agco

fendt 308ci vs mf 5455

Polecane posty

agco    0

duzo pali? z tego co sluszalem to silniki deutza powinny byc oszczedne... a jak juz o spalaniu mowa to ile pala 5455 i 308ci? bo deutz w fentcie powinen duzo nie pic, a mf to pojecia nie mam. a co do ciezaru to rzeczywiscie, niezbyt duzy, ale chyba mozna go sporo dociazyc, tak jak pioter pisal wczesniej o swoim mf-ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur21    0
duzo pali? z tego co sluszalem to silniki deutza powinny byc oszczedne... a jak juz o spalaniu mowa to ile pala 5455 i 308ci? bo deutz w fentcie powinen duzo nie pic, a mf to pojecia nie mam. a co do ciezaru to rzeczywiscie, niezbyt duzy, ale chyba mozna go sporo dociazyc, tak jak pioter pisal wczesniej o swoim mf-ie.

 

308 ci malutko nie pali, wiem bo mam, krotko go mam bo ma dopiero 220 godzin, ale spalić to ta cholera może, albo ja nie umiem obchodzić sie z gazem :D ,

na internecie wyczytałem ze przez sprzęgło turbomatik spalanie wzrasta o 10 % ja duzo w transporcie nim jeżdżę i tam właśnie widoczne jest jak winduje wskazówka od paliwa w dol bo fendt 308ci przy 2300 obrotach osiąga 43 km/h, tak jak olik pisał ze jego Df przy 1900 czy jakoś tak osiąga już 44 km/h to już robi różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agco    0

no to szczerze mowiac to ten fendt nie jest az tak dobry jak go maluja. stosunkowo drogi, z wyposazenia jedynie ehr i turbomatik, lekki przod, stara konstrukcja, sporo pali, maly zbiornik 110 (mniej niz w moim starym mtz :rolleyes: ). jeszcze bede sie musial dobrze przyjrzec df k100, moze to bedzie lepsza alternatywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jeżeli cena K100 jest taka jak pisał @Olik to DF ma najlepsze wyposażenie w tej cenie


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
no to szczerze mowiac to ten fendt nie jest az tak dobry jak go maluja. stosunkowo drogi, z wyposazenia jedynie ehr i turbomatik, lekki przod, stara konstrukcja, sporo pali, maly zbiornik 110 (mniej niz w moim starym mtz :rolleyes: ). jeszcze bede sie musial dobrze przyjrzec df k100, moze to bedzie lepsza alternatywa

 

Nikt nie mówił, że seria 300 to najlepszy wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

do k100 zeby miec dobre wyposazenie trzeba zamowic wersje HiLine czy jakos tak, ale i tak jest jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

wyposarzenie maja jak niejeden samochod dla mnie za taka cene to z takim wyposarzeniem to limuzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agco    0

jak dla mnie klima, 3 polbiegi, elektrohydrauliczny rewers i dobry ehr (tutaj agrotronic) plus fajny wyglad powinny wystarczyc, raczej nie potrzebuje hydrauliki load sensing, czy tego ekstra podlokitnika, pozatym juz podstawowa wersja kosztuje nie byle jakie pieniadze, co dopiero na full wypasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

Mój sąsiad ma DF agrotron'a k 110 w tej prostszej wersji (z tego co wiem to ma tylko dodatkowo szerokie ogumienie które prawdopodobnie dostał gratis bo o n z tym ciągnikiem jeszcze pare maszyn kupił) i jak sam twierdzi że ten ciągnik to połykacz paliwa, do tego cholernie buczy jak wyjeżdża z podwórka a dał za niego 260 tyś brutto z TURem stolla robust F30

 

P.S. Najlepsze jest to że on ma tylko 17 ha użytków rolnych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
Chcecie wiedziec ile pali silnik deutz a ile perkins to poczytajcie sobie ostatniego topablink.gif

 

Czytając  troszke się zdziwiłem  że  silnik DF  gorzej wypadł  od np  zetora  ,  bardzo nie chce mi sie wierzyć w zużycie 80 kM  silnika powyżej 20l/h  ja  6 garowym MF  tyle nie osiągnołem nigdy , uważam  że  brak  było troche rzetelności w tym teście  bo np. średnica zawracania  R3  wyszła im  ponad 10 m  a ja mierzyłem  w sobote specjalnie  w swoim MF  6 cylindrowym  i wyszło mi 10,5 m  czyli mniej jak w  R3   :rolleyes:  co jest nie prawdą  bo miałem  okazje jeździć  Agrofarmem 85  i on jest o niebo zwrotniejszy  od mojego MFa  

 

W Agrofarmie silnik jest DF a reszta  to włoszczyzna  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Mój sąsiad ma DF agrotron'a k 110 w tej prostszej wersji (z tego co wiem to ma tylko dodatkowo szerokie ogumienie które prawdopodobnie dostał gratis bo o n z tym ciągnikiem jeszcze pare maszyn kupił) i jak sam twierdzi że ten ciągnik to połykacz paliwa, do tego cholernie buczy jak wyjeżdża z podwórka a dał za niego 260 tyś brutto z TURem stolla robust F30

 

P.S. Najlepsze jest to że on ma tylko 17 ha użytków rolnych....

 

A z czym go porównywał? z c330 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
jak dla mnie klima, 3 polbiegi, elektrohydrauliczny rewers i dobry ehr (tutaj agrotronic) plus fajny wyglad powinny wystarczyc, raczej nie potrzebuje hydrauliki load sensing, czy tego ekstra podlokitnika, pozatym juz podstawowa wersja kosztuje nie byle jakie pieniadze, co dopiero na full wypasie

Ja jakbym teraz kupował k100 to do tych 190 tys. napewno bym dorzucił profiline, które kosztuję "tylko" 20 tys zł ;) Więc nie jest tak źle bo DF k100 z profiline będzie prawie to samo kosztowal co 308 Ci :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol5211    0

ale 100km na 20ha to nie będzie miał co robić będzie robił najwięcej 200mtg w rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak tylko do pola to nie wiem czy 100 zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0
A z czym go porównywał? z c330 ?

 

 

kiedyś miał zetora chyba 10542 wiem ze miał ok. 105 koni to właśnie z nim go porównywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Sam twierdzi, że ten ciągnik to połykacz paliwa.

No fakt, że k100 a k110 to pod względem silnika dwa zupełnie różne ciągniki ale ja swoim k100 podczas pracy z ładowaczem i przy ekonomiczynch obrotach jestem w stanie zejśc do 3l/mth. Więc nie myślę, że silniki DEUTZ nie są oszczędne. Takie moje zdanie :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek123    0
Ja jakbym teraz kupował k100 to do tych 190 tys. napewno bym dorzucił profiline, które kosztuję "tylko" 20 tys zł :) Więc nie jest tak źle bo DF k100 z profiline będzie prawie to samo kosztowal co 308 Ci :)

308ci kosztuje tyle samo co df k100 w podstawowej wersj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tyle, że 308ci nie ma nawet połowy wyposażenia k100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Dokładnie Arek. Wprost wyjełeś mi to z ust... Tylko co, mnie uprzedziłeś z takim samym postem :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek123    0
Tyle, że 308ci nie ma nawet połowy wyposażenia k100...

jakiej połowy 308ci nie ma tylko powershift ale ma za to turbomatik jak takiej połowy to wymień co ma k100 a nie ma 308ci

 

308 ma oddzielny olej od hydrauliki a w k100 trzeba dopłacić żeby było ma ustawianie ilości przepływu oleju, a w k100 trzeba dopłacić żeby było wiem, bo dopiero, co orientowałem się jeszcze nie wiem czy przy dzisiejszym kursie euro nie wyszedłby taniej 308ci mnie z ładowaczem stolla f30 i chwytakiem do bel stolloskim wyszedł 233 tyś dorzucili mi radio sony obciążnik 800kg mam max świateł

Edytowano przez piotrek123
masa literowek i ort-ow!!!! 2 czesc postu zupelnie niezrozumiala, prosze abys ja przeredagowal!!!! uzywaj opcji EDIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Po pierwsze do k100 to trzeba porównywać 309Ci sa nie 308Ci :/ w 308 nie ma reversu elektrohydraulicznego bez sprzęglowego tylko mechaniczny, sprzegło turbomatik moim zdaniem nie jest wcale + a minusem ponieważ podobno ciągnik z tym rozwiązaniem może spalić nawet do 10% paliwa więcej, Fendt ma za mały zbiornik paliwa jak na ta moc ciągnika.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek123    0
Po pierwsze do k100 to trzeba porównywać 309Ci sa nie 308Ci :/

a niby dlaczego 309ci ma 112km a k100 96km a 308ci ma 98km wedłóg ECER24 patrz wedłóg tych samych norm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj