Skocz do zawartości
Gość Profil usunięty

Odchow kurcząt w warunkach przydomowych bez kwoki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kwoki
Edmund_p    0

Racaj, ja już mam przeliczone, że na moje kurczaki, najczęściej z lęgu mam ok. 30-40 sztuk to wystarcza mi żarówka 175 W. Mam oprawkę z regulacją, więc w razie czego moc grzewcza mogę zmniejszyć lub jak już to podwyższam lampę. Ogólnie nie uważam za cackanie się z pisklętami, jeśli dłużej mają ciepło. Ogólnie przez pierwszy tydzień mam blisko 30 stopni, a dopiero potem zmniejszam przez kolejne dni tak do 18 - 20 żeby przywykły do temperatury otoczenia. Ogólnie zauważyłem, że jak kupuje promiennik czerwony to pisklęta są spokojniejsze, więc polecam żebyście też spróbowali nie tylko z białymi. Pasze kupną podaje do 17 tygodnia, z tego pierwsze 8 tygodni to kruszonka, a potem już normalnie granulat . 

marian2011    111

Mało kto już u nas bawi się z wylęgiem pod kwoką ,ja od kilku lat kilka kwok nasadzam i pytanie i po ilu dniach po wylęgu można kwokę odsadzić od piskląt ,mamy maj czerwiec więc ciepło jest

annasprobio    0

PBM – Probio Minerał jest naturalnym, ekologicznym produktem w postaci pudru. Jest biologicznym antidotum  potęgując kolonizację szczepów probiotycznych, które wypierają florę patogenna (pleśnie i grzyby) oraz likwidują toksyny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie. Sprawia, że pożyteczne  mikroorganizmy mogą się rozwijać tworząc tym samym przestrzeń życiową dla całego ekosystemu. Posiada najwyższy wskaźnik probiotyczny. Produkcja zwierzęca – dodatek do pasz, procedura do higienizacji zwierząt oraz urządzeń do karmienia. Produkt w 100% ekologiczny. Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511. Strona internetowa http://annasprobio.wix.com/sprobio

Wiadomość z agroFakt.pl

Mocnyfend    22

Zapytam ponownie po ilu dniach odsadzacie kwokę od kurcząt ,mam kilka lęgów i teraz jest ciepło i bez kwoki lepiej by było mnie ja karmić same bo kwoka namiesza w paszy tam wyleje wodę itd

gwozd    101

Ile masz tych lęgów? Moja kwoka w odchowalniku szaleje, grzebie i wogóle ale w zagrodzie już jest inaczej. Teraz kurczaki mają 3 tygodnie i nadal się pod nią chowają, grzeją się. Nie używam lampy. Za tydzień wypuszczę je na główny duży wybieg. Zazwyczaj kwoka puszcza kurczęta w wieku około 6 tygodni. Im lepsza nioska tym wcześniej.  

Jak poszukasz w internecie to znajdziesz tabelę w jakim wieku kurczaki jakiej potrzebują temperatury

Mocnyfend    22

Na razie mam 3 lęgi ,pierwszy z 15 maja ,jeszcze dwie kwoki siedzą w tym jedna na perliczych ,mam porobione w pomieszczeniu dawnym chlewiku takie kojce po ok 3 m kw ,przegrody wysokie aby kwoka nie wskoczyła obok i nie zadziabała kurcząt obcych ,w dzień otwieram drzwi strona południowa słonce mają, zastawione zastawkami z siatki przez które karmie i mają widok na słonce ,dokładnie nie pamiętam ale po ok 4-5 tyg zawsze kwokę zabierałem do kurnika, gdzie jak kurczęta podrosną aby nie uciekały  przez oczko siatki też przenoszę ,jednak się pytam czy po 4 tyg można odsunąć kwokę czy jednak trzymać 6 a może 8 tyg

gwozd    101

Moim zdaniem im dłużej tym lepiej. Dogrzane kurczęta lepiej się rozwijają i mniej chorują. Mam klatki 1,2x 0,8x 0,4m jak są małe to tam je trzymam a później tylko na noc. Teraz te 9 zielononóżek ma prawie 3tyg. Kwoka uczy je gdzie mają wracać na noc. W następnym tyg wypuszczę je na podwórek i kwoka pokaże im wszystko. W drugiej klatce 16 piżmówek których jeszcze nie wypuszczałem na dwór. I od kilku dni siedzi perlica na 17 jajach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez ZwolakPL
      Witam!
      Mam zamiar kupić inkubator półautomatyczny na 56 jaj głównie z myślą o kurach. Sprzęt będzie głównie dla własnego użytku, ale planuję także zbierać zamówienia ze swoich okolic na młode pisklaki. Nie posiadam gospodarstwa rolnego, a kury są jako w gospodarstwie domowym. Czy jest to opłacalne? Lepiej swoje jajka kupić z targu czy brać je od klienta? Odnośnie samego inkubowania macie jakies wskazówki? 
      Pozdrawiam
    • Przez 123mamut
      Kury brojlery jak długo je trzeba trzymać w hodowli przydomowej by osiągnęły odpowiednią masę i ile max taka kura może ważyć?