Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam planuję kupić kombajn New Holland TC5.80. Chciałbym dowiedzieć się jakie są wasze opinie na temat tego kombajnu oraz jakie wyposażenie dodatkowe warto brać do niego a które nie? 

post-120216-0-58964200-1422976712_thumb.jpg

marcin_5657    49

pracował u nas  podobny przez 2 dni  był na testach zrobił bardzo dobre wrażenie  słyszałem że chodzą  bez zarzutu 

roter    2
Napisano (edytowany)

Bardzo udany kombajn. Masz pagórki? to sita poziomowane, myślisz o kukurydzy to koniecznie opony 800mm, rotoseparator poprawia wydajnosc. Najlepiej spytac dilera co masz w standardzie a co za dopłatą. Nie wiem czy TC5.80 ma możliwość osi z blokadą mechanizmu różnicowego, jeśli tak to zapewne warto wziąc, dobra sprawa.

Edytowano przez roter

Wiadomość z agroFakt.pl

witek21    4

Ja tak jak kolega wyżej polecam opony 800-niewiem jakie masz pola ale tak jak u nas szeroka opona to podstawa a i blokadę też bym Ci polecał-nawet jak gdzieś siądziesz na jakimś dołku to większe prawdopodobieństwo że sam wyjedziesz.

tak biorę z kołami 800 i z blokadą oraz oczywiście rotoseparator, cena netto to 450 tys

Edytowano przez WojciechMdry

witek21    4

kurcze mi takiego wycenili na 418 netto z tego co pamiętam potem zeszli do 410.... no ale to było w październiku. Twój w tej cenie ma pewnie stół i wózek?

Arek    115

410 z oponami 800 czy ze zwykłymi 650?

O ile pamiętam elektrycznie sterowanie sita są teraz w standardzie.

Miałem 5070 w nowe budzie na testach. Ogólnie jest ok ale porównując go do claasa to widać różnice w jakości wykonania na niekorzyść nh. Kabina też niezbyt wyciszona.

Peron    18

Prow szedł pełą parą, to ceny poszły do góry o kilkadziesiąt procent. Teraz zastój się zrobił, to niech oni się martwią, co zrobić, żeby rolnika było stać na nową maszynę, a nie na odwrót.

honest    2

W starym oznaczeniu kombajnów kabiny były  znacznie mniej dopracowane niż teraz. 

tc5070    2

Ja mam tc5070 w nowej kabinie i nic poza tym że mi sie bezpiecznik od automatycznych obrotów się przepalił (wgrali nowy program i jest ok.)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kony88
      Witam mam pytanie ;] Mam zamiar kupic kombajn New Holland sprowadzony z Francji wszystko jest ok rok 1985 , kabina z klimatyzacja, sieczkarnia do słomy rura wysowana hydraulicznie , ale jest mały problem widac ze kombajn kosił kukurydze byl on do tego przystosowany ponieważ nie ma szczelin miedzy cepami no i widac jeszcze ziarna kukurydzy a słyszalem ze kombajn ktory kosil kukurydze jest z lekka zajechany... czy to prawda? prosze o wasze opinnie ;] pozdrawiam
    • Przez tomeq
      Sprzedam kombajn Volvo s830, posiada sieczkarnie, daszek, dużo nowych części, nowe sita, opony przednie, łańcuch na podsiewaczu, dużo nowych pasków, druga kosa. Użytkowany w gospodarstwie 15ha, szykowany pod siebie, awarie usuwane od razu, pełen przegląd przed sezonem, obecnie pracuje, możliwość obejrzenia. Sprzedaje z powodu zamiany na większy. Cena 16000zł do negocjacji. Telefon 883422056 lub 608670936
    • Przez michal30flash
      NAPRAWA komputerów typu UNICONTROL do MF 24,27,29,31,29XP, 31XP i innych...pisać na priv
    • Przez borsuk1891
      Witam wszystkich. 
      Zwracam się z prośbą o podanie numerów pasów : młocarni, wialni, napędowy ( na wariatorze). Nigdzie nie mogę znaleźć.
      Jeszcze proszę o ustawienia sit i wiatru do pszenicy i owsa , bo u mnie wygania trochę ziarna . Dzięki.
      Kombajn to case ih 923
    • Przez ponadprawem1994
      Witam serdecznie,
      ten sezon to jakaś katorga. Nie mogę dokończyć sezonu. Posiadam kombajn volvo 800 aktiv z silnikiem perkinsa4 cylindrowym. Niestety mam problem  z zapowietrzającym się ciągle silnikiem. Wymieniłem już pompkę paliwa na nową jednak dalej silnik się zapowietrza. Objadę około 150metrów i kombajn się zadusi. I tak ciągle. Odpowietrzam i przejadę kilka metrów i stoje. Znów odpowietrzam. W pewnym momencie rozładowałem do zera akumulator od ciągłego kręcenia rozrusznikiem i musiałem kombajn ściągnąć do domu ciągnikiem. Panowie gdzie szukać przyczyny? nie wiem za co się już zabrać? MAcie jakieś sugestie?