Polecane posty

Szymon93    7

za 80-90 tyś będziesz miał ładną 310 :P

 

Kolego musze kupic nowego a nie uzywanego :P

Bo moge kupic tam nie pamietam do 3 lat cos takeigo ale wole juz nowego niz 3latka :) wiec odpada takie cos :P

a myślałeś nad nh z serii t5? 

 

Myslalem tylko potrzebuje właśnie informacji na temat tych coagnikow jakas opinie, orientacyjna cene tych co kupili, albo cene z ich regionu jak sa z innego niz ja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Kolego jaki masz budżet i jakie posiadasz lub planujesz maszyny towarzyszące? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

jak juz pisalem maszyny jakie kosiarka 2,60 dyskowa, prasa welger rp200, agregat talerzowy3m z packerem albo podorywkowy 3m, ladowacz czolowy wał łakaowy przyczepy 2 4,5 plus 6 ton no i platforma do bel z pronaru :)
budzet chcialbym 200 tys netto z ładowaczem moze 210tys to taki max : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonek    5

Ja bym polecił coś z firmy New Holland np t5 105 jest to dobra marka małe spalanie i jest zwrotny. lub coś z John deere np 6105 M moim zdaniem jest marka niezawodna nie wiem jak teraz ale mam starszy model i jeszcze nic przy nim nie było robione a już przepieg kręci się od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Ja kupiłem na MR case farmall 105a tylko jeszcze na starą normę spalin. Tuż przed zakupem jeszcze miałem do wyboru farmall 105u za 182brutto, Kubote za 187brutto, i Steyra kompakt 105 za 185 brutto. Ale policzyłem i wziąłem tego na starą norme spalin. I choćby nie wiem jak by mi dealerzy mydlili oczy nie uwierzę ze ciągnik co ma pojemność silnika 3,4 będzie miał 105km a do tego żywotność porównywalna z silnikiem 4,5l. Przecież ja w c360 3p mam pojemność kolo 3l to ma połowę tego co 105km. Wiec zwróć na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Ja kupiłem na MR case farmall 105a tylko jeszcze na starą normę spalin. Tuż przed zakupem jeszcze miałem do wyboru farmall 105u za 182brutto, Kubote za 187brutto, i Steyra kompakt 105 za 185 brutto. Ale policzyłem i wziąłem tego na starą norme spalin. I choćby nie wiem jak by mi dealerzy mydlili oczy nie uwierzę ze ciągnik co ma pojemność silnika 3,4 będzie miał 105km a do tego żywotność porównywalna z silnikiem 4,5l. Przecież ja w c360 3p mam pojemność kolo 3l to ma połowę tego co 105km. Wiec zwróć na to uwagę.

 

Dobrze mowisz co do pojemnosci :> Najelpiej jak ciagnik w przedziale 80 - 115 km ma pojemnosc 4,5 l wiekszy juz powinien miec wieksza pojemnosc.

Oczywiscie najlepiej by i mial jak najwiekszy moment. pojemnosc i moment odgrywa bardzo wazna role zdaje sobie z tego sprawe, gdyz z malym momentem i pojemnoscia bedzie 'zmulony' ciagnik :)

Tylko ze rozbieżność cenowa jest duza, chetnie bym zakupił john deera 6100MC tylko ze jak na razie mam cene z allegro (210 netto)  a ktos ma moze cene taka gdzie z dealerem sie ugadal za ile takie modele sprzedaja ? :>

a co do case farmall'a a to jest on mechaniczny tak ? :>

mozesz mi napisac wyposazenie farmall'a u i steyra ? :>

Ja bym polecił coś z firmy New Holland np t5 105 jest to dobra marka małe spalanie i jest zwrotny. lub coś z John deere np 6105 M moim zdaniem jest marka niezawodna nie wiem jak teraz ale mam starszy model i jeszcze nic przy nim nie było robione a już przepieg kręci się od nowa.

 

Niestety jakos ceni sie new holland za te t5 :/. przynajmniej ja dostalem cene 190 netto za ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ja kupując ciągnik biorę pod uwagę różne aspekty.

1.Firma , awaryjność i ceny serwisu

Proponuję w Twoim przypadku ciągnik ze stajni Deutz Fahr za170- 200 tys 110 km seria 5 szerokie opony mocny podnośnik , dość trwały , ja osobiście nie przepadam za wodotryskami gdyż w perspektywie czasu oznaczają większe kłopoty. 

 

W ciągniku najważniejszy jest moment obrotowy Nm , jak wiemy producenci samochodów i ciągników dążą do minimalizacji pojemności i zwiększaniu mocy.

Nie jest to dobre ale cóż wybieramy zło konieczne.

 

Case ,NH ta stajnia przy normanej eksploatacji da radę jak będziesz mial ładowacz to przód dociążysz.

 

Marka już nie odgrywa tak ważnej roli jak jeszcze 15 lat temu globalizacja produkcji podzespołów, nie daj się wpuścić sprzedawcom w maliny że konkurencja jest do kitu, wszystkie nowe maszyny produkowane w UE są na podobnym poziomie technologicznym , bierz pod uwagę ceny filtrów , komfort , rodzaj silnika (producent) gdzie składany traktor.

 

A czy to będzie NH czy Deutz, bez większego znaczenia ubrudzi się usyfi , pójdzie w robotę a i tak będzie nowy z którego będziesz się cieszył. Mocny podnośnik, ilość wyjść hydr. rewers elekt.hydr. dobre ogumienie 520 i 420 minimum pług 3 obrotka przy takim maluchu ja uprwowo siewnego nie składam na górę na uwrociach Agrofrm 100DT mały zwinny do takich prac , miałem NH nie bardzo :(( Valtra N93 ) warta uwagi masywny traktor.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Pozdrawiam

 

dzięki kolego :) Masz dużo racji w tym co mówisz. większość maszyn na tych samych podzespołach, może sie różnic zazwyczaj spasowaniem skrzyni z silnikiem co jest ważne  :>
Pług chce 4 zagonowa, mam lekkie ziemie wiec będzie sobie spokojnie i w 4 radził :) co do uprawowo siewnego mój ursus 1614 przy nim chodzi i chodzić będzie składa sie z agregatu talerzowego 3m z wałem packera masa około 1800kg plus na hydropaku siewnik mam mały ale w tym roku myślę może nad pottingerem vitasem :)
Dokładnie z nowego będę sie cieszył, tym bardziej ze to 1 nowy traktor w gospodarstwie będzie :P
tylko zastanawia mnie kwestia kasy czy lepiej dorzucić 15 tys czy 20 i kupić johna z seri 6 czy poskąpić i coś z mniejszej serii ?

 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Dobra cena tzn jaka ? :)

Słyszałem ze gx sporo pala, przynajmniej ta największa :)

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawian14    5

valtre 123N radziłbym bez tura szkoda maszyny w tym roku zacznie się składanie wniosków o dofinansowanie na200 tysięcy więc lepiej byłoby zaczekać i kupić wtedy jakąś ładowarkę
nie lepiej byłoby dołożyć 100 tysięcy i kupić te valtre bez tura tylko to cena na full wypas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Wole na prow wziąć inne maszyny, a traktor ma szersze zastosowanie niż ładowarka kolego :)

co do valtry mam mieszane opinie znajomych co je maja : >
Ciągnik jest mi bardziej potrzebny. Do głównej uprawy,orki, siewu mam 1614 i ona przy tym zostanie.
Nowy ma być do pomocy oraz ładowacz i transport bo 1614 nie chce sie ciągać małego zestawu :>
 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Całą stajnia cnh to teraz te same ciągniki. Mój farmall a to to samo co na td5. Jeśli chodzi o Case farmall u to jest odpowiednik nh t5. Steyr to wersja kompakt to to samo co case farmall c czy nh t4. Poprostu montują wszystko to samo tylko maska inna. Rozbieżności wchodzą dopiero przy większych modelach. Te ceny co podalem są z listopada. Każdy dealer mówił ze będą podwyżki ale to chyba raczej bicie piany żeby jak najszybciej kupić. Mój jest raczej mechaniczny tylko ma mokre sprzęgło bo chce do ładowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Ja znalazłem maxxuma 115 w dobrej ofercie za okolo195 tys netto, i zastanawiam sie nad nim bardzo : >

Ze skrzynią: 4 – stopniowa Semi Powershift 16/16 jakie zdanie o tej skrzyni macie ? :>

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

jak dla mnie za duża cena jak na nie.

za 95km na 3 cylindrach 195 netto : >
 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena tzn jaka ? :)

Słyszałem ze gx sporo pala, przynajmniej ta najwieksza :)

za gx 110   188 netto

116 km klima obciązniki 3 tala gwarancji mysle ze cena ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

hm skąd ofertę taka masz ? :>

zastanowię sie dzięki za info :) na razie mam steyra lepsza ofertę :>
 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Szymon napisz mi na priv skąd jesteś jak widzę w deflacji gadkę dealera o podwyżce śmiać mi się chcę ciągniki nie idą sprzedaż spada czekają ich gorzkie czasy, nie dajcie się dy,,ac na kasę.

 

Szymon jeździłem nowym Deutzem ser 5 zwrotny kabina super widoczność do ładowacza super 

Case także godny uwagi ale jak chcesz mieć wszystko ok to moc ok 110 kucy jako ciagnik pomocniczy i do transportu

 

Pozdr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLIK    5

Koledzy a ja mam dylemat nad 3 ciągnikami mianowicie:

NEW HOLLAND TL 100 A
-2008 rok prod.
-2700 mth
-pneumatyka
-rewers elektrohydrauliczny
-CENA : 103 000

New Holland TS 100A
-2005 rok prod.
-4200 mtg
-klima
-resorowana przednia oś

Cena: 108 tys

Claas Celtis 446 RX
-2007 rok prod
-pneumatyka
-3800 mth
-95 KM
-klima
-3 pary wyjść hydraulicznych
-opony oryginalne 70%
-rewers elektrohydrauliczny
-skrzynia 40KM-z pólbiegiem
Cena: 100 Tys


Co byście wybrali jako 2 ciągnik w gospodarstwie gł do TURa, prasy, kosiarki, transportu przyczep od 6 do 10 ton, siewnika nawozu 1200KG. Byłby pomiędzy gł NH T6 175 a pomocniczym URSUSEM 3512?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

jak do transportu to bierz claasa. Skrzynia 40 i pneumatyka to pod tym względem korzystne cechy. W turze też bez problemu poradzi.Ale najważniejsze to co jest w lepszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLIK    5

moze w tygodniu wybiore sie na ogledziny. wlasnie ciekawi mnie ten class, tylko ze z racji posiadania juz nh wolałbym 2 zeby zostac przy jednej marce bo w razie W to serwis mam bardzo blisko. A wg Was ktory bylby ciezszy i mocniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon93    7

Według mnie nh jest lepszy od claasa. Przynajmniej u mnie osoby które posiadają zielonego to narzekają na nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj