Polecane posty

PigiFarm    0
Napisano (edytowany)

Cześć, zwracam się do Was z pomysłem nowego tematu formum. Po analizie dziesiątek jeśli nie setek innych tematów zamieszczonych na tym portalu uważam, że brak takiego, w którym moglibyśmy się podzielić informacjami na temat firm wyposazeniowych w Naszych budynkach inwentarskich. Sam mam pewne doświadczenie w tym zakresie ale każdy z Nas ma swoje spostrzeżenia, dlatego by w jakiś sposób pomóc tym co planują rozszerzenie swojej hodowli i podjęcie współpracy z firmami wyposażeniowymi proponuje podzielić swoimi uwagami.

Moim zdaniem najważniejsze rzeczy, które należy wziąć pod uwagę to nazwa firmy, zakres robot, możliwość negocjacji ceny, ewentualne rozbieżności między projektem, a zastosowanych materiałami, oczywiście nie zapominajmy o relacjach z firma wyposażeniowa w trakcie serwisowania zamontowanych sprzętów. Ponadto cenną informacja na pewno będzie wskazanie jak długo wyposażenie pracuje i jakie powstałe w tym czasie ewentualne awarie.

Równie dobrze możecie się podzielić ciekawymi zastosowanymi rozwiązaniami albo takimi, które okazały się jakimś nieporozumieniem.

Edytowano przez PigiFarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PigiFarm    0

Thekakal26, Twoja rekomendacja brzmi jakbyś Ty pracował dla PolNetu, a nie oni dla Ciebie. Jeśli się mylę to podaj więcej szczegółów tej inwestycj, która u Ciebie w gospodarstwie raelizowali. Po prostu napisz z czego wynika to, ze ich chwalisz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PigiFarm    0

Myślałem, ze będzie większe zainteresowanie założonym tematem. Tym bardziej, ze w obliczu nowego PROWu jest szansa na jakieś dofinansowanie inwestycji. Pośrednio brak zainteresowania dowodzi stanu w jakim jest hodowla trzody chlewnej w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No wziąść się zadłużyć na parę baniek i może zanim zacznie się zarabiać znaleść się w czerwonej strefie asf to trzeba się poważnie zastanowić czy to jest dobry pomysł z taką inwestycją. Bo ciekawe jak wtedy zobowiązania wynikające z prow się spełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PigiFarm    0

Masz sporo racji Paweł, niestety nikt Nam Rolnikom nie pomoże dopóki nie staniemy traktorami w poprzek szoszosy to zaden z włodarzy nie zadba o Nasze interesy. Niemniej jednak pewnie znajdzie się ktoś kto z okazji skorzysta i sięgnie po dofinansowanie, trzymam kciuki za odważnych.

Jak już będziecie na etapie wyboru firmy wyposazeniowej to dajcie znać kto Wam przypadł do gustu a kogo pogoniliscie z podwórka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elrond    12

Mam spore doświadczenia z większością firm wyposażeniowych i każda firma ma swoje plusy i minusy. Obecną inwestycję będzie u mnie realizował         Hog-Slat a żywienie płynne i wygrodzenia wykona Weda na odchowalni prosiąt.

 

Najtańszą firma jest Wesstron i Polnet ale nie oczekujmy jakości w zamian za niską cenę.Dla pomyślenia powiem że Wesstron potrafi obniżyć ofertę 30-50 % w porównaniu do lepszych firm co jest kuszące dla wielu hodowców.

 

W Polsce dlatego najwięcej inwestycji realizuje właśnie on.

 

Big Dutchman ma trochę niedograną technologię i słaby serwis, szczególnie rzeczy elektronicznie skomplikowane. Dodatkowo Big to tak naprawdę składak pod logiem niemieckiej firmy ( np. komputery klimatyczne 135 i 235 modele są skova a obudowa i część termików z big dutchmana itp. )

 

Pellon jest słabo popularny, najwięcej instalują płynnego żywienia i konkurują z Wedą. Pellon to jedna z najdroższych firm. ( np. karmnik dla prosiąt w Polsce kosztujący 79 zł u nich w Finlandii kosztuje 137 zł )

 

Ogólnie dużo można napisać o problemach z wyposażeniem ale także o ciekawych rozwiązanych. Podstawą jest fakt ile mamy pieniędzy na wydanie, dopiero po tym wybieramy firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PigiFarm    0

I to jest ELrond konkret. dzięki. Rzeczywiście pieniądze grają często decydująca role.
Co do Wesstronu to podzielam Twoja opinie, mam trochę z Nimi do czynienia ale już na wstępnie mam kilka uwag. W opinii osób, które skusiły się na wyposażenie chlewni przez Wesstron wynika, ze serwis maja bardzo słaby. Przedstawiciel tej firmy mówi, ze to kwestia licznych inwestycji, które realizują. Ale oboje wiemy, ze to nie jest argument dla kogoś komu się właśnie cis zepsuło.

Z Big Dutchmanem nie miałem nigdy do czynienia chociaż firma zbiera dobre opinie. Miałem doświadczenie z firmą Hodowca. Nie należą do najtanszych ale to dlatego, ze sprzęt kupują z Holandii, czy Belgii. Za serwis maja u mnie 4 ale to pewnie tez poniekąd dlatego, ze siedziba firmy jest stosunkowo niedaleko.

Nie znam PolNetu i Pellonu, wiec nie będę się wypowiadał.

Ps, planujesz jakieś inwestycje w temacie produkcji trzody chlewnej ?

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukass990    0

Witam wszystkich , chciałbym się zapytać jakie są przepisy dotyczące hodowli zwierząt w mieście ? Hodujemy w cyklu  zamkniętym 50 loch i chce pobudować tuczarnie , ale mieszkam z 2 km od miasta. Dookoła mnie jest tylko 1 sasiad mieszakam przy ulicy i nie wiem czy mogłbym budować mysląc przyszłościowo. Zadnego plany zagospodarowania nie ma mam 1 km do wsi a z 2 do miasta jakieś rady ? dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj