Skocz do zawartości
Damian71311

Problem z odkręceniem koła pasowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damian71311    0

Witam ;) Tak jak w temacie mam problem z odkręceniem koła pasowego z wału z przodu w Ursusie c-330 :)  Jak się do tego zabrać ? tam jest jakaś nakrędka wygląda że jest ale jak próbowałem włożyć klucz  ładnie założyłem to całe koło się obracało i nic się nie dało zrobić ? jest tam jakiś bolec czy  coś takiego ? 

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    217

Włącz niski bieg i pójdzie ewentualnie zablokuj czymś na pierścieniu koła zamachowego i też będzie dobrze. 

corrado    217

Na 6 to jak dobrze dokręcona śruba i chłopak ma pary to cały ciągnik będzie jechał.

Damian71311    0

dobra chłopy jak macie jeszce jakieś propozycje to piszcie jutro spróbuje i zobaczymy co z tego będzie ! Dzięki wielkie Narazie :D

jacek31    0

Odkręcałem to koło niedawno i właśnie na niskich biegach ciągnik jechał a jak włączyłem 6 to się odkręciło

Damian71311    0
Napisano (edytowany)

Może to głupie pytanie ale normlany ma to gwint czy lewy xD ? i jak z zakręceniem :D ?

Edytowano przez Damian71311

sebastian84    5

witam wczoraj odkręcałem tą śrubę w moim ciapku na sto procent jest tam  prawy gwint czyli odkręca się w lewo . A co do zablokowania wału włącz szósty bieg . 

Roki212    83

Kolego musisz włączyć niższy bieg 4 lub jeszcze niższy. A masz chyba coś takiego jak blokada hamulca zablokuj je i powinien stać.

Do tego jak ktoś wcześniej pisał przez okienko w bloku można unieruchomić koło zamachowe.

Puknij po tej śrubie i musi się odkręcić

Roki212    83

Koledzy co jest nie tak jeśli olej wydobywa się ze środka koła znaczy z miejsca gdzie jest wkręcona śruba do jego mocowania?

Śruba jest dociśnięta, między kołem a simeringiem sucho tylko właśnie ze środka się wydobywa i błotnik w czarnych kropkach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)

Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez pawelll48
      A więc tak jak w temacie...W przyszłości chciałbym zmienić opony w Ursusie C-330M na jakieś szersze,ale nie wiem jakie mogą być,żeby pasowały na oryginalną felgę.Jest to przydatne iż każdy wie że 30'stka na orka a tym bardziej na wiosnę i na mokrych terenach ma wielkie kłopoty...(w tym roku jeszcze mam orkę na podmokłych terenach i wiem że nie obejdzie się bez jakiś kłopotów[zaczynam teraz przed zimą ponieważ na wiosnę nie wjadę,a na wiosnę wjadę kultywatorem ])
      Z góry Wszystkim Dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam
    • Przez Wojtek1693
      Wasze opinie.....który z ciągników jest lepszy Zetorek , C-330 czy Rusek ???.Słyszałem rózne opinie ale raczej obstaje przy Zetorku