agregatów głęboko penetrujących glebę. Co o tym sądzicie? Jak to u Was wygląda?