Rolnik612

Sipma Z-569/1 Farma

Polecane posty

Rolnik612    0

Mam zamiar kupić belownicę sipme i mam jedną na oku tylko że miała zerwany napinacz łańcucha co prawda został przyspawany ale czy nie będzie z nim problemów?  Jeśli poprzedni urzytkownik belował tylko na sznurek to teraz nie będzie problemu z owijaniem na siatkę?  Proszę o szybką odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie powinno być problemu ze przyspawal napinacz migomatem. no nie powinno być z problemu siatką. zależy jak ma załaczane czy przez komputer czy sznurek . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik612    0

Załączane jast przez sznurek.


A polecalibyście tą belownicę?

 


Belownica jest z 2002 roku i ostateczna cena to 23 500  co wy na to?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi czy mam centralne smarowanie? z czym będzie chodzić? ja mam 279/1 farmę 2 też z siatką z roku 2011 i do tej pory bez awarii chociaż wolałbym model taki jak ty bo jest walcowo łańcuchowa i ma dobry zgniot. ja bym ci polecał, każdy u mnie we wsi ma ta prasę i nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

U mnie ursus 360 daje radę łańcuchowej w słonie ale sianokiszonce ma już ciężej. ta prasa co piszesz będzie musiała chodzić z pronarem i będzie w sam raz do słomy i sianokiszonki. :)

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

A powiedz mi czy mam centralne smarowanie? z czym będzie chodzić? ja mam 279/1 farmę 2 też z siatką z roku 2011 i do tej pory bez awarii chociaż wolałbym model taki jak ty bo jest walcowo łańcuchowa i ma dobry zgniot. ja bym ci polecał, każdy u mnie we wsi ma ta prasę i nie narzekają.

 

A no widzisz a ja mam 569/1 iwolałbym 279/1 a dlaczego??? bo

!. zgniot w praktyce jest taki sam

2. dodatkowe walce to dodatkowy kłopot zwłaszcza z łańcuchem napędzający te 3 walce, bo u mnie on pierwszy pęka a także 3 walce to dodatkowe 6 łożysk do wymiany

a co do autora tematu, za takie pieniądze to ja za rok mogę swoją sprzedać tylko że z roku 2008. no inapinacz też spawany, bo łożysko stanęło I urwało napinacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no widzisz a ja mam 569/1 iwolałbym 279/1 a dlaczego??? bo

!. zgniot w praktyce jest taki sam

2. dodatkowe walce to dodatkowy kłopot zwłaszcza z łańcuchem napędzający te 3 walce, bo u mnie on pierwszy pęka a także 3 walce to dodatkowe 6 łożysk do wymiany

a co do autora tematu, za takie pieniądze to ja za rok mogę swoją sprzedać tylko że z roku 2008. no inapinacz też spawany, bo łożysko stanęło I urwało napinacz

Wiesz ja mam 279/1 farmę 2 i chodzi bez zarzutu 3 rok ale na forum piszą ze do sianokiszonki jest lepsza 569/1, poza tym ma wieksze zapotrzebowanie KM bo są walce.

Robie rocznie koło 500 bali słomy i 200 sianokiszonki. przez ten czas może podciąglem trochę łańcuchy i nic oprócz ciągłego smarowania olejem łańcuchów itd. jak ktoś dba o sprzęt to służyć mu będzie parę lat bez żadnej awarii jak mi.

Na mój areał prasa ta jest idealna chociaż podnosi cisnienie z siatka ale to zależy od operatora :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik612    0

Kupiłem tą belownice tylko że ona ma trzy węże hydrauliczne a c360 ma tylko 2 wyjścia da się jakoś zrobić żeby chodziła na 2 wężach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz zobaczyć u mnie w galeri jak jest założone w ursus 368. kupujesz rozdzielacz i do tego węże zbrojone i nim przełączasz na które gniazdo ma iść ciśnienie. .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik612    0

A do pronara jak dorobić trzecie wyjście?

 


A nie da się żeby klapa chodziła na jednym wężu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi zalozyć taki rozdzielacz jak w matal fachu :) Tak samo jak w mojej 360 . To pronar ma tylko 2 wyjścia?:) Ja w 902 ursusie mam 4 gniazda, 2 wyjścia i 2 powroty i rok 1985 a pronar tylko 2? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to musisz kupić zawór na 3 weze. ta rurke co była przy tym gnieździe podłączasz ten zawór a od niego powstaje 2 gniazda które daja ciśnienie i nim regulujesz na które gniazdo ma iść. zobacz u mnie na zdjęciu, u góry po prawo jest zawór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

albo weź kup wąż, podłącz go pod przód i przeciagnij go pod kabina i będziesz miał 3 wyjścia tylko ze kupisz długi wąż i stylu jakieś mocowanie do 3 wyjścia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Witam koledzy! Mam zamiar kupisć Prasę Sipma Faster PS 1223. Zastanawiam się nad wyborem dostawcy:

1. Agromasz Sp. J. -  Brodnica.

2. F.W. Jerzy Jurgielski - Poćwiardowo k. Golubia-Dobrzynia.

3. Agroma Sępólno Krajeńskie.

4. Agripel Sp. z O.o. - Pelplin.

A może inny w kujawsko-pomorskim, lub pomorskim (blisko granicy kuj-pom.)? Interesuje mnie wasza opinia na temat negocjacji cen, uruchomienia maszyny, serwisu zwłaszcza na gwarancji, ogólnie o dilerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj